Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 23:07   #5661
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene, samo prvi 5,2

Čak mi je dr i rekla da to nije za GD ali da ona mora napisati takvu dijagnozu zbog nalaza. Inače neka samo malo pripazim što jedem, jer OGTT sam radila par tjedana prije Božića pa zato

Alo isto tako znam slučajeve gdje su cure morale biti na dijeti zbog takvih vrijednosti. Ovisi o dr što će reći.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
i ja pred božić, ali me nije spriječilo da se naslađujem
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:17   #5662
Bome ni mene.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:01   #5663
I ja sa 5,26 pazim, ali ne sad skroz strogo.

Jedino mi bed sto me uhvate dani kad mi je opet muka, kao recimo jucer, ispovracala sam sve sto sam jucer jela, jedva smirila zeludac sinoc, jer vise nisam imala sta pa povracala kiselinu. I onda jutros jbg, caj i nekoliko stapica i badema. Sad jedem proteinski kruh sa sirnim namazom.
AL generalno kad mi je zlo mogu samo stapice, kruh pa me to malo muci...
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:03   #5664
Meni je prvi granici, drugi 10,4 a treci dosta ispod granice pa me salju na druge pretrage i mogu slobodno reci da me taj stres oko toga vise smeta nego ista drugo. Izbacila sam slatko, jedino kruh pojedem snitu sve dnevno. Sad trazim radije ponovo kks pa mi ne daju, isla sam poslije nove godine odmah na ogtt. Nikad s tim problema ali eto

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:57   #5665
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Meni je prvi granici, drugi 10,4 a treci dosta ispod granice pa me salju na druge pretrage i mogu slobodno reci da me taj stres oko toga vise smeta nego ista drugo. Izbacila sam slatko, jedino kruh pojedem snitu sve dnevno. Sad trazim radije ponovo kks pa mi ne daju, isla sam poslije nove godine odmah na ogtt. Nikad s tim problema ali eto

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
KKS mozes privatno gdje god, nije skup
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:19   #5666
Preživjela sam!
Nalazi: 4,0/7,1/5,2
Pojela sam pola Lino Lade kad sam došla doma.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:27   #5667
Ja se spremam idući tjedan. Ponedjeljak ako budem dobra preko vikenda
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:50   #5668
Ja idem u petak vaditi.
Nije mi dr. rekla da idem, idem na svoju ruku. Pregled imam 6.2. pa se nadam da će nalaz biti dobar.
Ak bude ok odmah ću pojesti najveću šnitu neke kremaste torte.
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:06   #5669
Bljuc i Bond niste se javile kako prosao ogtt?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:16   #5670
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Bljuc i Bond niste se javile kako prosao ogtt?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Moj super proso
Pocetna 4.7 (cak bolje nego kad sam pocetkom trudnoce kontrolirala sam glukuzu u krvi), druga je bila blizu granice 9.9 i treca je bila isto super 7.nesto. Na kraju se nisam ni pazila nista prije, rekla nek bude kak bude.

Jedino sam poslije dosta naglo isla jest kako zavrsila oko 10.30 i popila na to jako ogavnu kavu pa se druzila sa wc skoljkom. Dusu sam ispustila
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:20   #5671
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Moj super proso
Ja idem idući petak (vjerojatno) pa se nadam sličnom rezultatu
Nekak mi je ispalo da mi je taj OGTT najstresnija pretraga koju moram odradit...
Hellenka is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:41   #5672
Joj meni je kombinirani probir osnio tri zivota tak da mi je ovaj ogtt na kraju bio jedino dosada camit dok cekala vrijeme da prode. Bit ce sve super, drzim fige i javi!
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:44   #5673
Meni opet nije dobar. Ovaj put prvi je bio 5.3.
A puna 3 tjedna sam pazila. Ništa slatko, praktički izbacila brašno, nikakvi sokovi, skinula tablicu glikemijskog indexa namirnica, kuhala.
Druge dvije vrijednosti (nakon glukoze) su potpuno u redu, debelo ispod gornje vrijednosti.
Prvi put kad sam vadila, u siječnju prvi je bio 5.1.
Baš sam bila jadna i razočarana jer sam jako pazila i sad zaključujem da to bas i nema veze s hranom....ili ne znam ni sama što se dogodilo. Prvi put sam vadila u bolnici, drugi put u Breyeru.
Uglavnom, sve drugo je ok, beba je točno velika koliko treba biti za 29.tt.
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:02   #5674
Ja sam isto u Breyeru vadila.
Sta ti je doktor reko? Meni to nije tako los nalaz, pogotovo jer ocito glukoza ok nakon unosa. Vjerojatno ce ti samo za prehranu dat upute, a vidis da je bebac super.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:22   #5675
Doktorice koje vodi moju trudnoću nema do slijedećeg tjedna, na putu je.
Pa sam otišla kod drugog dr. na kontrolu jer mi se činilo predugo da 45 dana budem bez pregleda.
On se nije previše opterećivao nalazom, rekao je manje-više isto što i ti. Mjerio je bebu na sve moguće načine i rekao da je sve doslovce točno u mm kak treba biti po tjednima trudnoće i to me umirilo.
Sad čekam slijedeći tjedan moju doktoricu.
I dalje pazim šta jedem al ne onak striktno. Neki dan sam pojela krafnu, nisam mogla izdržati, koja je to sreća bila....
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:46   #5676
Obavila OGTT danas, jako sam zadovoljna nalazom. Tekućina je bila odvratna, al sam ju dosta dobro podnijela, malčice mi je bilo muka odmah kad sam popila, al kasnije sve ok.

Rezultati:
početni 4,8
nakon 1h 7,7
nakon 2h 5,8
Hellenka is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 20:44   #5677
koliko smije guk biti 2 sata nakon jela? dakle ne mislim nakon ogtt testa nego bas nakon obroka rucka, vecere? nailazim na razlicite informacije i stvarno mo nije jasno do koje vrijednosti se smatra normalna razina secera dva sata nakon jela?
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 20:49   #5678
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
koliko smije guk biti 2 sata nakon jela? dakle ne mislim nakon ogtt testa nego bas nakon obroka rucka, vecere? nailazim na razlicite informacije i stvarno mo nije jasno do koje vrijednosti se smatra normalna razina secera dva sata nakon jela?
Nama su na Vuk Vrhovcu rekli do 6.4 dva sata poslije obroka
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:45   #5679
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
koliko smije guk biti 2 sata nakon jela? dakle ne mislim nakon ogtt testa nego bas nakon obroka rucka, vecere? nailazim na razlicite informacije i stvarno mo nije jasno do koje vrijednosti se smatra normalna razina secera dva sata nakon jela?
Gdje si nasla bilo kakve referentne vrijednosti?

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:05   #5680
Meni rekla poznanica koja je na VV radila GUK profile. I jedna koja je radila isto u Petrovoj. U oba slučaja to je tih 6,4
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.