Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 17:31   #1021
Quote:
senana kaže: Pogledaj post
Vjerojatno vise Ajd javi koliko si izgubila na kilaži.
Torperdirala sam vagu van kuće---poslala je kod mame.
Bediram se samo kad je tu.

Uglavnom sutra moram u bolnicu na promatranje...veli dr. da ću sigurno tjedan dana biti
Pa mislim nije tako veliki šećer da bi me toliko zadržavali....luda sam sada
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 00:24   #1022
Uglavnom sutra moram u bolnicu na promatranje...veli dr. da ću sigurno tjedan dana biti
Pa mislim nije tako veliki šećer da bi me toliko zadržavali....luda sam sada[/QUOTE]

Jesi li radila ikakve pretrage poslje OGTT-a??? Meni je OGTT povišen, 8,3 nakon opterećenja pa me gin poslala na daljnje pretrage na dijabeteologiju na Vrh Vrhovec... Sad me strah da me ne zadrže u bolnici...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 02:04   #1023
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Uglavnom sutra moram u bolnicu na promatranje...veli dr. da ću sigurno tjedan dana biti
Pa mislim nije tako veliki šećer da bi me toliko zadržavali....luda sam sada
Jesi li radila ikakve pretrage poslje OGTT-a??? Meni je OGTT povišen, 8,3 nakon opterećenja pa me gin poslala na daljnje pretrage na dijabeteologiju na Vrh Vrhovec... Sad me strah da me ne zadrže u bolnici...[/QUOTE]

Nisam radila ništa poslije, još sam ja odugovlačila javiti ginekologu rezultate jer sam znala da će me odmah sprašiti u bolnicu---ali toliko dugo se nisam nadala

Rekao je ako će biti povišeni nalazi da će me prije poroditi---uopće neznam kakav bi smajlić bio prikladan za ovo
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 06:03   #1024
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Jesi li radila ikakve pretrage poslje OGTT-a??? Meni je OGTT povišen, 8,3 nakon opterećenja pa me gin poslala na daljnje pretrage na dijabeteologiju na Vrh Vrhovec... Sad me strah da me ne zadrže u bolnici...
Nisam radila ništa poslije, još sam ja odugovlačila javiti ginekologu rezultate jer sam znala da će me odmah sprašiti u bolnicu---ali toliko dugo se nisam nadala

Rekao je ako će biti povišeni nalazi da će me prije poroditi---uopće neznam kakav bi smajlić bio prikladan za ovo[/QUOTE]

ja sam jučer radila ogtt i rezultat mi je 9,1 ali mi doktorica rekla da je prije to smatrano trudničkim šećerom ali da su sada malo pomaknuli granicu na 9,4 i da nije još rizično ali treba paziti. nikakve daljnje pretrage za sada nije spominjala ali pregled mi je u srijedu pa ću vidjeti. ovo smo razgovarale telefonom...pitala sam ju šta sada sa porodom a ona mi je rekla da je uvijek najbolje prirodnim putem i nije spominjala raniji porod ili hospitalizaciju... a poslali su me na OGTT jer je bebica jako narasla sad na kraju...već sam radila ogtt u 26 tjednu ali tada je bilo sve ok. rekla da za sada pazim šta jedem, izbacim slatko,kruh, tjesteninu, rižu...
__________________
11.09.2010. stiglo moje malo sunce
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:59   #1025
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Torperdirala sam vagu van kuće---poslala je kod mame.
Bediram se samo kad je tu.

Uglavnom sutra moram u bolnicu na promatranje...veli dr. da ću sigurno tjedan dana biti
Pa mislim nije tako veliki šećer da bi me toliko zadržavali....luda sam sada
MA DAJ! Pa je l ti još nešto ne štima osim šećera? Meni je bio otprilike ko tvoj i nije bila neka velka frka.
senana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:08   #1026
curke drage, možete dati koja primjer tog jelovnika koji su vam propisali i kaj jedete na toj dreti
__________________
so close no matter how far couldn`t be much more from the heart forever trusting who we are and nothing else matters... 30.04.2012.....
klaudijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:33   #1027
Quote:
klaudijak kaže: Pogledaj post
curke drage, možete dati koja primjer tog jelovnika koji su vam propisali i kaj jedete na toj dreti
Tražila sam za 1800 kcal kakvu ja imam, al uspjela sam naći ovu- najsličniju http://www.cybermed.hr/content/downl.../file/1700.pdf
Razlika do 1800 kcal je:
Zajutrak: umjesto 1, 2 jedinice iz skupine meso i zamjene
Doručak: umjesto 1, 2 jedinice iz skupine voće i zamjene
Užina: bez mesa i zamjena
Večera: umjesto 1, 2 jedinice povrće i zamjene
senana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:37   #1028
Ovo je dijeta koju dobijete u Petrovoj http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../05_dijeta.asp
Nije tako strašno, navikneš se nakon nekog vremena. Ja sam bila na toj dijeti cijelu trudnoću.

Technogirl, možda ti daju na VV da sama doma radiš profil pa će na temelju rezultata odlučiti što dalje. Ako bude potrebno, možda te pošalju u Petrovu i tamo ti naprave profil + UZV + pregled. Ako bude sve u redu neće te ranije porađati.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:01   #1029
cure,kako vam se čine ove mjere: Trudnica (konkretno) moja vjenč.kuma je trudna 36+5 i ima gest.dijabetes (ne uzima inzulin samo je na dijeti). Danas je bila na uzv,mjere bebe su 3200grama i 33 cm...doktori je šalju opet na V.Vrhovec u ponedjeljak,a i posteljica je zrela za porod...

kako vam se čini njena situacija? jel ona ima šanse za prijevremeeni porod? Ja sam gledala na netu mjere bebe za 36 tj pokazuju da je prosjek 2800grama i 34 cm..po meni ona ne odstupa preveć od prosjeka. A doktori su je uplašili da nešto nije u redu,jer kao beba se deblja a ne raste...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:57   #1030
meni ove djete imaju previše kruha, ja ga obično jako rijetko jedem
meni je doručak njčešće zobene i ponekad kruh, ali za ručak i večeru ga nikad ne jedem
da li koja ima iskustva da kruh zamijeni nečim drugim ili onda doda više nečeg drugog
a kaj je sa GI glikemijskim indeksom - koliko određena namirnica povećava razinu šećera u krvi, kao i njihova kombinacija, da li doktori uopće spomenu to
__________________
so close no matter how far couldn`t be much more from the heart forever trusting who we are and nothing else matters... 30.04.2012.....
klaudijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:49   #1031
Quote:
klaudijak kaže: Pogledaj post
meni ove djete imaju previše kruha, ja ga obično jako rijetko jedem
meni je doručak njčešće zobene i ponekad kruh, ali za ručak i večeru ga nikad ne jedem
da li koja ima iskustva da kruh zamijeni nečim drugim ili onda doda više nečeg drugog
a kaj je sa GI glikemijskim indeksom - koliko određena namirnica povećava razinu šećera u krvi, kao i njihova kombinacija, da li doktori uopće spomenu to
30g kruha=60g tjestenine=100g kuhanog krumpira=60g riže. To su tzv. kruh i zamjene. Ostale ugljikohidrate procjenjujem (npr. krumpirove njoke računam da mogu malo više od kruha, a manje od kuhanog krumpira). Meni je kruh bio definitivno najveći problem, jer sam ga jela nekoliko puta više (svaki put bi ručak ili večeru završila macanjem šnite kruha u tekući ostatak hrane na tanjuru).
Meni nisu spominjali GI, ali su me upozorili na neke namirnice koje se ne preporučaju unatoč malim kalorijama. Ja sam od vrlo male količine lubenice imala povišen šećer u krvi kod predzadnjeg GUK-a tako da sad jako pazim i na GI (imam neke tablice iz Montignacove knjige).
senana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 19:06   #1032
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Nisam radila ništa poslije, još sam ja odugovlačila javiti ginekologu rezultate jer sam znala da će me odmah sprašiti u bolnicu---ali toliko dugo se nisam nadala

Rekao je ako će biti povišeni nalazi da će me prije poroditi---uopće neznam kakav bi smajlić bio prikladan za ovo
Sretno... Ja idem u pon na pregled... Noge mi se tresu... Cijeli vikend ću razmišljat o tome šta će mi reći...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 09:54   #1033
Quote:
Albera kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...

Ginekologica me poslala na ogtt. Zanima me mogu li u tih 120 min koliko se čeka na drugo vađenje krvi izaći van bolnice ili baš moram biti u čekaonici?
Ne znam je li i koliko za nalaz bitno to mirovanje ili kretanje?
Ne smiješ šetati ni nigdje otići jer će ti biti loše, moraš mirovati.

Moj test nije uspio, ja sam otišla van na zrak jer mi je bilo loše i kad sam napravila još par koraka sve sam ispovraćala. dakle test mi nije uspio. na tašte je bilo 4.1 a za kasnije ne znam jer su me poslali doma. Nema šanse da opet popijem tu glukozu, fuj fuj fuj. mene je poslala samo zato što sam dobila 4 kg prošli mjesec a cijelo vrijeme sam dobivala po 2.
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:48   #1034
cure, ako je ikoja od vas radila GUK profil na VV, kada ste nosile krv u bolnicu sutradan?
u koje vrijeme? 8,9? ja sam zab oravila, uopće ne znam kako...

prilično mi je hitno jer mooram ujutro odnijeti krv...
thx
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:36   #1035
Evo mog izvještaja s ogtt-a...

Bila sam na Križinama, u St, centar za dijabetes. Sve je fino i uredno, nema gužve.
Ta glukoza mi uopće nije bila strašna za popit. U čekaoni ima TV, pa tih 2 sata brzo prođu, a bile su osim mene još 2 trudnice pa uz ćakulu vrijeme brzo prođe.

E da, nakon 2 sata vrijednost glukoze mi je bila 5,2 Kaže teta koja je radila da je to super
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:22   #1036
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Išla sam privatno u Breyer-ov laboratorij, nalaz sam dobila mailom tako da mi ga nitko nije komentirao još.
Koliko sam skužila ovdje na forumu, isti im je princip vađenja ko na VV.

Prvo iz vene vade, pa 3x ( 30,60,120min) iz jagodice prsta.
Nisam smjela niti šetati, niti piti vodu, niti pišati---tako da brijem da je vrijednost točna.
Koliko kosta ogtt u breyeru?
I kakve ste vi imale simptome gestacijskog dijabetesa, osim eventualnog dobivanja na tezini?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:29   #1037
I kakve ste vi imale simptome gestacijskog dijabetesa, osim eventualnog dobivanja na tezini?[/QUOTE]

Mozes imati visa plodne vode,preveliku bebu tako da se porod obicno ranije potice oko dva tjedna
marusha0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:37   #1038
Quote:
marusha0 kaže: Pogledaj post
I kakve ste vi imale simptome gestacijskog dijabetesa, osim eventualnog dobivanja na tezini?
Mozes imati visa plodne vode,preveliku bebu tako da se porod obicno ranije potice oko dva tjedna[/QUOTE]

To isto znam, ali jel postoje jos neki simptomi slicni onima kao kod obicnog dijabetesa?
Ja hvala bogu nisam dobila puno kila, nemam viska plodne vode, ali beba je malo veca pa ce me ginica vjerojatno slati na ogtt za 2 tj. U zadnje vrijeme stalno imam ogroman apetit za slatkim iako se suzdrzavam koliko mogu...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:47   #1039
Pa to ti nemora bit neki znak ipak si trudna pa imas zelje,ja bila u bolnici i jako je puno trudnica s dijabetickim secerom i uglavnom su im skuzili po velicini bebe,pocasti se sa slatkim,ali dijabetickim imas svega za kupiti naravno ne pretjeruj jel sam cula doktore kak govore da je slatko najveci neprijatelj u trudnoci i za mamu i bebu
marusha0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:52   #1040
Ma znam da to nije dokaz, ali svejedno se malo brinem. Candida mi nikako ne prolazi ni nakon 3. ture vaginaleta, a to bi isto moglo imati veze sa secerom. Napravit cu ja taj test sigurno, cisto da znam na cemu sam. A sto se tice kila, dobila sam samo 6 u 26 tj. To nije puno, u trudnocu sam usla s 55 kg.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.