Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 23:23   #161
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
cvjetiću ma nitko nju nije napao, ali ima preradikalan stav o svemu. kao da živi u prošlom stokljeću i još ima 35 godina. Ovakav stav kaoona ima moja mama (tisuću puta smo se oko toga zakačile) ali ona je žena sa početka prošlog stoljeća...
pročitala sam njene postove( možda mi je koji promakao jer sam preletila na brzinu) ali nisam stekla dojam da je "žena iz prošlog stoljeća ili zapuštena"( nisam znala kako se izraziti). žena je rekla da postoje alternative ( kane, britvice i sl. umjesto kemikalija)


Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne shvaćam žene koje mogu imati busen pod pazuhom i šumu među nogama i priznajem kada ih vidim na plaži gade mi se. I smatram to nehigijenski.Ali poštujem stav da ih imaju.
s ovim se slažem, ali takve žene i nisu direktan predmet rasprave....one sigurno ne razmišljaju o štetnosti kemikalija i nehigijene
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:51   #162
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A čekajte, zar je depilacija jedini način uklanjanja dlačica?!
A čemu služe britvice?! Pa obrijte se pobogu!
Ako mislite da će vam kemikalije naškodit bebi stavite preljev neki bez amonijaka ili kanu...
nemorate šetat ko domorotkinje uz toliko mogućnosti...
pa nevalja krema protiv akni, pa nevalja anticelulitna, pa nemoj parfimirani losion nego od bademovog ulja, šta je sa gelovima za tuširanje i šamponom? ni to se nesmije?? S čime da se peremo??
joj ma o cem ti pricas---trudne zene moraju hodat ko aveti po cesti, pobogu ne se sminkat, ne prat kosu, ne se depilirat, kakve kreme , uf a tek parfemirani gelovi za tusiranje ili parfem...
i onda se neke zene cude kad ih muskarci ostave
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 12:28   #163
za one koje znadu njemacke, posebno zaljubljenu: http://9monate.qualimedic.de/rasur.html
btw, rodila sam u zapadnjoj njemackoj u velikom gradu u jednoj bolnici s 1000 poroda u godini.

za one koje nisu dobro procitale: brijanje i cupanje dlakice mislim da nije nikakvi rizik. ali ne znam kako stoji s kremom za depiliranje.

vi to sve tako lako uzimate s kemikalijama. u njemackoj smo ipak vec malo dalje, jer to sve dulje imamo i trosimo. i ja se pitam ima li neke veze izmedu cinjenice da imamo jako puno alergicne osobe, puno vise nego u hrv. i to ih je u zadnje vrijeme sve vise postalo. ali mislim da i u hrv ima sve vise alergicare. i da je to cijena naseg modernog zivota. pitaju se i strucnjaci. trenutno je odgovor na to pitanje, da zivimo pre higijenijski. jer na primjer oni s sela alergije prakticki ne poznaju.

cure, ne da mi se dalje s vama o tome raspravljati. jer mi se cini da niste ni malo tolerante. ili se farbas, sminkas, depiliras, mazes, etc ili si prirodna=zapustena=ne drzis do sebe. sve se pitam kud ce vas ta cijela kemijska industrija zavodit.....
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 15:45   #164
Question Brazilka !!!

curke,šta vi mislite ili znate o brazilki uoči poroda?
Ja sam htjela ali me kozmetičarka kod koje inače idem otpilila da ona mi to ne bi htjela raditi jer postoji opasnost od trudova s obzirom da je to jako bolno...
Od pomisli na brijanje do kraja se ježim jer to kad počne rasti,pa još rana i konci
Jel koja od vas to radila uoči poroda?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 15:53   #165
ja sam se brijala svaki put kada sam se tuširala ispod pazuha i noge... to mi nekako bilo najpraktičnije..

dolje me je brijao dragi...jer od trbuha nisam mogla sama
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 15:58   #166
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam se brijala svaki put kada sam se tuširala ispod pazuha i noge... to mi nekako bilo najpraktičnije..

dolje me je brijao dragi...jer od trbuha nisam mogla sama
Meni kako kad,ako sam u zurbi,brijem se sama,ali isto sragi bas uziva kad je "zaposlen".I voli jako ovo ulje za trudnice,tako da ne brinem za rastezanje koze
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 16:16   #167
heheeeheeeeee...o ovome smo jučer baš pričali na pdf bojanje kose u trudnoći...malo of topik al hebiga...glavno da se priča!
ja mislim da ću se ja ipak samo obrijat ko i dosad jer nemam neke tvrdokorne dlake, ne vjerujem da će mi puno smetat...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 17:44   #168
ma tu se sve nešto pomiješalo - osim moje teme ugurana je i rasprava sa topica o bojanu kose

onda da još pitam jednom - jel netko radio brazilku uoči poroda?
ja bi,al se bojim posljedica,pa bi mi nečije iskustvo više nego dobro došlo
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 17:52   #169
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Nisam znala da u njemačkoj dođeš na porod sa prirodnom šumom i da tako rađaš a da te sestra ne obrije.Moj se u ljeti brije ispod ruke čisto da se manje znoji jer mu te dlake baš ničemu ne služe.Ali vratimo se temi bojanje kose.Naravno da postoji prirodna boja kojom se farba iz tamnog u plavo a ja nisam skroz tamna prirodno nego svijetlo smeđa i ne bojaš svaki puta cijelu kosu nego samo izrast a da bi održao plavu boju opereš kosu jednom tjedno u kamilici! Ako nije tajna koliko ti imaš godina i jesi ti ikada u životu bojala kosu?
ipak ukljucujem tekst od onag link-a, sto se tice brijanja:

Rasur vor der Geburt
Früher
wurden jeder Schwangeren im Krankenhaus vor der Entbindung die Schamhaare rasiert - prophylaktisch aus "hygienischen" Gründen.

Heutzutage
werden die Schamhaare in den meisten Krankenhäusern nur noch dann rasiert, wenn ein Kaiserschnitt gemacht wird - wieder mit der Begründung der Hygiene.

Aber
schon heute gibt es Kliniken, die auch darauf verzichten, weil sie festgestellt haben, dass eine Rasur keine hygienischen Vorteile bringt und selbst bei einem Kaiserschnitt keinerlei Einfluss auf die Heilung oder das Infektionsrisiko hat.

Übrigens erklärt die Weltgesundheitsorganisation:
Für eine Rasur der Schamhaare oder einen Einlauf vor der Geburt besteht kein Anlass.

prijevod-amaterski:
prije su sve trudnice prije poroda brijale. profilakticki iz "higijenskih" razloga.

danas se u vecini bolnica samo onda brije, ako se ide na carski. razlog je higijena.

ali vec danas postoje bolnice, u kojima se ne brije, jer su ustanovili da brijanje ne donosi nikakve higijenicke prednosti i cak kod carskog nema utjecaj na zarast rane (?) ili na rizik infekcija.

u ostalome izjavljuje WHO (world health organisation):
za brijanje ili za klistir pred poroda ne postoji navod/uzrok/razlog.



i sad ti ocijeni gdje tko zivi.....
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 18:52   #170
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ma tu se sve nešto pomiješalo - osim moje teme ugurana je i rasprava sa topica o bojanu kose

onda da još pitam jednom - jel netko radio brazilku uoči poroda?
ja bi,al se bojim posljedica,pa bi mi nečije iskustvo više nego dobro došlo
vidim da nitko ne odgovara, pa ću evo ja.
doduše ja sam u 22 tjednu ne još pred porod, ali već cca 2 god redovno idem kod kozmetičarke na depilaciju.
depiliram si komplet noge i brazilka je obvezatna. noge običnim voskom, a brazilku nekakvom vrstom šećera (ne znam točno kako se zove).
dok sam se brijala bilo mi je npr. prestrašno jer već nakon 2-3 dana dlačice počnu rasti i bodu, a kad bi to obrijala budem sva izmasakrirana. ovako sam mirna mjesec dana a dolje trč, trč pa dlaka.
baš sam nedavno pitala kozm jel joj dolaze trudnice, a ona kaže naravno i to obavezno pred termin, jer je tako puno lakše. da sad ne ponavljam sve razloge, higijena, epi i td.
e sad jel boli ili ne? ovisi kako koga. meni nije toliko strašno jer sam navikla, dlačice su tanje i kad znam da sam mirna slijedećih mjesec dana zaboravim sve.
mene npr. strašno boli depiliranje epilatorom. to kada čupa dlaku po dlaku mi je strašno.
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 19:34   #171
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne shvaćam žene koje mogu imati busen pod pazuhom i šumu među nogama i priznajem kada ih vidim na plaži u kupaćim kostimima gade mi se. I smatram to nehigijenski.Ali poštujem stav da ih imaju.
kak to skužiš pobogu? ovo sa šumom?
ja jedino skužim ako se badić ureže u onu jamicu od pi,pa se ocrtavaju usmine. to mi je , još pogotovo ak je neki proziran badić. ili ako vire dlake.to ¸je već druga krajnost.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 20:26   #172
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
ipak ukljucujem tekst od onag link-a, sto se tice brijanja:

Rasur vor der Geburt
Früher
wurden jeder Schwangeren im Krankenhaus vor der Entbindung die Schamhaare rasiert - prophylaktisch aus "hygienischen" Gründen.

Heutzutage
werden die Schamhaare in den meisten Krankenhäusern nur noch dann rasiert, wenn ein Kaiserschnitt gemacht wird - wieder mit der Begründung der Hygiene.

Aber
schon heute gibt es Kliniken, die auch darauf verzichten, weil sie festgestellt haben, dass eine Rasur keine hygienischen Vorteile bringt und selbst bei einem Kaiserschnitt keinerlei Einfluss auf die Heilung oder das Infektionsrisiko hat.

Übrigens erklärt die Weltgesundheitsorganisation:
Für eine Rasur der Schamhaare oder einen Einlauf vor der Geburt besteht kein Anlass.

prijevod-amaterski:
prije su sve trudnice prije poroda brijale. profilakticki iz "higijenskih" razloga.

danas se u vecini bolnica samo onda brije, ako se ide na carski. razlog je higijena.

ali vec danas postoje bolnice, u kojima se ne brije, jer su ustanovili da brijanje ne donosi nikakve higijenicke prednosti i cak kod carskog nema utjecaj na zarast rane (?) ili na rizik infekcija.

u ostalome izjavljuje WHO (world health organisation):
za brijanje ili za klistir pred poroda ne postoji navod/uzrok/razlog.



i sad ti ocijeni gdje tko zivi.....
Pa ti si izjavila da te nije briga kako izgledati tih 9 mjeseci to mi govori dovoljno gdje tko živi, a i zaljubljena je napisala svoja iskustva iz njemačke valjda postoji jrdna njemačka.Naravno ako trudnica dođe sa trudovima i otvorena pa joj ne stignu dati klistir da će rađati bez njega,ali u svakom drugom slučaju se daje nije baš gušt kakati po bebi i doktorima zar ne?
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 20:50   #173
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Pa ti si izjavila da te nije briga kako izgledati tih 9 mjeseci to mi govori dovoljno gdje tko živi, a i zaljubljena je napisala svoja iskustva iz njemačke valjda postoji jrdna njemačka.Naravno ako trudnica dođe sa trudovima i otvorena pa joj ne stignu dati klistir da će rađati bez njega,ali u svakom drugom slučaju se daje nije baš gušt kakati po bebi i doktorima zar ne?
zaljubljena nije pisala o porodu u njemackoj.

meni je zdravlja moje djece vaznije nego moj izgled.

klistir ovdje nije tema. ima to na drugom pdf.

je si ti rodila? imas djece?

zasto si tako agresivna?
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:28   #174
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
A čekajte, zar je depilacija jedini način uklanjanja dlačica?!
A čemu služe britvice?! Pa obrijte se pobogu!
Ako mislite da će vam kemikalije naškodit bebi stavite preljev neki bez amonijaka ili kanu...
nemorate šetat ko domorotkinje uz toliko mogućnosti...
pa nevalja krema protiv akni, pa nevalja anticelulitna, pa nemoj parfimirani losion nego od bademovog ulja, šta je sa gelovima za tuširanje i šamponom? ni to se nesmije?? S čime da se peremo??
Ja sam cijelu trudnoću depilirala(čupala) dlake na nogama i na preponama,a pred porod sam počupala sve među nogama - radije nego da me u bolnici briju,šta ja znam koga su sve brijali s tom britvicom. Ali ne podnosi svatko jednako tu depilaciju voskom,nije to baš bezbolno(osobito prepone) ali ja to radim već godinama pa sam se navikla,a u nekim slučajevima se čak ne preporuča čupanje dlaka u trudnoći. Ali opet,kao šta je Lake rekla,uvijek ostaje britvica. A šta se tiče svih ovih krema,sve sam ih koristila i nikakvih problema nisam imala
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:43   #175
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
zaljubljena nije pisala o porodu u njemackoj.

meni je zdravlja moje djece vaznije nego moj izgled.

klistir ovdje nije tema. ima to na drugom pdf.

je si ti rodila? imas djece?

zasto si tako agresivna?
Neznam po čemu si zaključila da sam ja agresivna?A zašto si ti tako primitivna?
Nemam djece ovo mi je prva beba.
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:51   #176
Nemoj se ljutiti patka ali ja mislim da je moja baka suvremenija od tebe.Naravno da je svakom normalnom roditelju najbitnije zdravlje njegove djece,ali ne razumijem kakve to ima veze sa izgledom žene.Ja da sam muškarac i da me kod kuće dočeka srednjovjekovna dlakava žena pobjegao bi glavom bez obzira
Zašto mi je muž našao ljubavnicu tema za neki drugi forum? Žene su se sređivale od davnina da privuku suprotni spol!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:05   #177
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
curke,šta vi mislite ili znate o brazilki uoči poroda?
Ja sam htjela ali me kozmetičarka kod koje inače idem otpilila da ona mi to ne bi htjela raditi jer postoji opasnost od trudova s obzirom da je to jako bolno...
Od pomisli na brijanje do kraja se ježim jer to kad počne rasti,pa još rana i konci
Jel koja od vas to radila uoči poroda?
Ja sam radila brazilku cca 3 tjedna prije poroda i stvarno me nije boljelo i to cu napravit i kada cu bit i drugi puta trudn ajer su mi dlacice pocele rast tek cca 2 tjedna nakon poroda
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:21   #178
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ja sam radila brazilku cca 3 tjedna prije poroda i stvarno me nije boljelo i to cu napravit i kada cu bit i drugi puta trudn ajer su mi dlacice pocele rast tek cca 2 tjedna nakon poroda
Znači može?
Ja bi al me ova tako glatko otpilila da me topalno isprepadala.
Prije 2 tjedna sam bila na depilaciji voskom ali samo noge i nikada me manje nije boljelo - zašto,pojma nemam , pa valjda neće ni ovo biti prestrašno,jer britvice na tim mjestima se užasavam jer to kad počne rasti,ubije me u pojam
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:23   #179
Quote:
Ladybug kaže: Pogledaj post
vidim da nitko ne odgovara, pa ću evo ja.
doduše ja sam u 22 tjednu ne još pred porod, ali već cca 2 god redovno idem kod kozmetičarke na depilaciju.
depiliram si komplet noge i brazilka je obvezatna. noge običnim voskom, a brazilku nekakvom vrstom šećera (ne znam točno kako se zove).
dok sam se brijala bilo mi je npr. prestrašno jer već nakon 2-3 dana dlačice počnu rasti i bodu, a kad bi to obrijala budem sva izmasakrirana. ovako sam mirna mjesec dana a dolje trč, trč pa dlaka.
baš sam nedavno pitala kozm jel joj dolaze trudnice, a ona kaže naravno i to obavezno pred termin, jer je tako puno lakše. da sad ne ponavljam sve razloge, higijena, epi i td.
e sad jel boli ili ne? ovisi kako koga. meni nije toliko strašno jer sam navikla, dlačice su tanje i kad znam da sam mirna slijedećih mjesec dana zaboravim sve.
mene npr. strašno boli depiliranje epilatorom. to kada čupa dlaku po dlaku mi je strašno.
thanx, ništa budem se dogovorila kod druge kozmetičarke koja će mi to riješiti jer britvica ne dolazi u obzir - jedno je bikini zonu obrijati,ali cijelu,pa kad to počne rasti
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:41   #180
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Znači može?
Ja bi al me ova tako glatko otpilila da me topalno isprepadala.
Prije 2 tjedna sam bila na depilaciji voskom ali samo noge i nikada me manje nije boljelo - zašto,pojma nemam , pa valjda neće ni ovo biti prestrašno,jer britvice na tim mjestima se užasavam jer to kad počne rasti,ubije me u pojam
Ako si iz Zg odi u onaj salon preko puta Petrove bolnice...cura koja tamo depilira se toliko izvjezbala na trudnicama da si gotova za 5 min i vjeruj zaboljet ce samo malo onaj najgori dio(vrh stidnih usana)
..meni je prvo bio malo bad, ono sram itd ali cura me full oraspolozila i veli da se nagledala čuča ko ginekolog
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.