Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 00:29   #41
Quote:
BootBoy kaže:
ja zivim u Vukovaru, Hrvat sam, i nemam dojam da ovdje postoji neka grobnica koju ja ne smijem posjetiti... ako mislis na Ovcaru, ljudi sasvim normalno dolaze odati pocast mrtvima... iako u sramotno malom broju, al dobro.
To se zove slikoviti govor

Ovo sam - medu drugim stvarima - napisala na temi o izlozbi o getu u Poljskoj za vrijeme Drugog Svjetskog Rata:

Quote:
Spot Perdita kaze:
(...)Mislim da dosta Hrvata to dozivljaje kao neku dvolicnost, da se trazi od njih da komemoriraju strahote iz povijesti dok sami imaju zive rane.

Mislim da ne bi bilo posteno da, recimo, javno misljenje "trazi" od hrvatskog naroda da posjecuje izlozbu - koliko god relevantna ta izlozba sama po sebi bila - a da to isto javno misljenje sa svoje strane ne komemorira nedavnu hrvatsku povijest.
Moral price je da mozda ne bi bilo lose upoznati politicki korektne ljude cinjenicom da do dan danas vise od tisucu ljudi nije pronadeno i pokopano(govorim o Vukovaru).
Nikako se ne smije zaboraviti na zrtve ustaskog rezima, medutim neke stvari idu obostrano.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 01:18   #42
brankice,ti kada bi znao kako svastika izgleda mozda bi konacno zavrsio tu srednju skolu,seljacino nepismena.
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 03:15   #43
Fala kurcu da su se napokon sjetili! Trebalo im je 14 godina!

Zar uvjek Crkva u Hrvata mora biti zadnja u osudi nacizma, fašizma, ustašije i mržnje?
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 03:50   #44
Quote:
SvogaTelaGospodar kaže:
jugoslavenčino pokatoličena...pogledaj snimku koncerta pa se sam uvjeri..ljeto 2002., live sa poljuda...proizvodnja: zabavna redakcija HTV-a...trajanje: 2 sata...u boji....
vidjeti ćeš puuuno zastava sa svastikama, svastike u publici, svastike na odjeći tupsonovih gitarista...pogledaj...valjda se ne bojiš istine....ili?
Unbelievable!

Da je netko u stanje ovako lagati, jednostavno ne mogu vjerovati.

Bice da je Thompson editirao i napravio specialjnu snimku za vas bolesnike!

__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'

Zadnje uređivanje Pallas : 27.01.2004. at 08:18.
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 04:28   #45
Baš me zanima zašto je to Crkva učinila, zato jer je htjela ili zato jer je morala?
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:25   #46
Baš me zanima zašto je to Crkva učinila, zato jer je htjela ili zato jer je morala?

Naravno da je Crkva morala to uciniti, svatko tko poznaje Isusovo ucenje bi to "morao" uciniti, a u Crkvi vjerujem da postoje ljudi koji poznaju Isusova ucenja. Koliko mi je poznato Isus nikad nije propovjedao oko za oko, nego ono sa okretanjem i drugog obraza...a plutanje srpskih (ili bilo cijih drugih) leseva po vodi mi se nekako ne uklapa u tu sliku.
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:53   #47
Quote:
Povratak Kralja kaže:
Baš me zanima zašto je to Crkva učinila, zato jer je htjela ili zato jer je morala?
Feniks, pa stigla depeša iz Vatikana

moram koristiti riječnik na koji je drug Feniks navikao
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:59   #48
Puno prekasno da bi bilo imalo uvjerljivo.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:24   #49
Quote:
Broadway Blueshirts kaže:
Unbelievable!

Da je netko u stanje ovako lagati, jednostavno ne mogu vjerovati.

Bice da je Thompson editirao i napravio specialjnu snimku za vas bolesnike!

Jerk (off) edition.

brankec, luzeru, ti stvarno ne znaš kako svastika izgleda... tako je to kad ti propaganda izjede mozak...
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:29   #50
Quote:
sis kaže:
Puno prekasno da bi bilo imalo uvjerljivo.
Pa Crkva je to osudila onda kad se je za to saznalo. Nisu oni krivi kaj je to koalicijska vlada skrival pa je morao doći HDZ da se novinari osjete sigurnima da to objave
Off skroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:52   #51
Opet jedna od onih trla-baba-lan tema o seljačini Thompsonu....Zijeeev. Jedino što je zanimljivo je Ruprechtova teorija.
A da je crkva turbo licemjerna, to znamo odavno...
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:49   #52
Perdita

Quote:
Mislim da toga nece biti dok javnost ne dopusti Hrvatima da u miru oplacu vlastite zrtve. Dok se Hrvatima ne dopusti da idu na spomenik u Vukovaru - najveca masovna grobnica nakon Drugog Svjetskog Rata je tamo pronadena:koliko se pisalo o ratu upadno je koliko malo ljudi u inozemstvu uopce zna da je bilo rata - od njih se ne moze traziti da se bave sa necim sezdeset godina unazad, koliko god na mjestu to samo po sebi bilo.
1. Tko to Hrvatima ne da da idu na grobicu na Ovčaru kraj Vukovara?

2. Koliko ljudi u Hrvatskoj je upućeno u razno-razne ratove po svijetu? Jako malo. Čemu onda čuđenje da se vani ne zna za rat u Hrvatskoj? Kakve veze ima taj rat sa drugim svjetskim na kojeg Thompson referira? Jedino ako poistovjećuješ HV sa ustašama, a srpske vojske sa partizanima.

3. Ti se sa jedne strane čudiš kako ljudi vani (u Evropi) ne znaju ili malo znaju o ratu u Hrvatskoj, a s druge strane, osporavaš nekome drugome da u Hrvatskoj prezentira rat u svojoj zemlji (koji je bio i puno krvaviji od onoga koji su vodio u HR 90-ih) i da te upozna sa situacijom. Ti želiš da naša nacija ostane slijepa za sve ratove osim onog koji se desio u Hrvatskoj, kako bi ovaj tu rat ostao upečaćen u našoj naciji kako najgori rat, ili možda jedini?


4. Zar ne bi oni koji su žrtve ovoga rata i najbliži onima koji su pobijeni u ratu trebali prvi osuditi Thompsona? Zar ne bi oni prvi trebali osjeti gađenje prema veličanju zločina? Zar ne bi oni prvi trebali osjetiti kako osjećaju obitelji žrtava kada čuju da se neko veseli klanjima koja su izvršena nad njihovim najbližima?Zar ne bi oni prvi trebali odati poštovanje žrtvama?

Svi znamo da to nije tako. Ali ti meni objasni zašto nije i kako je došlo te deformacije?
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:50   #53
Vuco

Quote:
Zanimljivo kako sad od jednom ne smeta kada se Crkva petlja u politička pitanja."
To nije politika. To je nešto niže od politike. Mržnja. Današnja politika je prevazišla tu razinu. Bilo bi uvredljivo za politiku kad bi se Thompsonove umotvorine nazivale politikom.
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:03   #54
Re: Perdita

Quote:
Povratak Kralja kaže:
1. Tko to Hrvatima ne da da idu na grobicu na Ovčaru kraj Vukovara?

2. Koliko ljudi u Hrvatskoj je upućeno u razno-razne ratove po svijetu? Jako malo. Čemu onda čuđenje da se vani ne zna za rat u Hrvatskoj? Kakve veze ima taj rat sa drugim svjetskim na kojeg Thompson referira? Jedino ako poistovjećuješ HV sa ustašama, a srpske vojske sa partizanima.

3. Ti se sa jedne strane čudiš kako ljudi vani (u Evropi) ne znaju ili malo znaju o ratu u Hrvatskoj, a s druge strane, osporavaš nekome drugome da u Hrvatskoj prezentira rat u svojoj zemlji (koji je bio i puno krvaviji od onoga koji su vodio u HR 90-ih) i da te upozna sa situacijom. Ti želiš da naša nacija ostane slijepa za sve ratove osim onog koji se desio u Hrvatskoj, kako bi ovaj tu rat ostao upečaćen u našoj naciji kako najgori rat, ili možda jedini?


4. Zar ne bi oni koji su žrtve ovoga rata i najbliži onima koji su pobijeni u ratu trebali prvi osuditi Thompsona? Zar ne bi oni prvi trebali osjeti gađenje prema veličanju zločina? Zar ne bi oni prvi trebali osjetiti kako osjećaju obitelji žrtava kada čuju da se neko veseli klanjima koja su izvršena nad njihovim najbližima?Zar ne bi oni prvi trebali odati poštovanje žrtvama?

Svi znamo da to nije tako. Ali ti meni objasni zašto nije i kako je došlo te deformacije?
1. Na to pitanje sam vec odgovorila.


2. Dosta ljudi u Hrvatskoj je upuceno u razno razne ratove po svijetu. Ukoliko se sjecam opcepoznato je da je bio rat u Hrvatskoj.

3. Procitaj sto sam napisala na temi "politicko idolopoklonstvo hrv. vlasti..."glede toga.

4. Procitaj sto sam pisala na teme vezane uz Thompsona. Inace mislim da nemas pravo reci tako nesto posto porices brojke zrtava u ime komunizma. To je cak nize od "samo" ne-odavanja postovanja.

Zadnje uređivanje Spot Perdita : 28.01.2004. at 12:09.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:13   #55
Quote:
Povratak Kralja kaže:
To nije politika. To je nešto niže od politike. Mržnja. Današnja politika je prevazišla tu razinu. Bilo bi uvredljivo za politiku kad bi se Thompsonove umotvorine nazivale politikom.
"prevazišlo" nije hrvatska riječ, ma koliko mi šutjeli o tome.

u srednjoj skoli se uci da je politika briga za zajednicu... e sad, drugo je to sto ti ne vidis da thompson salje poruku zajednici u svojim pjesmama... i isto tako Crkva salje poruku. brinu se za zajednicu, dakle bave se politikom.
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.