Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2004., 19:49   #121
Quote:
Demo kaže:
S postom cijeg je dio gore na vrhu citiran se slazem 80% - toliko ima mog nicka u tvom ?????

S onim nize se slazem 100%.

cybernaut ajd da se 100% slozim s tvojim zadnjim postom.
Clever thinking.
Ne znam postoji li post o Domovinskome ratu, hrvatskoj šutnji (ne mislim na one metuzaleme iz 1971....) - ali ako se dogodi takav - čujemo se tamo
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 19:55   #122
Quote:
Vanjushka kaže:
Alija Izetbegovic je negdje pred pocetak rata u BiH svojim Bosnjacima, a i Karadzicu indirektno, porucio mirno spavajte, uzalud nam prijete, za rat treba dvoje ...

Nije samo Alija sijao takve laži! Svi iz državnoga vrha uspavljivali su narod pripremajući klaonicu i privatizacije s pretvorbama.
Dobro se sijećam izjave Stipe Šuvara (ondašnjeg predsjednika predsjedništva SFRJ), tiskane u Slobodnoj Dalmaciji od 21. kolovoza 1990. (tri dana nakon balvalvan "revolucije")
" Predsjedništvo SFRH garantira sva ljudska prava svim građanima SFRJ!"

Tip ili nije znao da je pravo slobode kretanja jedno od temeljnih ljudskih prava, ili "nije bio dovoljno informiran".
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 20:01   #123
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
Ko je ono pokopan u Beogradu. Pavelić il' Tito. kad ga već toliko mrze. ..

Ne kušiš stvar. Tamo ga imaju pod kontrolom - da se ne povampiri.

Quote:
Inkvizitor2002 kaže:


Ne kontam ...Tito najveći srpski krvnik i najviše ga mrze a Pavelić pobio milion Srba i manje ga mrze tj. mrze ga pod navodnim znacima..stvarno ne kontam. I nije mi ta tvoja teorija ono kao Srbima treba Pavelić da bi opravdali svoju mržnju i ubijanje i svoj ekspanzionizam baš neka...oni Pavelića i ustaše stvarno mrze i to svi Srbi a Tita mrze samo četnički simpatizeri..velik dio Srba i danas misli pozitivno o Titu.
Upitaj se koliko je pravih Srba pobio Nedić, koliko Ljotić, koliko Draža - da ne ubrajamo ostale vojvode i vojvodiće.

Gdje su brojke iz Banjice, gdje iz ostalih logora po Srbiji?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 20:22   #124
Quote:
HELIX14 kaže:
...
Srpski nacinalizam temeljen je iskljucivo na ekspanzionizmu i nije nastao s Milosevicem vec puno prije . .. Hrvatska drzavotvorna ideja takodjer traje mnogo duze od Milosevica i hvala Bogu ...
To je stereotip iskorišten za prikrivanje stvarnih uzroka i događanja.
Isto je i s hrvatskom državotvornom idejom. Što je bila SR Hrvatska? Kokošinjac!? I kakva je to državotvorna ideja da "100 izabranih" opljačka vlastiti narod i vlastitu državu. I onda još ne smiješ reći: Krali su i LUPEŽI! Jer su sve to radili - PO ZAKONU KOJEG JE DONIO SABOR! ...
Nisu Hrvati toliko glupi.
I kad se ono afirmirala "trnoružica"!?
Upravo u momentu kada je to Miloševiću najviše odgovaralo. Zašto hrvatska državotvorna ideja nije mogla ZATRAŽITI SVOJE PRAVO ODŠTETE!?
Zato što je služila isključivo interesu da se ODGOVORNOST I KRIVICA ZA RAZBIJANJE SFRJ prebaci na Hrvatsku i hrvatski narod! Nismo zaboravili tko se i kako hvalisao time.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 09:20   #125
Quote:
HELIX14 kaže:
Srpski nacinalizam temeljen je iskljucivo na ekspanzionizmu i nije nastao s Milosevicem vec puno prije .
Kad bi bilo istina da je sve skupa nastalo dolaskom Milosevica na vlast 1987 ili Gazimestanom 1989 onda bi Srbi lagano priznali krivnju , ali i oni znaju od kada sve to traje , kaj je bio ulog i sto su nakon dugog niza godina pripremanja i organiziranja propustili i izgubili nadam se za sva vremena .
S druge strane , nije ni istinito da nedolaskom Milosevica na vlast kako ti kazes cit:"Pitanje je da li bi Slovenija i Hrvatska ikada izrazile zelju za samostalnoscu i odcjepljenjem od bivse drzave".
Hrvatska drzavotvorna ideja takodjer traje mnogo duze od Milosevica i hvala Bogu nije nikad ni u najtezim vremenima umrla pa ju dovoditi u relaciju u koju je ti dovodis nije naprosto tocno .
Tim vise kaj imajuci na umu da je vijek trajanja SFRJ i prije dolaska Milosevica na vlast , bilo na izmaku ( Sam idejni tvorac YU -Kardelj je rekao da je Sloveniji SFRJ samo prelazna stanica ka samostalnosti a i Tito je nakon Ustava iz 1974 rekao da ako i ovo ne uspije da mozemo dignuti ruke od SFRJ .) ni slovenska ni hrvatska teznja za samostalnoscu ne bi dosla u pitanje .
Raspad istocnog bloka i intenziviranje europskog ujedinjenja su samo ubrzale stvari koje bi ionako bile neminovne .
To sto ti ovdje navodis su samo floskule koje su razni intelektualci na svim sukobljenim stranama koristili kao opravdanje za rat. Sumnjam da su tamo neki Simo Simic i Jovica Jovic znali previse o memorandumu SANU, nacertanijama, caru Dusanu, kosovskoj bitci i ostalim srpskim mitovima prije nego sto su stali na barikade kod Knina. Ako cemo ici tako daleko onda cemo doci do zakljucka da srpski nacionalizam postoji oduvijek, od samog postanka Srba ali to nema veze sa ratom u Hrvatskoj 91'. Ispada da su Srbi oduvijek tezili ka velikoj Srbiji sto nije istina. Velika vecina njih o tome nije razmisljala i ta ideja im je bila strana dok se nije pojavio Milosevic i "objasnio" im kako su oni ugrozeni i malo im isprao mozgove pricom kako su oni "nebeski narod koji je ratove dobijao na bojnom polju a gubio za zelenim stolom", kako su zakinuti ulaskom u Jugoslaviju jer su izgubili juznu Srbiju (Makedonija) i "ostale vjekovne srpske teritorije", kako su Hrvati genocidan narod i kako im prijeti opasnost od tih istih Hrvata s kojima su do jucer zivjeli najnormalnije. A narod ko narod, glup i povodljiv... S druge strane famozna hrvatska drzavotvorna ideja. Sta je to? Nek mi netko objasni. Dali se ulazak u EU kosi sa tom idejom?
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 10:22   #126
Quote:
S druge strane famozna hrvatska drzavotvorna ideja. Sta je to? Nek mi netko objasni. Dali se ulazak u EU kosi sa tom idejom?
nisam ti odavde, ali to se ne "kosi" sa EU!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 11:05   #127
Quote:
WeM kaže:
nisam ti odavde, ali to se ne "kosi" sa EU!
Zasto ne? Bilo bi dobro da ponekad i argumentiras svoje stavove. Da li ce Hrvatska imati veci suverenitet u EU nego sto ga je imala u Austro-ugarskoj monarhiji ili bivsoj SFRJ? (ako se ne varam mislim da je potpuni suverenitet i neovisnost o bilo kojoj vanjskoj sili temeljna nit hrvatske drzavotvorne ideje?)
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 11:21   #128
Quote:
Bilo bi dobro da ponekad i argumentiras svoje stavove.
tema je milan babic i njegova isprika !

Quote:
Da li ce Hrvatska imati veci suverenitet u EU nego sto ga je imala u Austro-ugarskoj monarhiji ili bivsoj SFRJ? (ako se ne varam mislim da je potpuni suverenitet i neovisnost o bilo kojoj vanjskoj sili temeljna nit hrvatske drzavotvorne ideje?)
to sta te zanima sam vec napisao na secundus temi "europa ili amerika" !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 15:22   #129
Quote:
cybernaut kaže:
.. Da li ce Hrvatska imati veci suverenitet u EU nego sto ga je imala u Austro-ugarskoj monarhiji ili bivsoj SFRJ? (
Kako neće imati veći suverenitet!? Pa Tuđman je lijepo dao da se u Ustavu napiše, kako se imamo pravo udružiti i razdružiti PO VOLJI!
Čudo jedno, a ni dvoje se ljudi ne nože razvest' "po volji" - samo ako jedan "izvodi" ili se ne slaže.

Isto tako smo mislili da se nitko više nikada neće smjeti - bez trenutne reakcije svijeta i UN - naoružati, vojno organizirati i izvršiti agresiju BEZ OZNAKA. Tko je mogao pomisliti da bi takvim stvorovima itko mogao dati oprost!?
Mislili smo da vojska ne može izdati svoj narod, pa čak ni ona plačenička. Pa smo iskusili JNA.
Mislili smo da više nitko neće smjeti terorizirati civilno stanovništvo, oduzimati mu slobodu kretanja i djelovanja, vršiti nad njim zločine - pa ipak je takvo stanje trajalo pod Babićem duže od godine dana.

Svako čudo - za tri dana!?
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 16:03   #130
Quote:
WeM kaže:
to sta te zanima sam vec napisao na secundus temi "europa ili amerika" !
Znam, vidio sam. Nista konkretno.
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 16:28   #131
Quote:
demos kaže:
Kako neće imati veći suverenitet!? Pa Tuđman je lijepo dao da se u Ustavu napiše, kako se imamo pravo udružiti i razdružiti PO VOLJI!
Čudo jedno, a ni dvoje se ljudi ne nože razvest' "po volji" - samo ako jedan "izvodi" ili se ne slaže.
I sada bi se Hrvatska opet "udalavala". Samo ovaj puta se mladozenja nesto premislja. Pitanje je sta cemo dati u miraz.
Quote:

Isto tako smo mislili da se nitko više nikada neće smjeti - bez trenutne reakcije svijeta i UN - naoružati, vojno organizirati i izvršiti agresiju BEZ OZNAKA. Tko je mogao pomisliti da bi takvim stvorovima itko mogao dati oprost!?
Mislili smo da vojska ne može izdati svoj narod, pa čak ni ona plačenička. Pa smo iskusili JNA.
Mislili smo da više nitko neće smjeti terorizirati civilno stanovništvo, oduzimati mu slobodu kretanja i djelovanja, vršiti nad njim zločine - pa ipak je takvo stanje trajalo pod Babićem duže od godine dana.
Svako čudo - za tri dana!?
Naveo si sada samo sto se desavalo kad je bivsa drzava postojala jos samo na papiru. Nema previse veze sa mojim pitanjem o suverenitetu u bivsoj SFRJ.
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:43   #132
Quote:
cybernaut kaže:
....
Naveo si sada samo sto se desavalo kad je bivsa drzava postojala jos samo na papiru. Nema previse veze sa mojim pitanjem o suverenitetu u bivsoj SFRJ.
Pokušao sam stvar vratiti na temu topica. Danas se o suverenitetu republika u ex. Jugi lupeta štošta. Treba pogledati ondašnji Ustav i razmatrati ga neovisno o željama, prohtjevima, moći i poziciji, snovima i podvalama ondašnjih i sadašnjih tijela i istaknutijih predstavnika vlasti.
A, o kolikom raskoraku napisanoga i PROVOĐENOGA, zajamčenoga i dobivenog, "de jure-a" i "de facto-a" - može biti, pokušao sam ti dočarati i onim iz prošlosti.

No, ne zaboravi. Ne uči od onih što potcjenjuju prošlost, što se smiju zabludama otaca, jer taj smijeh dolazi samo otuda što NE VIDE VLASTITE.
Ništa nije bilo u prošlosti što se ne bi moglo ponoviti!
Jednom oprošten terorizam, PRESEDAN JE I TERET KOJEG MOŽEMO SAGLEDATI SAMO U SVJETLU DAVANJA PRAVA DA SE I TAKVIM NAČINOM slabe i malobrojne društvene grupe mogu boriti za svoja prava.

To je, naprosto, početak licemjerstva i neumitnog kraja opjevanog zapadnog demokratskog sustava.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.