Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 14:08   #81
Thumbs up barbie, al' pametna

Quote:
Barbie kaže:
Moja davna odluka da osobu sa imenom HELIX14 stavim na ignore pokazala se ispravnom. Netko tko se u argumentaciji služi pojmovima smrdoslavija (pa ih još piše velikim slovima) nije vrijedan pažnje.

I dalje tvrdim da je vraćanje zahrđale proteze pred objektivima kamera patetično i demagoški do bola i vrijeđa inteligenciju svakog hrvatskog građanina (uključujući posebno SVE invalide, ne samo invalide DR-a).
well said, barbie!
najgore što čovjek mora imati slonovsko strpljenje objašnjavati zapjenjenim 'domoljubima' normalne, obične stvari
a hr igrokazi imaju podužu tradiciju, bili s drvenom lutkom/nogom ili ne.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 14:53   #82
Re: Re: Jadranka vraća protezu

Quote:
HELIX14 kaže:
frankensteinske ?
Gle na cijelom ovom Forumu jedan od rijetkih ali potvrdjeno nepismenih Frankensteina ( cudovista ) si upravo TI .
ispravno je frankensteinov i frankenštajnski
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:17   #83
Stvar je banalno jednostavna.
Ako se gubitak noge tretira kao 100% invalidnost onda je u pravu Beštek (barem što se toga tiče).
Ako se gubitak noge ne tretira kao 100% invalidnost u pravu je Pančić (barem što se toga tiče).

Je li čovjek bez noge (iznad koljena) po našem zakonu 100% ili 90% invalid?

Ne pitam je li pravedno da netko bez jednog uda nije 100% invalid, niti je li pošteno da netko tko nema niti ruke niti noge također 100% invalid.
Pitam je li po našem zakonu to 100% ili nije.

VG
__________________
Pozdrav, VG
eh, vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:32   #84
Jel' si to ja moram sam odgovarat? Dal' ja to nemam drugog posla?

Narodne novine 168/98


1. Gubitak noge u kuku, ili gubitak noge u visini
natkoljenice, s bataljkom kraćim od 12 cm mjereno
od velikog trohantera, ili gubitak noge u visini
natkoljenice, s ukočenošću ili s kontrakturom zgloba
kuka u nepovoljnom položaju, ili gubitak noge u
visini natkoljenice s bataljkom neprikladnim za
protezu 80%


NN

Pozdrav
VG
__________________
Pozdrav, VG
eh, vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 16:06   #85
Joj dajte.
U svakom slučaju Pančić se bavio pogrešnim stvarima. Umjesto da se pozabavi lažnim invalidima on je našao maltretirati čovjeka koji je zaista invalid i natezati se oko postotka njegovog invaliditeta.
Jedan ministar bi ipak trebao imati sposobnost razlikovanja što su važne stvari a što ne tako važne.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 17:54   #86
Quote:
storytelj kaže:
....Pančić (i sam branitelj)...
Quote:
napokon kaže:
Ozbiljno!? A gdje je bio i kada?
Quote:
dotur_luigi kaže:
...u Vukovaru 1991.
Ne kazem da nije bio ali jako zanimljiva stvar da puno ljudi nezna na kojem punktu je bio. Mislim, ima branitelja iz Vukovara koji su do zadnjeg dana branili - ulaz u svoj podrum. S nutarnje strane, naravno. To je i razlog zasto se nikad nije postrojila Vukovarska brigada. Pa ja bih htio znati malo detaljnije. Na kojem punktu je bio Pancic, u koje vrijeme, i tko mu je bio zapovjednik?
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 18:00   #87
Quote:
soks kaže:
Joj dajte.
U svakom slučaju Pančić se bavio pogrešnim stvarima. Umjesto da se pozabavi lažnim invalidima on je našao maltretirati čovjeka koji je zaista invalid i natezati se oko postotka njegovog invaliditeta.
Jedan ministar bi ipak trebao imati sposobnost razlikovanja što su važne stvari a što ne tako važne.
Ne Soks,
ideja je da se tražila revizija RVI (koja je btw. sada zaustavljena) jer je nezanemariv broj hrvatskih branitelja (jer svi su oni bili branitelji) protupravno stekao status RVI. Ta činjenica je smetala prvenstveno velikom broju branitelja. Zapitaj bilo kojeg branitelja kojeg znaš, a sigurno znaš barem neke, koliko je njihovih kolega steklo status RVI na temelju stvarnih povreda, ali zadobivenih daleko od fronte. Iznenaditi ćeš se odgovorom.

Kad se krene u reviziju, ispituju se okolnosti događaja koje su dovele do invalidnosti, ali i liječnička dokumentacija. Uspoređivanjem dokumenata otkrivaju se nepravilnosti.
Među njima je bila i pogrešno (nezakonito) određen postotak invalidnosti gosp. Bešteka.

A da bi bolje shvatila cijelu priču, pogledaj ostala imena na popisu "lažnih" RVI među kojima je bio gosp. Beštek.

Pozdrav
VG
__________________
Pozdrav, VG
eh, vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 21:07   #88
Jel to ona revizija koja je uključivala i onaj nebulozni američki test za PTSP, od kojeg bi i normalan čovjek poludio.
A i koliko ih je koji nisu ni bili u ratu niti su imali ikakve povrede pa su ipak imaali status RVI, takvi su zanimljiviji od nekoga tko je invalid, ali se ne zna točno je li 90 ili 99,9%.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 21:45   #89
Quote:
eh, vg kaže:
Stvar je banalno jednostavna.
Ako se gubitak noge tretira kao 100% invalidnost onda je u pravu Beštek (barem što se toga tiče).
Ako se gubitak noge ne tretira kao 100% invalidnost u pravu je Pančić (barem što se toga tiče).

Je li čovjek bez noge (iznad koljena) po našem zakonu 100% ili 90% invalid?

Ne pitam je li pravedno da netko bez jednog uda nije 100% invalid, niti je li pošteno da netko tko nema niti ruke niti noge također 100% invalid.
Pitam je li po našem zakonu to 100% ili nije.

VG
_____________

Neznam kako je po zakonu Republike Hrvatske. Zivim predugo u Skandinaviji pa mi s eticke strane nikako nejdu u glavu hrvatski pojmovi invaliditeta.

Radio sam dosta s ljudima koji imaju iz raznih razloga smanjenu pokretljivost. Od gubitka stopala pa do kolica, od podlaktice do obje ruke u ramenu. Kad bi netko ovdje te ljude proglasio 100% invalidom nanio bi doticnom smrtnu uvredu. Jer bez noge se naravno ne moze postati svjetskim rekorderom na 100m. Ali zar covjek bez noge ne moze biti pomocnik ministra. Moze. Moze biti lijecnik, profesor, kompjteras, ekonomist i stotine zanimanja. I zar je pomocnik ministra Bestek sada invalid (invalid =bezvrijedan) U Skandinavskim se zemljama uopce ni ne upotrebljava ta rijec jer ima negativni prizvuk. A svaki covjek ima svoju vrijednost.
Ocito je da ove teme imaju sasvim drugu pozadinu.
Moje cvrsto uvjerenje je da drzava i drustvo mora uciniti sve da zbrine ljude i obitelji, koji su zrtvovali svoje zdravlje, tijelo i zivot za Hrvatsku. No da li je umirovljavanje 25-40 godisnjaka zaista i briga o tim ljudima? Mozda se nekima to u jednom trenutku i svidja. Ali u perspektivi? Dvojim. Solidna edukacija, pristojan posao i dobro stanovanje su pretpostavke da ti ljudi vide da ih cijenimo.
mirkoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 22:56   #90
Re: Re: Re: Jadranka vraća protezu

Quote:
stagediver kaže:
ispravno je frankensteinov i frankenštajnski
Quote:
Barbie kaže:
Kod SDP-a je za teatar apsurda (otvaranje liftova) bila zadužena Ingrid Antičević, u HDZ-u se ponižavajućih gluposti prihvatila Jadranka Kosor. Sa namjerom da gesta simboličnog vraćanja prilično iznošenefrankenštajnske nožne proteze invalidu Domovinskog rata Darku Bešteku izazove dojam svesrdne velikodušnosti i ljubavi prema invalidima događaju je uz patetičnu Jadranku nazočio i premijer Sanader.
Quote:
Helix kaže:
frankensteinske ?
Gle na cijelom ovom Forumu jedan od rijetkih ali potvrdjeno nepismenih .....
Stagediver i ti neki put pises tek radi pisanja ...
I ja mislim da je mnogo vazniji smisao od puke forme cak da sam u toj formi i ja pogrijesio ali ne osvrces se ni na pogresku u smislu ni u formi , a ti nisi glup covjek ....
Postavlja se logicno pitanje cemu i zasto ??
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 04:47   #91
mogucnost postoji da imamo laznih invalida,ali ako cemo biti korektni i ljudi prije svega onda bi smanjenje davanja prijesvega trebali traziti u ogromnom broju partizanskih penzija,ako cemo bas o perverziji
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 07:34   #92
Joj, ne mogu vjerovati da ste se toliko uspirili oko jednog obicnog igrokaza za priglupe mase. Cemu sad hajka na Pancica? Pa nije on osobno ukinuo prava Besteku. Ako volimo ovu drzavu onda bi valjda trebali postivati njene zakone. A Besteku nitko nije osporio i oduzeo prava. Samo je dobio ono sto mu po zakonu pripada a oduzeto mu je ono sto mu po zakonu ne pripada. I da li mu je HDZ osim simbolicnog vracanja proteze vratio njegov postotak invalidnosti i naknadu za njegovateljicu? Naravno da nije jer mu to ne pripada. I onda na kraju "what's the fucking point" cijele ove price? Mazanje ociju javnosti. Problem nije Bestek i masa laznih invalida ili onih koji su na razne nacine malo "frizirali" svoj pstotak invalidnosti. Problem je masa onih koji su se borili srcem i koji se nisu najbolje snasli u "dokazivanju" svoje invalidnosti i u hrpi birokratskih i zakonskih zackoljica. Oni koji su bili obespravljeni i za vrijeme Tudjmanovog HDZ-a jer su morali obilaziti hrpe komisija i advokata naseg ogromnog birokratskog aparata da bi dobili samo mrvice sa stola. Oni danas sute, sretni sto su uopce zivi. Oni su borci a ne politicari. Tu je nasa drzava zakazala od samog starta.
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 08:05   #93
Exclamation Zuti karton

Storytelj je postavio pitanje...

Ovako, nema komisije a ima zutog kartona. Vjerujem da ce se onaj na kojeg se odnosi opomena prepoznati...

Sve vas pozdravlja i moli da pazite na izrazavanje,
P.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 08:21   #94
Re: Zuti karton

Quote:
Pallas kaže:
Storytelj je postavio pitanje...

Ovako, nema komisije a ima zutog kartona. Vjerujem da ce se onaj na kojeg se odnosi opomena prepoznati...

Sve vas pozdravlja i moli da pazite na izrazavanje,
P.
ja sam samo izrazio svoje slaganje sa helixom14 .. ali sada više nema hrpe postova i još uvijek ne znam po kojim se kriterijima brišu postovi, nabijaju banovi ...
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:45   #95
školska sprema

Quote:
baobab kaže:
Beštek inače ima sjajne reference za savjetnika ministra - srednju poljoprivrednu školu - smjer ratarstvo.
pa to za HDZ-ovu kremu nije ništa neobično, mislim da bi i analiza školske spreme ZASTUPNIKA U SABORU bila zanimljiva (od nesvršene SREDNJE škole M.filipovića Thompsona, ooooooops, pardon, Croatian Cop-a)
ali problem je i onih s 'doktoratima' i magisterijima (Đapiću, oprosti)

neuka smo nacija i inače, ali i neškolovana.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:47   #96
Quote:
još jedan Vukovarac kaže:
Ne kazem da nije bio ali jako zanimljiva stvar da puno ljudi nezna na kojem punktu je bio. Mislim, ima branitelja iz Vukovara koji su do zadnjeg dana branili - ulaz u svoj podrum. S nutarnje strane, naravno. To je i razlog zasto se nikad nije postrojila Vukovarska brigada. Pa ja bih htio znati malo detaljnije. Na kojem punktu je bio Pancic, u koje vrijeme, i tko mu je bio zapovjednik?
To je pitanje za Pančića.
Ja sam reagirao na notornu laž da je Pančić bio u Vukovaru dva tjedna kad se nije pucalo. Fakat je da je bio do kraja. A gdje je bio i što je radio, to je pitanje za njega.
Tek, mogu pretpostavljati da je sa 23 godine nosio odoru i bio uključen u obranu.
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:59   #97
Quote:
soks kaže:
Jel to ona revizija koja je uključivala i onaj nebulozni američki test za PTSP, od kojeg bi i normalan čovjek poludio.
A i koliko ih je koji nisu ni bili u ratu niti su imali ikakve povrede pa su ipak imaali status RVI, takvi su zanimljiviji od nekoga tko je invalid, ali se ne zna točno je li 90 ili 99,9%.
Ne znam koliko si psiho testova rješavala u životu. Svaki koji sam ja rješavao bi te blago izludio (ili nasmijao, ako ga ne shvatiš preozbiljno).
Npr.: "Voliš li svoju majku kao ženu?"
Ja bih rekao da bih je volio i da je muškarac.
(Naravno ponuđeni su ti samo odgovori da ili ne. Odgovor je ne, za one koji nisu sigurni.)
I sl.

Čuo sam kao komentar (dnevnik HTV, komentar jednog od branitelja s PTSP-om) da je problem s upitnikom za PTSP je nastao kad je otkriveno da postoji pitanje:
"Jeste li ubijali civile?"

Pretpostavka da je "normalnoj" osobi traumatičnije ubiti osobu koja se ne brani (ili se ne može obraniti) nego naoružanu osobu u borbi meni zvuči vrlo uvjerljivo.

Pozdrav
VG
__________________
Pozdrav, VG
eh, vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:26   #98
Quote:
dotur_luigi kaže:
To je pitanje za Pančića.
Ja sam reagirao na notornu laž da je Pančić bio u Vukovaru dva tjedna kad se nije pucalo. Fakat je da je bio do kraja. A gdje je bio i što je radio, to je pitanje za njega.
Tek, mogu pretpostavljati da je sa 23 godine nosio odoru i bio uključen u obranu.
Pa kako se onda pozivas na "argumente"? Na jednu recenicu u njegovoj biografiji u kojoj pise da je bio do kraja. Pazi, do kraja je bilo i 10ak tisuca civila ali oni nisu branitelji Vukovara. Kuzis? A ja tvrdim da ima puno "branitelja" iz Vukovara koji su sjedili sa zenama, djecom i starcima u podrumima sklonistima a sad imaju mirovine i pricaju kako su bili do kraja. A vecina takvih jesu ili imaju veze sa ljudima na polozajima u politici pa se iz toga razloga nikad nije postrojila Vukovarska brigada.

Pa te molim da sljedeci put kad budes pricao o argumentima ne navodis sdpovu stranicu gdje pise samo ovo: "1991. Sudionik je Domovinskog rata kao branitelj Vukovara u kojem ostaje do njegovog pada"

Jer to za mene, a i za sve koji ce malo promislit glavom, nije argument a jos manje dokaz da je Pancic sudjelovao u obrani grada Vukovara.

Mene zanima. Punkt, vrijeme, ime zapovjednika! Tek tada mozemo pricat o Pancicu kao branitelju.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:49   #99
Quote:
Moje cvrsto uvjerenje je da drzava i drustvo mora uciniti sve da zbrine ljude i obitelji, koji su zrtvovali svoje zdravlje, tijelo i zivot za Hrvatsku. No da li je umirovljavanje 25-40 godisnjaka zaista i briga o tim ljudima? Mozda se nekima to u jednom trenutku i svidja. Ali u perspektivi? Dvojim. Solidna edukacija, pristojan posao i dobro stanovanje su pretpostavke da ti ljudi vide da ih cijenimo.
Ovo sto ti govoris nama, je isto kao da neandertalcu pokusavas objasniti princip spojenih posuda recimo. Mozda, ce netko shvatiti kad Hrvatska udje u 20 stoljece.
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:56   #100
Vukovarac, bio bi puno uvjerljiviji da si tako reagirao na LAŽ koju si je jedan poster dopustio da je Pančić bio u Vukovaru dva tjedna dok se nije pucalo. Ti si ovdje kao neki moderator.

Ovako, ti ulaziš u sve s predrasudom da nije tamo bio i kad ti ja dam jedini mogući argument protiv tvoje predrasude koji imam (jer nisam ni Pančić ni njegov odvjetnik ni član SDP-a) imaš nešto reći na tu tvrdnju. Znači tvoja riječ protiv Pančićeve. Anonimna tvrdnja protiv osobe koja ipak svojim imenom i prezimenom nešto tvrdi.

Posljednji redak tvog posta odaje pomalo isljednički ton a taj ,još jednom, slobodno uputi Pančiću na mail.
Dotle će tvoje sumnje bit jednake onim paranoicima iz Fokusa i Hrvatskog slova.

A što se mene tiče, ovoj raspravi je davno kraj.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.