Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2004., 12:42   #21
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Roko kaže:
opravdanje je isto. ne mogu gradjani uzimat zakon u svoje ruke i tocka. ako ti takve stvari opravdavas i tebi ce se desiti.
Ako sam klao i pljackao, nek i mene opljackaju i zakolju.

Pricate o stvarima o kojima nemate pojma. Jesi ikad bio u poziciji da ti je netko iz obitelji ili rodbine, ne ubijen, nego zaklan a pocinitelj nije kaznjen? Aboliran ili slicna glupost. Ili da ti je kuca spaljena, srusena, "komsija" nadogradio svoju kucu tvojim ciglama? A ti ne mozes nista pred sudom i zakonom? Nemas dokaza, a znas da je tako. Jel' tad lako ostat ciste glave? Ne odobravam zakon ulice al' potpuno razumjem te "klince".

Ne moze se to gledat tako, samo sa jedne strane. Jer to saranje po kucama i paljenje ima svoje uzroke. Sve dok drzava ne kazni zlocine bit ce i onih koji ce stvar uzimati u svoje ruke.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:44   #22
Roko, Roko... Nemoj pod krinkom nekakve 'političke korektnosti' prodavati svoje osobne frustracije... Gospođa Cicibela je iz Biljana, nije li?
WhiteWhaleKiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:47   #23
Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
mwm kaže:
Jako dobro si se informirala o "počiniteljima", a o "žrtvi" znaš samo ovo???
Jedinica iz zalaganja, sjedni dolje.
Želiš li reći da maloljetnici znaju više o žrtvi nego ja i hrvatska javnost? I mogu kompetentnije suditi što žrtvu ide, pače, ovlašteni su biti tužitelj, sudac i izvršitelj "kazne"?

Utvrdimo činjenice: čovjek kome su prijetili i na koncu ostvarili svoje prijetnje te zapalili ionako trošnu kućicu je muškarac starije dobi, umirovljenik, srpske nacionalnosti. Zove se Dušan Lakić.
Ne tereti se za ratne zločine. Nije pod optužbom ni za što drugo. Građanin kao i svi drugi. Jedina "krivnja i zločin" mu je što želi
živjeti gdje je živio prije, na svojoj imovini.

Tebi je to dovoljan razlog za linč? Za palež? Za zastrašivanje? Za protjerivanje? Čemu onda život u organiziranom društvu, u
državi, čemu zakoni? Ako nam se netko ne sviđa, ako nam se ne sviđa nečija nacionalnost, nečije ime, boja kože, ili krivi vjerski simbol, ili si jednostavno želimo dati malo oduška, uzmimo pušklu, kamen, toljagu, baklju i pokažimo da nećemo trpiti nikog i ništa što nam nije po volji. No onda se ne možemo nazivati civiliziranim narodom, a sami temelji države zaljuljat će se opasno.
__________________
Have patience awhile; slanders are not long-lived. Truth is the child of time; erelong she shall appear to vindicate thee. - Immanuel Kant
Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:50   #24
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
još jedan Vukovarac kaže:
Jesi ikad bio u poziciji da ti je netko iz obitelji ili rodbine, ne ubijen, nego zaklan a pocinitelj nije kaznjen? Aboliran ili slicna glupost.
Želiš li reći da je žrtva iz Biljana Donjih ubojica i da je zato napadnut?
Ako je tako, što se nisi već javio policiji sa korisnim inormacijama?
Prije bih rekla da generaliziraš, optužujući napamet nekoga tko u ovom slučaju treba zaštitu, a ne dodatno blaćenje i podmetanje.
Širenje mržnje bi trebalo biti zakonski zabranjeno.
__________________
Have patience awhile; slanders are not long-lived. Truth is the child of time; erelong she shall appear to vindicate thee. - Immanuel Kant
Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:51   #25
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
mwm kaže:
Dakle, ti tvrdiš da su pojmovi "zakon" i "pravedno" ista stvar.
Roko, Roko .... probudi se, već je podne prošlo.

Da li pod "uzimanjem zakona u svoje ruke" podrazumijevaš napr. i priključivanje ZNG-u u vrijeme dok RH još nije postojala legalno?
ZNG su bili pripadnici MUP-a, i ne vidim što je tu bilo nelegalno.

Osim toga, kad RH nije postojala legalno?
VG
__________________
Pozdrav, VG
eh, vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:51   #26
Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Barbie kaže:
Želiš li reći da maloljetnici znaju više o žrtvi nego ja i hrvatska javnost? I mogu kompetentnije suditi što žrtvu ide, pače, ovlašteni su biti tužitelj, sudac i izvršitelj "kazne"?

Utvrdimo činjenice: čovjek kome su prijetili i na koncu ostvarili svoje prijetnje te zapalili ionako trošnu kućicu je muškarac starije dobi, umirovljenik, srpske nacionalnosti. Zove se Dušan Lakić.
Ne tereti se za ratne zločine. Nije pod optužbom ni za što drugo. Građanin kao i svi drugi. Jedina "krivnja i zločin" mu je što želi
živjeti gdje je živio prije, na svojoj imovini.

Tebi je to dovoljan razlog za linč? Za palež? Za zastrašivanje? Za protjerivanje? Čemu onda život u organiziranom društvu, u
državi, čemu zakoni? Ako nam se netko ne sviđa, ako nam se ne sviđa nečija nacionalnost, nečije ime, boja kože, ili krivi vjerski simbol, ili si jednostavno želimo dati malo oduška, uzmimo pušklu, kamen, toljagu, baklju i pokažimo da nećemo trpiti nikog i ništa što nam nije po volji. No onda se ne možemo nazivati civiliziranim narodom, a sami temelji države zaljuljat će se opasno.
Draga, kućica nije trošna. Radi se o prvoj obnovljenoj srpskoj kući u Biljanima. Novcima Hrvatskih poreskih obveznika. I ne bi se baš mogla nazvati "kućicom".

Toliko o tvojoj informiranosti. again.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:52   #27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
još jedan Vukovarac kaže:
Sve dok drzava ne kazni zlocine bit ce i onih koji ce stvar uzimati u svoje ruke.
jel nudiš rješenje kako ćemo to sprovesti u djelo?

kako ćemo ustanovit tko je zločinac, a tko nje?

vjerovat ćemo ljudima na riječ?

vjeruj ti meni, tada nitko ne bi bio u zatvoru...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:53   #28
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
eh, vg kaže:
ZNG su bili pripadnici MUP-a, i ne vidim što je tu bilo nelegalno.

Osim toga, kad RH nije postojala legalno?
VG

ZNG je Zbor narodne garde, a MUP je MUP.
ZNG je postojao "nelegalno" do priznanja RH 1992. godine.
Koji dio ti nije jasan?
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:54   #29
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
eh, vg kaže:
ZNG su bili pripadnici MUP-a, i ne vidim što je tu bilo nelegalno.

Osim toga, kad RH nije postojala legalno?
VG
točno

po ustavu iz '74 sve republike imaju odriješene ruke u unutrašnjim poslovima

dakle: ZNG je po Jugoslavenskom ustavu legalan
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:57   #30
Quote:
Tommy Gun kaže:
Biljane Donje i Škabrnje su dva susjedna sela. Početkom domovinskog rata stanovnici jednog od njih počinili su jedan od najgnusnijih pokolja domovinskog rata nad stanovnicima drugoga. Nakon toga su iz toga sela sustavno tukli po Škabnji, Zemuniku i Zadru par godina. Tijekom stanovite redarstveno-vojno-komunalne operacije junaci iz Biljana Donjih su izbjegli. Sad misle da su njihova junačka djela zaboravljena i vraćaju se. Stanovnici Škabrnje time baš i nisu oduševljeni, zamislite, neki od njih još se sjećaju poklanih majki, očeva i braće i djece. Primitvno, je li barbie? Naravno, nama kojima stanovnici Biljana Donjih nisu nikoga priklali, i nisu po nama tukli 4-5 godina, to sve djeluje strašno primitvno, ali, možda bi trebalo shvatiti i ove druge?
Dakle, ako sam te ispravno razumjela analogija tvojem prijedlogu bi bila da Slavko Goldstein ili netko drugi tko je židovske vjere ima potpuno legitiman razlog napasti sina ili unuka od Artukovića (ukoliko takvi žive ovdje kod nas u Hrvatskoj), pretući ih, prijetiti im se, zapaliti im kuću, jer eto, njihov djed i otac je skrivio na desetke tisuća smrti kao ustaški vođa?
Ne znam jesi li svjestan toga, ali čini mi se da osim što zagovaraš zakon linča, ne poštuješ zakon ni Ustav RH (pročitaj ga već jednom!), ti zagovaraš krvnu osvetu umjesto pravnog sustava!
__________________
Have patience awhile; slanders are not long-lived. Truth is the child of time; erelong she shall appear to vindicate thee. - Immanuel Kant
Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 12:58   #31
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Mljacko kaže:
točno

po ustavu iz '74 sve republike imaju odriješene ruke u unutrašnjim poslovima

dakle: ZNG je po Jugoslavenskom ustavu legalan
Imali su odriješene ruke u formiranju vojnih formacija?
Vidiš, to nisam znao.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:02   #32
Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
mwm kaže:
Draga, kućica nije trošna. Radi se o prvoj obnovljenoj srpskoj kući u Biljanima. Novcima Hrvatskih poreskih obveznika. I ne bi se baš mogla nazvati "kućicom".

Toliko o tvojoj informiranosti. again.
Znači imaju pravo spaliti jer nije trošna? Jadna logika. Što se moje informiranosti tiče, vidjela sam je jučer na Dnevniku, a i u novinama, prema tome dobro znam o čemu pričam. Kuća nema vrata niti prozore, nije ožbukana, a građevinski materijal kojim je bila građena, cigla, crijep i sama izvedba su prilično skromne kvalitete. Na sreću dosta ljudi gleda Dnevnik i čita novine tako da su mogli i sami vidjeti o čemu se radi.
__________________
Have patience awhile; slanders are not long-lived. Truth is the child of time; erelong she shall appear to vindicate thee. - Immanuel Kant
Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:04   #33
Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Barbie kaže:
Znači imaju pravo spaliti jer nije trošna? Jadna logika. Što se moje informiranosti tiče, vidjela sam je jučer na Dnevniku, a i u novinama, prema tome dobro znam o čemu pričam. Kuća nema vrata niti prozore, nije ožbukana, a građevinski materijal kojim je bila građena, cigla, crijep i sama izvedba su prilično skromne kvalitete. Na sreću dosta ljudi gleda Dnevnik i čita novine tako da su mogli i sami vidjeti o čemu se radi.
Nemaš ti blage veze o čemu pričaš.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:08   #34
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
mwm kaže:
Nemaš ti blage veze o čemu pričaš.
Jako dobro znam o čemu se radi i nisam jedina, na žalost nekih koji žele bagatelizirati cijelu stvar. Postoje ljudi u Hrvatskoj čiji život ni imovina ne znače NIŠTA. Nemaju se kome obratiti jer njih zakon ne štiti. Danas je dovoljno je da se zoveš Duško i da si iz Biljana Donjih. Sutra će biti dovoljno da se zoveš Duško.
__________________
Have patience awhile; slanders are not long-lived. Truth is the child of time; erelong she shall appear to vindicate thee. - Immanuel Kant
Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:15   #35
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Barbie kaže:
Jako dobro znam o čemu se radi i nisam jedina, na žalost nekih koji žele bagatelizirati cijelu stvar. Postoje ljudi u Hrvatskoj čiji život ni imovina ne znače NIŠTA. Nemaju se kome obratiti jer njih zakon ne štiti. Danas je dovoljno je da se zoveš Duško i da si iz Biljana Donjih. Sutra će biti dovoljno da se zoveš Duško.
Zašto ne imenuješ te ljude?
Zašte ne spomeneš (bar usput) da su to ljudi koji su palili i pljačkali tuđe kuće?
Zašto ne spomeneš činjenicu da država "nema" novaca za Hrvate, a ima za obnovu četničkih luća? (naglašavam: četničkih!)

To mudro prešućuješ.
Vjeruj mi, nijedna kuća nije zapaljena bez veze. Onaj koji ima čiste ruke ne treba se ničeg bojati.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:27   #36
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
mwm kaže:
Zašto ne imenuješ te ljude?
Zašte ne spomeneš (bar usput) da su to ljudi koji su palili i pljačkali tuđe kuće?
Zašto ne spomeneš činjenicu da država "nema" novaca za Hrvate, a ima za obnovu četničkih luća? (naglašavam: četničkih!)

To mudro prešućuješ.
Vjeruj mi, nijedna kuća nije zapaljena bez veze. Onaj koji ima čiste ruke ne treba se ničeg bojati.
A heba vas!
Sta je vama? Ok, ak je tip cetnik odi na policiju, daj informaciju o tome koga je ubio, opljackao,... i to ce rijesiti nase sudstvo, a ako nije i ako je njemu netko spalio njegovo i ako je drzavljanin R Hrvatske ima pravo na obnovu! Privatno vlasnistvo je neotudjivo pravo svakog covjeka!

Ja iskreno ne vidim u cemu je problem!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:38   #37
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
BalkanBoy kaže:
Privatno vlasnistvo je neotudjivo pravo svakog covjeka!
Tako jee!!!

Brijem da je i taj Dušan ovako isto razmišljao `91. i sva mu familija u njega.
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:53   #38
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
mwm kaže:
Imali su odriješene ruke u formiranju vojnih formacija?
Vidiš, to nisam znao.
Lijepo ti je rečeno da je ZNG bio u nadležnosti MUP-a,
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 13:57   #39
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Mljacko kaže:
Lijepo ti je rečeno da je ZNG bio u nadležnosti MUP-a,
Da, ali su nadleznosti MUP-a kao i vrsta, namjena i naoruzanje postrojbi kojie su se mogle pod MUP-om osnovati bilo definirano.

ZNG je po tim aspektima bio protuzakonita postrojba.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 14:04   #40
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Biljani Donji - hate crime ili dječja igra?

Quote:
Phil Lynott kaže:
Da, ali su nadleznosti MUP-a kao i vrsta, namjena i naoruzanje postrojbi kojie su se mogle pod MUP-om osnovati bilo definirano.

ZNG je po tim aspektima bio protuzakonita postrojba.
Kako god okreneš, ustav iz '90 uvodi predsjednika kao vrhovnog zapovjednika oružanih snaga, što nije u suprotnosti s Jugoslavenskim ustavom koji daje pravo svim republikama na samoopredjeljenje

Tako da po NAŠEM ustavu (22.12.1990) kojeg je donio hrvatski sabor ZNG nije protuzakonit
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.