Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2004., 21:44   #21
Deseta Božja zapovjed:
" Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga ! "

__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 21:47   #22
A vidi ovo, šta sveci govore o ženama:

Sv. Alban (4. st.) "Naći poštenu ženu je kao naći jednu jegulju u vreći od 500 zmija otrovnica. A ako rukom tražite po vreći i nađete jegulju, znajte da je držite za mokar i sklizak rep."

Ovo je bolje od Ali G.-a
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 21:52   #23
Re: BACITE POGLED NA :

Izvrstan link da se vidi malo perverzija i apsurdnost cijele stvari!I tim glupostima šopaju djecu!
__________________
Ugrizi me!
AFŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 21:53   #24
leb je u srednjoj izabrao vjeronauk ... leb je u srednjoj izabrao vjeronauk.. tralalalala..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 21:55   #25
Quote:
placebo kaže:
leb je u srednjoj izabrao vjeronauk ... leb je u srednjoj izabrao vjeronauk.. tralalalala..
Nije gledanje tog filma bilo IZBORNO, nego OBAVEZNO. Pokušaj to shvatiti. Crkva je inače demokratska, zar ne?
A šta veliš na Sv. Albana, jel se moliš ti njemu? Ha, gujo?

Treba vas žene sve na vjeronauk poslat, da vas Crkva nauči gdje vam je mjesto.

Da vam pomogne da vidite svog Boga.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 22:22   #26
Quote:
walter kaže:
Nije gledanje tog filma bilo IZBORNO, nego OBAVEZNO.
ali vjeronauk je bio izborni predmet.. mogao si ga, i nisi morao slušati... da ga nisi htio slušati, nikome ništa.. ali ti si izabrao vjeronauk.. dakle, želio si to..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 22:48   #27
Quote:
placebo kaže:
ali vjeronauk je bio izborni predmet.. mogao si ga, i nisi morao slušati... da ga nisi htio slušati, nikome ništa.. ali ti si izabrao vjeronauk.. dakle, želio si to..
ajd mi daj poveži vjeru u Boga s kirurškim zahvatom
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 22:56   #28
Quote:
Mljacko kaže:
ajd mi daj poveži vjeru u Boga s kirurškim zahvatom
Mljacko, dijete.. ne miješaj se kad ništa ne razumiješ.. mogao bi tako jednom nevin nastradat

čovječe. koji je danas datum? jeste li vi uopće svjesni koliko je ovo otkriće?.. mislim da ću ovo čak i zabilježiti u dnevnik
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:07   #29
Quote:
placebo kaže:
Mljacko, dijete.. ne miješaj se kad ništa ne razumiješ.. mogao bi tako jednom nevin nastradat

čovječe. koji je danas datum? jeste li vi uopće svjesni koliko je ovo otkriće?.. mislim da ću ovo čak i zabilježiti u dnevnik
ne, htio sam reći da ja tebi mogu prikazati film kako nekome kenjam u facu, no znam zašto bi time govno bila loša stvar.

osobno sam protiv abortusa, ali ovakva praksa ove luđakinje ne znam što ima za svrhu?



a ti, zla ženo, umjesto da me prosvijetliš me zajebavaš

Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:13   #30
Quote:
Mljacko kaže:
ne, htio sam reći da ja tebi mogu prikazati film kako nekome kenjam u facu, no znam zašto bi time govno bila loša stvar.
aaaa.. TO si htio reći..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:19   #31
e jebeš i mene idiota koji s tobom pokušava razumno razgovarati...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:20   #32
Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
AFŽ kaže:
Učenici 3. razreda srednjih škola prisiljeni su gledati film *Abortus* na satovima vjeronauka!!!
Isti ti vjeroučitelji koji zabranjuju program MEMOAIDS, maltretiraju i dezinformiraju djecu sa eksplicitnim slikama pobačaja, a sve sa ciljem sprečavanja predbračnih seksualnih odnosa!

*Učenici XI. gimnazije prošli tjedan doživjeli su šok kada su na satu vjeronauka morali gledati film u kojem je eksplicitno prikazan čin pobačaja, prenosi Jutarnji dodajući kako se u filmu dobro vidi kako se injekcijom isisava fetus iz tijela žene koji na kraju filma završava u posudi punoj krvi.

Tijekom gledanja filma nekolicina se učenica rasplakala, jedan je učenik želio ugasiti televizor, a neki su željeli izaći iz razreda no vjeroučiteljica im nije dopustila, te je inzistirala da odgledaju stravičan film do kraja.



*Dan nakon što je film prikazan u školi je održan obiteljski sastanak gdje je razrednica roditeljima rekla da je film predviđen u nastavnom programu vjeronauka za treći razred srdnje škole, što je potvrdio i ravnatelj XI. gimnazije Josip Arnuš, koji je još dodao da ne zna je li film primjeren učenicima jer ga nije gledao.*

To je predviđeno?Tko je to odobrio?Ministar znanosti?

*Savjetnica za školski vjeronauk u Ministarstvu Nevenka Lončarić izjavila je kako u filmu nema ništa neprimjereno, te da film govori o činjenicama i istinitoj životnoj priči koja je prikazana vjerodostojno i zorno, prenosi Jutarnji list. Lončarić je priznala kako slike u filmu jesu brutalne. *

Ma bravo!
Ti se zgrazas nad reakcijama koje je izazvao jedan film na mlade ljude u skoli, a ne zgrazas se na sam cin zene koja je dozvolila da se taj zahvat napravi.
Koja si ti licemjerka! Tu se radi o zlocinu.

Ma ljudi moji gdje se ovo moze vidjeti. Zgraza se nad reakcijama koje su opravdane kod gledanja jednog zlocina, a ne zgraza se na sam zlocin.

Ovdje treba pitati sto je s tobom!?
To da vi komunisti imate tako osjetljivu dusu i istancan moral svi znamo: nijecete cak 100 000 000 nevinih zrtava komunistickih sistema i taman toliko abortusa za vrijeme komunizma, a zgrazate se nad reakcijama na samo jedno takvo zlodjelo.
Srami se!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:27   #33
Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
Secundus kaže:
To da vi komunisti imate tako osjetljivu dusu i istancan moral svi znamo: nijecete cak 100 000 000 nevinih zrtava komunistickih sistema
Garant te netko u ranom djetinjstvu naganjao palicom i na čelo si napisao "komunista"

Kvragu, jel ti sanjaš te komuniste, jel možeš dve riječi bez da izneseš 100 milijuna žrtava?
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:34   #34
Re: Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
magdalena1999 kaže:
Tako je, odgoj nije samo pricanje bajki, ali je pobacaj u ovoj drzavi legalan medicinski zahvat, koji se obavlja u svakoj bolnici i na kojeg imaju pravo sve zene koje se na njega odluce.

Je li to prekid zivota ili nije, to ovdje nije tema, ali sat vjeronauka je zadnje, ponavljam ZADNJE mjesto gdje bih ja dozvolila da moje dijete gleda takve scene. Posebno ne POD PRISILOM. Sat vjeronauka tome NE sluzi i onome tko je to odobrio ili koji to sa neskrivenom slascu odobrava, pozeljela bih da i sam te iste scene PRISILNO gleda SATIMA a onda da kroz isto to prodju i njegova djeca.
Nažalost, pobačaj jest legalan, no to nije nikakav razlog da se o njemu ne govori. Ako je legalno nije odmah i moralno dobro. To i ti znaš. Pogledaj samo pljačke - legalne! - zadnjih godina.

Radi se o satu vjeronauka! Ne o matematici ili povijesti.
Što se na vjeronauku govori, koje se teme obrađuju? Teme vezane uz vjeru, ponajprije kršćanstvo.
Jedna od temeljnih vrednota u kršćanstvu jest ljudski život, i to od trenutka njegovog začeća.
Prema tome, vjeronauk je PRAVO i PRVO mjesto gdje se treba govoriti o zaštiti tog života, koji je svetinja. I o neljudskim načinima kojima se takav jedan novi život prekida, protivno kršćanskom vjerovanju, a nažalost sukladno s civilnim zakonom. No, predmet vjeronauka nije civilni zakon (u užem smislu) nego moralna načela i kršćanski nauk.
Onaj tko nije kršćanin i ne želi slušati što kršćani vjeruju, neće ići na vjeronauk i točka.
Quote:
To nije nacin kako ce se djecu navesti da oblikuju ili mijenjaju misljenje, a pitam se tko je dao zeleno svjetlo tim bolesnicima i sadistima da se izivljavaju nad djecom i tjeraju ih da mjesecima nakon toga prozivljavaju nocne more.
Zadaća je vjeronauka - iznijeti nauk vjere. Izložiti ono što se vjeruje u kršćanstvu. A svoje mišljenje će ionako svatko za sebe oblikovati. Ne može se u čovjeka utisnuti nešto protiv njegove volje - baš zato što je čovjek. Sam prosuđuje, bira, misli i zaključuje.
Vidiš za mene su bolesnici i sadisti oni koji tvrde da se tu sigurno ne radi o ubojstvu nevinog ljudskog bića... ali to je druga tema.
Quote:
Sto se tice usporedbe s ubijenim logorasima i plinskim komorama, samo da kazem, nije mi jasno kako je to moguce da se svaki problem koji osvane na ovom forumu opravdava necim sto ima veze s ustasama ili srbima.
Kakve su to gluposti, gledali su filmove u kojem su vidjeli ubijene logorase, pa sto sad smeta, neka pogledaju malo i pobacaj, dobro ce im doci jer netko misli da je pobacaj ubojstvo???
Vidiš kako srljaš. Nisam li napisao nešto u stilu "pokolji Židova"? Odakle ti sad srbi i ustaše?? Radilo se o sjećanju na konc-logore...
A zašto sam to spomenuo... zato što su to možda i strašnije slike od onih s pobačaja... i tamo su djeca ostala nijema i šokirana... neka su možda imala "mjesecima noćne more" (kako ti veliš )... ali gadne stvari su gadne i djecu treba i o gadnim stvarima poučiti, upozoriti... od njih ih odvraćati. A to nije bilo na satu vjeronauka.
Quote:
Pa kome vec nije dosta tog nasilja ne samo na televiziji, vec i u stvarnom zivotu? I tko se samo sjetio ovakve morbidnosti i to jos na nekom satu vjeronauka??? Gdje bi se trebalo propovjedati o miru, o dobru, toleranciji, ljubavi, nadi ???
Nije dosta sto godinama bolesnici poput Liseca i Bakovica i njihovih sljedbenika blebecu gluposti po medijima i sto im se svojevremeno dozvoljavalo da maltretiraju zene po ginekoloskim odjelima, vec je sad jos netko sebi dao u sveti zadatak da se poput srednjevjekovnog krizara bori protiv pobacaja tako da nad djecom radi torturu, misleci valjda kako ce potencijalne gresne duse izvesti na pravi put. Pa ta je osoba samo za umobolnicu, nista vise.
Vidiš, to baš i jest propovijedanje mira i tolerancije i ljubavi! Ne ubij nevino ljudsko biće!!! I još na tako okrutan način!
Ti ćeš reći da to nije ljudsko biće, kao i svi oni koji ne prihvaćaju kršćanske stavove, ali ovo nije sat biologije (premda bi se i tu dalo diskutirati na temu) nego sat vjeronauka!

Ja duboko vjerujem da je ljudski život od početka (začeća)neprocjenjiva vrednota, i bio bih ništarija kad bih prešutno odobravao da se jedno nevino biće pušta da ga se ubija na najokrutniji način. Ali to je moja vjera.
I to je ono što očekujem od vjeronauka.
Sve drugo, što ne bi bilo u skladu s nauko vjere, bi bio teror, ili neki drugi predmet, ali ne vjeronauk!

Ti svoju djecu ne puštaj na vjeronauk, i slobodno ih pouči da je abortus sasvim OK i da nije tako krvav kako ga pokazuju na vjeronauku. Tko ti brani?
born_2b3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:37   #35
Re: Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
Mljacko kaže:
Garant te netko u ranom djetinjstvu naganjao palicom i na čelo si napisao "komunista"

Kvragu, jel ti sanjaš te komuniste, jel možeš dve riječi bez da izneseš 100 milijuna žrtava?
Ma covjece, toliko hipokrizije kao kod vas komunista ne moze se nigdje naci!

Sto nijeces zlodjela?
Ako istinito osudis tu vrstu zlocina, u koje ja kao lijecnik ubrajam i svaki abortus koji nije strogo medicinski indiciran, onda ces biti posten neovisno o tome da li se zelis nekome dodvoriti ili ne.

Abortus je legitimno ubijanje ljudi. To je industrijsko ubijanje nerodjene djece, a taj se embrionalni i fetalni materijal onda jos i upotrijebi u proizvodnji kozmetickih preparata. I ta kozmetika je najskuplja. I to ce neku damu frapirati, jer nezna sto se nalazi u njezinim skin-preparatima Da li te to ne podsijeca na srednjovjekovne vjestice i njihove "pomade"?
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:41   #36
Quote:
placebo kaže:
aaaa.. TO si htio reći..
Zvecarko,
njemu je odzvonilo!

S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 23:49   #37
Re: Re: Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
Secundus kaže:
Sto nijeces zlodjela?
Ako istinito osudis tu vrstu zlocina, u koje ja kao lijecnik ubrajam i svaki abortus koji nije strogo medicinski indiciran, onda ces biti posten neovisno o tome da li se zelis nekome dodvoriti ili ne.
ne niječem zlodjela, samo što to za mene nisu zlodjela komunizma nego zlodjela umobolnih diktatora

I već sam reko, osobno sam protiv abortusa, jer je za mene spriječavanje rođenja isto kao i ubojstvo

No, siliti malu djecu da gledaju kirurški zahvat je za meni čista tiranija
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 00:03   #38
Re: Re: Re: Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
Mljacko kaže:
ne niječem zlodjela, samo što to za mene nisu zlodjela komunizma nego zlodjela umobolnih diktatora

I već sam reko, osobno sam protiv abortusa, jer je za mene spriječavanje rođenja isto kao i ubojstvo

No, siliti malu djecu da gledaju kirurški zahvat je za meni čista tiranija
Mala djeca danas u Africi i Aziji nose kalasnjikove i ubijaju ljude. Da li zelis da i nasa to cine? Neki se cak kao kamikaze teroristi manipuliraju u razlicite svrhe.

Ja smatram, da to niti jedan pametan covjek ne cini.
Ako si protiv abortusa koji je legalizirano ubojstvo, i osudjujes zlocine komunistickih sistema, onda si OK!
Oprosti ako sam te krivo ocjenio, ali meni se cinilo, da ti te stvari bagateliziras.
Casan covjek je uvjek uspjesan, jer se njegov uspjeh ne moze nikada osporiti, pa makar ga i maltretirali.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 00:05   #39
Re: Re: Re: Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
Mljacko kaže:
No, siliti malu djecu da gledaju kirurški zahvat je za meni čista tiranija
Mala djeca?! 3. srednje?
Sigurno se šališ.
Probaj jednom takvom reći da se vrati doma do 22.00, pa ćeš čuti 'o maloj djeci'.

Dobra ti ova.
born_2b3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2004., 00:52   #40
Re: Re: Re: Teror vjeroučitelja nad djecom!

Quote:
AFŽ kaže:
Hvala Bogu da ne idu i da ih se time ne brainwasha!
Onda u čemu je tvoj problem?
Quote:
Ti ne živiš u Hrvatskoj, ja ne znam o kojoj zemlji pričaš?
Ja živim u Hrvatskoj. Krivo si informirana.
Ali što hoćeš reći s tim? Da ne bih imao pravo pisati kad ne bih živio u Hrvatskoj, što li?
Quote:
U Hrvatskoj se na žalost ne poštuje princip odvojenosti Crkve i Države pa si Crkva uzima za pravo da doslovno prisiljava roditelje da daju djecu na vjeronauk. Jer ako ne idu biti će stigmatizirana i proglašena, ne daj Bože, Srbima, Jugoslavenima, Židovima ili ateistima.Doslovno se one koji nisu vjernici naziva *nevjernicima* kao da smo u Džihad državi!Nemam osobno baš ništa protiv religijske nastave ali ne sa takvom nametljivošću i prisilom.
Jel' ti to o Zagrebu? A da se probudiš?
Kakav Džihad, kakva prisila? A ja mislio da razgovaram s normalnim ljudima.
Quote:
Već ti je druga diskutantica odgovorila, tome nema mjesta na satovima vjeronauka u državnoj školi, a upitno je koliko je to kršćanski i u duhu religijskog obrazovanja i izvan škole. Seksualnost je osobna stvar, djecu TREBA informirati ali ne na isključiv način, već ima treba prikazati stvari objektivno.Osim toga kao što je već rečeno, abortus je LEGALAN u RH i dok je tako, nema se što sotonizirati.
Odgovarajući 'drugoj diskutantici' mislim da sam odgovorio i tebi.
Legalan ne znači moralno ispravan.
To kako treba informirati djecu, sačuvaj za sebe. Ja tebe ne učim kako ti trebaš svoju djecu poučavati, pa molim lijepo, dopusti da vjernici svoj nauk vjere prenose svojoj djeci kako oni misle da trebaju.
Quote:
Neobrazovanim ljudima i djeci, slažem se.Obrazovani ljudi shvaćaju da je abortus medicinski zahvat.Ne zaboravi da je Crkva prije par stoljeća spaljivala liječnike koji su obducirali tijela za znanstvene potrebe, kao što je i iz bolesnika sa epilepsijom istjerivala vraga i palila ih na lomači.
Abortus je medicinski zahvat. DA, i? Što se tim medicinskim zahvatom čini?
- Gađanje preciznom puškom u pokretnu metu je vještina (čak sport). Da, ali što se gađa i zašto?
Bojim se da ćemo skrenuti s teme...
Quote:
Tako da ime se objasni zašto se to radi.No pitanje je moraju li djeca to gledati, pogotovo što sama nemaju izgrađenu seksualnost a mnogi od njih nemaju nikakvog osobnog seksulanog iskustva. Crkva već stoljećima (tisućljećima) prakticira seksualnu represiju i represiju znanosti i pogledaj kuda je to dovelo čovječanstvo.
3. srednje sad su odjednom djeca. Nisu djeca kad im se navlače kondomi pred nosom. Tada imaju 'izgrađenu seksualnost', da ne spominjem seksualna iskustva...

Nisam znao da je Crkva stoljećima i tisućljećima utjecala na čitavo čovječanstvo!
Haj'mo se malo igrati.
Ima li dijelova svijeta gdje Crkva nije imala baš nikakav, ili vrlo minoran utjecaj? Sigurno ćeš se sjetiti bar polovice jednog kontinenta.
Imaš pravo, koja razlika, kako su se oni lijepo razvili za razliku od nas koje je gnjela crkvena čizma. Koliko su samo napredniji po svakom pitanju od nas, hoćeš po pitanju znanosti, hoćeš po pitanju etike i morala.
Gdje god Crkva nije imala svoje pipke - sveopći procvat!
Quote:
Seks nije zločin. Medicina nije zločin. Ovakav film prikazuje samo jednu stranu problema, a problem je puno kompleksniji.
A sve to izgleda jako smiješno i dvolično kada se uzme u obzir da Crkva ne želi da se djeca obrazuju o zaštiti protiv trudnoće, upravo kako bi se, po tebi i tebi ravnim farizejima strašni abortusi.
Seks nije zločin. Tko je to uopće ustvrdio? Medicina nije zločin. Zašto to uopće govoriš?

Ali kad se radi o moralnim pitanjima onda je, jasno, važan kontekst određenog čina. I tu imaš pravo - problem postaje kompleksniji.
Nije isto seks između dvoje odraslih ljudi koji se vole i slobodno to čine, i seks na koji je netko prisiljen jer je slabiji od drugoga koji se 'uspalio'.
Nije isto medicinska praksa u svrhu spašavanja života, i medicinski zahvat u svrhu sakaćenja, ili čak oduzimanja života nekome.
Jedno je plemenit čin - drugo zločin.
Tu ćemo se valjda složiti.

Crkva ima svoje razloge zašto nešto traži, preporučuje ili zabranjuje. To su stvari koje se tiču i obvezuju članove Crkve.
Dakle opet, što se to tebe tiče? Poučavaj djecu kako misliš da je najispravnije, govori im da je Crkva u krivu, tko ti brani?

Ali nazivati terorom kad se na vjeronauku govori o nauku vjere, onima koji su sami izabrali slušati taj predmet, je apsurdno.
I još kad to dolazi od nekoga koga se to ne tiče.

Još jednom molim da ne vrijeđaš.
born_2b3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.