Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2003., 01:50   #21
Quote:
Sound&Fury kaže:
U ovome trenutku pao je IQ cijelome čovječanstvu jer je njegov proteže Gari Kasparov grdno fulao i nalazi se pred porazom.
Kasparov navodno nema bas tako "mocan" IQ... samo 136
 
Old 31.01.2003., 02:03   #22
Da... doduše po Stanford-Binet ljestvici, pa to ljudi često miješaju s onom Cattellovom koja je znatno viša. Mislim da je Kasparovljev rezultat dovoljno visok da ga svrsta u gornjih 1% čovječanstva.

Pokojna ruska fizičarska eminencija Andrej Saharov priznao je da mu IQ testovi uopće ne leže i da redovito postiže grozno slabe rezultate.
__________________
Life is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying
nothing.
Sound&Fury is offline  
Old 31.01.2003., 02:03   #23
Quote:
Septembar kaže:
ovak se sjecam samo Max/min vrijednosti = 151/135

Jel to tlak??? Krvni i srcani
Vanjushka is offline  
Old 31.01.2003., 06:24   #24
155. Ali je test bio na engleskom, pa mi je vjerovatno bio niži score.
Shadowman is offline  
Old 31.01.2003., 06:32   #25
I ja sam ispunio test na engleskom. Njihove slicice su mnogo jasnije.
Ame®icano is offline  
Old 31.01.2003., 08:05   #26
ja bi to sve zapalio

Quote:
Solaris kaže:
ja ne vjerujem da je IQ test mjerilo opće inteligencije

meni je to zabava
meni je zajebancija. na regrutiranju su me skoro sterali van, a na zavodu za zapošljavanje me tip izludio.. kaže "neznate koliko vremena imate, možete počet" i riješim ja prva 4 testa, na 5om me prekine u pola, 6i me prekine nakon 5 pitanja, a u sedmom nisam ni pitanje pročito jer se zadero "GOTOVO".. a bilo je 20 pitanja, tako da mislim da je sedmi test bio za ljude s paranormalnim sposobnostima..
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 08:08   #27
ja bi to sve zapalio

Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Kasparov navodno nema bas tako "mocan" IQ... samo 136
kaj ga briga kad ima najjače logičke sklopove i FPU od svih nas zajedno.
btw. mislim da je gari poveo sa 1:0 protiv kompa.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 31.01.2003., 08:20   #28
Jao ljudi moji. Imate li vi blage ideje što vam znače ti IQ-ovi koje su vam "izmjerili"? Pa nije to broj cipele ili fi da se može reći moj je tolko i tolko.
A o Mensi sam pisao još na starom forumu. To je potpuno besmislena organizacija čiji članovi imaju najblaže rečeno pogrešnu predodžbu o tome što je to inteligencija.
Tufir II is offline  
Old 31.01.2003., 08:53   #29
Re: ja bi to sve zapalio

Quote:
slafko kaže:
meni je zajebancija. na regrutiranju su me skoro sterali van, a na zavodu za zapošljavanje me tip izludio.. kaže "neznate koliko vremena imate, možete počet" i riješim ja prva 4 testa, na 5om me prekine u pola, 6i me prekine nakon 5 pitanja, a u sedmom nisam ni pitanje pročito jer se zadero "GOTOVO".. a bilo je 20 pitanja, tako da mislim da je sedmi test bio za ljude s paranormalnim sposobnostima..


S paranormalnim sposobnostima? Da probam ja taj 7.?

Nešto mi nije jasno oko Mense.
Bila je prije godinu dvije emisija o njoj, i rekli su kako je to tragično što su većina nasših članova Mense nezaposleni.

Pa, to je nelogično, ako je netko tako pametan i sposoban, ne bi trebao biti nezaposlen, i sjediti kod kuće i žaliti se! pametni i sposobni se znaju probiti u životu.

Može li mi netko reći što IQ zapravo mjeri?
 
Old 31.01.2003., 09:38   #30
ovo je tema za znanost?!

jel iduce pitanje sta smo po horoskopu?
luca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.