Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2009., 15:23   #1
Gdje nabaviti robu za butik?

Dakle,

razmišljam o otvaranju butika.

1. Prva stvar koja me zanima je odakle nabavljate robu?

2. Posluje li tko sa Amadeusom, kakvi su uvjeti, i koja bi bila još dobra alternativa Amadeusu? Kolika je nabavna cijena npr. Amadeus traperica za mene kao trgovca, koje recimo dođu 300 kn za krajnjeg kupca u nekom njihovom dućanu?

3. I na kraju me zanima, ako ima netko od vlasnika butika, koliki dnevni promet imate i na koliko prometnoj lokaciji se nalazi butik?

Okvirno me zanima koliki se realno promet može ostvariti u nekom manjem butiku, koliko bi mi bili troškovi i to sve staviti na papir i izračunati može li se živjeti od toga...

Zahvaljujem svima na odgovorima...
senn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 15:29   #2
u kini?
hrexpat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 15:54   #3
zavisi šta misliš prodavat , imaš kod kineza , u konjščinskoj, diadema, amadeus, malo po netu proguglaj ovi koji uvoze iz Italije.........
ulagačica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 15:59   #4
U Tekstilprometu također...
itd.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 23:08   #5
hvala na odgovorima.

ono što me još više zanima da li netko zna koliko je sve to profitabilno... znači kad se plate svi troškovi itd. ako ima iskustava iz prve ruke bio bih jako zahvalan...
senn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 08:20   #6
Quote:
senn kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima.

ono što me još više zanima da li netko zna koliko je sve to profitabilno... znači kad se plate svi troškovi itd. ako ima iskustava iz prve ruke bio bih jako zahvalan...
ovisi ti o puno faktora, lokaciji, cijeni najma ako si u najmu, broju radnika, ima mnogo faktora
ulagačica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:08   #7
Možeš i sam šivati također...

Jasno onda za to trebaš imati opremu i ispunjavati potrebne uvijete.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 23:13   #8
profitabilno ti je onoliko koliko mozes prosvercat robe bez kalkulacija.. jako jednostavno! a tu ti pak nitko ne moze dati savjet!! to ti sve zavisi koliko si sam sposoban biti u takvom businessu! sretno!
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:47   #9
Najbitnija ti je lokacija, ako nju nemaš zaboravi butik.
Također, vrlo su bitni kvalitetni radnici, što je teško naći, to nije presudno za otvaranje butika, ali će biti presudno za njegov uspješan rad.
I na kraju dolazi roba koju ćeš prodavat, opcija ima više, možeš uzimat od nekog dobavljača u HR, ili sam uvozit i uz to i švercat.
Možeš otići u Tursku, tamo je golem izbor robe različitog raspona kvalitete, dio uvezeš, a dio prošvercaš, postoje ljudi koji se time bave, postoji i tarifa za to.
Imaš i u Italiji veleprodaja, pa možeš popunjavati ponudu iz više izvora.
Proputuj malo po Turskoj i Italiji, obiđi veleprodaje u HR, pa prouči cijelu problematiku.
Moj ti je savjet bježi od toga, osim ako nemaš stvarno veliku želju i afinitet prema tom poslu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 22:43   #10
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Najbitnija ti je lokacija, ako nju nemaš zaboravi butik.
Također, vrlo su bitni kvalitetni radnici, što je teško naći, to nije presudno za otvaranje butika, ali će biti presudno za njegov uspješan rad.
I na kraju dolazi roba koju ćeš prodavat, opcija ima više, možeš uzimat od nekog dobavljača u HR, ili sam uvozit i uz to i švercat.
Možeš otići u Tursku, tamo je golem izbor robe različitog raspona kvalitete, dio uvezeš, a dio prošvercaš, postoje ljudi koji se time bave, postoji i tarifa za to.
Imaš i u Italiji veleprodaja, pa možeš popunjavati ponudu iz više izvora.
Proputuj malo po Turskoj i Italiji, obiđi veleprodaje u HR, pa prouči cijelu problematiku.
Moj ti je savjet bježi od toga, osim ako nemaš stvarno veliku želju i afinitet prema tom poslu.
Zbog čega misliš da treba bježati? Istina, i meni je pitanje bilo glupo, ali eto sad tebe pitam zar su tvoja iskustva s butikom bila tako loša?

Ja sam imala butik oko godinu, i nije to bilo loše, ali sam prešla na nešto drugo..Duga priča. Što se tebi desilo?

I ja sam išla jedno vrijeme na Lalili. Stvarno tamo svega ima.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:50   #11
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Zbog čega misliš da treba bježati? Istina, i meni je pitanje bilo glupo, ali eto sad tebe pitam zar su tvoja iskustva s butikom bila tako loša?

Ja sam imala butik oko godinu, i nije to bilo loše, ali sam prešla na nešto drugo..Duga priča. Što se tebi desilo?

I ja sam išla jedno vrijeme na Lalili. Stvarno tamo svega ima.

Družim se s dosta ljudi koji imaju butike ili su ih imali i svakodnevno slušam njihova iskustva. Znam i dosta butigara iz ZG Importanea( to su oni najžilaviji i najiskusniji), i mogu reći da sam prilično upoznat s cijelom tematikom.

Može to biti sve skupa i odlično, ali moraju se poklopiti mnoge stvari.
Netko novi u tom poslu tek treba naučiti što su drugi učili godinama.
Ako stvarno nema jaku volju i želju za tim te afinitet bolje da bježi od toga.

Ne znam ni gdje bi taj butik bio otvoren, ali neka prvo obiđe potencijalne dobavljače da joj se ne dogodi kao jednom momku koji je prvo uzeo prostor pa tražio dobavljače i na kraju od cijele priče odustao.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:25   #12
od moje susjede sestra se time bavila, isla u Tursku jednom mjesecno sve dok ju neki tip nije 12 puta probo nozem, ni dan danas se nezna zbog cega..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 22:44   #13
Quote:
Mark kaže: Pogledaj post
Možeš i sam šivati također...

Jasno onda za to trebaš imati opremu i ispunjavati potrebne uvijete.
kakve uvjete ??
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:33   #14
zna li itko??
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 01:00   #15
Pa imat mašine, opremu, prostor, znat napraviti, dozvolu neku - odnosno klasifikaciju po NKD itd.

Ako ima netko zainteresiran ozbiljno za kupnju robe, moguće i šivaćih mašina i sl. nek se javi na p.p.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 15:52   #16
gledam danima u jedan butik, mali butih cca 30 kvadrata i prodaje haljinice, majičice, košuljice za cure 15-30 godina, accessories i donje rublje. Dio robe je tally weijl i roba je cijenama oko 150-200 kn dok nije sniženje. i zanima me kako meni uvijek kad kupujem kod nje ta ženska spusti cijenu na 120 kn za neki odjevni predmet? jel ona posluje s tally weijlom ili? čini mi se da ne, kad može sama tako određivat cijenu.... di je njoj računica, odnosno, di ona nabavlja njihovu robu kad je prodaje po proizvoljnim cijenama? tko se razumije, nek mi objasni? kakooo???
dijamantich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 20:34   #17
pa svatko može prodavati po cijeni koju odredi (maravno ovisi o dogovoru s zastupnikom do koje najniže cijene može ići )
ali pri rasprodaji može prodati i za kunu po komadu

ima naravno još načina kako opravdati spuštanje cijene
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 14:52   #18
da ne otvaram novu temu, pitat cu samo ovdje..

vidim gore po postovima da je recimo ta jedna zena prodavala robu od tally weijla..zanima me da li se za to mora imati bas posebna dozvola?

jer recimo znam da je butik u importaneu godinama drzao h&m robu, a sumnjam da su imali dozvolu neku bas od h&m.a

da li je dovoljno da recimo ja imam samo racune za tu robu? npr, kupim u h&m.u nesto i onda preprodajem u mom butiku?
postgarage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:48   #19
Tako je Hortex imao robu iz H&M godinama u svojoj ponudi i čisto sumnjam da su imali kakvu franšizu ili bilo kakvo ovlaštenje u prodaju H&M robe.
Vjerojatno je to ono ode se kupi se i doveze se u prtčljažniku u butik... ništa novoga tako to ovdje funkcionira
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:02   #20
znaci, ispada da bih mogla prodavat bilo sto u butiku ako imam racun za to?

tipa, kupim vani na snizenju robu i prodajem u butiku po normalnoj cijeni.. :P

razmisljamo o otvaranju butika
postgarage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.