Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2003., 02:13   #41
pa, rat mora da pocne do kraja marta. to je sigurno, jer SAD mora da racuna bar 2-3 meseca u najgorem slucaju da ce voditi borbe u Iraku. A posle toga sredjivanje onih frakcija, smirivanje situacije da ne dodje do gradjanskog rata...

cim pocne rat, Evro ce vrtoglavo poceti da pada u odnosu na USD, tako da ce doci do prirodne ravnoteze
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 02:22   #42
Znaci kupovati USD?
vinobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 13:22   #43
Nemora rat poceti do kraja marta. Kako ameri napadaju moze poceti kad god hoces.
Nije pad dolara vezan samo za krizu sa Iraqom jer je vec duze vremena americka privreda u krizi. Rat u Iraqu ce se i voditi zato da bi se kao potaklo privredu. Jel ste vi si slijepi?
A ako pocne rat sa Iraqom onda to nece biti bas tako kratko kako svi mislite.
Sta mislite jel rat u Afganistanu gotov???

OROCITE PARE (BILO KOJE VALUTE) U BANKI.
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 13:31   #44
Dok se ameri budu zajebavali sa Iraqom dotle ce Korea napraviti nuklearnu bombu pa da vidis onda belaja.
Nema na tom prostoru mira barem jos koje desetljece, a dotle ce i stupidnog Buscha skinut s vlasti. I onda ce shvatit da su tamo gdje su i bili, ali sa par stotina MILIJARDI stringova manje u djepu.
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 22:59   #45
deco moja

Dolare prodati cim se jos malo oporavi (kad se zarati, mogli bi drugi tjedan) i onda tako minimalizirati gubitak. Nema sanse da ga skroz pokrijem, ali ipak cu ga svesti na najmanju mogucu mjeru, kad vec prije nisam mislila na to.

A sto se tice belaja ima manager pravo, mogli bi nadrapati tamo gdje se najmanje nadamo. Nostradamus je ionako sve ovo predvidio (procitala ja to jos ranih 80-tih) te rekao da ce uslijediti treci svjetski rat, ali ne izmedju drzava, nego izmedju vjera-islama i krscanstva. Pa vi vidite

A kaj se tice kupovanja stranih valuta i stavljanja na banku to mi je totalno bezvezan savjet. Ako do dje do takve frke jedina priznata valuta bit ce ZLATO. Pocnite kupovat prstenje, zlatne lance i sl. stvari , dok je jos povoljno

p.s.
osim tog treceg svjetskog rata, Nostradamus je predvidio jos jednu vaznu stvar-pojavu raznih bolesti kojima necemo naci lijeka, a bit ce smrtonosne (sjetite se ebole, a i ova upala pluca iz Azije, nepoznata uzroka, ne mirise na dobro...)

Kako moja frendica veli - ma jel ti sad drago sto nisi stedjela? Vidis sto nas ceka, cemu
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 23:17   #46
ako se mene pita:
dolar ne kupovati. prodat i zahvalit bogu da je gubitak samo toliki.
rata bilo ne bilo, ako me sjećanje ne vara, američka štednja po glavi stanovnika je otišla u tri zvjezdice bajne, čitaj negdje minus 3,5 u odnosu na avrg income. zaduženiji su nego zemlje trećeg svijeta
dolar se ne oporavlja tako skoro,ameri su u mrkloj krizi
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 23:52   #47
Jos samo da legenda HUSEIN bude pametan pa pocne u EU izvoziti jeftinije naftu. Ode string u PM.
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2003., 20:45   #48
"Dolar ce padati do prvog dana rata. Trust me" - samo da vas podsjetim tko je TOCNO prognozirao kretanje tecaja dolara. Bravo ja! hehehe
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 15:33   #49
Dolar kao dugoročno ulaganje, treba kupovati. Za kratkoročno je riskantno.
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 22:20   #50
Quote:
asa kaže:
"Dolar ce padati do prvog dana rata. Trust me" - samo da vas podsjetim tko je TOCNO prognozirao kretanje tecaja dolara. Bravo ja! hehehe
Bravo TI! Jos uvijek raste jelda?

Okanite se spekulacija i OROCITE NOVCE (u bilo kojoj valuti).

Ovo bi mogao biti uvod u novi svjetski rat, a niti jedan rat do sada nije trajao manje od 5 godina. Prema tome stringovi jako dugo nece imati snagu kakvu su imali prije ove gluparije koju nam je najpoznatiji svjetski GRM (BUSH) priredio.

Pozdrav!
manager is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2003., 16:35   #51
Pitanje je bilo do kad ce padati, a odgovor - dok ne pocne rat. Sad se scenarij mijenja zato sto ce rat trajati duze nego sto se ocekivalo i dolar ce, ako to ne bude fakat sad gotovo, poceti gubiti na vrijednosti. Pocet ce rasti cijena zlata i nafte.

Darling, sve je to cista matematika. Ja ti obozavam ekonomske analize i za to sam totalni frik. Kad bi ljudi samo znali koliko ekonomski zakoni vrijede u svim segmentima njihova zivota drugacije bi se ponasali....

Zlato ljudi, zlato. I svicarski franak - poznat kao "safe heaven".

 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2003., 16:39   #52
Unregistred - ima jedna dobra izreka na koju si me podsjetio...kaze...sto su promasene investicije? To su dugorocno dobra ulaganja

Tako je i spika s dolarom. Vrijeme od 1997. do 2001. kada je dolar izuzetno ojačao - je gotovo. Ekonomija im je u komi, a rat definitivno odmaže. Najbolje je napravio onaj tko je 1997. godine za 1.ooo kuna npr. kupio 250 dolara, a 2001. je za tih 250 dolara dobio (lupetam) 1.500 kuna, na samoj tečajnoj razlici, da ništa nije radio s njima. Ma dobro...opet sam se zanijela...
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2003., 17:54   #53
Asa, pa nije baš tako. Američka privreda će se opraviti i biti će opet najjača. Dolar će varirati dok traje rat, a nakon toga ide preko 8 Kn. Nakon što dođu demokrati na vlast dolar će porasti definitvino. Pogledaj kako je izgledalo par predsjedničkih ciklusa u natrag.

Dugoročna investicija tipa životno osiguranje je promašena investicija? Sumnjam! Kupnja nekretnine, isto tako? Sumnjam! Zanesi se još jednom, pa mi odgovori!
__________________
Samo je jedna istina, a sve ostale su izvedenice.
http://plesivica.webs.com/
Kosac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 12:52   #54
Američko gospodarstvo je jačati, kad ovaj "kratki" ratić prodje?
Ma daj, get a life!

Vidimo se za godinu dana na ovom topicu pa cemo vidjeti tko je bio u pravu. Time will tell!



p.s.
Nemoj pokusavati dokazati da si pametniji od mene. To ovdje nije bitno. Vrijeme će samo pokazati tko je bolji analiticar. Samo cekaj.
Ja imam svo vrijeme ovoga svijeta
 
Odgovori s citatom
Old 01.04.2003., 17:04   #55
Nema sanse da dolar dodje do 8, never again. Euro mu nece dati prostora. Uostalom, $ je vec dugo precijenjen i cekalo se da pocne padati.
 
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:34   #56
Naravno, bas to i pricam
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2003., 00:53   #57
rat je završio (za Amere) u očekivanom roku ... sva naftna polja su osigurana, čitam da su danas prepolovili cijenu nafte .... došlo je vrijeme naplate ... mislim da bi to moglo ojačati stringove ....
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2003., 13:23   #58
Ajde rasti, rasti...

Nadam se da će ih ojačati. Mislim , ne kužim ja to baš. Ameri pobijedili Iraq, pala cijena nafte, dakle Ameri drmaju - pa zašto onda $ ne raste nego pada, mislim da ovak nisko još nije bio od zaljevskog rata.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 16:54   #59
Re: Ajde rasti, rasti...

Quote:
Barry Kent kaže:
pa zašto onda $ ne raste nego pada, mislim da ovak nisko još nije bio od zaljevskog rata.
Zapravo, bio je puno, puno nize nego sada.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2003., 22:55   #60
To samo znaci da rat jos nije gotov, he he he!
I znak da je dolar u k...u zbog neceg drugog, a rat je bila fora da se skrene paznja.
manager is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.