Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 13:59   #1021
Hahaha, koja sprdačina od burze. Izmjena pravila:

Quote:
Institut lock-upa (suzdržavanje od stjecanja/otpuštanja instrumenata izdavatelja od strane osoba koje obavljaju rukovoditeljske dužnosti pri izdavatelju i s njima usko povezanih osoba, u određenom razdoblju prije objave financijskih izvještaja izdavatelja) prestaje postojati na način na koji je do sada bio reguliran Pravilima Burze, tj. brišu se članci 162. i 163., dok obveza izvještavanja o stjecanju ili otpuštanju instrumenta izdavatelja propisana člankom 161. ostaje na snazi.
Ergo, ROMF-u se dozvoljava kupnja i prije izvješća.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 14:06   #1022
samo još jedan razlog za , mislim da sam se definitivno odlučio prebacit samo na amere (tijekom ove godine)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 07:22   #1023
Telekomi su očito na udaru:

http://www.vecernji.hr/biznis/mobiln...-clanak-414065

“Na prvi je pogled jasno da je riječ o neprihvatljivoj mjeri kojom se udeseterostručuje naknada koju plaćamo državi te telekom operatori neće moći zadržati dosadašnje visoke standarde funkcioniranja sektora. Uzmemo li u obzir i druge naknade koje operatori plaćaju HAKOM-u i državnom proračunu, tada bi s predloženim povećanjem one premašile 7 posto prihoda od mobilnih usluga, i to bez uračunatih jednokratnih naknada. Prva analiza pokazuje da bi za HT samo ovo povećanje značilo plaćanje dodatnih 150 milijuna kuna godišnje, što je, više od iznosa dosadašnjeg poreza od 6 posto. Čak i ako bi se ukinuo porez na mobilne komunikacije od 6 posto, predloženo rješenje znatno je nepovoljnije od njega jer je i trajno i skuplje za operatore. U slučaju prihvaćanja prijedloga, ne preostaje nam ništa drugo nego preispitati daljnja ulaganja”, poruka je HT-a.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 07:33   #1024
Ovdje ima malo više o tom novom pravilniku.

Caka je u tome da trošak onih 10 kn za radijsku frekvenciju žele prebaciti sa korisnika na operatere. A očito im još ne misle ukinuti onaj krizni porez.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:09   #1025
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ovdje ima malo više o tom novom pravilniku.

Caka je u tome da trošak onih 10 kn za radijsku frekvenciju žele prebaciti sa korisnika na operatere. A očito im još ne misle ukinuti onaj krizni porez.
Caka uopće nije u tome, totalno si fulao.

Caka je u tome da operateri tenutno transparentno prebacuju porez od 10 kn mjesečno na onaj dio korisinika na koji mogu - pretplatnike. Ova mjera je jednaka tome da se to poveća na 20 ili 30 kn mjesečno, koliko već bude. Kako bi to razbijesnilo glasače, istodobno će se zabranit operaterima da na glasače prebacuju transparentno tih 30 kn nego će to morat izvlačit iz mjesečnih naknada (radit na način da nije vidljiv glasačima) i budu skupa kapitalistička gamad koja pljačka radni narod.
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:01   #1026
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
Caka uopće nije u tome, totalno si fulao.

Caka je u tome da operateri tenutno transparentno prebacuju porez od 10 kn mjesečno na onaj dio korisinika na koji mogu - pretplatnike. Ova mjera je jednaka tome da se to poveća na 20 ili 30 kn mjesečno, koliko već bude. Kako bi to razbijesnilo glasače, istodobno će se zabranit operaterima da na glasače prebacuju transparentno tih 30 kn nego će to morat izvlačit iz mjesečnih naknada (radit na način da nije vidljiv glasačima) i budu skupa kapitalistička gamad koja pljačka radni narod.
Nemam pojma što si htio reći.

Radijsku frekvenciju više neće plaćati pretplatnici. Točka.

Hoće li i kako operatori taj dodatni trošak indirektno prebaciti na korisnike, to je druga priča.

Jednan dio će vjerojatno uspjeti, ali jedan dio sigurno neće. Da im je svejedno (da mogu tako lagano prebaciti troškove na korisnike), ne bi se ovako snažno protivili tome.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:34   #1027
Dolazi nova mobilna mreža!

Quote:
...Ovu informaciju svatko može i provjeriti posjetom web-stranici HAKOM-a gdje već postoji javni podatak o tome kako je predbroj 090, namijenjen "pružanju usluga u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži", dodijeljen H1 Telekomu. Ovaj operater je ovime pokazao da nastavlja s izuzetnom agilnošću posljednjih mjeseci, a kako Bug doznaje, ponuda koju će imati u mobilnoj telefoniji prilično će uzdrmati pomalo uspavano domaće tržište mobilne telefonije.


Naredni tjedan će, usput da vam skrenemo pažnju, biti vrlo uzbudljiv kada su u pitanju telekomunikacijske usluge u Hrvatskoj - primili smo, naime, poziv na tiskovnu konferenciju koju u utorak priprema Optima Telekom, gdje također očekujemo najavu nečeg zanimljivog novog...
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 11:16   #1028
čini se da danas ide ispod 200...
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 17:03   #1029
@Naredni tjedan će, usput da vam skrenemo pažnju, biti vrlo uzbudljiv kada su u pitanju telekomunikacijske usluge u Hrvatskoj - primili smo, naime, poziv na tiskovnu konferenciju koju u utorak priprema Optima Telekom, gdje također očekujemo najavu nečeg zanimljivog novog..

Koje li zanimljivosti i mreže.To nije ni za klince !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 18:44   #1030
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Zakon za povratak otete imovine za vrijeme režimske vlasti RH ?

U izgradnji telekomunikacija smo sudjelovali sa velikim iznosima , ja i supruga smo dali 1250 bivših DM !
Slijedom toga vlasnici su trebali biti građani i pravne osobe po modelu 1 telefon =1 dionica !
Umjesto toga vlast je otela telekomunikacije i prodala za šaku dolara Dutche Telekomu , kojem sada pod mjesečna naknada plaćamo porez i kupujemo im ono što smo sagradili !
Da li je moguće tražiti povrat uloženih 1250 DM , preračunato prema iznosu tadašnjih i današnjih plaća ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:25   #1031
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Zakon za povratak otete imovine za vrijeme režimske vlasti RH ?

U izgradnji telekomunikacija smo sudjelovali sa velikim iznosima , ja i supruga smo dali 1250 bivših DM !
Slijedom toga vlasnici su trebali biti građani i pravne osobe po modelu 1 telefon =1 dionica !
?
Mislim da su se slovenci izborili da im vrate novce..mi ne..mi castimo stalno nasu drzavu.

i ne omjer 1 telefon 1 dionica ..nego svakome gratis dionica u iznosu koji je platio za uvodjenje telefona!
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:13   #1032
ROMF jučer kupio 13 900 dionica, a ukupno je protrgovano 15 700 dionica.

Drugim riječima, sam je kupio 88% svih jučerašnjih protrgovanih dionica.

A dionica otišla ispod 200 kn.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:26   #1033
Dobro da sam se na vrijeme riješio te dionice.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:32   #1034
Prodavat će ROMF te dionice po 250
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 17:08   #1035
Meni stvarno nije jasno, jesu li ovi iz ROMF-a odlučili uništiti mirovinski fond u kojem rade, ili znaju nešto što nitko drugi ne zna?! Jer kako sada stvari stoje, ovo što oni rade nema nikakve logike.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 10:52   #1036
A ovi koji su kupovali po 3xx i sad prodaju po 19x rade pametnu stvar?
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:14   #1037
Kupio sam dionice HT zbog toga što sam mogao odvojiti dio para koje mi neće uskoro trebati. Nikako nebi te iste dionice prodao po znatno nižoj cijeni, čekati, uzeti dividendu, valjda će bit prilike. Inače kupio sam ih po 287 kn, neznam da li će ikad toliko narast. Opet kada umanjim 2 x za iznos dividende 22+22 kn= po 243 kn a sada su trenutno po 195, zasad minus 48 kn. Bit će prilika, nadam se. Što stručnjaci kažu....
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:14   #1038
upadam kao padobranac na temu ali imam samo jedno pitanje za vas iskusne: da li mislite da ce dionica ici opet preko 200kn slijedeci tjedan?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:34   #1039
sljedeći tjedan teško. do jeseni ova dionica može samo dole.
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 14:39   #1040
Ne znam što čeka trezor,jer, mi mali ako prodamo,nećemo biti, niti vjerni kupci HT usluga.
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.