Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2010., 21:04   #81
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
mda... zabrana do 27.12. ( do tada, policija se jedino smiješi )
imamo problem u društvu - kao i sa alkoholom.
normalno( muški ) je piti, normalno ( muški ) je terorizirati.
A hoćemo li sada i prohibiciju uvodit?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:09   #82
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A hoćemo li sada i prohibiciju uvodit?

bilo bi bolje, mijenjati "muške" svjetonazore.
baš si muška faca, kada teroriziraš, ozljeđuješ, piješ,...
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 15:44   #83
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ja ću prvi sutra sa svojim ditetom bacati petarde ka što je moj ćaća sa mnom baca. Nema to veze s "muškom inicijacijom" nego s roditeljskom brigom, do svoje 15. godine nisam smija sam primiti petardu u ruke, a kamoli je bacati sam. Otac me naučija kako se to triba raditi, koliko oprezan triba biti i eto, srića moja, nikad mi se nije dogodila ni najmanja neugodnost s petardama.

A kako su petarde dici zanimljive, naravno da ću ih i ja bacati sa svojim ditetom bude li ga to zanimalo. Svakako bolja opcija od one da sam baca sa svojim balavim vršnjacima bez da išta zna o tome kako se to triba raditi i koliko to more biti opasno. Naravno da neće bacati petarde ljudima pod noge u centru grada, ka što ni moj ćaća nije baca sa mnom, ali u svom dvorištu ili po kvartovskim ledinama neka radi što želi, uz moj nadzor do određene dobi. Za sve postoji, naravno, prikladno misto, vrime i ura kad se to radi, pa tako i za pucanje petardi.
Ma ovo još nekako, ali to nije pravilo nego prije iznimka.

Što reći o mojem susjedu preko puta ulice koji svog trogodišnjeg sinčića inicira bacanju petardi. Kladim se da mali nije ni čuo za petarde niti tražio da ih baca prije no što ih mu je vrli otac učinio dostupnim...

Takvih debilnih očeva ima više no što se misli.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 09:56   #84

zanimljiva je izjava, zamjenice prevobraniteljice za djecu - na tv.
neka roditelji poduće djecu, kako se baca pirotehnika i kako se to radi smirenim tonom glasa !
nije li joj primjerenije, zalagati se za zabranu upotrebe istog ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 11:28   #85
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post

zanimljiva je izjava, zamjenice prevobraniteljice za djecu - na tv.
neka roditelji poduće djecu, kako se baca pirotehnika i kako se to radi smirenim tonom glasa !
nije li joj primjerenije, zalagati se za zabranu upotrebe istog ?
Nije, nismo u Sjevernoj Koreji, makar mislim da i tamo pucaju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 11:33   #86
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Nije, nismo u Sjevernoj Koreji, makar mislim da i tamo pucaju.

ali smo zato u južnoj koreji - vojne vježbe i izazivanje
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 05:06   #87
dragi delta mužjaci

stigao je vaš i vaše djece, odlučujući boj.
nadam se vašem svesrdnom, civilizacijskom doprinosu proslavi,
odlaska i dolaska godišta.
neka vam svekolika pirotehnička sredstva ne zakazuju,
neka vam junačka desnica, ne zadrhti.
rokajte, na sveopće veselje normalnog pučanstva.

mi ćemo misliti na vas i vaše obitelji
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 11:29   #88
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A ša vi junaci mislite o karbitu? Lipo uzmete malo karbita, stavite u zatvorenu posudu sa malom rupicom i ulijete malo vode (ili pljunete). Odmaknete se i BOOOOOM.

A za ove malo nježnije preporučujem plastična kinder jaja i prašak za pecivo.
Stari, tako se to ne radi. Staviš limenku među noge, s poklopcem okrenutim natrag, da ti ne izleti u glavu, izračkaš se na karabit, nabiješ poklopac i prstom držiš rupicu kroz koju ćeš upaliti, pričekaš par sekundi i pripališ.
Poduzetniji su napravili i prave topove na karabit.

Naravno, zna se gdje se i kad to radi. Ovu dječurliju koja baca petarde ljudima pod noge, u poštanske sandučiće i stubišta bi trebalo isto onako tretirati kako bi moja generacija dobila od svojih roditelja da je takvo što napravila.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 13:59   #89
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Petarde služe za zabavu oko Nove godine. I kod nas i drugdje, pogledaj bilo koji prijenos Nove godine, puca se svugdje. Izvorno kineski običaj, plašenje zlih duhova da ostanu u Staroj godini, koji se proširio svugdje.
Šteta što to plašenje zlih duhova ne djeluje na zle duhove s petardama.

A argument protiv zabrana jer to ljudi rade i usprkos zabrana i nije nešto.
Rade ljudi svašta bez obzira na zabrane i dalje se uredno bilježe svi oblici kriminala pa što bi to trebalo značiti? Da ukinemo sve zabrane i kazne jer ne djeluju i preventivno i jer sve to ljudi ipak uredno i dalje rade.

Usporedba s motociklom također nije baš najsretnija. Motocikl je prevozno sredstvo, ima svoju svrhu dok sama petarda nema, osim da pukne bum i to bude strašno, strašno fora. :klap:


Možda su se nekad i tjerali duhovi, ali danas je ta pucačina prihvatljiva vjerojatno zato što je to zgodna zabava za budale, što budala nema malo i što ne ugrožava život.
Eventualno uho, oko, prste i tako to ... al ništa strašno, ta neće te ubit.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:17   #90
Danas ujutro usam bio u centru grada. par metara dalje je netko bacio petardu. Baš je lijepo i prigodno gađati prolaznike sa petardama.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:19   #91
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
dragi delta mužjaci

stigao je vaš i vaše djece, odlučujući boj.
nadam se vašem svesrdnom, civilizacijskom doprinosu proslavi,
odlaska i dolaska godišta.
neka vam svekolika pirotehnička sredstva ne zakazuju,
neka vam junačka desnica, ne zadrhti.
rokajte, na sveopće veselje normalnog pučanstva.

mi ćemo misliti na vas i vaše obitelji
Freud bi rekao da su to impotentne osobe, pa svoju nemoć nastoje nadoknaditi velikim praskom.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:13   #92
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ja ću prvi sutra sa svojim ditetom bacati petarde ka što je moj ćaća sa mnom baca. Nema to veze s "muškom inicijacijom" nego s roditeljskom brigom, do svoje 15. godine nisam smija sam primiti petardu u ruke, a kamoli je bacati sam. Otac me naučija kako se to triba raditi, koliko oprezan triba biti i eto, srića moja, nikad mi se nije dogodila ni najmanja neugodnost s petardama.

A kako su petarde dici zanimljive, naravno da ću ih i ja bacati sa svojim ditetom bude li ga to zanimalo. Svakako bolja opcija od one da sam baca sa svojim balavim vršnjacima bez da išta zna o tome kako se to triba raditi i koliko to more biti opasno. Naravno da neće bacati petarde ljudima pod noge u centru grada, ka što ni moj ćaća nije baca sa mnom, ali u svom dvorištu ili po kvartovskim ledinama neka radi što želi, uz moj nadzor do određene dobi. Za sve postoji, naravno, prikladno misto, vrime i ura kad se to radi, pa tako i za pucanje petardi.
Svoje dijete niti učim bacati petarde, niti mu to dozvoljavam, zapravo, učim ga da je to jedan primitivan oblik ponašanja, koji ne podržavam i osuđujem bilo to u vlastitom dvorištu ili na ulici. Ne vidim nikakav smisao u tome ne znam čime bi doprinjeo boljem životu i uspjehu svoga djeteta da ga učim takvim besmislicama!
__________________
Cilj mi je naučiti vas da od prikrivene besmislice napredujete do nečega što je očito besmisleno.
Wittgenstein
kopneni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:29   #93
Quote:
kopneni kaže: Pogledaj post
Svoje dijete niti učim bacati petarde, niti mu to dozvoljavam, zapravo, učim ga da je to jedan primitivan oblik ponašanja, koji ne podržavam i osuđujem bilo to u vlastitom dvorištu ili na ulici. Ne vidim nikakav smisao u tome ne znam čime bi doprinjeo boljem životu i uspjehu svoga djeteta da ga učim takvim besmislicama!

svaka čast
no, za takvo razmišljanje - čovjek mora biti kultiviran i odgovoran član zajednice
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:32   #94
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ovim protivnicima petardi bi valjalo zabiti megu u shupak pa potpaliti...

Ka što reče jedan od prethodnika, za petarde postoji mjesto i vrijeme, tako da ne vidim u čemu je problem, ako se navedene ne bacaju pod noge prolaznicima ili daju djeci bez prethodnih uputstava.
Blago nama sa takvima poput tebe. Koji primitivizam. Kakav to ushit osječaš kad grune petarda? Ne kužim? Imam samo sliku onih praljudi, odjevenih u ona krzna sa toljagama u ruci kako se priglupo cerekaju i bacaju ta sranja da puknu.
__________________
Cilj mi je naučiti vas da od prikrivene besmislice napredujete do nečega što je očito besmisleno.
Wittgenstein
kopneni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 09:09   #95
[QUOTE=general Martok;30598854]

Ka što reče jedan od prethodnika, za petarde postoji mjesto i vrijeme,

Tako je. Postoji. Vrijeme je 18. stoljeće, a mjesto, negdje na osami, miljama daleko od civilizacije!
__________________
Cilj mi je naučiti vas da od prikrivene besmislice napredujete do nečega što je očito besmisleno.
Wittgenstein
kopneni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 09:22   #96
blagdani i slavlja, još nisu završili - a već temu premještaju na rub politike.
bravo moderatoru ! :klap:
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:54   #97
Mir i dobro

nakon godine dana od pokretanja teme
Počela policijska kontrola prodaje pirotehnike
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:31   #98
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
S tom razliko što dijete ne može s njim samostalnop upravljati. M ora imati dozvolu. petardu može baciti i s njim rukovati i dijete u vrtiću. Usporedba ti je bespredmetna.
Uopće nije! Tko kaže da dijete u vrtiću ne može samo upaliti auto ili skuter? Naravno da ga odgvorni roditelji neće poticati da to radi, ali mu isto tako neće reći da ne dira auto ili skuter jer je to opasno i jer je njemu Sotona!
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 08:39   #99
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
nakon godine dana od pokretanja teme
Počela policijska kontrola prodaje pirotehnike

možda je počela, ali detonacije i dalje odjekuju
gdje su policijske ophodnje ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 11:24   #100
Baš gledam susjeda starog konja od 45god. kako upravo baca petarde na ulicu...

Ne čude me onda djeca kad su roditelji dobar primjer sirovine.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.