Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 18:10   #1
Hrvatski branitelj srpske nacionalnosti

http://www.braniteljski-forum.com/fo...-nacionalnosti
JOŠAVICA - Da je nezahvalno biti hrvatski branitelj srpske nacionalnosti još jedanput je pokazao slučaj Đure Plavljanića. Unazad nekoliko godina, više puta je u srpskom selu, rodnoj Jošavici imao problema zbog činjenice da je bio hrvatski branitelj i dan danas član Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata. Za mještane Jošavice, on je Ustaša.

Od petnaeste godine ne živi u Jošavici, već dolazi povremeno sam ili s obitelji posjetiti staru majku. No, gore na selu očito ne zaboravljaju da je na hrvatskoj strani bio u Domovinskom ratu. Jučer se ponovno dogodio incident kojeg je prijavio policiji, no boji se da će kao prethodna dva puta, tu sve i stati.

Oko 12 i 40 zajedno je sa kćerkom Nevenom čekao autobus za Petrinju. Tada ih je vidjela mještanka Zora koja ih pozvala k sebi da skrate vrijeme dok čekaju autobus. Krenuli su prema njoj ušli u dvorište. Uskoro je u susjedno dvorište parkirao čovjek kojeg cijeli život zna pod imenom Rade Ranić iako je na policiji saznao kako mu je pravo ime Damjan. Čim ih je vidio, dobacio je Zori: "Što držiš te ustaše u avliji. Teraj to van.", prepričava Đuro.

Oni su ostali, a Ranić opet dobacuje, ovaj put Đuri: "Imam ovdje veća prava nego ti. Izađi van na cestu." Na to Đuro odgovara: "Nisam dobro čuo.", a Ranić ponovno: "Ili izađi van ili ću te ja riješiti." Nakon toga je izašao iz dvorišta, pričekao autobus. Kad je došao u Petrinju, sve je prijavio policiji. Tamo su mu rekli da će obaviti razgovor s Ranićem i da će on i njegova kćerka biti pozvani kao svjedoci na sud. No, Đuro je rezigniran jer se ništa takvog nije dogodilo prethodna dva puta i ne vjeruje da će ga se zvati na sud. "Zašto sam ustaša, ako sam pripadnik hrvatske vojske?", pita se.

"Sumnjam u pravosuđe jer je do sada zataškalo tri napada. Pitam premijerku, ministra, tko je taj koji može zataškati takva djela." Ovaj zadnji događaj je na neki način Đuri kap koja je prelila čašu. Još 2008., kada je njegovu majku posjetila i donijela pokućstvo ekipa emisije Istraga, Đuro je medijima ispričao incidente koji su se dogodili nedavno. Te godine je u granje iznad njegove mame i nećakinje, dok su brale kestene u šumi, pet metaka ispalio mještanin Tihomir Žilić. Nedugo nakon toga Ranka Ranić, Žilićeva punica, dobacila je Đurinoj majci prijetnju "Možeš omrknuti, nećeš osvanuti."

Sve su ovo napadi i prijetnje, a kako se ništa ne riješava, Đuro sumnja u hrvatsko pravosuđe.


četnici prijete hrvatskom branitelju i njegovoj majci usred Hrvatske

kakva je ovo pizd...ja
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:21   #2
Što je tu čudno. Srbin koji nije išao u četnike, a pogotovo koji je bio branitelj, ti su ljudi su među najvećim luzerima rata u Hrvatskoj 90ih.
Neće oni dobit privilegije, neće oni dobit pravo na povrat nepostojećih stanarskih prava.
To od hrvatske države dobivaju samo stanovnici Krajine i abolirani četnici.

Koja je poruka takvim Srbima od strane hrvatskih vlasti? Jednostavna:
Trebali ste biti četnici, sad bi imali prava. Ko vam je kriv.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:28   #3
Gdje živi taj Rade Ranić, alijas Damjan !?
Rexadria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:17   #4
Dakle , u našim formacijama je bilo Srba koji su se borili za Hrvatsku . Neki čak i puno bolje od naših komandosa što su bili u minhenskoj bojni nakon prvih pucnjava . Bilo je i Roma dosta .
Prije a i danas takovi ljudi imaju problema sa obje strane . U ratu su Hrvati bili sumnjičavi prema njima , a četnici su ih mrzili i mrze ih sunarodnjaci više od nas .
Da, epilog je da od države dobiju odgovore da im je bolje da su bili u četnicima . Imali bi sva prava . Ovako ih svi redom odbijaju .
Čak im se ni poginulim Srbima pripadnicima Hrvatske vojske neda pristup pokopu na vojnim grobljima diljem Hrvatske .. Već se zakapaju pokraj ili na desetom mjestu .
Tek toliko da se zna i oda im se kakova takova počast .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:39   #5
Navodno je prije koju godinu,ili čak prošle,jedan Srbin u državnoj službi,abolirani pobunjenik rekao drugom Srbinu,branitleju ili policajcu 1991., kada mu je odbio u Vukovaru neki posao,"jebi ga, izabrao si krivu stranu".
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:49   #6
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
Navodno je prije koju godinu,ili čak prošle,jedan Srbin u državnoj službi,abolirani pobunjenik rekao drugom Srbinu,branitleju ili policajcu 1991., kada mu je odbio u Vukovaru neki posao,"jebi ga, izabrao si krivu stranu".
Čini mi se da nije samo on odabrao krivu stranu, već i Hrvati.
HR je nakon Tuđmana postala sprdačina od države.
Nevjerojatna nezrelost i naroda i političke elite.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:50   #7
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
http://www.braniteljski-forum.com/fo...-nacionalnosti
JOŠAVICA - Da je nezahvalno biti hrvatski branitelj srpske nacionalnosti još jedanput je pokazao slučaj Đure Plavljanića. Unazad nekoliko godina, više puta je u srpskom selu, rodnoj Jošavici imao problema zbog činjenice da je bio hrvatski branitelj i dan danas član Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata. Za mještane Jošavice, on je Ustaša.

Od petnaeste godine ne živi u Jošavici, već dolazi povremeno sam ili s obitelji posjetiti staru majku. No, gore na selu očito ne zaboravljaju da je na hrvatskoj strani bio u Domovinskom ratu. Jučer se ponovno dogodio incident kojeg je prijavio policiji, no boji se da će kao prethodna dva puta, tu sve i stati.

Oko 12 i 40 zajedno je sa kćerkom Nevenom čekao autobus za Petrinju. Tada ih je vidjela mještanka Zora koja ih pozvala k sebi da skrate vrijeme dok čekaju autobus. Krenuli su prema njoj ušli u dvorište. Uskoro je u susjedno dvorište parkirao čovjek kojeg cijeli život zna pod imenom Rade Ranić iako je na policiji saznao kako mu je pravo ime Damjan. Čim ih je vidio, dobacio je Zori: "Što držiš te ustaše u avliji. Teraj to van.", prepričava Đuro.

Oni su ostali, a Ranić opet dobacuje, ovaj put Đuri: "Imam ovdje veća prava nego ti. Izađi van na cestu." Na to Đuro odgovara: "Nisam dobro čuo.", a Ranić ponovno: "Ili izađi van ili ću te ja riješiti." Nakon toga je izašao iz dvorišta, pričekao autobus. Kad je došao u Petrinju, sve je prijavio policiji. Tamo su mu rekli da će obaviti razgovor s Ranićem i da će on i njegova kćerka biti pozvani kao svjedoci na sud. No, Đuro je rezigniran jer se ništa takvog nije dogodilo prethodna dva puta i ne vjeruje da će ga se zvati na sud. "Zašto sam ustaša, ako sam pripadnik hrvatske vojske?", pita se.

"Sumnjam u pravosuđe jer je do sada zataškalo tri napada. Pitam premijerku, ministra, tko je taj koji može zataškati takva djela." Ovaj zadnji događaj je na neki način Đuri kap koja je prelila čašu. Još 2008., kada je njegovu majku posjetila i donijela pokućstvo ekipa emisije Istraga, Đuro je medijima ispričao incidente koji su se dogodili nedavno. Te godine je u granje iznad njegove mame i nećakinje, dok su brale kestene u šumi, pet metaka ispalio mještanin Tihomir Žilić. Nedugo nakon toga Ranka Ranić, Žilićeva punica, dobacila je Đurinoj majci prijetnju "Možeš omrknuti, nećeš osvanuti."

Sve su ovo napadi i prijetnje, a kako se ništa ne riješava, Đuro sumnja u hrvatsko pravosuđe.


četnici prijete hrvatskom branitelju i njegovoj majci usred Hrvatske

kakva je ovo pizd...ja
HR financira povratak tih Damjana Rada Ranića. Autodestrukcija na kub.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:16   #8
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Čini mi se da nije samo on odabrao krivu stranu, već i Hrvati.
HR je nakon Tuđmana postala sprdačina od države.
Nevjerojatna nezrelost i naroda i političke elite.
Nažalost još mnogi to neshvaćaju . Ovi hdz-ovski i sdp-ovski oštapleri bi prodali i ispod malog Isusa slamu , samo da uđu u euniju . Naš Franc je bio jedinstven , iako ga nevolim po svemu , bio je mudar i na mjestu za široki pojas vremena .
Nebi čak ni bio toliko protiv eu-a da tu postoji tračak iskrenih i netrosmisleni boljitak za sve .
Već naravno interes velikih igrača spram malih . A ove bitange od naših političara očekuju basnoslovne plaće u euniji najmanje duplo više nego sada .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku

Zadnje uređivanje ivan.ridjan : 18.03.2011. at 22:23.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:22   #9
Quote:
Rexadria kaže: Pogledaj post
Gdje živi taj Rade Ranić, alijas Damjan !?
mogli bi mu organizirati prosvjed u ulici...
kruge-pile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:23   #10
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
Navodno je prije koju godinu,ili čak prošle,jedan Srbin u državnoj službi,abolirani pobunjenik rekao drugom Srbinu,branitleju ili policajcu 1991., kada mu je odbio u Vukovaru neki posao,"jebi ga, izabrao si krivu stranu".
I to slobodno nemoraš pisati , pod navodno .
Postoji i niz slučajeva o kojima mediji naravno ni - z . A vezano za slučajeve što sam napisao da i naši i abolirani srbi izbjegavaju pokapanja poginulih i mrtvih Hrvatskih branitelja Srpske nacionalnosti , pokraj spomen obilježja i drugih Hrvatskih branitelja , ili onih aboliranih "branitelja" .
Slučaj za koji znam je za jednog bojovnika koji je branio svoj grad Vukovar , kao pripadnik Hrvatske vojske a Srpske je nacionalnosti .
Ime i prezime mu je valjda zvučalo pre srpski , pa su ga dislocirali na drugo mjesto .

A kosorki i aboliranom četniku stanimiroviću bi bilo pametnije da brinu o pravima svih građana Hrvatske , ne samo o duplim aboliranim četnicima .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:16   #11
Sramota, u šta se ova država pretvara, strava.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:46   #12
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
http://www.braniteljski-forum.com/fo...-nacionalnosti
JOŠAVICA - Da je nezahvalno biti hrvatski branitelj srpske nacionalnosti još jedanput je pokazao slučaj Đure Plavljanića. Unazad nekoliko godina, više puta je u srpskom selu, rodnoj Jošavici imao problema zbog činjenice da je bio hrvatski branitelj i dan danas član Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata. Za mještane Jošavice, on je Ustaša.

Od petnaeste godine ne živi u Jošavici, već dolazi povremeno sam ili s obitelji posjetiti staru majku. No, gore na selu očito ne zaboravljaju da je na hrvatskoj strani bio u Domovinskom ratu. Jučer se ponovno dogodio incident kojeg je prijavio policiji, no boji se da će kao prethodna dva puta, tu sve i stati.

Oko 12 i 40 zajedno je sa kćerkom Nevenom čekao autobus za Petrinju. Tada ih je vidjela mještanka Zora koja ih pozvala k sebi da skrate vrijeme dok čekaju autobus. Krenuli su prema njoj ušli u dvorište. Uskoro je u susjedno dvorište parkirao čovjek kojeg cijeli život zna pod imenom Rade Ranić iako je na policiji saznao kako mu je pravo ime Damjan. Čim ih je vidio, dobacio je Zori: "Što držiš te ustaše u avliji. Teraj to van.", prepričava Đuro.

Oni su ostali, a Ranić opet dobacuje, ovaj put Đuri: "Imam ovdje veća prava nego ti. Izađi van na cestu." Na to Đuro odgovara: "Nisam dobro čuo.", a Ranić ponovno: "Ili izađi van ili ću te ja riješiti." Nakon toga je izašao iz dvorišta, pričekao autobus. Kad je došao u Petrinju, sve je prijavio policiji. Tamo su mu rekli da će obaviti razgovor s Ranićem i da će on i njegova kćerka biti pozvani kao svjedoci na sud. No, Đuro je rezigniran jer se ništa takvog nije dogodilo prethodna dva puta i ne vjeruje da će ga se zvati na sud. "Zašto sam ustaša, ako sam pripadnik hrvatske vojske?", pita se.

"Sumnjam u pravosuđe jer je do sada zataškalo tri napada. Pitam premijerku, ministra, tko je taj koji može zataškati takva djela." Ovaj zadnji događaj je na neki način Đuri kap koja je prelila čašu. Još 2008., kada je njegovu majku posjetila i donijela pokućstvo ekipa emisije Istraga, Đuro je medijima ispričao incidente koji su se dogodili nedavno. Te godine je u granje iznad njegove mame i nećakinje, dok su brale kestene u šumi, pet metaka ispalio mještanin Tihomir Žilić. Nedugo nakon toga Ranka Ranić, Žilićeva punica, dobacila je Đurinoj majci prijetnju "Možeš omrknuti, nećeš osvanuti."

Sve su ovo napadi i prijetnje, a kako se ništa ne riješava, Đuro sumnja u hrvatsko pravosuđe.


četnici prijete hrvatskom branitelju i njegovoj majci usred Hrvatske

kakva je ovo pizd...ja
Poznam mentalitet tog kraja, što se to ljudima dogodilo preko noći da ih kojekakvi huškači navedu na sulude ideje o velikoj Srbiji.tko bi ga znao., no da postoje zajedljivi i zadrti ,kao i oni skroz ok , to isto stoji. Slučajno znam i da spomenuti gospodin Đuro nije baš mila maca, prije bih rekla incidentna osoba, od nasilja u obitelji do sukoba sa nekim prijateljima-hrvatskim braniteljima...tako da....Nije on jedini hrvatski branitelj srpske nacionalnosti ,kako to da samo njega napadaju??
Trnoručica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:44   #13
Uopće ne sumljam da je kojim slučajem Đuro Pljavljanić kao Hrvatski Branitelj postupio obrnuto i vrijeđao tog četnika Ranića, da bi dobio svu medijsku i političku pažnju i skrb, bili bi svjedoci silnih medijskih komentara zgražavanja medija i političara.
Drugi put će taj četnik naletiti na nekog drugog Hrvatskog Branitelja i ne bude tako dobro prošao !
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:47   #14
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Uopće ne sumljam da je kojim slučajem Đuro Pljavljanić kao Hrvatski Branitelj postupio obrnuto i vrijeđao tog četnika Ranića, da bi dobio svu medijsku i političku pažnju i skrb, bili bi svjedoci silnih medijskih komentara zgražavanja medija i političara.
Drugi put će taj četnik naletiti na nekog drugog Hrvatskog Branitelja i ne bude tako dobro prošao !
ne, nego Đuro nije HDZ-ovac pa je dopušteno SDSS-ovim četnicima da mu prijete

Đuro je HSP-ovac, a to je krimen.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:51   #15
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
ne, nego Đuro nije HDZ-ovac pa je dopušteno SDSS-ovim četnicima da mu prijete

Đuro je HSP-ovac, a to je krimen.
O čemu ti laprdaš, koje je spominjao HDZ i kakve veze što je iz HSP-a ?!
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:55   #16
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
O čemu ti laprdaš, koje je spominjao HDZ i kakve veze što je iz HSP-a ?!
HDZ je doveo četnike na vlast pa se banda osilila.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:19   #17
Quote:
DEFENSE kaže: Pogledaj post
Uopće ne sumljam da je kojim slučajem Đuro Pljavljanić kao Hrvatski Branitelj postupio obrnuto i vrijeđao tog četnika Ranića, da bi dobio svu medijsku i političku pažnju i skrb, bili bi svjedoci silnih medijskih komentara zgražavanja medija i političara.
Drugi put će taj četnik naletiti na nekog drugog Hrvatskog Branitelja i ne bude tako dobro prošao !
Zašto misliš da bi Đuro,kao hrvatski branitelj,koji je Hrvatsku branio od takvih dopustio nekom da ga vrijeđa i otjera iz kuće u koju ga je vlasnica kuće pozvala???Čak si ni ja,kao žena,ne bih to dopustila,posebno pred djetetom, pa je čudno da je samo poslušao dotičnog, tim više što je za pretpostaviti da dotični nema oružje,a uostalom u doba mobitela je mogao odmah pozvati policiju i prijaviti napad.
Trnoručica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:21   #18
Quote:
Trnoručica kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da bi Đuro,kao hrvatski branitelj,koji je Hrvatsku branio od takvih dopustio nekom da ga vrijeđa i otjera iz kuće u koju ga je vlasnica kuće pozvala???Čak si ni ja,kao žena,ne bih to dopustila,posebno pred djetetom, pa je čudno da je samo poslušao dotičnog, tim više što je za pretpostaviti da dotični nema oružje,a uostalom u doba mobitela je mogao odmah pozvati policiju i prijaviti napad.
Nakon toga je izašao iz dvorišta, pričekao autobus. Kad je došao u Petrinju, sve je prijavio policiji. Tamo su mu rekli da će obaviti razgovor s Ranićem i da će on i njegova kćerka biti pozvani kao svjedoci na sud. No, Đuro je rezigniran jer se ništa takvog nije dogodilo prethodna dva puta i ne vjeruje da će ga se zvati na sud. "Zašto sam ustaša, ako sam pripadnik hrvatske vojske?", pita se.

"Sumnjam u pravosuđe jer je do sada zataškalo tri napada. Pitam premijerku, ministra, tko je taj koji može zataškati takva djela."
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:27   #19
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
Nakon toga je izašao iz dvorišta, pričekao autobus. Kad je došao u Petrinju, sve je prijavio policiji. Tamo su mu rekli da će obaviti razgovor s Ranićem i da će on i njegova kćerka biti pozvani kao svjedoci na sud. No, Đuro je rezigniran jer se ništa takvog nije dogodilo prethodna dva puta i ne vjeruje da će ga se zvati na sud. "Zašto sam ustaša, ako sam pripadnik hrvatske vojske?", pita se.

"Sumnjam u pravosuđe jer je do sada zataškalo tri napada. Pitam premijerku, ministra, tko je taj koji može zataškati takva djela."
Oprosti ,možda krivo razmišljam,ali ja bih se sukobila odmah i tad kad bi me netko prozvao zbog nečeg u što vjerujem.Ako si netko tko je ratovao s druge strane dopušta takvo ponašanje, Đuro si je mogao dopustiti dvaput više,sumnjam da nije zbog finoće
Trnoručica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:33   #20
Quote:
Trnoručica kaže: Pogledaj post
Oprosti ,možda krivo razmišljam,ali ja bih se sukobila odmah i tad kad bi me netko prozvao zbog nečeg u što vjerujem.Ako si netko tko je ratovao s druge strane dopušta takvo ponašanje, Đuro si je mogao dopustiti dvaput više,sumnjam da nije zbog finoće
apsolutno krivo razmišljaš

zaboravljaš da je BIO U SRPSKOM SELU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

on i kćerka, SAMI.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.