Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 15:44   #301
Još sam tu.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:47   #302
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A uberi tek ovo "ne znam hoće li Elli imati volje i želuca". U prijevodu "ja bih to bolje".
A gle mene, hlebinku. Da, to je svrha njezinog upisa.

Quote:
Elli, ne daj se otjerati.
Ne daj, ne daj.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 16:20   #303
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Bila sam na mobu kad sam ovo vidjela i žao mi je bilo što nisam odmah mogla reagirati. Odmah sam predvidjela da će Ista onako reagirati, a kako bi drugačije?

Daj mi objasni samo što točno tebi znači bilo da je odgovorila "da, mislim sama" ili "ne, ne mislim sama"?

Recimo da misli sama. Što tad? Krv ćemo joj piti zato što ne stiže?
Recimo da ne misli sama. Što tad? Krv ćemo joj piti što drugo dvoje moderatora ne upregne i prisili?

KOja je svrha tvog upisa? Obeshrabriti ju? Natjerati ju da se povuče? Ne misliš valjda da ona ima moći bilo sve odraditi sama u trenu oka, bilo druge moderatore upregnuti.

Pa jebote.

Dobili smo moda, i to sjajnog moda. Al ajmo ju odmah potčkaljivati. Ajmo njoj kvocat zato što nam je bolje nego li nam je bilo bez ijednog.
Gle, kurcu ja pojma nemam tko tu ima moć. Dok je DZ još bio hrpa sasušenog dreka (sad je već puno bolje jer Elli dobro radi svoj posao) poslala sam svoju prijavu Anderlonu. Tu sam pogriješila jer nisam znala da se trebam obratiti vijeću ocvalih kokoši.

Svrha tog a i drugih mojih upisa je taj da DZ dobije još jednog moda kako Elli ne bi morala sama rmbačit. To ne moram biti ja, možeš biti ti, Emer, judolino, Tipfelerka... Jebe mi se. Nica i Daniel tu su očito samo za naslikavanje.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 16:30   #304
I to bi bilo to što se tiče prijedloga i osobnih pristupa prijedlozima, komentiranju osobnih prijedloga i cijelom vrtlogu koji se počinje stvarati. Prevencije radi, hladim cijelu temu do osam sati navečer. Nakon toga očekujem da svaku uočenu priliku za podbadanje - propustite.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:40   #305
Još dok sam pisala ovaj post, pao mi je na pamet sljedeći prijedlog, kao buduća smjernica na Jezikoslovlju, a možda i na cijelim Društvenim znanostima.

Politika odnosno politikantstvo nije i ne smije biti znanstveni argument. Nažalost, svi su se razbahatili, ne samo ovdje, ovo je samo odjek, pa misle da se o jeziku može i mora raspravljati s tog gledišta. Da, jezik je društvena činjenica pa je zato podložan takvim tumačenjima i takvoj zlouporabi - da vidim "stručnjake" koji bi tako raspravljali, recimo, o fizici ili matematici.

Baš bi zbog toga trebalo više pripaziti i odmah srezati takve pokušaje.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:35   #306
Tema na PŽK mi je izbrisana. Zapravo, izbrisane su mi dvije. Pa ovdje ukratko ponavljam.

@ Nica, Daniele, golubovi moji... kad se mislite prestati kititi tuđim perjem? DZ je konačno dobio moderatoricu dostojnu tog imena i red bi bio da se maknete s popisa.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:58   #307
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Tema na PŽK mi je izbrisana. Zapravo, izbrisane su mi dvije. Pa ovdje ukratko ponavljam.

@ Nica, Daniele, golubovi moji... kad se mislite prestati kititi tuđim perjem? DZ je konačno dobio moderatoricu dostojnu tog imena i red bi bio da se maknete s popisa.
Leteća, molim te da ne pretvaraš temu u križarski pohod na moderatore.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 04:33   #308
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Forumaši ionako ne sudjeluju u izboru moderatora pa je onda još manje bitno tko bi od njih glasovao za ili protiv, jer se to, je li, ne bi ni dogodilo.
da, ali su modovi tu zbog forumaša, a ne forumaši zbog modova
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 04:38   #309
jelo ne može sama voditi ovaj podforum jer je golem.

mogla bi zekoslava zasukati rukavi i kao mod skupa sa jelo PREUREDITI ovaj podofruma kak bog zapoveda
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 08:31   #310
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Još dok sam pisala ovaj post, pao mi je na pamet sljedeći prijedlog, kao buduća smjernica na Jezikoslovlju, a možda i na cijelim Društvenim znanostima.

Politika odnosno politikantstvo nije i ne smije biti znanstveni argument. Nažalost, svi su se razbahatili, ne samo ovdje, ovo je samo odjek, pa misle da se o jeziku može i mora raspravljati s tog gledišta. Da, jezik je društvena činjenica pa je zato podložan takvim tumačenjima i takvoj zlouporabi - da vidim "stručnjake" koji bi tako raspravljali, recimo, o fizici ili matematici.

Baš bi zbog toga trebalo više pripaziti i odmah srezati takve pokušaje.
uvijek je najbolje,
usko specijalizirane (gledanje u točku)
i šire specijalizirane (gledanje u sliku),
ostaviti zajedno.

tako se dobiju najbolji rezultati
- ako je nekome uopće do rezultata,
a nije ni sterilno

diktatura točke,
loša je zamisao
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 08:46   #311
Neprihvatljivost politikantstva nekako mi se podrazumijeva. Politiziranje je malo više siva zona jer koji put ni sami autori nisu svjesni da iznose politički stav, a ne lingvistički.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 08:53   #312
jezik je društvena činjenica
i podliježe društvenim utjecajima,
t.j. politici.

politika bi ga izgleda
i htjela izolirati
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:04   #313
I tvoj je konkretan prijedlog onda što?
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:08   #314
odbaciti,
neutemeljen prijedlog mme tipfeler
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:18   #315
Ne slažem se. Uostalom, eno cijelog podforuma Politika za one kojima je taj fokus bitan.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:26   #316
nije tako jednostavno.

nekima zabranjen na 6 mjeseci,
a poslije ako se kleči na koljenima

modovi gledaju u točku
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 19:33   #317
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Nisam mislila sama. Mislila sam da će forumaši zainteresirani za dobrobit DZ-a pomoći na svoj način - otvaranjem zanimljivih tema, sudjelovanjem u raznim temama, ne samo ovoj. Ali očito je mnogo zanimljivije iskoristiti nekakvu promjenu da se prigovara kako nije idealno, pa zato i ne valja.
Znaš kako, lično smatram da je DZ, sa korpusom koji podrazumevaju društvene znanosti, najlepši deo bilo kog foruma, no u isto vreme i najteži. Znaš zašto? Zato što pod DZ ide politika, povijest, psihologija, ekonomija, pravo, životno okruženje/sredina, mediji/internet, i koješta još - sve pobrojano ima već zasebne pdf-ove i sad neko treba izmišljati neke teme koje se, u užem pa i u širem smislu, ne uklapaju u pobrojane, to je zaista vrlo nezahvalno.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 21:21   #318
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Znaš kako, lično smatram da je DZ, sa korpusom koji podrazumevaju društvene znanosti, najlepši deo bilo kog foruma, no u isto vreme i najteži. Znaš zašto? Zato što pod DZ ide politika, povijest, psihologija, ekonomija, pravo, životno okruženje/sredina, mediji/internet, i koješta još - sve pobrojano ima već zasebne pdf-ove i sad neko treba izmišljati neke teme koje se, u užem pa i u širem smislu, ne uklapaju u pobrojane, to je zaista vrlo nezahvalno.
I još bi bilo poželjno da se o svemu tome raspravlja s više znanja i umijeća nego u prosječnoj birtijskoj raspravi. Kao što bi bilo poželjno i da sugovornici ne koriste razna istraživanja za omalovažavanje strane s kojom se ne slažu.

Razmišljam da bi podforumu možda trebala i tema-generator potencijalnih zanimljivih novih rasprava.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 02:02   #319
Sljedeći povremeni gost na podforumu koji zloupotrijebi ovu temu za komentiranje općenitog moderiranja dobiva ban.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 03:07   #320
Ma da? Što želiš reći: stalni mogu - bolji su od mene? Samo potvrđuješ moju tezu koju si izbrisala.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.