Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2015., 15:15   #121
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Planiram ju ipak kupiti jer otkad ne usisavamo nos nakalemila nam se gadna upala grla, pa upala uha, a sad I upala pluća. Ok, nije da bi curku Arianna izliječila, ali mislim da bi pomogla. Zna sama ispuhati, no ja sam joj Ariannom ispirala nos a to ne mogu s ovim usnim sranjem što sam kupila.
Moja cura je već velika, zna jako ispuhati nos, ali arriana nam još zna biti u pogonu. Zašto? Zato kaj se ponekad toliko "začepi u sinusima" da joj treba cijelo prijepodne da ispuše te grozote, čak i kad joj štrcnem fiziološku u nos pa ona sama ispuhuje. Kako ide u vrtić, nekad (ako nisam na bolovanju pa ona ostane doma) nemamo cijelo prijepodne da ona ispuše što se nagomilalo tijekom noći pa je usisam s arrianom i hrpom fiziološke prije vrtića.

Zna i sama tražiti da je usisam, očito joj je lakše kad sve to odjednom (ili na dva puta) izađe van i sinusi se pročiste. Preko dana ispuhuje.

I da, kad dobije opstruktivni bronhitis i završi na Ventolinu onda nema ni snage udahnuti, a kamoli puhnuti dovoljno da to ispuše van .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 16:29   #122
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedju Nosi-ja i Arianne?
vidim da se pise da kod arianne usisavac smrdi. Jel tako i kod nosija?
ja sam imala i jedno i drugo, nikakve razlike nisam primjetila (al nisam primjetila ni smrad usisavača).

ista je stvar, mrvu različito nastavci izgledaju i to je to.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:20   #123
Pozz,jel probao netko onaj aspirator iz dm-a, ne onu rucnu pumpu nego onaj neki plavi, kosta oko 80 kn?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 09:53   #124
ljudi imam pitanje
da li se ariana može uštekati u usisavač ovog tipa?
znam da moram znati da ali se ova četka može skidati, ali možda netko ima doma pa to zna, a prilično mi je hitno

https://www.technomarket.hr/products...trolux-zb-3013

Zadnje uređivanje vlovrec : 04.07.2015. at 09:55. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 13:41   #125
Cisto informativno, u DM-u se moze kupiti aspirator koji izgleda potpuno isto ko Arianna, a jeftiniji je 60-70kn.
Da prostite, meni je to sve isto sranje, najobicniji komad cjevcice skoro 200kn u apotekama.

Imam Ariannu doma i nekad mi se cini da ce mi mala imat nos poput boksaca, koliko je onaj nastavak sirok.
Je li kod Nosija imalo uzi?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 14:42   #126
I baby vac u Baby centru je isti kao Arianna, a jeftiniji, oko 100kn dođe. Kaj se tiče odlaska sadržaja arianne u usisavač, nama se to isto događalo prije dok smo usisavali u sjedećem položaju kako piše u uputstvima. Prali smo povremeno cijev i onda bi smrad nestao. No, prije par godina sam naletila na priču jedne mame o boravku na Srebrnjaku i kako tamo djeci čiste nos, od tad dijete polegnem, ariannu u jednu nosnicu, fiziološku istovremeno špricam u drugu i usisavaj, čudesa izlaze tako pod pritiskom. Na ovaj način onaj prvi odjeljak u kojem se nakupljaju šmrklje stoji okrenut prema gore i cijev od njega ide prema gore tako da treba preko 15ml fizioložke ušpricat da bi to povuklo u usisavač (dogodilo nam se svega par puta da je sadržaj završio u usisavaču).
btw, svima koji kupuju nove usisavače preporučam da uzmu one bez vrećica sa spremnikom koji se čisti i perivim filterom, mi se preporodili
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 13:38   #127
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Cisto informativno, u DM-u se moze kupiti aspirator koji izgleda potpuno isto ko Arianna, a jeftiniji je 60-70kn.
Da prostite, meni je to sve isto sranje, najobicniji komad cjevcice skoro 200kn u apotekama.

Imam Ariannu doma i nekad mi se cini da ce mi mala imat nos poput boksaca, koliko je onaj nastavak sirok.
Je li kod Nosija imalo uzi?
Cini mi se da je malo uzi kod nosija al ne puno

Meni Nosi bolji jer se da sve rastavit i oprat, al kod njega se pak to crijevo na mjestu gdje se spaja sa sisaljkom, rasirilo vrlo brzo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 16:18   #128
Crijevo smo mi jednom mijenjali na Arianni, tata kupio u Pevecu ili tako nekom dućanu, metar je koštao pola kune
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:28   #129
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Crijevo smo mi jednom mijenjali na Arianni, tata kupio u Pevecu ili tako nekom dućanu, metar je koštao pola kune
Ima i u poljoapotekama

Mi smrad riješili stavljanjem vlažne maramice između cijevi i dijela koji ulazi u usisavač.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:12   #130
Da li kod korištenja aspiratora začepite drugu nosnicu? U uputsvima piše da treba a meni se čini da je to onda nekako jako za malu bebu, isprobala sam samo na sebi... i da li se to samo stavi ispod nosnice ili se gurne unutra?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:35   #131
Kad je bio beba nisam zacepila drugu nosnicu. Jednom sam to napravila pa se on sav preplasio, ja jos vise... ucinilo mi se da uopce nije disao jer nije skuzio da mora disati na usta.. ne znam. Uglavnom, nisam to vise radila.
Sad ima godinu i pol i zacepim mu drugu nosnicu jer zna disati na usta.
Uvijek sam mu gurnula u nos, ne ispod nosnice.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:44   #132
Ja to nisam nikad radila, čak sam mislila da se ni ne smije
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:33   #133
Pa na uputi od Arianne piše da dijete treba posjesti, u jednu nosnicu cijev, a drugu začepiti
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:35   #134
Ja sam prilično sigurna da sam negdje čitala da se to ne preporučuje raditi, ima neke veze s tlakom, pritiskom, votevr. Ma meni to ne bi ni imalo nikakvu funkciju, ja sam mojoj ispirala nos kad je trebalo (u jednu nosnicu šprica s fiziološkom, u drugu Ariana), nisam usisavala na suho (preporuke sa Srebrnjaka).

Piše i na Dukatinu da od njega djeca rastu
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:47   #135
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Piše i na Dukatinu da od njega djeca rastu


pa tehnički ne lažu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:01   #136
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ja sam prilično sigurna da sam negdje čitala da se to ne preporučuje raditi, ima neke veze s tlakom, pritiskom, votevr. Ma meni to ne bi ni imalo nikakvu funkciju, ja sam mojoj ispirala nos kad je trebalo (u jednu nosnicu šprica s fiziološkom, u drugu Ariana), nisam usisavala na suho (preporuke sa Srebrnjaka).

Piše i na Dukatinu da od njega djeca rastu
Tak i ja s fiziološkom radim, al to ti dođe na isto kao da zatvoriš tu drugu nosnicu samo što fiziološka još pomogne da se iznutra sve ispere.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:49   #137
A koju fiziološku koristite, onu običnu u staklenim bocama pa kupite i običnu špricu ili one Aquamaris, Sterimar i slično?
I da li to vrijedi i za novorođenčad?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:59   #138
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
A koju fiziološku koristite, onu običnu u staklenim bocama pa kupite i običnu špricu ili one Aquamaris, Sterimar i slično?
I da li to vrijedi i za novorođenčad?
običnu + šprica + igla
mi smo prvi put koristili sa 6-7 mj pa ne znam za skroz male
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:53   #139
Vrijedi od rođenja, nama su pedica i patronažna rekle da fiziološkom možemo kapati/ispirati nosić koliko je potrebno, kod nje nema ograničenja u upotrebi.
I mi kupujemo staklenu flašu i špricu, to je daleko najjeftinija solucija, mislim da su Sterimar i Aquamaris obično izvlačenje love. Eventualno ako nekome pomaže baš ona pumpica pod pritiskom kao bolje rješenje za otčepljivanje nosa nego kapanje fiziološkom, al ne znam koliko je to čest slučaj.
Kad smo već kod otčepljivanja i boljeg disanja, nama za otvaranje nosa dok spavamo pomažu eterična ulja. Koristim eukaliptus i neku sauna mješavinu (eukaliptus, paprena metvica, jela, itd.), uzmem neku krpicu, namočim ju, nakapam malo ulja i ostavim negdje u blizini uzglavlja.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 12:55   #140
Eterična ulja su odlična, ali ne idu za skroz male bebe pa treba biti oprezan
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.