Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kako ćete glasati na referendumu o EU?
Za pristupanje RH u EU 3 20.00%
Protiv pristupanja RH u EU 12 80.00%
Glasovatelji: 15. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 15:55   #1
Europljani vs AntiEuropljani u Hrvatskoj

Vidim zadrugare aniteuropskih osječaja našiljene protiv skorog referenduma o pristupanju RH Europskoj Uniji.Oni tvrde da nije dovoljno rapravljano o europskim integracijama i traže raspravu na hrt-u i odgodu referenduma.

Mene zanima hoćete li Vi,uvaženi forumaši izaći na referendum?
Ako izađete za koga ćete glasati?
Ako ne izađete,molim Vas nemojte ni komentirati..

Ponekad imam dojam da ova zemlja ima par kategorija ljudi koji imaju svoje mišljenje Europi;
-prvi su europejci,gorljivo žele ulazak u EU,a čine oko 25 % stanovništva
-drugi su hladni antieuropejci,i čine 35% stanovništva
-treći su svi,miješana ukupna masa koja kalkulirala i apolitično odlučuje za EU.Oni čine 55% stanovništva

Ovdje se dijele Europljani i AntiEuropljani.Danas ako budemo u EU,oni će još postojati.Te podijele neće nestati,one se mogu modelirati po osobnom doživljaju,pa katkad mogu biti i obratne.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 04.01.2012., 15:57   #2
Koji to antieuropljani mogu biti u Europi a time i u Hrvatskoj , jel možda Azijci , Amerikanci , Afrikanci ili Australci ?

Zadnje uređivanje krnk : 04.01.2012. at 16:02.
krnk is offline  
Old 04.01.2012., 15:59   #3
za. izlazim i cijela moja familija. danas su me prvi put u životu telefonski anketirali. hoćete li izaći DA,jeste li za ili protiv ZA,tko je najzaslužniji za ulazak od političara,Kosor,Josipović,Milanović/Pusić ili svi zajedno? SVI ZAJEDNO
Mishko Pishko is offline  
Old 04.01.2012., 16:00   #4
Ja sam Europljanin.Za.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 04.01.2012., 16:05   #5
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Vidim zadrugare aniteuropskih osječaja našiljene protiv skorog referenduma o pristupanju RH Europskoj Uniji.Oni tvrde da nije dovoljno rapravljano o europskim integracijama i traže raspravu na hrt-u i odgodu referenduma.

Mene zanima hoćete li Vi,uvaženi forumaši izaći na referendum?
Ako izađete za koga ćete glasati?
Ako ne izađete,molim Vas nemojte ni komentirati..

Ponekad imam dojam da ova zemlja ima par kategorija ljudi koji imaju svoje mišljenje Europi;
-prvi su europejci,gorljivo žele ulazak u EU,a čine oko 25 % stanovništva
-drugi su hladni antieuropejci,i čine 35% stanovništva
-treći su svi,miješana ukupna masa koja kalkulirala i apolitično odlučuje za EU.Oni čine 55% stanovništva

Ovdje se dijele Europljani i AntiEuropljani.Danas ako budemo u EU,oni će još postojati.Te podijele neće nestati,one se mogu modelirati po osobnom doživljaju,pa katkad mogu biti i obratne.
cemu vec deseta tema oko protiv i za EU ? dobro, pozitivno je kod ove kaj je pro EU orijentirana samim pocetkom za razliku od ostalih. uglavnom- ZA !!!
Epos is offline  
Old 04.01.2012., 16:11   #6
Quote:
Epos kaže: Pogledaj post
cemu vec deseta tema oko protiv i za EU ? dobro, pozitivno je kod ove kaj je pro EU orijentirana samim pocetkom za razliku od ostalih. uglavnom- ZA !!!
Da,razumijem zasićenost o europskim temama,od plakata na ulici,medija na ekranima i blagajnice na šalteru.

Ova ideja je samo posljednji trzaj pred referendum.Ovdje ukratko ide ono što se misli i ne misli.
Ako moderator i forumaši drži da je tema suvišna,razumijet ću..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 04.01.2012., 16:13   #7
Mene više zanima jel opće za Hrvatsku postoji demokratsko pravo glasanja protiv na referndumu uz naše glasačke spiskove i vrlu demokratsku tradiciju ,i jel se uopće u Hrvatskoj može desiti scenarij ponavljanja referenduma kao u Irskoj prilikom odlučivanja o Lisabonskom ugovoru .
Može li si opće EU dozvolit takav demokratski luksuz blamaže da jedna Hrvatska i Hrvati odbiju od prve ulazak u EU u ovim krasnim danima koje sad baštini ?

Zadnje uređivanje krnk : 04.01.2012. at 16:18.
krnk is offline  
Old 04.01.2012., 16:16   #8
Koliko ćete još ovih anketa otvoriti?

Nije važno u svakoj anketi gubite.

PROTIV!!!!
patak360 is offline  
Old 04.01.2012., 16:20   #9
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Ovdje se dijele Europljani i AntiEuropljani.Danas ako budemo u EU,oni će još postojati.Te podijele neće nestati,one se mogu modelirati po osobnom doživljaju,pa katkad mogu biti i obratne.
mislim da podjele nakon ulaska ili neulaska mogu ali i ne moraju nestati. moguće je više scenarija.

najgori je onaj da izglasamo NE i zatim EU se lagano izvlači iz krize, a nas stave na hlađenje sa ratifikacijom i prekopčaju naš vagon na balkanski vlak gdje je lider Srbija i završimo tamo gdje su još prošle godine naši desničari širili teme da nas Engleski masoni hoće strpat;u zapadnom Balkanu koji ulazi u paketu.

još kad puste lamentacije onog patuljka iz nacionalističke UK stranke Nigela Farragea koji im je postao idol čovjek se stvarno zapita s kim mi to živimo.

ja se ipak nadam poljskom scenariju gdje je bilo jako puno protivnika prije ulaska no sada je svima bolje i te podjele su nestale
Mishko Pishko is offline  
Old 04.01.2012., 16:24   #10
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Ja sam Europljanin.Za.
Ja sam Europljanin. Protiv.
Ovcoder is offline  
Old 04.01.2012., 16:28   #11
Europljanin.

Za Europu.


Protiv Europske unije.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 04.01.2012., 16:29   #12
Eu? Ha,ha,ha
Matrix@ is offline  
Old 04.01.2012., 16:34   #13
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Europljanin.

Za Europu.


Protiv Europske unije.


Upravo tako!
Vrlo je bitno razlikovati ta dva pojma!

EU nije jednako Evropa !!!

EU je samo Centralni Komitet EU Sekte!

Pripadnost Evropi ne podrazumeva nuznost pripadanja i EU sekti !


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 04.01.2012., 16:35   #14
Ja sam europljanin od rođenja ali sam protiv EU-nije,dakle zaokružit ću NE!!
st.kilda is offline  
Old 04.01.2012., 16:51   #15
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ja sam Europljanin. Protiv.
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Europljanin.

Za Europu.


Protiv Europske unije.
mozete se samo deklarativno smatrat europljanima posto eto zivite na europskom kontinentu. ne znam zasto ste protiv EU jer je ona kao takva velika ideja na cijem se stvaranju radi vec 50 godina. ljudi iz istog kulturnog kruga se trebaju povezivati i pomagati, jaci slabije stititi i razvijeniji poticati manje razvijene... njemacka i francuska su drzave koje nam mogu biti uzor i moze nam biti na cast da nas takvi usmjeravaju i vode. sami za to nismo sposobni kolko god bi antiEU hrvati htjeli da smo ko mala nezavisna svicarska. htjeti nije isto sto i moci dragi moji antieuropejci .
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-362569

i odlican komentar na 16oj stranci za sve koji misle da mozemo bit ko svicarska:

"Svakom našem Hrvatu koji se to zapita treba pljunut usred face, ne zato što se zapitao...već zato jer je glup da uopće postavlja takvo pitanje(to je toliko jasno da je odgovor sam po sebi jasan i vidljiv na svakom koraku ove države) !! Mi smo lopovi, kradljivci, pokrali smo mater rođenu, licemjeri smo, mi prilagođavamo zakone onako kako nama trenutno odgovora, mi sređujemo, mi rješavamo ispod stola...mi smo toliko glup i uobražen narod ..samo sam to kasno shvatio...trebao sam davnih dana biti u avionu za najdalji kutak svijeta, što dalje od vlastita naroda!!! Nismo mi jedini..cijeli smrdljivi Balkan je takav, kompletan Balkan...mi smo sami sebi dokazali da smo "untermensch" kategorija ljudi!! Ja sam toliku vjeru imao 90-ih u ovaj narod, toliko sam se nadao jednom normalnom životu, koliko sam 1995 lebdio u oblacima, toliko sad plivam po govnima!!! Mi smo hebeno ustajalo, apatično, licemjerno dno septičke jame u kojem se svaka nada, svako veselje, svako POŠTENJE, svaka CIVILIZACIJA ubije u pojam, isprda, omalovaži!! Od normalnih ljudi napravili ste zombije za neke nove ratove...još krvavije!! Još nekom nije jasno zašto nismo Švicarci?? "

Zadnje uređivanje Epos : 04.01.2012. at 16:58.
Epos is offline  
Old 04.01.2012., 17:14   #16
Približavanjem EU uslo se u velike dugove, ispunjavajući razne reforme i standarde. A dugove ne prati razvoj ekonómije, što znači propadamo sve više. Što nam ostaje, prositi od EU?
Matrix@ is offline  
Old 04.01.2012., 17:50   #17
A nije dovoljno ovih nekoliko tema na naslovnici Politike o pristupanju u EU nego je trebalo otvorit još jednu????????????

https://www.forum.hr/showthread.php?t=198702
https://www.forum.hr/showthread.php?t=479781
https://www.forum.hr/showthread.php?t=692029
https://www.forum.hr/showthread.php?t=625662
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.