Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 55 55.56%
Promocije Puls 10 10.10%
Mediane 1 1.01%
2x1 komunikacije 33 33.33%
Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 11:57   #9581
ne vjerujem anketama. ne mislim da one laziraju bas, ali ne vjerujem da rezultati daju tocan uvid koji bi trebao biti
BlaireWhiteFan is offline  
Old 27.07.2017., 16:36   #9582
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kako je moguće da 34% glupave raje bira HDZ i onda 68% tvrdi da zemlja ide u lošem smjeru

neka to meni netko objasni
Otkud ti uveze raju u hrvatsku? Meni je samo poznata ponosna sarajevska raja!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 06.08.2017., 10:40   #9583
Požar u Splitu naštetio Plenkoviću i Vladi, ne i HDZ-u

http://hr.n1info.com/a221885/Vijesti...e-i-HDZ-u.html

HDZ 34%
SDP 22% (-2%)
Most 8% (+2%)
Živi zid 7%

Bernardić je postao treći najnegativniji političar iza Plenkovića i "svi političari".



Podrška Vladi

Da 41%
Ne 49%
DJTcro is offline  
Old 06.08.2017., 10:50   #9584
Sam plasman nema nekog značaja. "Najnegativniji" uvijek s vremenom postanu čelnici dviju najvećih stranaka.
Da je aktivniji, zapaženiji, i djeluje utjecajnije, samo bi još više bodova tu dobio - bez obzira kakve te inicijative bile.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.08.2017., 11:04   #9585
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Sam plasman nema nekog značaja. "Najnegativniji" uvijek s vremenom postanu čelnici dviju najvećih stranaka.
Da je aktivniji, zapaženiji, i djeluje utjecajnije, samo bi još više bodova tu dobio - bez obzira kakve te inicijative bile.


-Stipe
Da, ali Bernardić nije ni blizu najpozitivnijih osoba.

Ljudi ga ne uzimaju zaozbiljno.
DJTcro is offline  
Old 06.08.2017., 11:18   #9586
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Da, ali Bernardić nije ni blizu najpozitivnijih osoba.
Zato što nije predsjednik HDZ-a.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.08.2017., 11:26   #9587
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
32% njih ne misli da zemlja ide u krivom smjeru. ostalih 2% vjerovatno ima bipolarni poremećaj
Valjda narod kuzi da je nezaposlenost najniza u povijesti a place najvece u povijesti pa ne zele nista mijenjati.



A ovo za "drzava ide u krivom smjeru"....je zapravo vise naivnost vas forumasa nego naroda. Kada je nas narod ikada kazao da drzava ide u dobrom smjeru???
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 06.08.2017., 11:27   #9588
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zato što nije predsjednik HDZ-a.


-Stipe
Ne već zato što ne zna gdje mu je glava a gdje guzica.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 06.08.2017., 11:52   #9589
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Valjda narod kuzi da je nezaposlenost najniza u povijesti a place najvece u povijesti pa ne zele nista mijenjati.



A ovo za "drzava ide u krivom smjeru"....je zapravo vise naivnost vas forumasa nego naroda. Kada je nas narod ikada kazao da drzava ide u dobrom smjeru???
Narod zna da Vlada nije zaslužna za smanjivanje nezaposlenosti niti za veće plaće.

Ova Vlada nije stvorila radna mjesta.
DJTcro is offline  
Old 06.08.2017., 12:06   #9590
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne već zato što ne zna gdje mu je glava a gdje guzica.
Upravo to. Žalosno je gledati kako taj čovjek trudi sakriti svoju nesposobnost. A svi mi znamo kako će njegova politička karijera završiti.
DJTcro is offline  
Old 06.08.2017., 12:13   #9591
Moguće; ja ti samo skrećem pažnju na to da "treći najnegativniji" ne znači puno.

Jedan Milanović je bio na vrhu najnegativnijih, s 33%; s njim poravnat na 33% imao je Karamarko. Bitno je interpretirati podatke, vidjeti što stoji iza njih i koji im je značaj.

U ovom slučaju, za "najnegativnijeg" od SDP-ovaca glasuju - HDZ-ovci. Nitko drugi, jer čak ni oni treći birači, neutralni, nemaju razloga glasovati za njega kao "negativnoga" obzirom da nije na vlasti.

To će značiti da će onaj koji im (i kada im) aktivno zaprijeti uzeti vlast zapravo doći na vrh te ljestvice. Da će to biti dobar znak po SDP.
Sad nije još ni trenutak za to. Bitno će biti što se generira u predizborno vrijeme.

S time da se, naravno, temelji za to postavljaju već sad.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.08.2017., 13:01   #9592
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

U ovom slučaju, za "najnegativnijeg" od SDP-ovaca glasuju - HDZ-ovci. Nitko drugi, jer čak ni oni treći birači, neutralni, nemaju razloga glasovati za njega kao "negativnoga" obzirom da nije na vlasti.

-Stipe
Gle, za status Bere kao negativca glasam i ja iako sam vječiti SDP-ov glasač (ne zato što iskonski zastupam SDP već zato što mi je HDZ ).

Pa, ako već teško ulazi kroz glavu, jednog dana će valjda ući kroz guzicu. E sad, samo o SDP-u ovisi hoće li netko napokon shvatiti da je važnija glava od guzice.
Godina gore-dolje i naći će se alternativa za slijepce koji lutaju šumom.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 06.08.2017., 14:47   #9593
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Požar u Splitu naštetio Plenkoviću i Vladi, ne i HDZ-u

http://hr.n1info.com/a221885/Vijesti...e-i-HDZ-u.html
Navikao sam na aspurde, ali pojava Krstičevića među najpozitivnijim političarima me ipak uspjela iznenaditi.

Nakon debakla i bauljanja oko organizacije i odgovornosti u vezi splitskog požara, pa sve do sapunice oko neopozive ostavke i opoziva iste, po kojoj logici su ti događaji, odnosno skandali, mogli doprinjeti Krstičevićevom rastu popularnosti?

2% nije puno ali ljudi moji, kome on nakon svega može biti najpozitivnija ličnost?
Phlegma is offline  
Old 06.08.2017., 16:04   #9594
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zato što nije predsjednik HDZ-a.


-Stipe
Ne, nego što je antitalent za političara!
Ne će dugo, a i ne treba!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 06.08.2017., 16:38   #9595
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Valjda narod kuzi da je nezaposlenost najniza u povijesti a place najvece u povijesti pa ne zele nista mijenjati.



A ovo za "drzava ide u krivom smjeru"....je zapravo vise naivnost vas forumasa nego naroda. Kada je nas narod ikada kazao da drzava ide u dobrom smjeru???
Nezaposlenih manje 50k, zaposlenih više samo 7k...

NIkada više iseljenih nego 2016...to ti je onaj podatak o kojem si cvilio stalno dok su Kmeri bili na vlasti...

Pad stranih ulaganja...

Nikad veći dug zdravstva...

ALi to ne čudi za tipa koji ima "Logiku" da s epoziva na 32% onih koji misle da država ide u dobrom smjeru...ali negira ovih 70% za kontra...
McAucliffe is offline  
Old 06.08.2017., 17:39   #9596
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Požar u Splitu naštetio Plenkoviću i Vladi, ne i HDZ-u
Eto.

A kad sam ja rekao da požari neće naštetiti HDZ-u, Stipe mi je rekao da brijem .
Lord Byron is offline  
Old 06.08.2017., 18:12   #9597
I još uvijek to mislim.

To se neće reflektirati na rezultatima anketa. Ankete i pomaci na njima traže neki aktivan pokret. Konkretno, to je bila rekonfiguracija vlasti u novijoj prošlosti.

Ovo ostalo se ne reflektira na njima odmah (čak ni jedan HNS nije izgubio puno manevrom prelaska HDZ-u). Ali ostaje u rezervi za one kasnije trenutke.

Trenutno populacija ne vidi snagu koja bi zamijenila HDZ. Između ostalog i zato što su izbori, to je vrlo izgledno, jako jako daleko.
Zasad se to može vidjeti samo na ocjeni Vladi i Plenkoviću.

U onim kasnije fazama ove karte dolaze do izražaja. Sad se dijele.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.08.2017., 18:26   #9598
Lako za požare, nije im naškodilo ni to što su neki Vodičani nekoliko tjedana doslovno jeli HDZ-ova govna.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Old 07.08.2017., 13:22   #9599
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
I još uvijek to mislim.

To se neće reflektirati na rezultatima anketa. Ankete i pomaci na njima traže neki aktivan pokret. Konkretno, to je bila rekonfiguracija vlasti u novijoj prošlosti.

Ovo ostalo se ne reflektira na njima odmah (čak ni jedan HNS nije izgubio puno manevrom prelaska HDZ-u). Ali ostaje u rezervi za one kasnije trenutke.

Trenutno populacija ne vidi snagu koja bi zamijenila HDZ. Između ostalog i zato što su izbori, to je vrlo izgledno, jako jako daleko.
Zasad se to može vidjeti samo na ocjeni Vladi i Plenkoviću.

U onim kasnije fazama ove karte dolaze do izražaja. Sad se dijele.


-Stipe

Loše ti ide praćenje utjecaj političkih previranja na biračko tijelo.

Ankete su odraz trenutnog stanja duha i volje birača. I percepcije trenutnih zbivanja.

Izborni rezultati su odraz političkih i ekonomskih događanja zadnje godine pred izbore, zapravo najčešće zadnjih pola godine, možda nešto malo više.
Sve šta je bilo prije toga se zaboravlja, bitni su najsviježiji rezultati - ako se drastično poprave - izbori se dobivaju, ako se drastično pogoršaju - izbori se gube.
Sve pametne vlade sa najdrastičnijim potezima idu u prvoj i drugoj godini mandata, u zadnjoj daju očite benefite svakom, i najneukijem biraču.

Ova vlada je odmah na početku mandata smanjila poreze poduzetnicima, pronatalitetnom politikom - poboljšanim porodiljnih benefita - ostavila dobar dojam na još jednu skupinu, subvencioniranjem rata stambenih kredita četiri godine sa mogućnošću za svako novorođeno dijete još po dvije godine proširila bazu zadovoljnih, tu su i
poljoprivrednici za koje ministar poljoprivrede odrađuje ono što nijedan do sada nije, a tražili smo svakoga dosadašnjega uzaludno, tu je rad na povlačenju 15 milijardi uz EU fondova....... to amortizira nepopularne poteze, jer nepopularni su većini birača apstraktni - većina ne vidi, ne razumije zašto su dobri ili loši, nije u stanju donjeti samostalnu prosudbiu, a psihologija ljudska je takva - sam ne znam šta misliti, prihvatiti ću tuđe mišljenje, ali uvijek postoji ona podsvijesna rezerviranost koja daje mogućnost promjene mišljenja, a time i stava.

Zna Plenković šta radi, i vjerujem da će za tri godine dobiti slijedeći četverogodišnji mandat.


Očekivati da će požar naštetiti rejtingu hdz - a ili vlade je notorna bedastooća.
Onda bi u Kanadi, na Floridi, u brojnim državama SAD - a svake godine morale padati vlade - gdje požari odnose tisuće domova, stotine ljudskih života, uništavaju desetke tisuća hektara šuma svake godine.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 08.08.2017., 09:12   #9600
Promocija Plus za RTL:

Kolinda 44%
Milanović 31%

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...a-krsticevica/

Zanimljivi rezultati.

Baš bi me zanimalo kako bi izgledalo kada bi Picula bio kandidat oporbe.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.