Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 55 55.56%
Promocije Puls 10 10.10%
Mediane 1 1.01%
2x1 komunikacije 33 33.33%
Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 15:36   #9761
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
siječanj 2018.

HDZ 30,1%
SDP 20,9%
Živi zid 13%
MOST 6,8%
-----------
Bandić 3,5%
IDS 2,5%
HNS 2,4%
Pametno 2,4%
HSS 2,1%
HSU 1,9%
HRAST 0,5%
GLAS 0,4%
Neovisni za Hrvatsku 0,4%
Reformisti 0,2%
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---504425.html
Obje partije su na desnoj strani političkog spektra u Hrvata...

Na poslednjim izborima u Gradu Zagrebu, Neovisni za Hrvatsku su dobili 20 puta više glasova od HRASTa...

7 mjeseci kasnije HRAST ima vecu podrsku od Neovisnih...

Poškakljajte me da se nasmijem...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 30.01.2018., 12:48   #9762
Dragan Bagić:
HDZ je ispred SDP-a jer okuplja klijentelističke grupe


https://www.express.hr/top-news/hdz-...e-13991?page=1
DJTcro is offline  
Old 03.02.2018., 20:51   #9763
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvat...jvecu-podrsku/

Anketa RTLa za predsjedničke izbore 2020.

KGK 43,5%
Milanović 22%
Sinčić 12%
Petrov 6%
---------

Dalo bi se nadoknaditi razlika od 20% u dvije godine, ukoliko postoji volja od strane Milanovića ući u predsjedničku kampanju.
DJTcro is offline  
Old 03.02.2018., 20:57   #9764
Niti jedan od tri protukandidata nema puno sanse izvan sebi ideoloski bliskog birackog tijela.
Picula ili Mimica bi imali mnogo vise sanse privuci neideoloske birace.
Ili mozda da oporba podrzi nekog neovisnog kandidata kao sto se radilo u nekim EU zemljama.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 03.02.2018., 20:58   #9765
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvat...jvecu-podrsku/

Anketa RTLa za predsjedničke izbore 2020.

KGK 43,5%
Milanović 22%
Sinčić 12%
Petrov 6%
---------

Dalo bi se nadoknaditi razlika od 20% u dvije godine, ukoliko postoji volja od strane Milanovića ući u predsjedničku kampanju.
Da dođe do drugog kruga, mislim da bi Sinčić imao više šanse od Milanovića i Petrova, ali Milanović ima nešto više šanse za ulazak u drugi krug (kojeg on sigurno ne može dobiti)...

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Niti jedan od tri protukandidata nema puno sanse izvan sebi ideoloski bliskog birackog tijela.
Picula ili Mimica bi imali mnogo vise sanse privuci neideoloske birace.
Ili mozda da oporba podrzi nekog neovisnog kandidata kao sto se radilonu masi EU zemalja.
Mimica? Pa tko bi za njega glasao? Prošao bi gore od Kujundžića kojeg je prestigao Sinčić onako bez pripreme i zaleđa...

Mimica bi bio zagarantirani ćorak.
- Sizif - is offline  
Old 03.02.2018., 21:04   #9766
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Da dođe do drugog kruga, mislim da bi Sinčić imao više šanse od Milanovića i Petrova, ali Milanović ima nešto više šanse za ulazak u drugi krug (kojeg on sigurno ne može dobiti)...
Od Petrova bi sigurno imao više šansi, ali od Milanovića sumnjam, to mi djeluje skoro pa nestvarno.
Ab Aeterno is offline  
Old 03.02.2018., 21:15   #9767
Quote:
Ab Aeterno kaže: Pogledaj post
Od Petrova bi sigurno imao više šansi, ali od Milanovića sumnjam, to mi djeluje skoro pa nestvarno.
Za ulazak u drugi krug možda ne, ali za bolji rezultat u drugom krugu da. Milanović bi mogao računati na jednu svoju bazu što je značajno za prvi krug, ali on mnoge ljude iritira (nema kulture ponašanja, napadan je i verbalno nasilan) pa u drugom krugu ne bi imao neke šanse...

Da svaki građanin može dati jedan 'plus' glas i jedan minus 'glas' - Milanović bi završio u minusu. Sinčić bi u takvoj opcji mogao i dobiti jer bi se HDZ-ovi i SDP-ovi glasovi u velikoj mjeri poništili.
- Sizif - is offline  
Old 03.02.2018., 21:18   #9768
Quote:
Ab Aeterno kaže: Pogledaj post
Od Petrova bi sigurno imao više šansi, ali od Milanovića sumnjam, to mi djeluje skoro pa nestvarno.
Vise i od Sincica naravno. Ali nedovoljno za pobjedu.

Zoki bi bio glavno lice tih izbora, zato sto je Zoki zanimljiviji medijima.
On ce samarati sve u predizbornoj kampanji, pobijediti ce u debatama i doista ce biti u centru paznje.

Naravno, na samim izborima osvojiti ce svoju vec 6. srebrnu medalju, ali to je na kraju najmanje bitno.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 03.02.2018., 21:21   #9769
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Niti jedan od tri protukandidata nema puno sanse izvan sebi ideoloski bliskog birackog tijela.
Picula ili Mimica bi imali mnogo vise sanse privuci neideoloske birace.
Ili mozda da oporba podrzi nekog neovisnog kandidata kao sto se radilo u nekim EU zemljama.
Hu d fak is Mimica?

Picula ima najveće šanse za pobjedu protiv KGK, jer ima "ugleda" i van lijevog biračkog tijela.

Ja osobno nisam neki simpatizer tog političara.

HDZ neće moći za Piculu reći da je Antihrvat i JugoslOven, jer je ipak bio hrvatski branitelj. A i Picula je ozbiljan i zrel čovjek, što se za sadašnju stanovnicu Pantovčaka ne može reći.
DJTcro is offline  
Old 03.02.2018., 21:24   #9770
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

Ja osobno nisam neki simpatizer tog političara.
Osobe s mnogo simpatizera imaju i mnogo protivnika
Zvucim kao kineska poslovica

Ali zbilja, tesko je pobijediti samo sa svojom ideoloskom bazom.

Oporba bi trebala naci nekog neutralnog i dati mu podrsku.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 03.02.2018., 23:00   #9771
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvat...jvecu-podrsku/

Anketa RTLa za predsjedničke izbore 2020.

KGK 43,5%
Milanović 22%
Sinčić 12%
Petrov 6%
---------

Dalo bi se nadoknaditi razlika od 20% u dvije godine, ukoliko postoji volja od strane Milanovića ući u predsjedničku kampanju.
Dalo bi se, svakako, ukoliko se ne zoves Zoran Milanovic i nemas reputaciju visestrukog izbornog gubitnika i jedne od dviju najomrazenijih osoba politickog zivota tadasnjeg vremena.
John_Wayne is offline  
Old 03.02.2018., 23:36   #9772
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dalo bi se, svakako, ukoliko se ne zoves Zoran Milanovic i nemas reputaciju visestrukog izbornog gubitnika i jedne od dviju najomrazenijih osoba politickog zivota tadasnjeg vremena.
Odakle ti to da je Milanović omražen među Hrvatima?
Što vrijeme odmiče, to se Milanovića sve više cijeni. Kod Kolinde je obrnuto. Sve više Hrvata vide njenu podmuklu i pokvarenu narav. Može se reći da je tipična HDZovka sa svojim kvazi domoljubljem. Tko ima imalo pameti, ne bi zvao Vučića u Zagreb. Tko zove pok. Hanžekovića humanistom, ne može voljeti hrvatski narod.
DJTcro is offline  
Old 04.02.2018., 07:48   #9773
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da je Milanović omražen među Hrvatima?
Što vrijeme odmiče, to se Milanovića sve više cijeni. Kod Kolinde je obrnuto. Sve više Hrvata vide njenu podmuklu i pokvarenu narav. Može se reći da je tipična HDZovka sa svojim kvazi domoljubljem. Tko ima imalo pameti, ne bi zvao Vučića u Zagreb. Tko zove pok. Hanžekovića humanistom, ne može voljeti hrvatski narod.
Sigurno je otkrila da imaju mnogo zajedničkog,
pa ga ga je pozvala da malo proćaskaju uz kavicu, razvijajući pritom bratstvo i jedinstvo
#kocar# is offline  
Old 04.02.2018., 08:57   #9774
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da je Milanović omražen među Hrvatima?
Što vrijeme odmiče, to se Milanovića sve više cijeni. Kod Kolinde je obrnuto. Sve više Hrvata vide njenu podmuklu i pokvarenu narav. Može se reći da je tipična HDZovka sa svojim kvazi domoljubljem. Tko ima imalo pameti, ne bi zvao Vučića u Zagreb. Tko zove pok. Hanžekovića humanistom, ne može voljeti hrvatski narod.
Odakle mi to? Pa nije to nesto sto sam izvukao iz glave, vec su u vrijeme njegovog mandata redovito provodjena mjesecna istrazivanja po kojima su se on i Karamarko prsa o prsa borili za prvo mjesto na listi najomrazenijih politicara.

A to da "sve vise ljudi Milanovica vise cijeni", to je samo tvoje misljenje, dojam ili utisak, jer to ne mozes potkrijepiti ni sa cime. Isto kao sto ni sa cime ne mozes potkrijepiti tvrdnju da sve vise ljudi kod Kolinde vidi pokvarenu narav. To je samo tvoj dojam, ja recimo imam potpuno suprotan. Izbori ce najbolje pokazati sto Hrvati misle i o njoj i o Milanovicu. Odnosno, o tome sto misle o Milanovicu su pokazali vec brojni izbori, ali eto ako nekome treba zavrsna potvrda, dobit ce ju krajem 2019.
John_Wayne is offline  
Old 04.02.2018., 09:41   #9775
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da je Milanović omražen među Hrvatima?
Što vrijeme odmiče, to se Milanovića sve više cijeni. Kod Kolinde je obrnuto. Sve više Hrvata vide njenu podmuklu i pokvarenu narav. Može se reći da je tipična HDZovka sa svojim kvazi domoljubljem. Tko ima imalo pameti, ne bi zvao Vučića u Zagreb. Tko zove pok. Hanžekovića humanistom, ne može voljeti hrvatski narod.
A jesi baš siguran da ga se sve više cijeni? Gledaj to ovako - ja ga sve više npr. cijenim, ali to mi ni u kom slučaju neće biti dovoljno da mu dam glas. Sve ga više cijenim ne zato jer se s vremenskim odmakom pokazalo da je bio pozitivan ili nešto tako već jednostavno kad vidim kakav je ostatak njegove družine (SDP-ovci) on ispada TV u boji za njih. Jednostavno kad vidim Marase, Komadine, Bernardiće, Jovanoviće, Matiće, Opačićke - Milanović kraj njih izgleda stvarno kao Federer kraj Flavia Cipolle. To nužno ne znači da je on dobar već da su ovi katastrofalni pa je kraj njih lako izgledati dobro ukoliko imaš nešto u glavi.

Barem ja tako gledam.
Ab Aeterno is offline  
Old 04.02.2018., 10:32   #9776
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Odakle mi to? Pa nije to nesto sto sam izvukao iz glave, vec su u vrijeme njegovog mandata redovito provodjena mjesecna istrazivanja po kojima su se on i Karamarko prsa o prsa borili za prvo mjesto na listi najomrazenijih politicara.

A to da "sve vise ljudi Milanovica vise cijeni", to je samo tvoje misljenje, dojam ili utisak, jer to ne mozes potkrijepiti ni sa cime. Isto kao sto ni sa cime ne mozes potkrijepiti tvrdnju da sve vise ljudi kod Kolinde vidi pokvarenu narav. To je samo tvoj dojam, ja recimo imam potpuno suprotan. Izbori ce najbolje pokazati sto Hrvati misle i o njoj i o Milanovicu. Odnosno, o tome sto misle o Milanovicu su pokazali vec brojni izbori, ali eto ako nekome treba zavrsna potvrda, dobit ce ju krajem 2019.
Kolega, vrijedi li uopće se svađati oko ove teme, jer ti i ja smo zagriženi pobornici KGK tj. Milanovića? Nema te sile koja bi tebe obratila od glasanja za KGK i HDZ.

75% birača već su se unaprijed opredijelili za kandidate ljevice i HDZa. Prava borba se odvija za onih ostatak od 25 posto.
Oni će odlučiti, zaslužuje li KGK drugi mandat.
DJTcro is offline  
Old 04.02.2018., 10:40   #9777
CRO Demoskop: Predsjednica najpozitivnija

http://hr.n1info.com/a278369/Vijesti...zitivniji.html
-------

HDZ 29,3
SDP 21,1
Živi zid 11,8
Most 6,1
-------
Hrvatska je pretijesna za dvije populističke opcije. Propovijedi vlč. Petrova o moralu i etici je biračima dojadilo.
DJTcro is offline  
Old 04.02.2018., 14:44   #9778
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
CRO Demoskop: Predsjednica najpozitivnija

http://hr.n1info.com/a278369/Vijesti...zitivniji.html
-------

HDZ 29,3
SDP 21,1
Živi zid 11,8
Most 6,1
-------
Hrvatska je pretijesna za dvije populističke opcije. Propovijedi vlč. Petrova o moralu i etici je biračima dojadilo.
Primjetni trendovi - HDZ je dosta stabilno otklizao naniže, ispod 30%. Bili su na 33-34.

SDP već godinu dana pada i strmoglavljuje se i doživljava potope što se rejtinga tiče, a numeričko stanje nekom magijom je uvijek isto
(Inače, HDZ je nakon gubitka zadnjih izbora pao na 16%)

Živi zid raste, njihovi birači nemaju pojma da ovi podržavaju HDZ-ovu Vladu i nemaju kadar ni za što, uključujući tu ni za svoje mandate u Saboru
("Ja bih rušilačku opciju" zato što svakako treba "rušitelja" u vijećima, ministarstvima, po upravama i slično, da zakoče i ono što se uspije realizirati)

Most stabilno klizi naniže, ali drži se iznad praga, i imat će svoje regije u kojima će uzeti mandate


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 05.02.2018., 18:15   #9779
Kad se odbiju neodlučni, HDZ je na 34,5%, što je -1,3% u odnosu na rezultate izbora 2016. (u teritorijalnim izbornim jedinicama, bez manjina i dijaspore).

Zbrojeni rezultat stranaka koje su tada bile u koaliciji, SDP+HNS+HSU+HSS, dobivaju 31,8%, što je -2,0% u odnosu na izborni rezultat. (Kakve će biti koalicije do idućih izbora, tko zna…)

Jedini znatniji pomak u odnosu na izbore 2016. bilježi ŽZ, koji ima više od dvostruko više: 13,3% vs. 6,23%.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 05.02.2018., 22:08   #9780
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Kad se odbiju neodlučni, HDZ je na 34,5%, što je -1,3% u odnosu na rezultate izbora 2016. (u teritorijalnim izbornim jedinicama, bez manjina i dijaspore).

Zbrojeni rezultat stranaka koje su tada bile u koaliciji, SDP+HNS+HSU+HSS, dobivaju 31,8%, što je -2,0% u odnosu na izborni rezultat. (Kakve će biti koalicije do idućih izbora, tko zna…)

Jedini znatniji pomak u odnosu na izbore 2016. bilježi ŽZ, koji ima više od dvostruko više: 13,3% vs. 6,23%.
Također odlična zapažanja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.