Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2012., 00:41   #41
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Data... Pogledaj Poljsku...
Dobro je da si spomenuo Poljsku. Međutim, tu treba obratiti pozornost na jednu vrlo važnu činjenicu, a ta je da Poljska, unatoč svog članstva u EU, gradi super-odnose sa USA i drži u vrednovanju (platnom prometu) US$ iznad Eura i svoje Zlote. Njemačku i Rusiju su (u)fino odyebali zbog groznog opterećenja/iskustva iz prošlosti (slično "iskustvo" imamo i mi - zar ne?)
Dakle, eto formule - drž'mo se i mi (prioritetno) USA, pa nema brige, tim više, ukoliko je "ovo" (iz teme) bila stvarnost.
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:55   #42
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
sa strane ovaj svemirski program, čuo sam da je navodno Ranković tražio od Ivana Supeka izradu atomske bombe a ovaj je to odbio. Ima li istine u ovome?
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Mozda i ima istine a mozda se taj starac samo hvalio da ispadne kao neki humanist. Mogli su oni traziti bilo sto ali realnost je jedno. Ta Jugoslavija da je mogla napravila bi to, posto nije bila sposobna nije nista napravila. Izgleda da ljudi ne shvacaju da je to bila siromasna drzava, zemlja seljaka na brdovitom Balkanu.
1950. - vodi gradnju Instituta Ruđer Bošković i postaje njegov prvi direktor. Godine 1958. isključen je iz Instituta zbog protivljenja planovima jugoslavenske Federalne Komisije za Nuklearnu energiju za izradu atomske bombe (predsjednik te komisije bio je Aleksandar Ranković).

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ivan_Supek
babalui777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:16   #43
Nisu mogli poštene traperice sašiti. Kakav svemir.

To je mockumentary!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 03:05   #44
To se odavno znalo ali je bila javna tajna. Evo i vrhunca jugo-tehnike - pasuljara koja svira u zrakopraznom prostoru.

http://www.youtube.com/watch?v=E7IUR_fFypI


Nakon ove snimke ne treba više dokaza.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:15   #45
Quote:
data_ kaže: Pogledaj post
Dobro je da si spomenuo Poljsku. Međutim, tu treba obratiti pozornost na jednu vrlo važnu činjenicu, a ta je da Poljska, unatoč svog članstva u EU, gradi super-odnose sa USA i drži u vrednovanju (platnom prometu) US$ iznad Eura i svoje Zlote. Njemačku i Rusiju su (u)fino odyebali zbog groznog opterećenja/iskustva iz prošlosti (slično "iskustvo" imamo i mi - zar ne?)
Dakle, eto formule - drž'mo se i mi (prioritetno) USA, pa nema brige, tim više, ukoliko je "ovo" (iz teme) bila stvarnost.
Data. Mi se itekako držimo Amerikanaca.Evo ja vjerujem da je na vlast s njihovom pomoći došao Sanader,Kosorica,Milanović i Josipović. Ja vjerujem da su
SAD pomogle u otklonu Slovenske blokade, a koliko čitam dobiti ćemo još više na važnosti jer dolazi do nekog zbližavanja naših susjeda s Rusijom. Konačno dolari se štampaju u Americi, pa možda nam nešto i oproste. Titovi pioniri koji su na vlasti rado će i dalje prihvatiti sugestije SAD.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 11:10   #46
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Data. Mi se itekako držimo Amerikanaca.Evo ja vjerujem da je na vlast s njihovom pomoći došao Sanader,Kosorica,Milanović i Josipović. Ja vjerujem da su
SAD pomogle u otklonu Slovenske blokade, a koliko čitam dobiti ćemo još više na važnosti jer dolazi do nekog zbližavanja naših susjeda s Rusijom. Konačno dolari se štampaju u Americi, pa možda nam nešto i oproste. Titovi pioniri koji su na vlasti rado će i dalje prihvatiti sugestije SAD.
Boldano, ne, jer Sanader, na vlast, očito je došao uz pomoć ekipe: folksdojćera-Šeksa, Glavaša & Glavaševih "Borbaša" (krađom Pašalićevih glasova) a Kosorica je došla na vlast uz direktnu pomoć (dirigiranom proklamacijom) Sanadera.
Josipović i Milanović pošteno pobjeđuju - svaki na svojim demokratskim izborima.

edit:
nakon izbornog poraza, Šeks je ponovo htio, "dirigiranom proklamacijom", ostaviti Jadranku Kosor kao predsjednicu stranke.
Stoga, očekivati demokraciju, u HR, od pijanih/bahatih švabura može samo - totalni-naivac.

Zadnje uređivanje data_ : 12.01.2012. at 11:44.
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 11:57   #47
Quote:
data_ kaže: Pogledaj post
Boldano, ne, jer Sanader, na vlast, očito je došao uz pomoć ekipe: folksdojćera-Šeksa, Glavaša & Glavaševih "Borbaša" (krađom Pašalićevih glasova) a Kosorica je došla na vlast uz direktnu pomoć (dirigiranom proklamacijom) Sanadera.
Josipović i Milanović pošteno pobjeđuju - svaki na svojim demokratskim izborima.

edit:
nakon izbornog poraza, Šeks je ponovo htio, "dirigiranom proklamacijom", ostaviti Jadranku Kosor kao predsjednicu stranke.
Stoga, očekivati demokraciju, u HR, od pijanih/bahatih švabura može samo - totalni-naivac.
Data. Tema je skrenula od Tita na Titove pionire. Ti to ne osporavaš, ali i Šeks i Jadranka imaju svoju stranicu, pa smo off tipic.Evo vratimo se Titu: pobio je na tisuće političkih protivnika,njihovih žena,djevojaka i još ga mnogi slave. To Ti je dokaz u kakvom društvu živimo, a svi njegovi pioniri(ne folksdojčeri kako Ti pomdećeš) i danas vladaju i ne daju da ga povijest smjesti tamo gdje mu je mjesto u komunista koji je bez suda smaknuo svoje građane koji nisu prihvaćali tzv. komunizam ali i ateizam.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:00   #48
iq nacije

http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-p...-sofijom-loren

vrhunski komentar na temu, glavne crtice:
"Možda su samo (hrvatski) novinari glupi pa kvare prosjek, napose oni koji rade za portale tipa indexa i medijske kuće poput EPH. ... Jer, neke stvari nije moguće objasniti drukčije nego time da u novinama i na televiziji rade najgluplji Hrvati, oni koje se nisu uspjeli kvalificirati za rad na tekućoj vrpci u tvornici pa nariču s ekrana za tim vrstama poslova. U stvari oni žele da se otvori više tvornica da bi konačno ostvarili svoj san i u skladu sa svojim intelektualnim kapacitetima radili kao radnici u tvornici. Ali, na žalost, zli Tuđman je sve prodao strancima i mi sad nemamo tvornica i oni zato jadni moraju pisati za novine da bi im djeca imala što jesti. Ja jednostavno nemam drugog tumačenja..."
i
"Autor foršpana za nepostojeći dokumentarac, Žiga, se samo dobro zajebava i to je više nego očito svakom tko ima IQ veći od sobne temperature. Problem je što izgleda da u Hrvatskoj stvarno ima mnogo onih koji ga nemaju, naročito među novinarima - bar sudeći po tome što je na većini portala ta vijest objavljena bez ironijskog odmaka. Kad pročitate kako je ta vijest intonirana u medijima, ne možete se ne sjetiti Lynna i njegovog istraživanja. Zapravo, teško se ne sjetiti i nedavno preminulog najvećeg sina jedne druge socijalističke, nesvrstane i prijateljske zemlje, Sjeverne Koreje. Tamo je isto na vlasti genij kakvog smo i mi jednom davno imali. Skladao je, kaže njegova službena biografija, šest opera, a promjene njegovog raspoloženja utječu na vrijeme. Stvorio je program uzgoja divovskih zečeva koji su trebali riješiti problem gladi, pa je CIA to sabotirala. Izumio je mobitel koji ne treba mrežu i operatera da bi radio. Izumio je i hamburger prije McDonaldsa. Doduše tamo ne jedu hamburgere nego rižu, i to pola šake dnevno, pa isto imaju problema s IQ-om. Pa misle da život i blagostanje duguju Velikom Vođi, pa kad umre četrdeset dana ridaju i udaraju glavom po njegovim spomenicima."
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:06   #49
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ako su rakete i svemirske brodove radili isti genijalci koji su napravili Yugo, to bi prije bila noćna mora
za tvoju informaciju,mnogi yugići voze i dan danas,isti je samo malo mlađi brat stojadina koji je opet yugo verzija fiata 128,koji usput voze još i dan danas.za svoje vrijeme vrlo napredan auto,fiat je uvijek bio avangarda u auto industriji.nije tvornica kriva za loše održavanje proizvoda,a i puno smo se bahatije ponašali sa vozilima,nismo niti znali voziti,za tadašnje vrijeme baćo mi smo bili carevi za usporedbu što su vozili mađari,rumuni,bugari,poljaci,česi,slovaci i slični,da ne pominjem daleki istok.samo ti to i ne pamtiš,pa pomalo pametuješ napamet.a što se tiče raketne industrije,nije bio problem kupiti motore,stručnjaka za avijatiku je bilo,ako ti misliš da naša povijest počinje sa tobom onda te je nova demokracija pošteno izgradila po njenoj mjeri.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:17   #50
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
To se odavno znalo ali je bila javna tajna. Evo i vrhunca jugo-tehnike - pasuljara koja svira u zrakopraznom prostoru.

http://www.youtube.com/watch?v=E7IUR_fFypI


Nakon ove snimke ne treba više dokaza.

oplakah
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:18   #51
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Pogledao sam po srpskim portalima komentare i vidim da dio Srba svrsava na ovu SF pricu. Hahah koji je to narod, umisljen da su netko i nesto, koja mitologija. Tamo razum ne vlada nego masta. Zar je potrebno imati vise od 12 godina i shvatiti da je ova prica SF? Tadasnja jugoslavija nije znala napraviti dobar kombajn a neki vjeruju da su imali tehnologiju za let u svemir.
e da, sad ćeš još tvrditi da ni tesla nije naše gore list nego da je german.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:22   #52
Quote:
cabon kaže: Pogledaj post
cuj ja sam zivio 70-tak km od zagreba i od 61-e kad sam rodjen, zivio sam u stanu sa toplom vodom, kupatilom wc-om oduvijek pamtim u kuci tv, radio sjecam se prvog stereo gramofona ... stari je bez problema kupio nov auto [skodu] i onda opet nov itd. a nismo bili bogati ;e sad jebiga mislio sam na taj dio jugoslavije a to sto si sam nabrojao + beograd i sarajevo pa to je bila vecina te drzave a po kosovu,sandzaku i "kojekude" zivjelo se sa 100 godina zaostatka no to mi je vise bilo u glavi onako kao dokumentarni film...
uglavnom mislio sam da smo mi [moja obitelj] yu prosjek
ja kad sam 86-te iz Hrvatske otisao na odsluzenje ondasnjeg vojnog roka JNA u Makedoniju u Kicevo,mislio sam da sam dosao u Kalkutu...Samo magarci i krave po ulicama..
Onda je razlika bila 200 godina... sada ne znam..
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:27   #53
Quote:
Arianne kaže: Pogledaj post
Ja mislila samo u Sjevernoj Koreji isprani mozgovi, a bome nisu ni ovi dole kod nas puno bolji od njih.. hebo vas Tito kad vam ne izlazi iz glave jos uvijek

Ma je, je istom najsuvremenijom tehnikom su napravili stojadina i juga, koji su se proslavili na americkom trzistu i koji su kopirani i istom tehnikom se pravio GM Ford, a suska se da je i mercedes ukro fantasticnu ideju o kvaliteti srpskoga pardon jugoslovenskoga pleha.
za tvoju usku gledanost,ta juga je učestvovala i u mercedesu,i u gm-u,i u vvw-u,za fiata valjda znaš,i uopće sve što se tiče saobraćaja i prijenosa i stvaranja energije.neznam od koga si ti slušao o toj jugi al ja sam ponosan što sam uspio živjeti u zemlji koja je bila važan dio svijeta,za razliku od današnje države koju na sastanak ne poziva niti asocijacija čijim se dijelom ova zemlja smatra.bez obzira na nipodaštavanje našega naroda smatram da ovaj narod ima genija među sobom i da rade na dobrobiti ovog društva,neće biti da samo germani imaju genije.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:31   #54
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Data. Tema je skrenula od Tita na Titove pionire... svi njegovi (Titovi) pioniri (ne folksdojčeri kako Ti podmećeš) i danas vladaju i ne daju da ga povijest smjesti tamo gdje mu je mjesto u komunista koji je bez suda smaknuo svoje građane koji nisu prihvaćali tzv. komunizam ali i ateizam.
Tema nije Titov "odnos" prema NEistomišljenicima već Titov dar Amerikancima!
Ništa ne "podmećem", jer Šeksov otac jamačno je bio folksdojčer a NE Hrvat a njegov sin, bahati pijanac Šeks, nam je (is)kadrovirao hrvatsku "nomenklaturu" (drIvo & Jaca +++) koja nas je i dovela do "ovog" gdje sada jesmo.

Zadnje uređivanje data_ : 12.01.2012. at 12:49.
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:42   #55
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Data. Tema je skrenula od Tita na Titove pionire. Ti to ne osporavaš, ali i Šeks i Jadranka imaju svoju stranicu, pa smo off tipic.Evo vratimo se Titu: pobio je na tisuće političkih protivnika,njihovih žena,djevojaka i još ga mnogi slave. To Ti je dokaz u kakvom društvu živimo, a svi njegovi pioniri(ne folksdojčeri kako Ti pomdećeš) i danas vladaju i ne daju da ga povijest smjesti tamo gdje mu je mjesto u komunista koji je bez suda smaknuo svoje građane koji nisu prihvaćali tzv. komunizam ali i ateizam.
tebe radi,pokušaj duboko u sebi vidjeti,da li bi ti pobio svoje konkurente,one koje bi ti smatrao izdajnicima,sebe i društva,neću reći u to vrijeme,dešava se to i danas,malo suptilnije,završe u bajbokani zbog "krađe"pa kad ih se makne,pusti ih se na miru,al glava pade pa se ti misli.da li si ti drugačiji,zamisli se dobro,duboko,uđi u tkivo,što reko bora čorba"seti se krstaških ratova".zamisli si kroz koliko je krvi prošao jbt u svom životu,možćeš li to?prvi sv.rat,španija,drugi sv.rat,poraće,krvavo,imaš li ti pravo suditi o takvom čovjeku,o tom vremenu?to je bilo vrijeme tih ljudi,što i tko smo mi da sudimo tim ljudima i tom vremenu,gledajmo mi današnji trenutak da nam djeca požive u boljem društvu,da oni ne znaju i ne saznaju za strahote koje su se dešavale.ovako kako ti stalno prozivaš tkzv.komunizam koji je u biti bio fašizam ne rješavamo današnje probleme,nećemo biti bolji ljudi ako se stalno pravdamo prošlošću,budimo mi danas bolji.to je naš izazov.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:46   #56
U Srbiji je daleke 1814. napravljen prvi automobil, 1907. proizveden prvi mlazni motor, zatim 1913. proizveden prvi kompjutor, pa onda 1923. uvedeni mobiteli ...
gusta magla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:53   #57
S jugoslavenskim svemirskim programom je i Pentagon imao problema...
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:54   #58
Quote:
gusta magla kaže: Pogledaj post
U Srbiji je daleke 1814. napravljen prvi automobil, 1907. proizveden prvi mlazni motor, zatim 1913. proizveden prvi kompjutor, pa onda 1923. uvedeni mobiteli ...
odakle tebi u ovoj priči srbija u glavi,ja nisam tu nigdje prepoznao srbiju,ti imaš problem.i ne samo ti,mnogi na ovoj temi,to me zabrinjava.koliko sam ja vidio u pitanju je slovenac,koliko ja znam srbija je geografski nepovezana sa slovenijom,ili ti vidiš poveznicu.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:03   #59
Quote:
onlooker kaže: Pogledaj post
http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-p...-sofijom-loren

vrhunski komentar na temu, glavne crtice:
"Možda su samo (hrvatski) novinari glupi pa kvare prosjek, napose oni koji rade za portale tipa indexa i medijske kuće poput EPH. ... Jer, neke stvari nije moguće objasniti drukčije nego time da u novinama i na televiziji rade najgluplji Hrvati, oni koje se nisu uspjeli kvalificirati za rad na tekućoj vrpci u tvornici pa nariču s ekrana za tim vrstama poslova. U stvari oni žele da se otvori više tvornica da bi konačno ostvarili svoj san i u skladu sa svojim intelektualnim kapacitetima radili kao radnici u tvornici. Ali, na žalost, zli Tuđman je sve prodao strancima i mi sad nemamo tvornica i oni zato jadni moraju pisati za novine da bi im djeca imala što jesti. Ja jednostavno nemam drugog tumačenja..."
i
"Autor foršpana za nepostojeći dokumentarac, Žiga, se samo dobro zajebava i to je više nego očito svakom tko ima IQ veći od sobne temperature. Problem je što izgleda da u Hrvatskoj stvarno ima mnogo onih koji ga nemaju, naročito među novinarima - bar sudeći po tome što je na većini portala ta vijest objavljena bez ironijskog odmaka. Kad pročitate kako je ta vijest intonirana u medijima, ne možete se ne sjetiti Lynna i njegovog istraživanja. Zapravo, teško se ne sjetiti i nedavno preminulog najvećeg sina jedne druge socijalističke, nesvrstane i prijateljske zemlje, Sjeverne Koreje. Tamo je isto na vlasti genij kakvog smo i mi jednom davno imali. Skladao je, kaže njegova službena biografija, šest opera, a promjene njegovog raspoloženja utječu na vrijeme. Stvorio je program uzgoja divovskih zečeva koji su trebali riješiti problem gladi, pa je CIA to sabotirala. Izumio je mobitel koji ne treba mrežu i operatera da bi radio. Izumio je i hamburger prije McDonaldsa. Doduše tamo ne jedu hamburgere nego rižu, i to pola šake dnevno, pa isto imaju problema s IQ-om. Pa misle da život i blagostanje duguju Velikom Vođi, pa kad umre četrdeset dana ridaju i udaraju glavom po njegovim spomenicima."
možeš se ti sa nama sprdati koliko hoćeš ali ne možeš poreći da je tesla slavenskoga roda,imamo mi još takvih bez obzira na one koji nas smatraju nesposobnima i nižim narodom,slaveni su pošten i radan narod,ali eto domaćih izdajnika ima svuda al kod nas najviše,to nam je falinka,da nije takvih di bi nam bio kraj,ni vasiona nam nebi imala granice,ma ima vremena bit će i to.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:13   #60
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
možeš se ti sa nama sprdati koliko hoćeš ali ne možeš poreći da je tesla slavenskoga roda,imamo mi još takvih bez obzira na one koji nas smatraju nesposobnima i nižim narodom,slaveni su pošten i radan narod,ali eto domaćih izdajnika ima svuda al kod nas najviše,to nam je falinka,da nije takvih di bi nam bio kraj,ni vasiona nam nebi imala granice,ma ima vremena bit će i to.
Ono po čemu smo vodeći je dijeljenje etikete izdajnika, e tu nam nema ravnih. To ne misli ko ja je izdajnik. A sa tima se zna kako. Trinaesti bataljon.
gusta magla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.