Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2012., 17:18   #1
Biskup Jezerinac: Za rat su krivi ateisti!

Biskup Jezerinac: Za rat su krivi ateisti!

Za stradavanje u Domovinskom ratu krivi su ateisti – poručio je vojni ordinarij, biskup Juraj Jezerinac na misi u Karlovcu povodom proslave 20. obljetnice međunarodnog priznanja Hrvatske

'Bog je u svakome koji ljubi, gdje vlada ljubav. Pjesnik Matoš je rekao - teško duši u kojoj Bog ne prebiva. I ovaj rat agresorski bio je bila posljedica ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga', ustvrdio je Jezerinac, dodajući da je križ, s druge strane, snažna poruka ljubavi, a to poručuju i križevi s grobova poginulih hrvatskih branitelja. Svim građanima Hrvatske je poručio da svoju zemlju ne smiju varati ni obmanjivati, pljačkati i siromašiti, niti je trovati mislima, riječima i djelima.

'Neka svatko od nas uloži samoga sebe i doprinese boljitku naše domovine, neka sve građane obuzme radost i ponos što su danas pozvani graditi Hrvatsku. Ona je, istina, ranjena i bolesna, ali ona je mati naša i zato je treba voljeti i izgrađivati. Ako je itko pozvan to činiti, onda smo to mi vjernici', zaključio je Jezerinac.

Vojni biskup (rođen je 23. travnja 1939. godine u Jezerinama, župa Gornje Prekrižje kod Krašića, odakle je i kardinal Alojzije Stepinac) često dolazi u Karlovac, odakle svaki put širi, blago rečeno, dvojbene poruke i uvijek u društvu dobro raspoloženih visokih časnika HV-a.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-ateisti.html
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:19   #2
Evo ovi sigurno nisu nikakvi ateisti:

http://www.bosnjaci.net/foto/Srebren...PC_Pop_big.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=-iz5iUrE_yg
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:21   #3
Pa za stradavanja i jesu krivi ateisti. Da su se krstili meci bi ih zaobilazili.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:28   #4
Pravi vjernici to nebi mogli radit , a ako misliš na vjernike tipa Sanadera , Svećenika koji blagoslivljaju oružije , onda da "vjernici" su krivi za rat ako si na to cilja . Nema to veze sa vjerom nego kakav si čovik , pa sad se ti predstavlja kao najveći vjernik , a radit takva sranja se ne može se nazvat vjernikom nego licemjerjem. Milošević je kao i Hitler bio jedan običan manipulator , bankar koji je političke ciljeve stavio u svoju osobnu korist , a jedina razlika je što je Hitler imao lakši teren jer Njemačak je bila u raspadu dok je Yugoslavia u to vrijeme imala manju ekonomsku krizu , manju od ove koji su takvi ljudi iskoristili na huškanje dok su se oni iza kulisa rata masno obogatili . Ukoliko je tebi netko vjernik koji se busa o prsa sa svojim hrvatstvom , a istovremeno je pokra miljarde i uništia 1000 obitelji , da onda su "vjernici " za sve krivi .

Zadnje uređivanje Achtung_1990 : 14.01.2012. at 17:34.
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:33   #5
Quote:
Achtung_1990 kaže: Pogledaj post
Pravi vjernici to nebi mogli radit , a ako misliš na vjernike tipa Sanadera , Svećenika koji blagoslivljaju oružije , onda da "vjernici" su krivi za rat ako si na to cilja . Nema to veze sa vjerom nego kakav si čovik , pa sad se ti predstavlja kao najveći vjernik , a radit takva sranja se ne može zvat vjernikom nego licemjerjem.
To ti je logička pogreška "No true Scotsman" nije pravi škot to ne bi napravio.
http://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:40   #6
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
To ti je logička pogreška "No true Scotsman" nije pravi škot to ne bi napravio.
http://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman
Da tu si u pravu , ali ja i ti očito gledamo krivo na vjernike . Tebi je vjernik netko tko ide svaki dan u Crkvu za predstavu dok je za mene vjernik netko tko živi po onome što vjeruje . Znači ako si Krščanin i ideš svaki dan u Crkvu , a kršiš Božije zapovijedi bez ikakve grižnje savijesti onda za mene nisi Krščanin nego čovijek koji ide u građevinu eto tako da selo vidi , a ukoliko živiš tu svoju vjeru onda si vjernik bar po mome viđenju .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:47   #7
Au jebote... Koliko je ono katolika u RH? 90%? Pa onda su tu pravoslavci, muslimani, budisti, židovi, amiši, jehovići... Još bar 7-8%... Pa svi oni koji u katoličkoj rvackoj nemaju muda reći da ne vjeruju u boga, pa se zovu agnostici... Bogami stvarno onih jadnih 1-1,5% ateista napravilo gadnih pizdarija, te zakuhalo rat, te pokralo, opljačkalo, rasprodalo, osiromašilo, zatrovalo korupcijom, kriminalom, licemjerjem...

Zlo su ti ateisti, treba to zakonom zabraniti... Ili protjerati... Ili istrijebiti... Ili pokrstiti...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:07   #8
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Au jebote... Koliko je ono katolika u RH? 90%? Pa onda su tu pravoslavci, muslimani, budisti, židovi, amiši, jehovići... Još bar 7-8%... Pa svi oni koji u katoličkoj rvackoj nemaju muda reći da ne vjeruju u boga, pa se zovu agnostici... Bogami stvarno onih jadnih 1-1,5% ateista napravilo gadnih pizdarija, te zakuhalo rat, te pokralo, opljačkalo, rasprodalo, osiromašilo, zatrovalo korupcijom, kriminalom, licemjerjem...

Zlo su ti ateisti, treba to zakonom zabraniti... Ili protjerati... Ili istrijebiti... Ili pokrstiti...
Taj broj od 90 % je opet relativna brojka i opet ovisi kako tko gleda na vjernike i prije bi rekao da 7-8 % PRAVIH vjernika , a ostalo je sve po meni gluma / običaj ili nešto treće . Nisam fanatični vjernik koji ide svaki dan u Crkvu i ne tučem pedere , Srbe i šta ja znam šta još nego za mene ili jesi ili nisi . Ukoliko si vjernik živiš po vjeri , a ako nisi nećeš i to je to .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:13   #9
Angry

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Au jebote... Koliko je ono katolika u RH? 90%? Pa onda su tu pravoslavci, muslimani, budisti, židovi, amiši, jehovići... Još bar 7-8%... Pa svi oni koji u katoličkoj rvackoj nemaju muda reći da ne vjeruju u boga, pa se zovu agnostici... Bogami stvarno onih jadnih 1-1,5% ateista napravilo gadnih pizdarija, te zakuhalo rat, te pokralo, opljačkalo, rasprodalo, osiromašilo, zatrovalo korupcijom, kriminalom, licemjerjem...

Zlo su ti ateisti, treba to zakonom zabraniti... Ili protjerati... Ili istrijebiti... Ili pokrstiti...
Ja ateist, ne nosio krunicu, ne fulirao se po skladištima i "zapovijednim mjestima" nego ratovao u RH i BiH, živ,u komadu, šaka tableta dnevno i cool...
Jezerincu i sličnoj licemjernoj bagri jebem mater, kao što oni jebu oltar boyse
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.01.2012., 18:14   #10
Quote:
Achtung_1990 kaže: Pogledaj post
Taj broj od 90 % je opet relativna brojka i opet ovisi kako tko gleda na vjernike i prije bi rekao da 7-8 % PRAVIH vjernika , a ostalo je sve po meni gluma / običaj ili nešto treće . Nisam fanatični vjernik koji ide svaki dan u Crkvu i ne tučem pedere , Srbe i šta ja znam šta još nego za mene ili jesi ili nisi . Ukoliko si vjernik živiš po vjeri , a ako nisi nećeš i to je to .
Znam ja sve to. Ali kad god se napomene da u RH katolika nema onoliko koliko ih se tako deklarira, odmah krene halabuka da šta se koga tiče kako se tko deklarira, da se ljudi valjda osjećaju katolicima kad se tako deklariraju, da imaju pravo deklarirati se kako hoće i sve u tom tonu. Npr. kad se spomene ukidanje vjeronauka u školama, revizija vatikanskih ugovora itd., odmah Hrvatska postaje katolička zemlja itd.

A sad su ateisti krivi za sve. Pa koliko ih je onda?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:25   #11
Quote:
Achtung_1990 kaže: Pogledaj post
Taj broj od 90 % je opet relativna brojka i opet ovisi kako tko gleda na vjernike i prije bi rekao da 7-8 % PRAVIH vjernika , a ostalo je sve po meni gluma / običaj ili nešto treće . Nisam fanatični vjernik koji ide svaki dan u Crkvu i ne tučem pedere , Srbe i šta ja znam šta još nego za mene ili jesi ili nisi . Ukoliko si vjernik živiš po vjeri , a ako nisi nećeš i to je to .
Onda neka crkvenjaci prestanu mahati sa tih 90% kad im to odgovara.

Zadnje uređivanje mau123 : 14.01.2012. at 18:40.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:34   #12
Thumbs up

Moja mala familija luda. Svi antikomunisti, svi ateisti, svi koji su bili u godinama i snazi bili u ratu, svi na zadnjim izborima glasali za Don Grubišića. Svi jako cijenili pok. Don Sbutegu i praktičnog vjernika Vladu Gotovca. I nitko ne vjeruje u 90% a ni u boga.
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:43   #13
Quote:
Achtung_1990 kaže: Pogledaj post
Taj broj od 90 % je opet relativna brojka i opet ovisi kako tko gleda na vjernike i prije bi rekao da 7-8 % PRAVIH vjernika , a ostalo je sve po meni gluma / običaj ili nešto treće . Nisam fanatični vjernik koji ide svaki dan u Crkvu i ne tučem pedere , Srbe i šta ja znam šta još nego za mene ili jesi ili nisi . Ukoliko si vjernik živiš po vjeri , a ako nisi nećeš i to je to .
Znaci kad treba ubrat pare od drzave onda su 95% gradana hrvatske vjernici, a kad treba okrivit za rat onda je samo 7-8% vjernika
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:56   #14
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Biskup Jezerinac: Za rat su krivi ateisti!

Za stradavanje u Domovinskom ratu krivi su ateisti – poručio je vojni ordinarij, biskup Juraj Jezerinac na misi u Karlovcu povodom proslave 20. obljetnice međunarodnog priznanja Hrvatske

'Bog je u svakome koji ljubi, gdje vlada ljubav. Pjesnik Matoš je rekao - teško duši u kojoj Bog ne prebiva. I ovaj rat agresorski bio je bila posljedica ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga', ustvrdio je Jezerinac, dodajući da je križ, s druge strane, snažna poruka ljubavi, a to poručuju i križevi s grobova poginulih hrvatskih branitelja.
Iako Jezerinac spada u konzervativni dio biskupa, on nije izrijekom izgovorio rečenicu koju je T(rash)-portal stavio u naslov.

To da su Sloba i armijski vrh JNA bili ateisti je istina - iako Jezerinac nije mislio na njih - jer bi onda govorio o komunizmu, a ne ateizmu.

I tu je zajebao i uvrijedio one u ovoj zemlji koji ne vjeruju u postojanje nekog vrhovnog bića ali ovu zemlju vole kao i on pa i više.

Vjerojatno bi ga polupismena novinarčad s portala napala i da je ideogiju yu-komunizma optužio za rat, ali tu bi bar rekao istinu.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:07   #15
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Iako Jezerinac spada u konzervativni dio biskupa, on nije izrijekom izgovorio rečenicu koju je T(rash)-portal stavio u naslov.

To da su Sloba i armijski vrh JNA bili ateisti je istina - iako Jezerinac nije mislio na njih - jer bi onda govorio o komunizmu, a ne ateizmu.

I tu je zajebao i uvrijedio one u ovoj zemlji koji ne vjeruju u postojanje nekog vrhovnog bića ali ovu zemlju vole kao i on pa i više.

Vjerojatno bi ga polupismena novinarčad s portala napala i da je ideogiju yu-komunizma optužio za rat, ali tu bi bar rekao istinu.
To je tipičan produkt žutog i senzacionalističkog novinarstva, jer Jezerinac uopće nije rekao ništa neobično (pročitao sam prodiku) što se i inače u crkvi u prodikama ne govori, a uz to je Jezerinac konzervativniji, a što su oni očekivali da će on kao katolički biskup reći, možda da će reći da je ateizam dobar, da je pobačaj i homoseksualnost u redu? Taj film neće vidjeti.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:07   #16
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Iako Jezerinac spada u konzervativni dio biskupa, on nije izrijekom izgovorio rečenicu koju je T(rash)-portal stavio u naslov.

To da su Sloba i armijski vrh JNA bili ateisti je istina - iako Jezerinac nije mislio na njih - jer bi onda govorio o komunizmu, a ne ateizmu.

I tu je zajebao i uvrijedio one u ovoj zemlji koji ne vjeruju u postojanje nekog vrhovnog bića ali ovu zemlju vole kao i on pa i više.

Vjerojatno bi ga polupismena novinarčad s portala napala i da je ideogiju yu-komunizma optužio za rat, ali tu bi bar rekao istinu.
Ma puste novinare jer po njima smo mi započeli rat i traže sranja di ih nema samo da bi imali o čemu pisat.
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:12   #17
Nije ni cudo da sve manje ljudi posjecuje mise. Jezerinac,samo naprijed,tvojom zaslugom cemo jednog dana imat pametno drustvo!
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:17   #18
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Iako Jezerinac spada u konzervativni dio biskupa, on nije izrijekom izgovorio rečenicu koju je T(rash)-portal stavio u naslov.

To da su Sloba i armijski vrh JNA bili ateisti je istina - iako Jezerinac nije mislio na njih - jer bi onda govorio o komunizmu, a ne ateizmu.

I tu je zajebao i uvrijedio one u ovoj zemlji koji ne vjeruju u postojanje nekog vrhovnog bića ali ovu zemlju vole kao i on pa i više.

Vjerojatno bi ga polupismena novinarčad s portala napala i da je ideogiju yu-komunizma optužio za rat, ali tu bi bar rekao istinu.
"To da su Sloba i armijski vrh JNA bili ateisti je istina - iako Jezerinac nije mislio na njih - jer bi onda govorio o komunizmu, a ne ateizmu."

Slobo&co. su bili sve samo ne komunisti,pravi komunisti su se zgrazali nad njim,jer je on bio nacionalist.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:19   #19
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Biskup Jezerinac: Za rat su krivi ateisti!

Za stradavanje u Domovinskom ratu krivi su ateisti – poručio je vojni ordinarij, biskup Juraj Jezerinac na misi u Karlovcu povodom proslave 20. obljetnice međunarodnog priznanja Hrvatske

'Bog je u svakome koji ljubi, gdje vlada ljubav. Pjesnik Matoš je rekao - teško duši u kojoj Bog ne prebiva. I ovaj rat agresorski bio je bila posljedica ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga', ustvrdio je Jezerinac, dodajući da je križ, s druge strane, snažna poruka ljubavi, a to poručuju i križevi s grobova poginulih hrvatskih branitelja. Svim građanima Hrvatske je poručio da svoju zemlju ne smiju varati ni obmanjivati, pljačkati i siromašiti, niti je trovati mislima, riječima i djelima.

'Neka svatko od nas uloži samoga sebe i doprinese boljitku naše domovine, neka sve građane obuzme radost i ponos što su danas pozvani graditi Hrvatsku. Ona je, istina, ranjena i bolesna, ali ona je mati naša i zato je treba voljeti i izgrađivati. Ako je itko pozvan to činiti, onda smo to mi vjernici', zaključio je Jezerinac.

Vojni biskup (rođen je 23. travnja 1939. godine u Jezerinama, župa Gornje Prekrižje kod Krašića, odakle je i kardinal Alojzije Stepinac) često dolazi u Karlovac, odakle svaki put širi, blago rečeno, dvojbene poruke i uvijek u društvu dobro raspoloženih visokih časnika HV-a.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-ateisti.html
Izjava je sjajna i 100% točna ,trebalo bi takve stvari češće ponavljati,ne znam kako ju još dodatno treba opravdavati ,jer ne znam što nekome ,osim onome tko baš želi napasti Crkvu ,nevažno zašto - može zasmetati.
O takvim ateistima je upravo Jezerinac i pričao.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 21:23   #20
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Biskup Jezerinac: Za rat su krivi ateisti!

Za stradavanje u Domovinskom ratu krivi su ateisti – poručio je vojni ordinarij, biskup Juraj Jezerinac na misi u Karlovcu povodom proslave 20. obljetnice međunarodnog priznanja Hrvatske

'Bog je u svakome koji ljubi, gdje vlada ljubav. Pjesnik Matoš je rekao - teško duši u kojoj Bog ne prebiva. I ovaj rat agresorski bio je bila posljedica ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga', ustvrdio je Jezerinac, dodajući da je križ, s druge strane, snažna poruka ljubavi, a to poručuju i križevi s grobova poginulih hrvatskih branitelja. Svim građanima Hrvatske je poručio da svoju zemlju ne smiju varati ni obmanjivati, pljačkati i siromašiti, niti je trovati mislima, riječima i djelima.

'Neka svatko od nas uloži samoga sebe i doprinese boljitku naše domovine, neka sve građane obuzme radost i ponos što su danas pozvani graditi Hrvatsku. Ona je, istina, ranjena i bolesna, ali ona je mati naša i zato je treba voljeti i izgrađivati. Ako je itko pozvan to činiti, onda smo to mi vjernici', zaključio je Jezerinac.

Vojni biskup (rođen je 23. travnja 1939. godine u Jezerinama, župa Gornje Prekrižje kod Krašića, odakle je i kardinal Alojzije Stepinac) često dolazi u Karlovac, odakle svaki put širi, blago rečeno, dvojbene poruke i uvijek u društvu dobro raspoloženih visokih časnika HV-a.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-ateisti.html
Što mu dodje pa krene takve gluposti valjati ?
Osim boldanog
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.