Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 11:43   #81
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Priznaj da se nakon demostenovih postova osjećaš malo glupo...
to su paušalne tvrdnje bez uporišta i dokaza.koliko je KC uplatila komunalne naknade u tvojoj općini?? brojke na sunce. jel imaš pojma? koliko imaju kvadrata? jel znaš?

a i količinu nekretnina koje se ne znaju kao i količinu nekorištenih nekretnina koje ima KC tko ih zna?

a o tome kako se ja osjećam te se ne tiče i ove uvrede ostavi za nekog drugog.

imaš što pametno za reć na ovu temu ili trolaš i vrijeđaš sa upadicama ad hominem
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:49   #82
A ti kao ne upadaš na temu sa ZO, Hrastom i svim što ovih dana ostavljaš po svakoj temi vezanoj uz KC
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 11:51   #83
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
A ti kao ne upadaš na temu sa ZO, Hrastom i svim što ovih dana ostavljaš po svakoj temi vezanoj uz KC
pa si mi našao shodno reći da se osjećam glupim? i sada još dodatno zachatavaš temu.
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:01   #84
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
to su paušalne tvrdnje bez uporišta i dokaza.koliko je KC uplatila komunalne naknade u tvojoj općini?? brojke na sunce. jel imaš pojma? koliko imaju kvadrata? jel znaš?
Od kuda da su tvrdnje paušalne i bez dokaza?
Ovo što si sada napisao je čisto trolanje teme.

Ukoliko želiš ozbiljno razgovarati onda ovog trena na ovoj temi dokaži da je tvoj susjed uplatio komunalne naknade u svojoj općini.
Čekam konkretne dokaze a ne trolanje. " brojke na sunce. jel imaš pojma? koliko imaju kvadrata?"

Ja ću ti istog trena dati jednake dokaze.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:06   #85
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Od kuda da su tvrdnje paušalne i bez dokaza?
Ovo što si sada napisao je čisto trolanje teme.

Ukoliko želiš ozbiljno razgovarati onda ovog trena na ovoj temi dokaži da je tvoj susjed uplatio komunalne naknade u svojoj općini.
Čekam konkretne dokaze a ne trolanje. " brojke na sunce. jel imaš pojma? koliko imaju kvadrata?"

Ja ću ti istog trena dati jednake dokaze.
znam točno koliko ja platim za ovih 45m kvadratnih u kojima živim, no brojke o crkvenom vlasništvu i uplati komunalnog ne nalazim nigdje. pokaži mi ih.
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:08   #86
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
znam točno koliko ja platim za ovih 45m kvadratnih u kojima živim, no brojke o crkvenom vlasništvu i uplati komunalnog ne nalazim nigdje. pokaži mi ih.
No još uvijek nisi pokazao dokaze da je tvoj susjed platio komunalni doprinos.
A bome nisi za sebe nego si dao paušalne ocijene.

Konkretno kod mene.
Župni dvor i dvorana skupa imaju 440m2
a samostan 192 m2

Čak je i dvorana prijavljena kao stambeni objekt (jer inaće ne bi dobila građevinsku), stoga po zakonu o komunalnom doprionosu i lokalnoj odluci o visini iste mora plačati svaki mjesec 0,79 kune /m2 odnosno 499 kuna mjesečno.

Ovakav razgovor je besmislen jer tebi nikada neće ništa biti dovoljno i uvijek češ napadati crkvu što god ona radila.

Za sve ostale, crkva plaća komunalnu naknadu kao i svi ostali te će na isti način plačati porez, a sve ostalo je prašina kojom političari samo guraju uvođenje novih poreza.

Inače ne tako daleko jedna župa ima staru i novu crkvu. Ta stara crkva je obična kuća izvana (nije mogla dobiti nikako građevinsku dozvolu i iz vana nikako ne bi skužio da je to crkva).
Ta crkva plača sada i ubuduće porez kao i svaka ostala kuća jer je tako napisano u knjigama da je kuća- bez obzira što zaista na same crkve ne bi trebalo plaćati porez.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:09   #87
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Znači oporezivat će župne urede, kuće časnih sestara, smještaj hodočasnika, đačke domove, škole, vrtiće, karitas...

Nek me netko ispravi ako griješim.
Katoličke škole misliš?
marijanica 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:28   #88
E da se i ispravim. U podrumu ove dvorane je caritas. Na to se isto tako plača porez.
U mojoj župi samo se na samu crkvu ne plača porez.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:33   #89
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
No još uvijek nisi pokazao dokaze da je tvoj susjed platio komunalni doprinos.
A bome nisi za sebe nego si dao paušalne ocijene.

Konkretno kod mene.
Župni dvor i dvorana skupa imaju 440m2
a samostan 192 m2

Čak je i dvorana prijavljena kao stambeni objekt (jer inaće ne bi dobila građevinsku), stoga po zakonu o komunalnom doprionosu i lokalnoj odluci o visini iste mora plačati svaki mjesec 0,79 kune /m2 odnosno 499 kuna mjesečno.

Ovakav razgovor je besmislen jer tebi nikada neće ništa biti dovoljno i uvijek češ napadati crkvu što god ona radila.

Za sve ostale, crkva plaća komunalnu naknadu kao i svi ostali te će na isti način plačati porez, a sve ostalo je prašina kojom političari samo guraju uvođenje novih poreza.

Inače ne tako daleko jedna župa ima staru i novu crkvu. Ta stara crkva je obična kuća izvana (nije mogla dobiti nikako građevinsku dozvolu i iz vana nikako ne bi skužio da je to crkva).
Ta crkva plača sada i ubuduće porez kao i svaka ostala kuća jer je tako napisano u knjigama da je kuća- bez obzira što zaista na same crkve ne bi trebalo plaćati porez.
i ja plaćam godišnje u ZG oko 800kn. za stan. Susjeda isto toliko za isti stan Račun ti neću skenirati. po novom zakonu ako bude kao što linić kaže to će ostati tu negdje.



bilo bi zanimljivo vidjeti izračune i koliko uopće ima nekretnina i koje se koriste a koje ne. No najzanimljivije su one koje crkva iznajmljuje i koliko na njih plaćaju porez i kakva će biti razlika


Također nekretnine koje se ne koriste a koje bi trebale biti oporezovane po višoj stopi

a to što crkva traži to je drugi par rukava


Katolička crkva traži povrat bolnice u Vinogradskoj, zgrade Muzeja grada Zagreba i galerije Klovićevi dvori, Građevinski fakultet na Svetom duhu i Učiteljsku akademiju u Savskoj, devet vrtića i škola i skoro tisuću stanova samo u Zagrebu. Traži dvije trećine Nacionalnog parka Mljet, a prema nekim procjenama, smatraju se vlasnicima 10 posto svih poljoprivrednih površina u zemlji.

Skoro cijeli Novi Zagreb građen na njihovoj zemlji

naravno na sve se to plaća komunalna naknada
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:43   #90
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
Susjeda isto toliko za isti stan Račun ti neću skenirati.
A rekao si da tražiš konkretne dokaze.

Quote:
po novom zakonu ako bude kao što linić kaže to će ostati tu negdje.
Hm hm...
Naivan si kao francuska sobarica.
Po procjenama IJF ispast će da češ morati plačati skoro duplo.
(i to govorimo za prvu fazu. U drugoj fazi se planira dodatno povećanje)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 13:46   #91
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
A rekao si da tražiš konkretne dokaze.



Hm hm...
Naivan si kao francuska sobarica.
Po procjenama IJF ispast će da češ morati plačati skoro duplo.
ako ću ja onda će i crkva

duplo? možda i malo više od toga jer ako porez na komercijalne nekretnine koje crkva iznajmljuje je malo veći od ove komunalne naknade.
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:13   #92
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
ako ću ja onda će i crkva

duplo? možda i malo više od toga jer ako porez na komercijalne nekretnine koje crkva iznajmljuje je malo veći od ove komunalne naknade.
Uff to je strašno što govoriš.
Ti bi rađe uništio i sebe samo da crkvu uništiš!?

Ovakvu količinu mržnje koji iznosiš prema crkvi je strašna. Mislim da osobu koja toliko mrzi crkvu najbolje ignorirati.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:01   #93
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
znam točno koliko ja platim za ovih 45m kvadratnih u kojima živim, no brojke o crkvenom vlasništvu i uplati komunalnog ne nalazim nigdje. pokaži mi ih.
do 2009 je bilo ovako, sada kada je Bandić dobar sa Kaptolom vjerojatno je nađen modus plaćanja naknade na obostrano zadovoljstvo.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:42   #94
porez crkvi? slažem se, ako svi plaćaju porez, onda i crkva treba plaćati porez...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 12:52   #95
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
porez crkvi? slažem se, ako svi plaćaju porez, onda i crkva treba plaćati porez...

veliš od 100 obveznika poreza ako plati onih 99 tek će tada crkva kao 100.-a?

U kontekstu definiranja nje kao poreznog obveznika, ista je, kao i svi drugi porezni obveznici, dužna podmirivati obveze u protivnom nečinjenje može biti podložno zakonski određenim sankcijama.

Ne mislim pritom samo na neki budući porez na nekretnine, već i porez na prometovanje usluga, proizvoda a moguće je u svijetlu crkvina bivstva i aktivnosti, a u skladu sa "pozitivnim" poreznim zakonima, definirati i ostale obveze.
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 13:01   #96
Quote:
Pipo kaže: Pogledaj post
veliš od 100 obveznika poreza ako plati onih 99 tek će tada crkva kao 100.-a?
nikako, nisam mislio taj "ako" u mom postu da posluži kao izgovor da crkva ne plaća porez...

istina je da u našoj državi postoji veliki nered glede poreznog sustava, a i voluntarizam... recimo, po istoj osnovi nekoga cijede radi par tisuća kuna, a drugom puštaju milijune...

jedan od osnova pravedne države je da svatko plaća poreze i da su razumno odrezani... zato treba zavesti reda... crkva u tom smislu ne smije biti izuzetak...

štoviše, to može i s duhovne strane biti dobro jer bi se crkva i po tome približila ostalim građanima...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 13:11   #97
do kraja godine Linić najavio donošenje Zakona kojim bi se oporezovale i crkve i SVE nevladine udruge te će morati predočiti knjige u kojima če morait opravdati svaku kunu koju dobe
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 13:18   #98
Jedva sam čekao da se ova vlada u svojoj bahatosti dirne u Crkvu, to će im valjda bit zadnji potez!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 13:22   #99
Fiskalne kase su neprirodne!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 13:33   #100
-baci ljudima kost
- ljudi zagrizu kao retardirani
- uvedi porez na nekretnine
- crkva se već nekako izvuće sa minimalnim gubitcima jer je ta institucija puna pravnika i učenih ljudi
- država namakne miljarde
- zaposli rodijake
-profit
U mad?
Matheww20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.