Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Hoćete li prijaviti onoga tko vam ne izda račun?
Da 94 27.25%
Ne 251 72.75%
Glasovatelji: 345. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 15:50   #1
Biste li prijavili onoga tko vam ne izda račun?

Ukratko, a možda i hipotetski jer još uvijek nisu poznati svi detalji:

Ako prijavite onoga tko vam nije izdao račun (ugostitelja, frizera, odvjetnika), dobit ćete 500 kuna. Hoćete li ga prijaviti ili ne?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:11   #2
Kad vidim kako se lova lupa na farbanje tunela, gradnju Arena, izmišljena radna mjesta, svakakve jebivjetarske vladine agencije po fancy lokacijama u ZG, krizni porez koji nije otvorijo niti jedno radno mjesto, odvratno veliki porezi koji guše poduzetništvo, spomenička renta .... aha tražim račun uvijek
__________________
Služio sam stari kadar! Nije bezbedno!
jeremija krstić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:04   #3
Pošto je to neplaćanje poreza često na obostranu korist kupca i prodavača, sumnjam da će mnogi odgovoriti sa da. A oni koji budu i prijavili za tih 500 kuna, neće to raditi zbog novca već kao oblik osvete za nešto drugo.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:07   #4
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Pošto je to neplaćanje poreza često na obostranu korist kupca i prodavača, sumnjam da će mnogi odgovoriti sa da. A oni koji budu i prijavili za tih 500 kuna, neće to raditi zbog novca već kao oblik osvete za nešto drugo.
potpis.

nego, trebaju li liječnici privatnici izdavati račune?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:16   #5
Ne da necu prijavit,nego cu IZISTIRAT da cu proizvod kupit jedino pod uvjetom NEizdavanja racuna. Govorim o malim obrtima,ne o velikim drustvima.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:20   #6
Da, ne zbog nagrade, već zbog samoga čina onoga druga koji izdaje vlastitu državu, jer je za mene ne izdavanje računa (ja bez računa ne napuštam mjesto!) izdaja vlastite države.
I obaveza je savjesnog građanina ove države uzeti račun ili prijaviti istoga koji ne želi izdati račun.
Piatnje: jeste li negdje vani na zapadu naravno negdje bili i niste dobili račun?
Zapravo, pravo je čuda kako ova država (i bilo koja druga) opstaje ako vlastiti građani ne plaćaju poreze istoj državi.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:31   #7
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
1.Da, ne zbog nagrade, već zbog samoga čina onoga druga koji izdaje vlastitu državu, jer je za mene ne izdavanje računa (ja bez računa ne napuštam mjesto!) izdaja vlastite države.

2.I obaveza je savjesnog građanina ove države uzeti račun ili prijaviti istoga koji ne želi izdati račun.

3.Piatnje: jeste li negdje vani na zapadu naravno negdje bili i niste dobili račun?

4.Zapravo, pravo je čuda kako ova država (i bilo koja druga) opstaje ako vlastiti građani ne plaćaju poreze istoj državi.
1. Izdaju vlastite drzave gledas svaki dan na TVu kad se prikazu prilozi s Markova Trga. Nije izdaja to sto ti tvrdis.

2. Obveza svakog gradjanina ove drzave je namlatit bilo kojeg politicara kad ga sretne na ulici.

3.Zar su i u drugim drzavama porezi tako visoki poduzetnicima da moraju varat da bi opstali!?

4. Zapavo je cudo kako ljudi doslovno ne umiru od gladi kad sve svoje prihode vracaju toj lopovskoj drzavi.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:39   #8
Linić nije svjestan da većina obrtnika i malih poduzetnika ne umire od gladi samo zato što ne prijave sav promet. Od onoga što ne prijaviš imaš taman za plaću i prehranu obitelji.
Država će s ovim mjerama natjerat tisuće obitelji na život bez ikakvih prihoda.


Sad će netko reći kako je to krađa, ali nije to krađa, krađa bi bila da takvi gomilaju lovu, ali oni kojima je to jedini način da sastave kraj s krajem i prehrane obitelji nisu lopovi. Nek im država smanji davanja, pa će i oni drugačije.

Gledam na to kao na određeni i neformalni oblik socijalne (samo)pomoći.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:43   #9
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Piatnje: jeste li negdje vani na zapadu naravno negdje bili i niste dobili račun?
U Bavarskoj su me u čudu gledali kad sam tražila račun(e). Pazi, govorim o restoranima, kafićima, frizerima itd.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:43   #10
Da, ova drzava mora poceti funkcionirati, i pravila se moraju postivati.
I ne, ne prihvacam teze ako je nesto krivo, i da ima nepravilnosti negdje da je to opravdanje za sve.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:46   #11
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Linić nije svjestan da većina obrtnika i malih poduzetnika ne umire od gladi samo zato što ne prijave sav promet. Od onoga što ne prijaviš imaš taman za plaću i prehranu obitelji.
Država će s ovim mjerama natjerat tisuće obitelji na život bez ikakvih prihoda.


Sad će netko reći kako je to krađa, ali nije to krađa, krađa bi bila da takvi gomilaju lovu, ali oni kojima je to jedini način da sastave kraj s krajem i prehrane obitelji nisu lopovi. Nek im država smanji davanja, pa će i oni drugačije.

Gledam na to kao na određeni i neformalni oblik socijalne (samo)pomoći.
Potpisujem.
Kradja bi bila kad bi se imalo toliko zaradjenog novca da ga se stavi sa strane(nisam siguran da takvi vide postoje u RH),jer od takvog novca nitko nebi imao koristi. A svi mi mali obrtnici spajamo kraj s krajem te sav prihod kojeg prikazemo ili ne prikazemo POTROSIMO za zivot u konzuma koji uplati pdv i gorivo u ine koja takodjer uplati pdv. Drzava u konacnici nista ne gubi,a ovako ce doslovno bit mrtvih od gladi.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:04   #12
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ukratko, a možda i hipotetski jer još uvijek nisu poznati svi detalji:

Ako prijavite onoga tko vam nije izdao račun (ugostitelja, frizera, odvjetnika), dobit ćete 500 kuna. Hoćete li ga prijaviti ili ne?
tko daje tih 5000 kn?

__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:35   #13
Ne bih se začudio da se pokrenu biznisi koji bi otkupljivali račune za recimo 1 kn, provjeravali na internetu i prijavljivali. Moramo biti svjesni toga da je većina građana u jako teškoj situaciji i da neki nemaju za jesti, pa je također moguće da će neki namjerno pokušati uhvatiti nekog poduzetnika kad im ne da račun, kako bi dobili lovu za nagradu.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:46   #14
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
U Bavarskoj su me u čudu gledali kad sam tražila račun(e). Pazi, govorim o restoranima, kafićima, frizerima itd.
I u Engleskoj je ista stvar. U zadnje vrijeme čak te i supermarketima pitaju "želite li račun?" i tek ako kažeš da ga želiš onda ti ga i odprintaju - na taj način štede papir.

Državnu represiju ne podržavam - račune uglavnom ne tražim osim kad plaćam karticom - nikoga sasvim sigurno neću prijaviti ako mi ne izda račun pod uvjetom da mi je prodao korektan proizvod/uslugu po prihvatljivoj i dogovorenoj cijeni. Nije moje da se igram policajca, a potkazivači i tužibabe mi se duboko gade. Dakle nema šanse da ikada zatražim račun ili da prijavim nekoga ako mi ga ne izda. Poreznici svojih 500 kuna mogu zabiti sebi tamo gdje najviše vole.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:47   #15
ne. počinjem iskazivati građanski neposluh. i neću tužakati nikoga za 500 kuna. odfak od mene s tim. i ne uzimam račune ni u dućanu. samo čekam nekog presretača iz porezne da me priupita za račun. ( uvijek izađem nadrkana iz dućana jer svaki dan nešto poskupi )
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:52   #16
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ukratko, a možda i hipotetski jer još uvijek nisu poznati svi detalji:

Ako prijavite onoga tko vam nije izdao račun (ugostitelja, frizera, odvjetnika), dobit ćete 500 kuna. Hoćete li ga prijaviti ili ne?
Ma to je opet neka patka s politicko-novinarskih drogeraskih orgija.

Kolicina gluposti je ovdje jednostavno neopisiva.

Kao prvo takav sustav ne moze funkcionirati, da moze ne bi ni trebali "savjesni gradani".

Kao drugo, ja sutra otvaram firmu i prodajem zvakace po 1 kunu, i prodat cu obitelji 100 000 komada, oni ce potom mene prijaviti 100 000 puta i dignuti 50 milijuna kuna, a ja cu onda malo odlezati to sto nisam izdao racune.

(jasno vam je da je lezanje godinu dana za 50 milja rezervirano samo za "elitu")
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:46   #17
Red se mora uvesti a ako netko misli da je to samo problem države grdno se vara.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:58   #18
Vec me pomalo zivcirate s tim da se red mora uvodit. Koji red?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:59   #19
Naravno da ne bih.
Da idem okolo i tužakam... dno.

Jedino se bojim da ne bi stvarno netko ganjao nagradu zbog situacije u kojoj se nalazi.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 20:01   #20
Da, prijavio bi ga,ili svakako bi trazio da mi napravi racun zbog toga sto PDV je porez sto placa kupac a ne prodavac. To jest potrosac placa PDV ,prodavac je samo posrednik medu kupcem i drzavom. Zato se pitam: zasto bi ja trebao platiti porez drzavi ,a taj porez zapravo si ga uzme prodavac ? To mi nije uredu.Neka mi onda naplati bez PDV. A to da mi naplati s PDV-om a PDV ga zadrzi sebi,to nije niposto uredu. Zato bas zbog samog mene uvijek trazim racun. Vec kada placam porez,neka ide Drzavi a ne prodavacu.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.