Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2012., 10:17   #41
Molim da se vratite na temu, koja nije gladna djeca u Africi

Meni se uvodni post ove teme jako svidio, iz razloga što mi se čini da bi se temu moglo usmjeriti prema onome o čemu se kod nas nikad nije raspravljalo, odnosno o raslojavanju društva prema bogatstvu. To je tabu, još iz vremena socijalizma, jer tada je postavljena premisa da svi imaju pravo na sve - novi auto, nova ipizdarija, ljetovanje, zimovanje i ostalo. I godinama nam je uspjevalo održati taj privid, da svi mogu imati sve, zahvaljujući zaduživanju.

Sad se čini da je vrijeme za naplatu dugova, i otrežnjavanje.
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:28   #42
Mislim da je ovo politička kriza, ne gospodarska.
Jednom je prilikom mađarski premijer Orban izjavio da je Brisel danas gori nego Moskva jučer.
I to je zaista istina.
Onaj sistem nekada imao je svoje svetinje, čije vređanje se plaćalo velikom cijenom.
Ovaj sistem danas ima svoje svetinje, a to su:
novac, novac, kapital, profit, kamate, kamate........
Dirati u ovo danas, isto je što i u tita i partiju nekad.
I neće taj sistem propasti.
Na kamate će doći nove kamate, na kredite novi krediti, elektronički će se otpisati nekoliko nula itd....

Ali politički smo porobljeni, nismo slobodni.
Nama vlada eđunarodni nadnacionalni kapital i eurokrati.
Tek kad to dopre do svjesti ljudi, nastat će zahtjevi za promjenom
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:32   #43
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Lidl kao firma u trgovini koja najbolje plaća svoje radnike i lošiji dio IT radnika. Osim toga, upravo manjak obrazovanja je razlog zašto je naš IT u banani
Pricam o kolegi inzinjeru , dipl. ing racunarstva s FERa. I prilicno je dobar ali je uletio prosle godine i placa mu je na toj razini.... kolege koji su se zaposlili prije 4 godine su na razini 10k ali i na njima je sad pritisak da to ide prema dole...recimo na razinu DM trgovkinje....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:32   #44
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo politička kriza, ne gospodarska.
Jednom je prilikom mađarski premijer Orban izjavio da je Brisel danas gori nego Moskva jučer.
I to je zaista istina.
Onaj sistem nekada imao je svoje svetinje, čije vređanje se plaćalo velikom cijenom.
Ovaj sistem danas ima svoje svetinje, a to su:
novac, novac, kapital, profit, kamate, kamate........
Dirati u ovo danas, isto je što i u tita i partiju nekad.
I neće taj sistem propasti.
Na kamate će doći nove kamate, na kredite novi krediti, elektronički će se otpisati nekoliko nula itd....

Ali politički smo porobljeni, nismo slobodni.
Nama vlada eđunarodni nadnacionalni kapital i eurokrati.
Tek kad to dopre do svjesti ljudi, nastat će zahtjevi za promjenom
Ovo naprosto nije istina. Uputio bih te recimo na Ivana Pernara koji kritizira samu srž današnjeg ekonomskog sustava, a ni vlas mu s glave nije pala (iako se zaista trudio )
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:36   #45
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Pricam o kolegi inzinjeru , dipl. ing racunarstva s FERa. I prilicno je dobar ali je uletio prosle godine i placa mu je na toj razini.... kolege koji su se zaposlili prije 4 godine su na razini 10k ali i na njima je sad pritisak da to ide prema dole...recimo na razinu DM trgovkinje....
Ako je došao friško s faksa vrlo vjerojatno mu fali dosta znanja (osobno sam odustao od FER-a na zadnjoj godini i nisam bio pretjerano dobar student, ali danas mi je jako drago što sam otišao u IT). Znam da su plaće u domaćem IT-u relativno loše, naročito početničke, ali kroz par godina taj tvoj frend će vrlo vjerojatno doći do 12 soma kuna, možda i više. Da ne pričam da znam dečka koji u domaćem IT-u ima ni manje ni više nego 30k kuna mjesečno.

Također, ako je dovoljno hrabar može započeti i nešto solo kad stekne iskustvo. Kod IT-a je stvar jednostavno da nakon faksa trebaš 2-3 godine rada minimalno da bi došao na određenu razinu.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:38   #46
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ovo naprosto nije istina. Uputio bih te recimo na Ivana Pernara koji kritizira samu srž današnjeg ekonomskog sustava, a ni vlas mu s glave nije pala (iako se zaista trudio )
Molio bih te da me uputiš na nekog ozbiljnijeg, a ne na pajaca za narodnu zabavu...
Današnje su metode profinjenije, neće oni tog tipa zatvorit pa da od njega stvore patnika, što bi on htio, valjda ga se dojmila jedna davna izjava " priznajem samo sud svoje partije" pa bi htio tako i on danas, al ne ide....
I društvo je kompleksnije, ali svima je zajedničko: novac je mjerilo svih vrijednosti.
Uživajmo stoga još malo:
uskoro će Hrvatska imat privatne zatvore, zdravstveno će imat oni koji plate, i sve ostalo što će nam dovest najmoćnija zemlja na svijetu....
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:06   #47
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ništa ne ovisi. Kad kažem režije, ne mislim na režije za jahtu i stan koji sam kupio ljubavnici.
Troškove interneta ne ubrojiti u režije može samo krajnje zaostao čovjek.
Velika većina hrvatskih obitelji ima nekretninu, dobar dio, nedavno je bio popis stanovništva i dvije. To naravno opterećuje režijama, ali ti ljudi ne mogu reći da - nemaju. Svatko ima pravo na Internet - i isti je dostupan besplatno u svakoj lokalnoj bibloteci i pučkom otvorenom učilištu, koje imamo praktično svugdje.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Čekanje za crni kruh u ratno doba? Netko ti je očito pogrešno prepričao što se to u ratno doba zbivalo u Hrvatskoj.
Nije mi nitko prepričavao... Imao sam dovoljno godina tada. Prosječne plaće (onima koji su radili) pale su na niti 200 DEM. Uostalom, Gibonni je to doba ovjekovječio:

Na meni je red da se dignem u pet
I u redu za crni kruh da čekam svitanje.
Na tebi je red za riječ ili dvije
Da ih pokloniš meni umjesto utjehe.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Super, nakon lektoriranja počeo si se baviti i psihologijom. Pa sad, ako je psihički problematično očekivati da ćeš umrijeti od gladi, u pravu si.
Da, očekivati da se umre od gladi u Republici Hrvatskoj znak je teškog psihičkog poremećaja.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Na ovu besmislicu si na forumu dobio odgovor valjda sto puta, ali ja ću odgovoriti zbog drugih forumaša.
Ljudi se debljaju zbog nekvalitetne i jeftine prehrane pune ugljikohidrata i masti.
Zato su, primjerice, u SAD-u najdeblji Crnci.
Jedan Forumaš je svojevremeno napisao da mu je na takve izjave o nekvalitetnoj prehrani djed koji je proveo rat u logoru rekao da tamo hrana nije bila baš nešto, i da su svi bili mršavi.

Ljudi su uglavnom debeli jer jedu puno. Znači, prepun stol, odnosno frižider. Ozbiljnih poremećaja u prehrani nemamo, barem ne u tolikom broju da okrene statistiku cijele države prema debelima.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Lažeš.
Živim 20 km od najbliže pučke kuhinje u Branimirovoj.
Do autobusa mi treba 4 km pješice, a autobus do Zagreba i natrag stoji više od 50 kn (možda sam napisao premalo).
Bez posla i vlastitog uzgoja ne bih imao što jesti.
Ne lažem. Da nemaš posla i drugih prihoda, imao bi socijalnu pomoć. Država bi ti financirala i dio režija. Jedna susjeda u Splitu je nažalost upala u takvu situaciju (još za rata ostala bez posla) i dok se nisu stvorili uvjeti za mirovinu godinama se vukla tako - možeš živjeti vrlo skromno, ali može se. U gradovima koji imaju organiziran prijevoz, dobije se i besplatan pokaz. Postoje i pučke kuhinje, i Cartitas, i još neki oblici pomoći.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zar je nerealno očekivati život u kojemu ćeš imati dovoljno za život koji se ne svodi na kupovanje 3. auta i iPizadrija, ali isto tako se ne svodi ni na puko preživljavanje putem zaduživanja?
Život se ne očekuje. Život se proživljava. Nitko ti neće pokloniti život kakav želiš.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zanimljiva opservacija. Pogotovo ako uzmemo u obzir da smo na ljestvici tik do Bosne, a svjetlosnim godinama daleko od Švicarske.
Ne, puno smo bliže Švicarskoj nego Bosni. Zadnjih godinu dana imao sam prilike prilično dobro radi posla upoznati BIH. Hrvatsku sam, hvala na pitanju, također dobro upoznao, prije dvije godine obišao preko 30 gradova, od Županje do Dubrovnika.

Preporučam da ako vidiš sve crno oko sebe, opterećuješ se glađu i neimaštinom - otiđi malo među ljude, prošetaj se po centrima. Vidjeti ćeš svugdje gužve radi velikog broja automobila (više nego duplo nego prije 25 godina), uredno pune kafiće... Ako dođeš do prve trafike, naći ćeš da ljudi svako malo kupuju cigarete, jer trećina stanovništva je dovoljno bogata da bi novce gotovo izravno spaljivali i tako dalje. Sve je to daleko od siromašnog društva.

Jednostavno, ne postoje nikakvi objektivni podaci da smo mi u bilo kojem segmentu siromašno društvo. Od broja studenata do kvalitete zdravstvene zaštite smo opet u top 20% u svijetu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:14   #48
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Molio bih te da me uputiš na nekog ozbiljnijeg, a ne na pajaca za narodnu zabavu...
Današnje su metode profinjenije, neće oni tog tipa zatvorit pa da od njega stvore patnika, što bi on htio, valjda ga se dojmila jedna davna izjava " priznajem samo sud svoje partije" pa bi htio tako i on danas, al ne ide....
I društvo je kompleksnije, ali svima je zajedničko: novac je mjerilo svih vrijednosti.
Uživajmo stoga još malo:
uskoro će Hrvatska imat privatne zatvore, zdravstveno će imat oni koji plate, i sve ostalo što će nam dovest najmoćnija zemlja na svijetu....
Pa uputi ti mene na nekog političkog zatvorenika danas Te 'druge metode', a pod tim vjerojatno misliš medijska ismijavanja su ništa drugo nego pisanje članaka koje ljudi vole čitati. I ismijava se sve - od Pernara do Milanovića, evo bilo neki dan nešto sa pršutom.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:24   #49
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Meni se uvodni post ove teme jako svidio, iz razloga što mi se čini da bi se temu moglo usmjeriti prema onome o čemu se kod nas nikad nije raspravljalo, odnosno o raslojavanju društva prema bogatstvu. To je tabu, još iz vremena socijalizma, jer tada je postavljena premisa da svi imaju pravo na sve - novi auto, nova ipizdarija, ljetovanje, zimovanje i ostalo. I godinama nam je uspjevalo održati taj privid, da svi mogu imati sve, zahvaljujući zaduživanju.
Tada je prije bila premisa da se razlike ne smiju previše vidjeti. Tako su dvoetažni direktorski stanovi bili skriveni u zgradama s kosim krovovima, u školi su djeca nosila kute, partijska vrhuška se nalazila po skrivenim lovištima i otocima zabranjenima za pristup.

Većina stvari je bila dosta unificirana, manje-više su svi imali proizvode istih proizvođača, osim ako se ne bi vani kupovalo i vlado je taj osjećaj da nitko nema nešto puno više. A kažu da su ljudi sretniji ako dvojica imaju 100, nego ako jedan ima 130, a drugi 170. Druga je stvar što se kod nas i danas osjeća prilično opterećenje materijalnim. Dosta je vidjeti kvalitetu voznog parka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:28   #50
nema krize u hrvatskoj sada,ovo je mali poremečaj.Prava kriza će tek doči pri kraju godine i sljedeče godine.

dogodine čemo slušati samo ovakve vijesti

Ministarstvu obrane i Ministarstvu unutarnjih poslova nedostaje oko 420 milijuna kuna za plaće. Na nedavnoj zatvorenoj sjednici Vlade prezentirani su podaci Ministarstva financija prema kojima MUP-u nedostaje oko 316 milijuna kuna, a Ministarstvu obrane 213 milijuna kuna, dok još veći minus, iako se ne zna koliki, ima Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta

http://danas.net.hr/hrvatska/trima-m...ijuni-za-place

Otkriće izvanredne revizije: Iz HEP-a nestalo još 200 milijuna kuna

HEP novac koji građani svakog mjeseca uplaćuju kao naknadu za obnovljive izvore, nije prosljeđivao agenciji Hrvatski operator tržišta energije d.o.o. (HROTE) što je bio dužan učiniti
U Hrvatskoj elektroprivredi izgleda da ne mogu bez afera. Još jednu otkrila je izvanredna revizija koja je u toj državnoj tvrtki otkrila kako je bivša uprava Ivana Mravka manipulirala novcem građana.

Naime, kako javlja HTV, HEP novac koji građani svakog mjeseca uplaćuju kao naknadu za obnovljive izvore, nije prosljeđivao agenciji Hrvatski operator tržišta energije d.o.o. (HROTE) što je bio dužan učiniti.

Dug je međuvremenu narasto na nevjerojatnih 200 milijuna kuna, a zanimljivo je kako nitko još ne zna gdje je taj novac nestao.

Zadnje uređivanje more : 08.08.2012. at 11:34.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:33   #51
Ukratko, bez puno filozofiranja.
1. Laž - ima toliko ne sive već crne ekonmije da ti pamet stane, od najmanje do najveće razine
2. Istina - ima toliko ljudi koja živi s manje od 1000, 1500, 2000 kuna da ti pame stane
3. Zaključak - od 1995 na ovamo nema nikakve (ili ima LAŽNE) porezne, carinske, financijske discipline(represije) + kontinuirano krademo na milijarde sami sebe, da toga NEMA imali bi svi. Kao konačni zaključak sami smo si krivi. I nitko drugi.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:58   #52
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A kažu da su ljudi sretniji ako dvojica imaju 100, nego ako jedan ima 130, a drugi 170.
Nebi se složio. Mišljenja sam da se radi o manjem broju ljudi unutar neke populacije. No obično se negdje koncentriraju da bi dobili privid većine. Ako se i sam pojaviš tamo onda, prirodno, dobiš takav dojam.
U krizama takve skupine teže da i dalje imaju po 100, a ti 0 (ništica).
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:00   #53
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ukratko, bez puno filozofiranja.
1. Laž - ima toliko ne sive već crne ekonmije da ti pamet stane, od najmanje do najveće razine
2. Istina - ima toliko ljudi koja živi s manje od 1000, 1500, 2000 kuna da ti pame stane
3. Zaključak - od 1995 na ovamo nema nikakve (ili ima LAŽNE) porezne, carinske, financijske discipline(represije) + kontinuirano krademo na milijarde sami sebe, da toga NEMA imali bi svi. Kao konačni zaključak sami smo si krivi. I nitko drugi.
kad bi to bar bila istina.....
kriv je neoliberalni potrošački kapitalistički sistem u kojem se može kupiti sve i sve je na prodaju, pa i izuzeće od kaznene odgovornosti.
osim toga, kriza poslovnog i svakog drugog morala je na vrhuncu, što je i normalno kada se zna da se braniocem tog istog morala proglašava KC koja je najnemoralnija od svih.....
zatim, u globaliziranom svijetu punom apsurda krize se osjećaju svugdje...
pa tako imamo paradoks da su druga i treća ekonomija svijeta okupirane države sa vojnim prissutvom prve ekonomije svijete što je neodrživo....
itd.itd....
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:51   #54
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Čekanje za crni kruh u ratno doba? Netko ti je očito pogrešno prepričao što se to u ratno doba zbivalo u Hrvatskoj.
Temeljem ovog upisa upitno je tko je tebi prepričavao zbivanja tada. Ispred svake pekare u Zagrebu je bio popriličan red...

Quote:
Na ovu besmislicu si na forumu dobio odgovor valjda sto puta, ali ja ću odgovoriti zbog drugih forumaša.
Ljudi se debljaju zbog nekvalitetne i jeftine prehrane pune ugljikohidrata i masti.
U Hrvatskoj je prije razlog debljanju načina života nego kvaliteta prehrane.
Masnija hrana se jela prije 90ih ali su pretili bili uglavnom foteljaši, radnička klasa je čvarke i slaninu trošila za strojevima...danas je ionako većina na uredskim stolcima a radnička klasa ima sindrom karpalnog tunela i poveće guzice ma koliko se zdravo hranila.

Quote:
Bla, bla, bla. Daleko nam je toplije nego Eskimima.
Halo, ne živimo u Africi, nego u Europi!
I Rumunji su u Europi, u EU dapače, pa se upitaj jel bolje prosječnom Hrvatu ili Rumunju

Quote:
Zar je nerealno očekivati život u kojemu ćeš imati dovoljno za život koji se ne svodi na kupovanje 3. auta i iPizadrija, ali isto tako se ne svodi ni na puko preživljavanje putem zaduživanja?
Život na kredit je popularan ali nerealan i prekomotan i MORA te kad tad ugrist za dupe. Već 2. auto i neIsmartphone je nepotrebna komocija.

A da se moglo bez kredita uz REALNE svjetonazore, moglo se.

@autoru teme - drži se i izvješti u struci, a ako će se ova vukojebina imalo urediti mogao bi i prosperirati bolje od većine ekipe rođene sa zlatnom žlicom.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:19   #55
Ajmo malo demistificirat te kredite.
Cijela naša i svjetska ekonomija počiva na kreditima.
Za svaki ozbiljan posao potrebni su krediti i kreditiranje.
Sad nam žele prodat foru da smo besprotrebno trošili na kredit, a bez kredita se ne može funkcionirati.
Oet još jedna laž kapitala u cilju povećanja kamatnih stopa i dobiti.
Ako im se krediti ne isplate, što ih daju?
Sve najveće strane banke koje kreditiraju u hrvatskoj imaju veliku dobit.
Kapitalu ovaj sistem pogoduje.
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:38   #56
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
.
Cijela naša i svjetska ekonomija počiva na kreditima.
Za svaki ozbiljan posao potrebni su krediti i kreditiranje.
Priče za malu djecu

Osobno radim u privatnoj firmi koja posluje od 1982god. i zapošljava trenutno stalno zaposlenih cca 30 ljudi...
Krenula iz male garaže bez ikakvih kredita i pozajmica i tako dan danas uredno posluje s dobiti koja je svake godine sve bolja (iako se osjeti zadnje dve godine da se količina posla smanjila, ali nije starašno kao kod nekih)

Vlasnik firme nema vile, apartmane, bijesne automobile, porezne dugove, kredite i nikad nije poslovao s državom... valjda zbog toga i stoji stabilno sve ove godine i odoljeva krizi
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:41   #57
Naravno da kapitalu pogoduje, baš po financijskom sustavu se vidi banke su tek u stranom vlasništvu, nakon priljeva kapitala, podebljale kapital.
Banke koje su ostale u državnom vlasništvu i u Hrv i Slo su najebale jer su neposobni/podobni pojedinci diktirali gdje i kome se mora kapital usmjeravati, i završavaju u minusu jer su se punili privatni džepovi i sistematski uništavalo gospodarstvo i istovremeno uistinu bespotrebno trošili krediti.

Svjetske ekonomije su porobljene svjetskim ratovima i kontrolom nafte, tek nakon toga se propagandom banalizira kreditiranje da bi se dug/ovisnost prelila na građanstvo - dužničko ropstvo. Komunizam i uravnilovka je to sprječavalo u našim krajevima do 90tih, sa zna se kakvim iznimkama i posljedicama u konačnosti.

Zašto bi bilo potrebno kreditiranje za posao i poslovanje, baš obrnuto, ekonomija je zdrava dok kreditiranje nije potrebno za normalno poslovanje, no budući da to trenutno nije u interesu kojekakvim lobijima konkurentnost se mora marginalizirati sa ciljem modernog feudalizma.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:44   #58
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Priče za malu djecu

Osobno radim u privatnoj firmi koja posluje od 1982god. i zapošljava trenutno stalno zaposlenih cca 30 ljudi...
Krenula iz male garaže bez ikakvih kredita i pozajmica i tako dan danas uredno posluje s dobiti koja je svake godine sve bolja (iako se osjeti zadnje dve godine da se količina posla smanjila, ali nije starašno kao kod nekih)

Vlasnik firme nema vile, apartmane, bijesne automobile, porezne dugove, kredite i nikad nije poslovao s državom... valjda zbog toga i stoji stabilno sve ove godine i odoljeva krizi
Upravo to, realan čovjek koji zna koliko mu je dosta i nema potrebe mjerit se sa susjedima...ali uz to mora zaobilaziti poslovanje sa državom...
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:48   #59
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ustajanje u pet ujutro i onda na hladnoći u red za državno subvencionirani crni kruh, u ratno doba kada je prosječna plaća bila niti 200 DEM. Vuklo se to godinama.
?????????????O čemu vi pričate??
viviana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:52   #60
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Ajmo malo demistificirat te kredite.
Cijela naša i svjetska ekonomija počiva na kreditima.
Za svaki ozbiljan posao potrebni su krediti i kreditiranje.
Sad nam žele prodat foru da smo besprotrebno trošili na kredit, a bez kredita se ne može funkcionirati.
Oet još jedna laž kapitala u cilju povećanja kamatnih stopa i dobiti.
Ako im se krediti ne isplate, što ih daju?
Sve najveće strane banke koje kreditiraju u hrvatskoj imaju veliku dobit.
Kapitalu ovaj sistem pogoduje.
Pa to uopće nije istina. Firme sa kojima ja surađujem većinom su startup firme koje se financiraju VC novcem.

According to the National Venture Capital Association, 11% of private sector jobs come from venture backed companies and venture backed revenue accounts for 21% of US GDP.

Ako imaš dobru ideju, solidan poslovni plan i ako tu ideju znaš prezentirati, može se naći VC novca i kod nas.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.