Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2012., 13:54   #61
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Velika većina hrvatskih obitelji ima nekretninu, dobar dio, nedavno je bio popis stanovništva i dvije. To naravno opterećuje režijama, ali ti ljudi ne mogu reći da - nemaju. Svatko ima pravo na Internet - i isti je dostupan besplatno u svakoj lokalnoj bibloteci i pučkom otvorenom učilištu, koje imamo praktično svugdje.



Nije mi nitko prepričavao... Imao sam dovoljno godina tada. Prosječne plaće (onima koji su radili) pale su na niti 200 DEM. Uostalom, Gibonni je to doba ovjekovječio:

Na meni je red da se dignem u pet
I u redu za crni kruh da čekam svitanje.
Na tebi je red za riječ ili dvije
Da ih pokloniš meni umjesto utjehe.




Da, očekivati da se umre od gladi u Republici Hrvatskoj znak je teškog psihičkog poremećaja.



Jedan Forumaš je svojevremeno napisao da mu je na takve izjave o nekvalitetnoj prehrani djed koji je proveo rat u logoru rekao da tamo hrana nije bila baš nešto, i da su svi bili mršavi.

Ljudi su uglavnom debeli jer jedu puno. Znači, prepun stol, odnosno frižider. Ozbiljnih poremećaja u prehrani nemamo, barem ne u tolikom broju da okrene statistiku cijele države prema debelima.



Ne lažem. Da nemaš posla i drugih prihoda, imao bi socijalnu pomoć. Država bi ti financirala i dio režija. Jedna susjeda u Splitu je nažalost upala u takvu situaciju (još za rata ostala bez posla) i dok se nisu stvorili uvjeti za mirovinu godinama se vukla tako - možeš živjeti vrlo skromno, ali može se. U gradovima koji imaju organiziran prijevoz, dobije se i besplatan pokaz. Postoje i pučke kuhinje, i Cartitas, i još neki oblici pomoći.



Život se ne očekuje. Život se proživljava. Nitko ti neće pokloniti život kakav želiš.



Ne, puno smo bliže Švicarskoj nego Bosni. Zadnjih godinu dana imao sam prilike prilično dobro radi posla upoznati BIH. Hrvatsku sam, hvala na pitanju, također dobro upoznao, prije dvije godine obišao preko 30 gradova, od Županje do Dubrovnika.

Preporučam da ako vidiš sve crno oko sebe, opterećuješ se glađu i neimaštinom - otiđi malo među ljude, prošetaj se po centrima. Vidjeti ćeš svugdje gužve radi velikog broja automobila (više nego duplo nego prije 25 godina), uredno pune kafiće... Ako dođeš do prve trafike, naći ćeš da ljudi svako malo kupuju cigarete, jer trećina stanovništva je dovoljno bogata da bi novce gotovo izravno spaljivali i tako dalje. Sve je to daleko od siromašnog društva.

Jednostavno, ne postoje nikakvi objektivni podaci da smo mi u bilo kojem segmentu siromašno društvo. Od broja studenata do kvalitete zdravstvene zaštite smo opet u top 20% u svijetu.
Pa čuješ prodaja automobila je pala 30 posto,a oko nekretnina,nije isto imati stan u Zagrebu i potleušicu u Zagori.
O nezaposlenosti da ne govorim i drugim problemima.
žirinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:55   #62
Quote:
viviana57 kaže: Pogledaj post
?????????????O čemu vi pričate??
Ovo mi je fascinantno...na kojem si oblaku ti tad bila?!

http://dalje.com/hr-zagreb/ko-u-davn...-metara/238902

Uz Gibu i TBF - ST stanje uma:

kada izlazim iz lifta prvo pustam starije
čekam red za crni kruh, idem u skolu,
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:56   #63
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Priče za malu djecu
Vlasnik firme nema vile, apartmane, bijesne automobile, porezne dugove, kredite i nikad nije poslovao s državom... valjda zbog toga i stoji stabilno sve ove godine i odoljeva krizi
Koji kurac onda radi,jer mu tada nije bilo pametnije da se učlani u HDZ i zaposli u nekoj državnoj agenciji i prima xxxxx kn mjesečno bez stresa i ikakve odgovornosti.Samo treba pazit da ne primi veliko mito i da ga ne uhvate sa više od 2 prostitutke u nekom lokalu.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:59   #64
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Koji kurac onda radi,jer mu tada nije bilo pametnije da se učlani u HDZ i zaposli u nekoj državnoj agenciji i prima xxxxx kn mjesečno bez stresa i ikakve odgovornosti.Samo treba pazit da ne primi veliko mito i da ga ne uhvate sa više od 2 prostitutke u nekom lokalu.
baš budale, a ima nas svakakvih
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:00   #65
Quote:
more kaže: Pogledaj post
nema krize u hrvatskoj sada,ovo je mali poremečaj.Prava kriza će tek doči pri kraju godine i sljedeče godine.

Dug je međuvremenu narasto na nevjerojatnih 200 milijuna kuna, a zanimljivo je kako nitko još ne zna gdje je taj novac nestao.
Pa naravno kad nam zemlju vodi ekipa idiota i ekipa lopova vec od 90-te.Meni se
cini da smo pustili Srbe da nas porobe 90-tih manje bi stete bilo nego ovo u cemu danas zivimo, ako se to moze zvati Drzavom???Tko god moze i ima ikakvh uvjeta nega brise u USA ili Canadu..moja topla preporuka.
Takoder zalim ove jadne studente koji uce i studiraju a nisu svjesni da im je vecini za qujac to sto se muce i uce .
Eto dokle su nas doveli u samo 20 godina, rashebano je sve po redu, ali ne ne staje se, ide se dalje prema provaliji.Zasto??Jesmo li mi stvarno toliko nacija budaletina da smo ovo sve zasluzili???I svi samo sutimo, pisemo tu po netu anonimno, bojimo se izaci pred Vladu(koja bila) i izazvati gradjanski nemir...
Da me netko krivo ne shvati, ja sam Hrvat ali vise nisam ponosan Hrvat, i pitam se da sutra opet zarati koliko bi ljudi dobrovoljno uzeli puske i branilo Domovinu ??,,jer ovo danas nije Dom.
Sorry ako su se neki nasli uvrjedeni ovim postom.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:03   #66
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Ovo mi je fascinantno...na kojem si oblaku ti tad bila?!

http://dalje.com/hr-zagreb/ko-u-davn...-metara/238902

Uz Gibu i TBF - ST stanje uma:

kada izlazim iz lifta prvo pustam starije
čekam red za crni kruh, idem u skolu,
a na kojem si ti oblaku jer netko vam je očito krivo prepričano, jer ipak,iako kao mala sjecam se dobro tih vremena,
tak da..nikad nismo bili u goroj situaciji nego sada, nikad, samo vi toga očito niste svjesni
viviana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:08   #67
Quote:
viviana57 kaže: Pogledaj post
a na kojem si ti oblaku jer netko vam je očito krivo prepričano, jer ipak,iako kao mala sjecam se dobro tih vremena,
tak da..nikad nismo bili u goroj situaciji nego sada, nikad, samo vi toga očito niste svjesni
Ako Hrvati tako dobro žive kako svaki dan raste broj onih kojima su računi blokirani i koji su pod ovrhama?
Svakodnevno se objavljuju podaci.
I oni su teški.
Prema tome očito se radi o životarenju.
žirinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:09   #68
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
.
Takoder zalim ove jadne studente koji uce i studiraju a nisu svjesni da im je vecini za qujac to sto se muce i uce ..
Ovo potpisujem !
viviana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:11   #69
Quote:
žirinovski kaže: Pogledaj post
Ako Hrvati tako dobro žive kako svaki dan raste broj onih kojima su računi blokirani i koji su pod ovrhama?
Svakodnevno se objavljuju podaci.
I oni su teški.
Prema tome očito se radi o životarenju.
ma ne sada, govorim sto je bilo nekad, ti očito ne čitaš detaljno, sorry
viviana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:13   #70
Quote:
viviana57 kaže: Pogledaj post
a na kojem si ti oblaku jer netko vam je očito krivo prepričano, jer ipak,iako kao mala sjecam se dobro tih vremena,
tak da..nikad nismo bili u goroj situaciji nego sada, nikad, samo vi toga očito niste svjesni
Da prepričano , ja bio u tom redu sa svojih 10ak godina.

Državni službenici možda nisu bili u goroj situaciji...ili jesu slično prije 10ak godina ali tek sad bi trebalo biti čistki...ali nema se muda i dalje koliko bi drastične mjere trebalo biti...za oporavak barem 500.000 nezaposlenih nažalost
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:23   #71
Quote:
viviana57 kaže: Pogledaj post
ma ne sada, govorim sto je bilo nekad, ti očito ne čitaš detaljno, sorry
Nisam ni mislio na to,slučajno sam stavio ovaj post ispod tvog, jer očito i ti govoriš o tome.
žirinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:26   #72
to što nekolicina naših ispašta za svoje financije, a glumili su paris hilton,nije mi žao,
ali sto običnom malom čovjeku nije dopušten normalan život, koji je sve uložio u posao i faks...to ubija..
grijanje, voda, struja, prehrana osnovna, hig. potepštine, dječje potrepštine
pa zar su naši starci ikad o tome diskutirali?
zafrkavali su možda kolegicu ako ima bolju bundu, a vidi nas sad, zavidimo jedni drugima na glupim krpicama iz kine
viviana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:35   #73
E pa evo mojih 2 centa:

radim u privatnoj firmu u stranom vlasništvu u industrijskoj grani koja je u krizi.

U mom uredu u zadnjih 6 mjeseci:

- cura koja ima plaću oko 5k KN je kupila Iphone 4s, uz ugovornu obvezu od dvije godine, zaposlena je na određeno, a dečko s kojim živi je isto bio zaposlen na određeno, ali mu je ugovor istekao pa sad nema primanja. Oboje su VSS
- kolega je upravo danas kupio samsung galaxy (ovaj najskuplji, nisam siguran za model). 1000 kn keša i ugovorna obveza na 2 godine. Prodaje otplaćen auto star 4 godine (sa 40000 km na satu) da bi kupio novi na kredit. Plaća 5500 HRK.
- Cura broj 2 već tri tjedna pokušava kupit Iphone 4s, ali joj je puno iskeširat 2k KN jer je dečku kupila za 3k KN ronilačku opremu naravno na rate. Plaća 5700; 100kn gore dolje.

I onda je kriza, skupe su režije, ljudi nemaju šta za jesti: od 6 ljudi u uredu 3 je kupilo nove mobitele na kredit, za koje će trebati 2 plaće da ih otplate. Čovječe država ti uzme 50 posto nesigurnih primanja, a ti još 15 posto daš za telefon. I svi puše. I kava svaki dan u bircu.

I kriza je nema se love: pa od kuda će i biti?
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:41   #74
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
E pa evo mojih 2 centa:

radim u privatnoj firmu u stranom vlasništvu u industrijskoj grani koja je u krizi.

U mom uredu u zadnjih 6 mjeseci:

- cura koja ima plaću oko 5k KN je kupila Iphone 4s, uz ugovornu obvezu od dvije godine, zaposlena je na određeno, a dečko s kojim živi je isto bio zaposlen na određeno, ali mu je ugovor istekao pa sad nema primanja. Oboje su VSS
- kolega je upravo danas kupio samsung galaxy (ovaj najskuplji, nisam siguran za model). 1000 kn keša i ugovorna obveza na 2 godine. Prodaje otplaćen auto star 4 godine (sa 40000 km na satu) da bi kupio novi na kredit. Plaća 5500 HRK.
- Cura broj 2 već tri tjedna pokušava kupit Iphone 4s, ali joj je puno iskeširat 2k KN jer je dečku kupila za 3k KN ronilačku opremu naravno na rate. Plaća 5700; 100kn gore dolje.

I onda je kriza, skupe su režije, ljudi nemaju šta za jesti: od 6 ljudi u uredu 3 je kupilo nove mobitele na kredit, za koje će trebati 2 plaće da ih otplate. Čovječe država ti uzme 50 posto nesigurnih primanja, a ti još 15 posto daš za telefon. I svi puše. I kava svaki dan u bircu.

I kriza je nema se love: pa od kuda će i biti?
I sad će ti viviana napisati da nikad nije bilo ovako teško, a je ovaj iPhone ima dosta preko 100 grama
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:45   #75
Quote:
viviana57 kaže: Pogledaj post
to što nekolicina naših ispašta za svoje financije, a glumili su paris hilton,nije mi žao,
ali sto običnom malom čovjeku nije dopušten normalan život, koji je sve uložio u posao i faks...to ubija..
grijanje, voda, struja, prehrana osnovna, hig. potepštine, dječje potrepštine
pa zar su naši starci ikad o tome diskutirali?
zafrkavali su možda kolegicu ako ima bolju bundu, a vidi nas sad, zavidimo jedni drugima na glupim krpicama iz kine
To nikako nije nekolicina...
Obični mali ljudi ne idu i na zimovanja i ljetovanja, ne dime šteku mjesečno i troše na kojekakve pizdarije.

Da diskutirali su i ne samo to, Mađarska, Trst, Brežice u novije vrijeme ti nisu poznati?...i opet ću ja o oblacima, a možda si ipak bila premala
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:50   #76
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
E pa evo mojih 2 centa:

radim u privatnoj firmu u stranom vlasništvu u industrijskoj grani koja je u krizi.

U mom uredu u zadnjih 6 mjeseci:

- cura koja ima plaću oko 5k KN je kupila Iphone 4s, uz ugovornu obvezu od dvije godine, zaposlena je na određeno, a dečko s kojim živi je isto bio zaposlen na određeno, ali mu je ugovor istekao pa sad nema primanja. Oboje su VSS
- kolega je upravo danas kupio samsung galaxy (ovaj najskuplji, nisam siguran za model). 1000 kn keša i ugovorna obveza na 2 godine. Prodaje otplaćen auto star 4 godine (sa 40000 km na satu) da bi kupio novi na kredit. Plaća 5500 HRK.
- Cura broj 2 već tri tjedna pokušava kupit Iphone 4s, ali joj je puno iskeširat 2k KN jer je dečku kupila za 3k KN ronilačku opremu naravno na rate. Plaća 5700; 100kn gore dolje.

I onda je kriza, skupe su režije, ljudi nemaju šta za jesti: od 6 ljudi u uredu 3 je kupilo nove mobitele na kredit, za koje će trebati 2 plaće da ih otplate. Čovječe država ti uzme 50 posto nesigurnih primanja, a ti još 15 posto daš za telefon. I svi puše. I kava svaki dan u bircu.

I kriza je nema se love: pa od kuda će i biti?
Ne mogu shvatiti da ljudi s plaćom s 5000 kuna i neki i s nezaposlenim partnerom kupuju luksuzne stvari?
Jel to snobizam ili malograđaština?
Ispada da su im bitnije neke pizdarije nego plaćanje računa život po onoj"Pokrij se koliko imaš"?
žirinovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:59   #77
Quote:
žirinovski kaže: Pogledaj post
Ne mogu shvatiti da ljudi s plaćom s 5000 kuna i neki i s nezaposlenim partnerom kupuju luksuzne stvari?
Jel to snobizam ili malograđaština?
Ispada da su im bitnije neke pizdarije nego plaćanje računa život po onoj"Pokrij se koliko imaš"?
To je trend, to se mora imat, nije danas rijetkost iPhone i neki gradski autić na kredu a doma mesni narezak nedjeljom, pašteta inače. I onda kukulele kad plaća okasni...i naravno uvijek je netko drugi kriv
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:04   #78
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
E pa evo mojih 2 centa:

radim u privatnoj firmu u stranom vlasništvu u industrijskoj grani koja je u krizi.

U mom uredu u zadnjih 6 mjeseci:

- cura koja ima plaću oko 5k KN je kupila Iphone 4s, uz ugovornu obvezu od dvije godine, zaposlena je na određeno, a dečko s kojim živi je isto bio zaposlen na određeno, ali mu je ugovor istekao pa sad nema primanja. Oboje su VSS

I kriza je nema se love: pa od kuda će i biti?
Svak zaradjuje onoliko koliko zaradjuje i mislim da nitko nema pravo drzati prodike jeli netko trebao kupiti Iphone ili svaki mjesec vrecu od 50k kumpira...dobijes placu i potrosis je, kako?, to je individualno.
uostalom i drzavna HRTV televizija svaki dan nas reklamama nagovara da kupujemo mobitele, najnovije tv uredaje, i ostala cuda zapadne civilizacije.
Jedini problem u nas je to da je stil zivota "zapadno-americki" sve vise, samo se zaboravilo na jednu sitnicu - MONEY
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:05   #79
Situacija u zemlji je grozna i to je puka istina. Vidim da mnogima ovdje teško pada kada moraju reći da smo u banani, ali činjenično stanje govori da jesmo. Činjenice poput 220000 dužnika, među kojima sam i osobno, koji nemogu plaćati svoje kredite jer su zbog recesije ostali bez posla, činjenice poput one da imamo neznam ni ja koliko stotina tisuća nezaposlenih, broj koji se ne pamti u Hrvatskoj, a bome niti u Jugoslavenskoj povijesti. Činjenica je da Hrvatska kuna nikada nije vrijedila manje, i da sada govoriti da imaju, mogu samo oni koji zarađuju preko 6-7000kn mjesečno, i pritom nisu kreditno opterećeni u nikojem pogledu. Činjenica je također, da su plaće pale u prosjeku 30-40%, dok su svi potrošački derivati, počevši od kruha pa na dalje poskupjeli 80-100% u proteklih 10-12 godina.
I onda mi nemožete pričati da ne gladujemo, ne gladujete možda vi, autori svojih postova, ali uvjeravam vas, da osim mene, postoji još ogroman broj onih, dapače, više je nas nego vas, koji doslovno moramo razmišljati hoće li nam danas pol kruha biti dovoljno, ili moramo uzeti cijeli.

Lako je sjediti za tipkovnicom i tipkati, baš kao i meni sad od frenda, ali proživljavati to je jedna druga dimenzija. I da, bit će nas gladnih još i više, jer do sada se nitko nije potrudio da nam napravi bolje, svatko se brinuo samo o svom šupku, i sad snosimo posljedice upravo mi, obični mali ljudi. Bookmarkat ću ovu temu i podignuti ju opet za nekih godinu dana, pa ćemo vidjet kako će onda tko pjevati....
MX518 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:14   #80
Quote:
viviana57 kaže: Pogledaj post
a na kojem si ti oblaku jer netko vam je očito krivo prepričano, jer ipak,iako kao mala sjecam se dobro tih vremena,
tak da..nikad nismo bili u goroj situaciji nego sada, nikad, samo vi toga očito niste svjesni

Situacija je bila daleko gora nego sada, ali perspektiva je bila bolja.
Danas je situacija puno bolja nego tada, ali perspektiva je znatno losija.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.