Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2013., 13:30   #821
A koliko bi mjesečno imao troškove za auto da ne radiš sam na njemu popravke i da tankaš na benzinskoj kao ostali?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 19:07   #822
Zanimljivo, izvoz nam je veći nego 2008. Limun kaže.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:14   #823
vjerojatno je dosta vas primjetilo, možda je netko i reagirao na nekom drugom podforumu...
Naime radi se o tome koliko je pitanje u naslovu ovog podforuma relativna stvar to jest odgovor debelo ovisi kome je to pitanje postavljeno...
Već par dana povlači se po medijima izjava- rekao bi čak u neku ruku vapaj- čelnika sindikata zaposlenih u državnim službama. Problem je da je zbog neke birokratske zavrzlame-nekakvog centralnog obračuna plaće- plaća pojedincima iz policije ili sudstva kasni čak i 11 dana, i sad ljudi eto ne mogu platiti vrtić i prijete im ovrhama nad nekretninama.
Mislim stvarno, kada nebi bilo ovih riječi ''čak'' i ''11 dana'' i ''vrtić'' ova bi vijest bila neprimjećena u sivilu svakodnevnih loših vijesti.
Ovako je ova izjava baš debilna- kao da ovih 370 000 nezaposlenih koji uopće nemaju plaće i ovih xxx koji rade i ne dobivaju plaću i ovih xxx koji rade i plaća im kasni 111 dana imaju za vrtić.
A budimo iskreni- nikakva banka ti za 11 dana kašnjenja neće prijetiti izbacivanjem iz stana...
Ukratko, dečki i cure na državnim jaslama- izjava sindikaliste vam je za
probudite se i pogledajte malo oko sebe narod iz ''realnog sektora''...
ovaj put je bila lažna uzbuna, uskoro bi i vas moglo strefiti '' stezanje kaiša'' kako bi rekla dobra stara Milka Planinc
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 23:20   #824
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A na globalnom tržištu su stvari takve - ako onaj na Tajlandu nešto napravi z 300, onda jednostavno nemoj ni pokušavati raditi istu stvar za 1000 jer ćeš propasti, to je vrlo jednostavna stvar. Uvesti može to i firma od 10 kuna, a ako prodaje za 800, lijepa zarada.

Jednostavno - moj savjet je da se ne treba boriti s onima koji rade za 100 dolara mjesečno, osim ako se ne želi raditi za 80 dolara, a vjerujem da se ne želi.

Kakvo robovlasničko društvo? U svijetu je bolje nego ikada, u azijskim državama gdje se doslovno gladovalo do prije par desetaka godina danas su tvornice, stanovi, ljudi kupuju motocikle, neki i automobile... Kineski prosjek je došao na razinu hrvatskog minimalca, što je do relativno nedavno bio SF.

A glede tvog stolara - evo mu Ikea, lijepo pokazuje kako se i europski namještaj može prodavati. I hrvatski, jer neki hrvatski proizvođači rade za istu, umjesto da pokušavaju prodati dizajn iz 70-tih, jer im je zaposliti "dizajnera" skupo. No, takmičiti se u manufakturi s Azijatima - jednostavno je izgubljena bitka. A to je problem u Hrvatskoj i možda glavni uzročnik krize - neshvaćanje da se svijet promijenio i da svi naši nekadašnji kupci danas imaju puno veću slobodu izbora.

No, opet, dobra vijest je da ti možeš kupiti taj stol za 1000 i preskočiti cijelu tu priču. Vidiš kako je sloboda odabira dobra!
Gospon Vojky ja nisam na vašoj razini ali volio bih znati budući da ste u sve upućeni što će se dogoditi sa azijskim stanovništvom koje je do jučer gladovalo a što kod nas kad tehnologija zaživi na višoj razini? Prije par godina u jednom našem malom mistu se moglo preživjeti radom u vinogradu branjem grožđa. Mnoge majke, nezaposleni pa i ja osobno (dok nisam imao normalan radni odnos sam bio na takvo što primoran i nije me bilo sramota) smo radili sve dok nisu kupili jedan skupi strojček.

Stroj za branje grožđa

Dotični kombajn za branje grožđa smanjuje potrebu za 150 berača dnevno. VAU što jest, jest to je PROGRESS ali što sa običnim , malim ljudima kojima je zbog tog NAPRETKA oduzeta dnevnica s kojom krpe kraj s krajem. Zanemarimo tv gluposti i fantastičan svijet bajki koji nam ta mala kutijica serviranih laži nudi i sjetimo se da među nama i takvi ljudi postoje. Ne mogu svi biti vozači kombajna ili inžinjeri itd.

Ono što hoću reći jest sljedeće a odnosi se i na "ljepu našu" jest što mi možemo očekivati od budućnosti za zaposlenje tu kad nas fantastičan svijet tehnologije stavi pod lokot. Da li će taj kinez koji je do jučer gladovao i dalje biti rob u nekoj tvornici ili će završiti na ulici kad ga/nas zamjeni mašina/robot ? Što će biti s beračima duhana dan danas ?

"...next generation of robots—which will soon become cheaper than human labor..." jer kako vidimo i oni su im preskupi "...Chinese labor to be too expensive..." kad je u pitanju neutaživa glad za pohlepom jer ipak to je biznis.

prilažem link http://www.forbes.com/sites/singular...-u-s-industry/

Šta će biti kad se krene s ostalom robotizacijom u ostalim granama kad recimo više ne budu bile potrebne trgovkinje pa se sve ljepo automatizira jer hey tko je lud plaćati nekog za blagajnom kad to automat sve sam riješi s minimalnim održavanjem s par zaposlenika koji će se o svemu tome brinuti.

Sve je to sjajno i bajno ali bojim se da nam se piše loša budućnost kako u svijetu tako i kod nas na brdovitom balkanu. Gdje ćemo radit svi mi pitam vas ja ljepo gospodine Vojky? Nismo svi projektirani da budemo ultra pametni, zgodni, talentirani poput nogometaša, manekenki, glumaca, glazbenika, it stručnjaka, menađera bla bla bla u nedogled. Svakim danom nas je sve više i više a dobrih radnih mjesta rapidno sve manje i manje. Volio bih da mi to stručno objasnite jer me doista, doista strah tog progressa koji dolazi ...
merkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 00:21   #825
Pa eto, mogu ja.
"Nismo svi projektirani da budemo ultra pametni, zgodni, talentirani poput nogometaša, manekenki, glumaca, glazbenika, it stručnjaka, menađera bla bla bla u nedogled" - ovo je čista malograđanština, na kojoj se bazira cijelokupno hrvatsko društvo. Stalno gledamo u te kvazi medijski eksponirane ljude, a koji su u stvari 1 među nas 100,000 tisuća. Ako ih ima 40 koji se cijelo vrijeme vrte po medijima, rekao sam previše.
Prije nekog vremena sam čitao vijest, o jednom čovjeku izneznamkojeggradauhrvatskoj, koji cijelo vrijeme radi i zarađuje pare u krizi, a ne vozi "prede mečka", već KIU.
Pa pogledajmo statistiku obrazovanja stanovništva.
Fascinantno je koliko je NKV i PKV zaposleno u obrazovanju i zdravstvu:
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:42   #826
Quote:
merkel kaže: Pogledaj post
Sve je to sjajno i bajno ali bojim se da nam se piše loša budućnost kako u svijetu tako i kod nas na brdovitom balkanu. Gdje ćemo radit svi mi pitam vas ja ljepo gospodine Vojky? Nismo svi projektirani da budemo ultra pametni, zgodni, talentirani poput nogometaša, manekenki, glumaca, glazbenika, it stručnjaka, menađera bla bla bla u nedogled. Svakim danom nas je sve više i više a dobrih radnih mjesta rapidno sve manje i manje. Volio bih da mi to stručno objasnite jer me doista, doista strah tog progressa koji dolazi ...
Usluge, usluge, usluge. Danas je kriza, pa ni za to nema puno prostora (ali prostora ima) u RH, ali vani je sasvim najnormalnije za svaku sitnicu unajmiti nekog, razina automatizacije je viša nego u RH, a nezaposlenost daleko niža. Primjer ti je USA kojima je kraj svijeta kad nezaposlenost prijeđe 10%, a imaju daleko, daleko više automatizacije nego mi.

I to su obično poslovi za koje ne treba znanje, samo dobra ideja i malo prakse.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:22   #827
Usluge mogu biti i proizvodnja!
Svašta se trpa u usluge!
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.