Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2015., 20:07   #461
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Sam ja negdje rkeao da čovjek sa završenom srednjom školom sve zna? Naravno da nisam. Isto kao što ne zna niti ovaj koji završi fakultet. Ali kada dođe inženjer kurac-palac na posao, a tu je neki lik već 5+ godina, valjda nije dovoljno glup da pomisli "Vid'budale, što će on meni pokazati nešto što ovdje već godinama radi, ja imam papir"...dok će pametni inženjer pomisliti "Vjerojatno je nešto i naučio tijekom godina, pa mi može pokazati neke trikove, a ono što znam, ću samo opet ustvrditi".

O tome ja govorim...da i ekipa koja nije VSS ima dosta često i veće praktično znanje jer su ipak više učili praktiku u realnom životu nego teoriju na fakultetu. Točno ove zadnje 2 rečenice koje si napisao. Kako je rekao profesor na fakultetu "Prvih 6-12 mjeseci se lako može desiti da ste vi trošak tvrtci, a tek onda ćete početi donositi dobit tvrtci.". Naravno, ne mora to biti točno, ali više manje..
Ma tu se slažemo onda.

Samo iritira da neki stvarno obezvrijeđuju visokoobrazovane i ne uzimaju u obzir uloženi trud u školovanje. To je već postalo toliko komično da evo neki kolega je otvorio temu da ga zajebavaju, jer mu se ne da više orati i kopati po naftnoj platformi, nego želi biti inženjer i da je zato među ovim intelektualcima koji kopaju smatran lijenivcem.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:58   #462
Živnula je tema, samo odakle krenuti

Odgovor na pitanje iz naslova - ovisi
A ako ćemo o formiranju cijena, drugi su to vjerujem bolje objasnili nego da sad mudrujem

Quote:
Inžinjer ekonom kaže:
Dok visokoobrazovani, kojih je usput rečeno 1 na 5 zaposlenih, često istina na početku čak zarađuju i mnogo manje novce za vrijeme stažiranja, ali kasnije s radnim stažem i ovisno o vlastitim sposobnostima, plaća se nekoliko puta multiplicira,
Da? Di to, ako ćemo o našim uvjetima ne vjerujem baš da se plaća multiplicira, radije bih rekao da je ipak slučaj kao u sljedećoj rečenici posta kojeg sam kvotao, odnosno da se nešto poveća, da ne kažem minimalno, ali da se multiplicira

Dok visokoobrazovani, kojih je usput rečeno 1 na 5 zaposlenih, često istina na početku čak zarađuju i mnogo manje novce za vrijeme stažiranja, ali kasnije s radnim stažem i ovisno o vlastitim sposobnostima, plaća se nekoliko puta multiplicira

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Lazes ko kocar.

Liječnici organizirani u ceh imaju apsolutnu kontrolu nad time tko, pod kojim uvjetima, i za koju cijenu, smije pružati zdravstvene usluge.

Prvi uvjet za bavljenje medicinom jest to da ste diplomirali na akreditiranom medicinskom fakultetu. Akreditaciju vam, pogađate, mogu izdati samo članovi već postojećeg ceha. To je od prilike kao da u nekom gradu imate samo jednog pekara, a za otvoriti drugu pekaru morate dobiti dozvolu od onog jedinog koji već ima monopol. Zgodno.

Drugi uvjet je da zadovoljite uvjete i prihvatite svu silu pravila i regulativa koju također određuju oni koji već pripadaju monopolističkom cehu. Ili si s nama ili si protiv nas. A ako si protiv nas, onda si na drugoj strani zakona.

Treći uvjet je da cijene svojih usluga formirate onako kako vam to kažu iz ceha. Ako mislite igrati “prljavu igru” pa ponuditi jeftiniju uslugu, dobit ćete po prstima.
Preuzeto sa
http://katkapital.com/pravi-problem-sa-zdravstvom/
Još malo pojašnjenja
https://kapitalac.wordpress.com/2014...tvenih-usluga/
Prokrvarile mi oči na nadrobljeno

Pod akreditacijom valjda misliš na licencu? Pod cehom valjda na komoru?
Što je licenca naravno znaš, kako se izdaje, produljava, kada se gubi...
Što je komora također znaš, jel?

Ili bi ti to sve onako bez licence, regulacije, po principu eto došlo mi je?

Quote:
Prvi uvjet za bavljenje medicinom jest to da ste diplomirali na akreditiranom medicinskom fakultetu.
Ma nemoj
kako bi ti to rješio? Predavanjem zahtjeva u općini?

Quote:
Akreditaciju vam, pogađate, mogu izdati samo članovi već postojećeg ceha. To je od prilike kao da u nekom gradu imate samo jednog pekara, a za otvoriti drugu pekaru morate dobiti dozvolu od onog jedinog koji već ima monopol. Zgodno.
A koliko bi ti tijela koje ti mogu izdati tu akreditaciju? Ili se vračamo na princip eto došlo mi je

Quote:
Treći uvjet je da cijene svojih usluga formirate onako kako vam to kažu iz ceha. Ako mislite igrati “prljavu igru” pa ponuditi jeftiniju uslugu, dobit ćete po prstima.
Dakle u po tvom evanđelju niš me ne bi sprečavalo da primjerice radim praktički đabe dok ne uništim konkurenciju pa onda dignem cijene u nebesa
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:02   #463
imaš tarifu i ako je jedan skup ideš drugome, a uzimaš u obzir i kvalitetu i brzinu posla.

a neznam što bi rekao, ruke koštaju, znanje i vještina, a i to umara, nije to lak posao...e sad neki društvenjak i sl. , profesor, nema pojma o tehnici i gradni itd. (a poneki je hobist pa sam zna ponešto), što će nego uzeti nekoga da mu ofarba sobu ili popravi auto..
a imate i tehničke inženjere pa nemaju pojma o poslu s rukama, previše su sistematični, planski rade, a stvar banalna, predjednostavna...što ne znači da nisu stručnjaci u onome čime se bave.

sva sreća ja znam jedno i drugo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 16:29   #464
Quote:
more kaže: Pogledaj post
pa mi smo egzotična zemlja.0,1% amerikanaca zna da postojimo a možda 1-2% evropljana zna za nas.
Za amere me čudi da neznaju za HR a evropljani su daleko upućeniji, zar misliš da krilatica "mala zemlja za veliki odmor" nije promovirala zemlju da za nas zna svega 2 % evropljana. A ima toga još podosta.

U pomorskim krugovima smo daleko poznatiji i cijenjeniji od našeg mišljenja o sebi, naši pomorci upravlaju najvećim brodovima na svijetu i ima ih podosta na odgovornim položajima u toj branši.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/r...a-svijetu.html



Quote:
kapetan norvežanin na shell LNG brodovima ima 15000 funti plaću a hrvati do 10000€
Shell je među kompanijama koje su najbolje plaćale svoje uposlenike, to se od kad je cijena nafte i profiti pali, smanjilo, no i dalje su primanja na tim kompanijama visoka a naročito na LNG brodovima, gdje su plaće među najvišima u pomorskoj branaši.
Ja sam govorio o solidnoj manjoj njemačkoj kompaniji i oli product tankeru.

Koliko mi je poznato nema diskriminacije prema našim časnicima a naročito od kad smo članica EU (hvala bože barem neka korist od te tvorevine)

Quote:
jednostavno je to tako.ja imam nizozemsko prezime i to sam dosta puta koristija,i isplati se.
Vjerujem da si znao to koristiti ali mislim da nije pravilo i da su za iste poslove naši pomorci isto plaćeni kao norvežani ili holanđani.

Nisam čuo da sinovi kolege govore o nečem takvom, nego se priče kreću o boljim i lošijim kompanijama, bolje i lošije plaćeni poslovima u pomorstvu.

Kažu da su najveće plaće bile u offshore poslovima ali su pale od kad su pale cijene nafte i neke investicije u naftnom sektoru prestale ili umanjene.

To ti je tržište i ono reagira, nekad na bolje a nekad na lošije po uposlenike u toj i drugim branšama.

Zadnje uređivanje #kocar# : 26.09.2015. at 17:47.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.