Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 10:03   #2841
Quote:
Hoyti Von Totiy kaže: Pogledaj post
Američki piloti se meni ne čine kao neki turbo intelektualni inžinjeri aeronautike.....
Niti ne trebaju biti . Kod njih ovisi u kojoj si grani vojske . Za Army imaju program koji se zove iz srednje u školu letenja ili može preko klasične prijave pa onda moraš osim toga što si američki građanin zadovoljiti i to da si od 18-33 a može i 34 sa odobrenjem , visina/težina,osim osnovnog zdrastvenog koji je jednak za sve koji se prijavljuju u Army imaš i posebni dio koji prolaze samo oni sa željom da lete , vidi mora biti min 20/50, potrebno je minimalno 90 bodova iz AFAS-a te 110 iz ASVAB-a tj. tehnički dio treba biti 110 bodova .

Nakon toga 9 tjedana temeljne pa 6 tjedana škole za dočasnika( jbš mi sve ne znam šta bi bilo warrant officer kod nas , to bi bio kao neki stručni čin u kojem ostaješ, nemam pojma ) .
Onda nakon uspješno završene dočasničke ide teorija a nakon nje letenje u simulatoru, pa obuka na Bellu te specijalizacija na jednom od helikoptera Army-a ( KW,BH,Apache, Chinook te daljnja obuka na njima).
Program je trajalo godinu dana ali to su smanjili na 9 mjeseci zbog ratnih potreba za pilotima , uključujući 70-150 sati na helikopteru za koji se pilot specijalizirao.

Quote:
Hoyti Von Totiy kaže: Pogledaj post
U 2. sv. ratu je bilo kao polaganje za vozački nisi morao bit dobar matematičar.
To je rat i normalno da je sve ubrzano ali USA je imao princip da sve zračne aseve povuku sa bojišta nakon određenog broja potvrđenih pobjeda kako bi obučavali nove pilote tako da se uspjelo prenijeti u krećem vremenu kvalitetno znanje. LW je imao politiku "letiš dok ne umreš" pa je sukladno tome i pilotski kadar u kasnijim godinama rata bio lošiji.

Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Uglavnom, mislim da je zrakoplovstvo sa 1200+ ljudi premaleno za 70-80 letjelica... A onda još to rasturat po granama je upitna efikasnost. Po meni bi najveći problem bio da neki nadobudni zapovjednik brigade zatrpava posade i tehniku nekim KoV šemama (Čuo sam da je to pokušao jedan zapovjednik u PZB pa je izvisio nakon par mjeseci).
Ja sam uvjeren da je američki pristup najbolje rješenje. Nema se tu šta puno izmišljati nego primijeniti već postojeće , bar u određenoj mjeri .



Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
S dužnim poštovanjem, naši budući piloti skupljeni sa svih mogućih faksova nemaju nikakvu prednost pred Američkim AirForce Academy.

http://www.usafa.af.mil.
Ili bilo čim drugim. Dvojica poznanika su pozvana za pilota , jedan završio povijest drugi filozofiju . Sve zbrda zdola .
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:52   #2842
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post

Ili bilo čim drugim. Dvojica poznanika su pozvana za pilota , jedan završio povijest ..... Sve zbrda zdola .
Ništa nije zbrda zdola kolega!

Tko bolje za pilota MiG-a 21 nego diplomirani povijesničar?

TKO?

__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 19:53   #2843
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Ništa nije zbrda zdola kolega!

Tko bolje za pilota MiG-a 21 nego diplomirani povijesničar?

TKO?

Skoro pa bi trebao i arheolog
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:19   #2844
http://obris.org/hrvatska/prvi-kiowa...u-za-hrvatsku/
sinteza
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:52   #2845
A kad smo već kod nabava, a di su Pzh2000? Je li ijedna dostavljena ili je to projekt za 2020e?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 22:08   #2846
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
A kad smo već kod nabava, a di su Pzh2000? Je li ijedna dostavljena ili je to projekt za 2020e?
Neš se sumljivo tu dešava.

Germani nisu sretni jer smo odbili bit HOTSPOT i šibali smo im doktore medicine po brzom postupku do Đermani gdje su bili pozvani od Merkelice.

Onda imamo događanja oko minolovaca koje je isto bilo kao "gotov posao" pa ispalo ništa.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 22:48   #2847
Moje fotografije prije 4 miseca





Misto radnje RH suradnja OSRH i Njemačkih OS na najvišoj razini.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 23:36   #2848
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Moje fotografije prije 4 miseca

Misto radnje RH suradnja OSRH i Njemačkih OS na najvišoj razini.
Kakva suradnja?

Dovezli su šatore i poljske WC-e za migrantski kamp?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 03:03   #2849
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Neš se sumljivo tu dešava.

Germani nisu sretni jer smo odbili bit HOTSPOT i šibali smo im doktore medicine po brzom postupku do Đermani gdje su bili pozvani od Merkelice.

Onda imamo događanja oko minolovaca koje je isto bilo kao "gotov posao" pa ispalo ništa.

Minolovci su trebali biti "poklon", pa su ispali presupi.

Phz2000 su kupljene, dakle deal je gotov, a isporuka čeka montažu/nadogradnju dodatnih naručenih sustava (custom komunikacija i paljbeno računalo, koliko znam) i naknadne testove s njima, što je također kupljeno. Haubice neće sve biti spremne još par godina (isporuka, obuka, terenska provjera).

Nabavka vojne opreme ti inače nije trenutni posao, često su to dosta dugi periodi prije uvođenja u operativu, utoliko dulji koliko se radi o kompleksnijem sustavu.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 06:06   #2850
Koliko pamtim receno je da obuka vec traje.


Sent from my iPad using Tapatalk
Blut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 09:15   #2851
Zora je svanula suza je iz oka kanula ..

__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 10:03   #2852
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
A kad smo već kod nabava, a di su Pzh2000? Je li ijedna dostavljena ili je to projekt za 2020e?
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Neš se sumljivo tu dešava.

Germani nisu sretni jer smo odbili bit HOTSPOT i šibali smo im doktore medicine po brzom postupku do Đermani gdje su bili pozvani od Merkelice.

Onda imamo događanja oko minolovaca koje je isto bilo kao "gotov posao" pa ispalo ništa.
Nema tu nikakvih političkih razmirica, čist novac u pitanju. To je ono što sam pisao na nekim temama... plati "vozilo" i dalje nam se hebe. Pisao sam: Pratite kada će postati operativne.

Quote:
Blut kaže: Pogledaj post
Koliko pamtim receno je da obuka vec traje.


Sent from my iPad using Tapatalk
Tu je trebala biti modernizacija/remont, obuka, nabava streljiva, održavanje, dorada ustroja, PDV, transport.....

Prošla Vlada nije rezervirala novac u proračunu već je jednostavno potpisala ugovor i dala minimum. Potrudili su se jedino da prije izbora jedna protutnji Zagrebom.

Evo, nude po novinama novi mercedes... platiš prvo ratu i onda zjevaš.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 10:29   #2853
Quote:
Blut kaže: Pogledaj post
Koliko pamtim receno je da obuka vec traje.


Sent from my iPad using Tapatalk
Koliko je Obris pisao, obuka tek treba početi jer su tek 21.7. obkaavili oglas za posao:


__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:09   #2854
Indijanci sletjeli a vi o pz2000 cccc . Nego pošto naši nisu baš toliko zainteresirani da zovemo Vućića na slikanje pri istovaro on voli takve stvari
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:14   #2855
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Zora je svanula suza je iz oka kanula ..

Istovaren i upravo preletio iznad glave pravac Italija
miki057 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:21   #2856
"Samo" 1 c-5?

Zar nije Airbag rekao da su 3 trebala stići?
Hoyti Von Totiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:21   #2857
Nije mi jasna ta služba za odnose sa javnošću iz MORH-a nigdje ni slova na HRT sada u dnevniku ni riječi.
Kod nas je uvijek sve nešto tajno mora se čekati Kolindicu da se ona dođe prva naslikavati.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:27   #2858
Kopriva podno Vile Velebita, Indijanci stoje



Prva fotografija na tlu zemlje Hrvatske!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:28   #2859
Hvala prijateljima na fotografiji! Hvala pp5d6 koji je dok je Defender.hr pisao da ništa od OH-58 još lani kazao stižu komada 16!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:39   #2860
Konačno je čekanju došao kraj.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.