Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 10:25   #61
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Kada si negdje pokrenuo "priču" o tome kakav je suživot sa Romima u Međimurju?
Kada si nekoga prijavio za "romska" maltretiranja ostatka Međimurja?
kada si prijavio nekoga od Roma da zlostavlja svoje dijete?
Kada si nekoga prijavio policiji?
Kada si prijavio policiju da nije izvršila posao ili izašla na uviđaj?
kada si IŠTA učinio po tom pitanju?
OK ako jesi
...
O čemu ti to? Zar ti nisu tisuću puta napisali da su prijave uzalud,
jer nadležni ne reagiraju (valjda bojeći se optužbi za rasizam, nacizam, ksenofobiju ...)
i da samo sebi možeš priskrbiti optužbe za rasizam, nacizam, govor mržnje ...
a ako sam pokušaš zaštititi svoju imovinu, možeš računati na prijetnje pa i fizičko nasilje.

Kad se pokušalo nešto učiniti ili samo progovoriti o ovim drugim, ne-životinjskim problemima, odmah se to proskribiralo i gušilo kao ksenofobija, rasizam, govor mržnje i slično.
Hlebyn is offline  
Old 17.12.2015., 10:51   #62
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Kada si negdje pokrenuo "priču" o tome kakav je suživot sa Romima u Međimurju?
Kada si nekoga prijavio za "romska" maltretiranja ostatka Međimurja?
kada si prijavio nekoga od Roma da zlostavlja svoje dijete?
Kada si nekoga prijavio policiji?
Kada si prijavio policiju da nije izvršila posao ili izašla na uviđaj?
kada si IŠTA učinio po tom pitanju?
OK ako jesi

Ono što je žalosno u državi da su psi i horror sa "ničijim" psima i mačkama - a to sa njima je doslovno horror i to ne "samo" u Romskom naselju u Međimurju nego u cijeloj Hrvatskoj - samo nije takva koncentracija na jednom mjestu - o kojem velika većina građana nema pojma - kao na žalost i za puno toga a i ne žele znati - nekakav alarm za stanje u državi.

Ovo da su životinje zlostavljane - zna se.
Samo je sada valjda konačno prešlo granicu i neki više nisu mogli trpjeti.
A netko je ovaj put - čuo.

Nisam siguran što me pitaš i zašto. Da prijavio sam jednom zlostavljanje kod Roma. Nije bilo učinka. Svi znaju što se događa. Međutim kada se priča o tome ispadne se nacist, fašist ili šovinist.

Sve što nije uredu sa medijima je točno u ovoj temi. Mediji su se stali na zadnje noge kada se zlostavlja životinja.

Kada se zlostavljaju djeca, onda je to njihovo pravo da tako žive, jer imaju svoju kulturu koja tako živi već puno godina.

Nitko se u ovoj državi ne smije zlostavljati, niti životinje.
Klukas is offline  
Old 17.12.2015., 11:07   #63
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Nisam siguran što me pitaš i zašto. Da prijavio sam jednom zlostavljanje kod Roma. Nije bilo učinka. Svi znaju što se događa. Međutim kada se priča o tome ispadne se nacist, fašist ili šovinist.

Sve što nije uredu sa medijima je točno u ovoj temi. Mediji su se stali na zadnje noge kada se zlostavlja životinja.

Kada se zlostavljaju djeca, onda je to njihovo pravo da tako žive, jer imaju svoju kulturu koja tako živi već puno godina.

Nitko se u ovoj državi ne smije zlostavljati, niti životinje.
Slažem sa sa svime navedenim.

MOgu još podebljati ove tvrdnje: u par navrata prijavio sam kriminalne radnje Roma (prosjačenje, zanemarivanje djece i zlostavljanje životinja, napade i prijetnje, krađu) i nula bodova.

NIt su policajci izašli na teren nit su me ispitali kao moguću oštećenu stranu. Kao da se ništa nije dogodilo.

I upravo zato se tako ponašaju: jer im je dozvoljeno.
Smotani2 is offline  
Old 17.12.2015., 13:17   #64
Mom starom su provalili u firmu svojedobno i ukrali 10 km bakrene žice debljine palca. Šteta 100-130.000 kn. Prijavljeno policiji, policija ih je čak i našla, ali bakar ne. Žici su iste noći spalili izolaciju, rasjekli ju i prodali negdje drugi dan.
Policija je i našla počinitelje, ali nikom ništa. Možda je netko od njih i odležao nešto malo, ali moj stari niti je dobio lovu, niti žicu.
Toliko o institucijama...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 17.12.2015., 21:31   #65
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Slažem sa sa svime navedenim.

MOgu još podebljati ove tvrdnje: u par navrata prijavio sam kriminalne radnje Roma (prosjačenje, zanemarivanje djece i zlostavljanje životinja, napade i prijetnje, krađu) i nula bodova.

NIt su policajci izašli na teren nit su me ispitali kao moguću oštećenu stranu. Kao da se ništa nije dogodilo.

I upravo zato se tako ponašaju: jer im je dozvoljeno.
policajce još nekako i kužim, jer im nije u interesu dobit sjekiru po sred čela, a za ništa.
U ovakvim situacijama, sustav ih ne štiti.... pa se valjda moraju "istresti" na reumatičnim bakicama

Prije par godina je u novinama bio članak o jednoj takvoj neslavnoj intervenciji. Ako se ne varam, isto je bila riječ o Međimurju.
Policajac i policajka koji su izašli na teren su spas od linča našli u poljskom WC-u. Da stvar bude gora, na njih je krenuo i zlostavljač, i žrtva, i cijela familija i susjedstvo.
Iz drvenog WC su radio-vezom zvali pojačanje.

srećom, (nadam se) još uvijek ne dominiraju ovakve scene, kao u ovom slučaju u Poljskoj:
https://www.youtube.com/watch?v=WrIe7TGzqj8
žalac_1 is offline  
Old 17.12.2015., 21:42   #66
hm, zaboravih:

Po psihologijskim teorijama, ovakvo mučno zlostavljanje pasa je čisti transfer agresije s djece na slabijeg od sebe. Indikator da su djeca izložena priličnom nasilju roditelja. Saniranje problematike oko živine je tek liječenje simptoma (i oni će se ponavljati beskonačno), a uzroke trebaju liječiti socijalne službe - kojima, naravno, kao i policiji, nije ni na kraj pameti ići izlagati se pogibeljnim situacijama, koje su unaprijed osuđene na neuspjeh jer se ne radi o jednoj problematičnoj obitelji, već stotinama takvih slučajeva.

Tu rješenja nema, osim uvođenja nekakvog posebnog režima policijskog, komunalnog i socijalnog nadzora nad romskim naseljima, nešto po uzoru na sjevernokorejski model odgoja djece (gdje skrb nad djecom od preškolske dobi u potpunosti preuzima država, a utjecaj roditelja je minimalan).
Da će se neke korjenite promjene uvoditi i provoditi samo na lijepe oči, to idealističko bulažnjenje se može okačit mačku o rep.
Štoviše, ovakvo stanje kontinuirane krize pogoduje samo onima koji na temelju tog humanitarno-socijalnog problema izvlače lovu za svoje projekte i projektiće, od čega do krajnjih "mušterija" dolazi tek manji dio sredstava (klasična priča s profi-humanitarcima na Balkanu).
žalac_1 is offline  
Old 17.12.2015., 22:00   #67
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Slažem sa sa svime navedenim.

MOgu još podebljati ove tvrdnje: u par navrata prijavio sam kriminalne radnje Roma (prosjačenje, zanemarivanje djece i zlostavljanje životinja, napade i prijetnje, krađu) i nula bodova.

NIt su policajci izašli na teren nit su me ispitali kao moguću oštećenu stranu. Kao da se ništa nije dogodilo.

I upravo zato se tako ponašaju: jer im je dozvoljeno.
Slazem se s ovim - svatko se ponasa do one granice do koje mu je dozvoljeno.
I svatko ce pokusati iskoristiti tu danu mogucnost.

Romima se dozvoljava - puno vise nego ostalima.
Osobno sam stotine puta vidio i svjedocio, kako mlada Romkinja po svakakvom vremenu (kisi, jakom suncu, vjetru, hladnoci, vrucini..) sa malim djetetom u rukama (po procjeni do 1 god. starosti) prosjaci ne bi li tako izazvala samilost u ljudima i dobila koju kunu vise nego bi dobila bez djetetea u rukama. Policija se na to uopce ne osvrce. Prijavis im - oni kao kazu da ce nesto uciniti, ali onda se vratim na istom mjesto za 10-ak minuta, policije nema a Romkinja i dalje prosjaci. A to je itekako zlostavljanje i iskoristavanje djece.

A ovo u vezi mucenja pasa ne zelim niti komentirati. Vjerojatno bi odmah dobio 1000 bodova kada bi rekao sto zaista mislim o takvima koji muce i zlostavljaju nemocna bica, samo cu reci da bi im radio sve ono sto oni rade njima. To bi im bila jedina skola i jedina primjerena kazna. Samo toliko.
John_Wayne is offline  
Old 17.12.2015., 22:19   #68
Culi smo danas od onog murijasa u dnevniku da svako mora postovati zakon i da je murija tu da ga provodi. Steta sto ga voditeljica ne pita da li se to odnosi i na cigane
overtajm is offline  
Old 18.12.2015., 05:58   #69
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Culi smo danas od onog murijasa u dnevniku da svako mora postovati zakon i da je murija tu da ga provodi. Steta sto ga voditeljica ne pita da li se to odnosi i na cigane

Ne smoije ga to pitati jer nije politički korektno...
Smotani2 is offline  
Old 18.12.2015., 08:05   #70
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
policajce još nekako i kužim, jer im nije u interesu dobit sjekiru po sred čela, a za ništa.
U ovakvim situacijama, sustav ih ne štiti.... pa se valjda moraju "istresti" na reumatičnim bakicama

Prije par godina je u novinama bio članak o jednoj takvoj neslavnoj intervenciji. Ako se ne varam, isto je bila riječ o Međimurju.
Policajac i policajka koji su izašli na teren su spas od linča našli u poljskom WC-u. Da stvar bude gora, na njih je krenuo i zlostavljač, i žrtva, i cijela familija i susjedstvo.
Iz drvenog WC su radio-vezom zvali pojačanje.

srećom, (nadam se) još uvijek ne dominiraju ovakve scene, kao u ovom slučaju u Poljskoj:
https://www.youtube.com/watch?v=WrIe7TGzqj8
Ima takhvih slučajeva puno u Sloveniji:

http://www.dolenjskilist.si/2009/10/...omi_policiste/

http://www.delo.si/novice/kronika/ro...policiste.html

http://www.dolenjskilist.si/2015/08/...dva_policista/


http://www.rtvslo.si/slovenija/v-rom...-osebje/363870

Ovaj tjedan; nisu u igri policaji al dogaja na puno:

http://www.slovenskenovice.si/crni-s...ta-treh-deklic

http://www.slovenskenovice.si/crni-s...adel-dva-moska
vandrej is offline  
Old 18.12.2015., 10:26   #71
Mislim da se prema Romima treba obnašati kao prema svim ostalima u Hrvatskoj. Nikakav specijalni tretman.

Pitanje je što radi socijalna služba te pitanje za 4 mlrd kuna što rade udruge u Hrvatskoj? Nisam čuo da su pomagali Romima niti da su se baš iskazali u pomaganju izbjeglica.
Klukas is offline  
Old 18.12.2015., 10:41   #72
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne smoije ga to pitati jer nije politički korektno...
Da si ti rođen u getu i 90% domaće nacije te smatra kriminalcem jer si se rodio u krivom narodu, i ti bi bio poput njih. Što misliš kolike su šanse da cigan dobije normalan posao? Jel ti znaš da u hrvatskoj romi nemaju zdravtsveno osiguranje? samo im je dostupna hitna pomoć

Ovo da rome policija ne hapsi je najveća glupost koju sam čuo, odi pred općinski sud u Ilicu i garantiram ti ćda eš kroz 10-15 minuta vidjeti cigu u lisicama kako izlazi iz policijskog auta.

Najveći problem svega je neznanje i predrasude
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Old 18.12.2015., 11:58   #73
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da si ti rođen u getu i 90% domaće nacije te smatra kriminalcem jer si se rodio u krivom narodu, i ti bi bio poput njih. Što misliš kolike su šanse da cigan dobije normalan posao? Jel ti znaš da u hrvatskoj romi nemaju zdravtsveno osiguranje? samo im je dostupna hitna pomoć
kaj se natječeš za miss simpatičnosti?

imati svoje naselje nije isto getu. Dosta njih ima kuće veće i uređenije od neromske populacije. tip koji je prijavio zlostavljanja je nekaj uspio i ima ih mnogo koji uspiju zato nemoj opravdavati sve one koji idu linijom manjeg otpora jer nezaposlenost i neimaština ne vladaju samo u getu...

i ne vidim kak okrutnost ima ikakve veze s tim. da je geto krivo za sve nitko se ne bi izvukao... naravno da ćeš si dati oduška kad te nitko neće kaznit za to...

evo, kak i ti sa pljuvanjem po slovencima. konačno netko na kome se možeš iživit a da nisi politički nekorektan
Complicated is offline  
Old 18.12.2015., 12:28   #74
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Mislim da se prema Romima treba obnašati kao prema svim ostalima u Hrvatskoj. Nikakav specijalni tretman.

Pitanje je što radi socijalna služba te pitanje za 4 mlrd kuna što rade udruge u Hrvatskoj? Nisam čuo da su pomagali Romima niti da su se baš iskazali u pomaganju izbjeglica.
Prije pitanja što rade udruge treba info koje to udruge dobe tih 4 mlrd kuna?

Ima udruga i udruga

mnoge humanitarne udruge ne dobe nikakve novce - kad pišem o humanitarnim udrugama FB je prepun udruga (a bome i jedna ogromna vojska pojedinaca koji ne žele biti u nikakvoj udruzi) koje zaista rade i pomažu a da ne dobiju njikakve "službene" novce"

Što se tiče životinja fakat postoji ta vojska koja na dnevnoj bazi pomaže životinjama iz vlastitih sredstava. Jedan dio pojedinaca se registrirao kao udruga iz jednostavnog razloga da bude transparentno i da privatni donatori (i to donatori sa par desetaka kuna, tu i tamo koja stotica) svoje donacije uplate na račun udruge a ne na privatni račun (jer je i tu bilo problema - da ne širimo priču) i te udruge se obično sastoje od zakonom propisanih 3 člana, uglavnom radi onaj tko je osnovao udrugu i sve je na njegovim/njezinim leđima i to što poneko u svoje slobodno vrijeme uskoči sa raznim pomoćima.

Kaj se tiče humanitarnih udruga i koje pomažu ljudima slična je priča - FB humanitarci koji skupljaju od građana i vrlo često točno ciljano i znaš kamo daš pomoć

@žalac 1 i John Wajne
točno
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 18.12.2015., 12:53   #75
@twistdrum u tome je pitanje. Udruge koje dobivaju novac od države. Kamo taj novac ide? HGSS i Ana Rukavina su udruge, ali po meni one moraju ući u nadležna ministarstva. Ostale razno razne udruge (koje primaju novac iz proračuna) su mehanizmi za pranje novaca. Nadam se da u novoj vladi će se to ukinuti ili barem smanjiti jedno 20 puta.

Jer ispada da mi plaćamo 1001 udrugu, a kada te udruge trebaju nešto realno pomoći nema ih, ne postoje.
Klukas is offline  
Old 18.12.2015., 13:55   #76
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
@twistdrum u tome je pitanje. Udruge koje dobivaju novac od države. Kamo taj novac ide? HGSS i Ana Rukavina su udruge, ali po meni one moraju ući u nadležna ministarstva. Ostale razno razne udruge (koje primaju novac iz proračuna) su mehanizmi za pranje novaca. Nadam se da u novoj vladi će se to ukinuti ili barem smanjiti jedno 20 puta.

Jer ispada da mi plaćamo 1001 udrugu, a kada te udruge trebaju nešto realno pomoći nema ih, ne postoje.
Ako već postoji info o 4 mlrd kuna koje idu udrugama onda valjda postoji i popis koje su to udruge i koja koliko dobiva?
pa onda - jel postoji udruga a koja se registrirala za pomoć , recimo Romskoj djeci

To što je HGSS udruga (ako je udruga) je totalna bedastoća, no i to je vjerojatno proizašlo iz - nerada državnih službi

Pišeš kada te udruge trebaju pomoći onda ne postoje?
na koje konkretno misliš?
Udruga Dinamo (nogometni klub) pretpostavljam nije registrirana za pomoć ikome osim, neslužbeno, Mamiću

pa dok nema konkretnog popisa i iznosa pljuvanje po udrugama - generalno - je besmisleno , nije argumentirano i nema svrhe


i
kak Dinamo može biti
športska udruga i profesionalni nogometni klub????
članak 1 statuta

http://www.nogometplus.net/Portals/0...t%20Dinama.pdf
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 18.12.2015., 16:06   #77
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
NIt su policajci izašli na teren nit su me ispitali kao moguću oštećenu stranu. Kao da se ništa nije dogodilo.
onda su policajci krivi i trebaju početi otkazi, ionako ih ima previše u odnosu na broj stanovnika.

Quote:
vandrej kaže: Pogledaj post
Ima takhvih slučajeva puno u Sloveniji:

http://www.dolenjskilist.si/2009/10/...omi_policiste/
jadni policajci, u školi prošli na poklonjenu dvojku, a povlašetnu penziju čekaju iživljavanjem na bakicama

ukoliko hr policija ne rješava ovakve bitne slučajeve, ne postoji razlog njihovog financiranja.
9009 is offline  
Received Infraction
Old 18.12.2015., 21:27   #78
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
zato nemoj opravdavati sve one koji idu linijom manjeg otpora jer nezaposlenost i neimaština ne vladaju samo u getu...
nikog ne opravdavam, nego objašnjavam sociološke faktore, a nezaposlenost i neimaštinu ne možeš odvojiti od ostatka posta kojeg sam napisao.

Quote:
da je geto krivo za sve nitko se ne bi izvukao
nešto mora biti krivo za sve osim ako ne zastupaš tezu da romi imaju kriminalne gene i da su pokvarena kultura.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Old 18.12.2015., 21:49   #79
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

nešto mora biti krivo za sve osim ako ne zastupaš tezu da romi imaju kriminalne gene i da su pokvarena kultura.
kultura življenja, običaji i tradicija... apsolutno nevezano za gene iako, inače, psotoje genetski uvjetovane razlike među rasama i narodima.

Zadnje uređivanje Complicated : 18.12.2015. at 22:50.
Complicated is offline  
Old 18.12.2015., 22:11   #80
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
nikog ne opravdavam, nego objašnjavam sociološke faktore, a nezaposlenost i neimaštinu ne možeš odvojiti od ostatka posta kojeg sam napisao.



nešto mora biti krivo za sve osim ako ne zastupaš tezu da romi imaju kriminalne gene i da su pokvarena kultura.
Je li netko na ovoj temi komparirao etnički hrvatski "white trash" sa etničkim romskim "trashom". I odnos policije, sudova i socijalnih službi prema istima.
ruka-slave is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.