Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 23:41   #61
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
tu mozemo zavrsiti o tvom poznavanju IT-ja.
tebi je sav IT u web stranicama, j*ale vas web stranice...


koliko ima IT-ja u generalnim poslovnim procesima?
koliko ima projekata u farmaciji, zdravstvu, upravljanju raznim uredjajima (od obicnih cnc-a do raznih medicinskih uredjaja)..
koliko ih ima koji se koriste za obranu? danas svaki tenk mora imati sw u sebi..
zivim na bliskom istoku, gdje svaka rafinerija ima sw za procesnu industriju... od maintenance-a, do raznih mjernih sw-a, a da ne pricam o senzorima... ima softwarea za nuklearnu industriju isto... a sto je sa automobilskom?

lista podrucja gdje se primjenjuje IT, a nije vidljiv bi mogla biti stvarno dugacka, a ovdje se prica o web stranicama

sto je sa big data? machine learningom? ajme koliko podrucja ima
Nije bezveze. Na web stranicama se zarađuje. Ovaj forum recimo, koji ti koristiš for free, netko plaća za tebe, a onaj tko ga je stvorio, zarađuje od toga i to masno. Firma koja plaća oglašavanje na webu koristeći Google alate ima jako velike koristi od toga, jer svoje oglašavanje plaća Pay per click metodom. Od više takvih firmi, manjih platiša, vlasnici web siteova, blogova i web shopova zarađuju milijune.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:47   #62
Quote:
f0rc4 kaže: Pogledaj post
Poslodavca će to na kraju doći skuplje i to dosta skuplje. Prvo tehnologije se mijenjaju, jako često. Koliko bi poslodavac trebao ulagati u te inženjere koji usput programiraju web aplikacije jedanput u 1, 2 ili 5 godina. Jednostavno, specijalizacija uvijek na kraju dovodi do jeftinijih proizvoda i usluga. Misliš da nikome nikad nije palo na pamet ovo što ti pričaš, pa sigurno je hrpa poduzetnika razmišljala i vjerojatno pokušala priučiti neke svoje inženjere, ali to na kraju u većini slučajeva ne funkcionira, jer da funkcionira, već bi se odavno proširilo.

Jesi ti ikad radio nešto kao vanjski developer s nekom ozbiljnom bankom uopće? Jer dojma sam da nemaš baš feeling kako to izgleda.

Uglavnom, ljudi studiraju računarstvo 3-5 godina pa nisu u stanju projektirati nešto složenije. Neki pričeni programer iz druge branše bi bio, uf, ne bi to bilo dobro .
Upravo. Veci je bezbednosni propust dati nekome nestrucnom da projektuje aplikaciju nego programeru konsultantu. Sta ti garantuje da te taj priuceni inzenjer nece hakovati? Hakeri bi trljali ruke kada bi takvi ljudi pravili i projektovali aplikacije. Plus, samo bi imbecil hakovao aplikaciju koju je sam pravio, za koju ima potpisane NDA-eve i za koju bi se prvo na njega posumnjalo. Toga samo u filmovima ima.

A to da inzenjeri najbolje zaju sta im treba pa ce najbolje i da naprave je tek izjava za smeh. Pa i ja znam kakav hocu mesni rolat u sosu od tartufa za veceru, pa kad uzmem da spremim to ne lici ninasta.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:48   #63
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Nije bezveze. Na web stranicama se zarađuje. Ovaj forum recimo, koji ti koristiš for free, netko plaća za tebe, a onaj tko ga je stvorio, zarađuje od toga i to masno. Firma koja plaća oglašavanje na webu koristeći Google alate ima jako velike koristi od toga, jer svoje oglašavanje plaća Pay per click metodom. Od više takvih firmi, manjih platiša, vlasnici web siteova, blogova i web shopova zarađuju milijune.

Ufff, , a ništa, onda uživaj u izradi web stranica, tu su milijuni .
f0rc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 00:09   #64
Quote:
f0rc4 kaže: Pogledaj post
Ufff, , a ništa, onda uživaj u izradi web stranica, tu su milijuni .
Tvoja 3 facepalma ne mogu pobiti tu tvrdnju, jer iza nje stoje činjenice. I brojni IT stručnjaci. I marketingaši čak, koji se i bave upravo ovime o čemu govorim. Dojma sam da bi ti oni rekli isto što i ja.

Vidim, nitko nije niti otvorio one linkove, koje sam share-ao. Fakat smo krasna zemlja. Svaka ideja se izruguje, svi znaju sve. Već viđeno na ovim prostorima, srećom nije ni prvi ni zadnji put.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 01:20   #65
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
a ono realno ne moras ti radit u njemu dok god je ono sto radis kompatibilno sa standardnim alatima i u standardnim formatima
Tesko jer na vecini laptopa/racunala u iole ozbiljnom poduzecu korisnik ne moze skoro pa nista samostalno instalirati (a ako moze to zaobici nije u kategoriji korisnika o kojima ovdje razgovaramo, osim sto je krele koje se zajebava za firmom u kojoj radi).
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 08:11   #66
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Nije bezveze. Na web stranicama se zarađuje. Ovaj forum recimo, koji ti koristiš for free, netko plaća za tebe, a onaj tko ga je stvorio, zarađuje od toga i to masno. Firma koja plaća oglašavanje na webu koristeći Google alate ima jako velike koristi od toga, jer svoje oglašavanje plaća Pay per click metodom. Od više takvih firmi, manjih platiša, vlasnici web siteova, blogova i web shopova zarađuju milijune.
..
web stranice/siteovi su IT poslovi sa najmanjom zaradom. Za ovaj engine se vjerojatno placa neka pretplata godisnja i to je to...

jesi ikada vidio projekte za industriju? tu se vrijednosti ne mjere milionima, nego bude po 100 mil. usd, pa do slobodno mnozi sa 5-10

Zadnje uređivanje Taroth : 21.05.2016. at 08:26.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 10:04   #67
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tesko jer na vecini laptopa/racunala u iole ozbiljnom poduzecu korisnik ne moze skoro pa nista samostalno instalirati (a ako moze to zaobici nije u kategoriji korisnika o kojima ovdje razgovaramo, osim sto je krele koje se zajebava za firmom u kojoj radi).
one krele here!

(osim što mene plaćaju da se zajebavam s opremom na taj način, samo moram vratiti sve igračke "na mjesto" poslije )
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:05   #68
pa ako te placaju za to onda nisi :krele:

Inace.. sve se uvijek nekako moze zaobic ali brate cemu komplicirat zivot kolegama, imas zato svoje racunalo
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:43   #69
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa ako te placaju za to onda nisi :krele:

Inace.. sve se uvijek nekako moze zaobic ali brate cemu komplicirat zivot kolegama, imas zato svoje racunalo
ma nisam ni mislio da se ides zajebavat sa tudjim kompovima, ono ak imas svoj lap i mos na njemu radit zasto ne to je puno logicnije
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:50   #70
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
ma nisam ni mislio da se ides zajebavat sa tudjim kompovima, ono ak imas svoj lap i mos na njemu radit zasto ne to je puno logicnije
Znaci imas svoj lap koji ti je osnovno sredstvo za rad, i onda se ides za*bavat s njime. Pametno.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 13:03   #71
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znaci imas svoj lap koji ti je osnovno sredstvo za rad, i onda se ides za*bavat s njime. Pametno.
o cem ti pricas ak je moj lap radit cu na njemu sto god hocu i instalirat sto mi pase, govorio sam da se neces zezat sa tudjim kompovima i instalirat svoj softver na njima
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 13:20   #72
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
o cem ti pricas ak je moj lap radit cu na njemu sto god hocu i instalirat sto mi pase, govorio sam da se neces zezat sa tudjim kompovima i instalirat svoj softver na njima
Znaci kad buds tebao provjeriti mail ili dohvatiti neki dokument od prije par mjeseci, onda ces caskom svaki puta reinstalirati komp.....

Dobra sreca...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 13:26   #73
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znaci kad buds tebao provjeriti mail ili dohvatiti neki dokument od prije par mjeseci, onda ces caskom svaki puta reinstalirati komp.....

Dobra sreca...
o cem ti pricas haha kakvo reinstaliranje kompa
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 14:55   #74
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
o cem ti pricas haha kakvo reinstaliranje kompa
Samo se ti igraj sa svojim virtualkama i sandboxima na svom kompu s kojega kontroliras deployment na par tisuca racunala.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 14:59   #75
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Samo se ti igraj sa svojim virtualkama i sandboxima na svom kompu s kojega kontroliras deployment na par tisuca racunala.
mislim da si omasio ceo fudbal kak se kaze, ja upravo i zagovaram da se na poslovnom kompu ne treba igrat nego se igras na svom osobnom kompu koji nije sluzbeno poslovni
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 14:59   #76
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Meni se cini klokanovac da ti malo znades o procesu razvoja softwarea...ali i opcenito o poslu.

I ovo nemoj shvatiti kao trol...nego mi cijeli tvoj post nejasan. Primerice ovo boldano...tebi je poznato da banke najcesce imaju svoje IT odjele koji se bave razvojem?Ali to i dalje ne znaci da one ne trebaju i vanjske suradnike.
Tebi je poznato da kod razvoja nekog proizvoda postoje razlicite potrebe za razlicitom kolicinom ljudi. Velike firme vrlo rado rade outsourcing svog proizvoda, jer im to omogucava fleksibilnost...nemoraju npr. zaposliti 80 ljudi za razvoj nekog produkta kada ce im za godinu ili 2 godine kada produkt udje u fazu odrzavanja trebati jedan, pet...ili deset.

Tvoje razmisljanje je zapravo zastarjelo..i blize je komunizmu....ne samo da velike firme danas outsourcaju razvoj vec i sve ostalo sto nije njihov core business...razlog tome je sto danas zivimo u svijetu u kojem je za svaku firmu izuzetno bitno da se mogu brzo prilagoditi ( citaj srezati ljude i troskove ).
Inace je ovo sto kolega klokanovac zastupa (in house razvoj od strane priucenih sw inzenjera ili jos gore programera/kodera) recept za zaribati i najbolju ideju. Mnogi su se opekli o to. Skoro svaki dan naletim na "mrtvi" softver s hrpom potencijalno jako korisnih podataka s kojim nitko ne zna sto bi, cak i od ozbiljnih firmi. Ljudi otisli, umrli, napustili corav posao. Cak i inhouse profesionalni programeri/sw inzenjeri nisu najbolja ideja.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 15:02   #77
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
mislim da si omasio ceo fudbal kak se kaze, ja upravo i zagovaram da se na poslovnom kompu ne treba igrat nego se igras na svom osobnom kompu koji nije sluzbeno poslovni
Tu se nismo razumjeli. Ali isto ide i za osobni. Isto tako imas ozbljnih poslova i na osobnom racunalu.

Ako hoces nesto stvarno ozbiljno vjezbati/raditi/testirati, moras nabaviti dva tri racunala - jedan za posao, jedan osobni (i to ne onaj na kojem ce ti djeca instalirati igrice s interneta), i barem jedan na kojem ces se izivljavati, plus pristup serverima. Plus barem jedan za klince.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 15:12   #78
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Inace je ovo sto kolega klokanovac zastupa (in house razvoj od strane priucenih sw inzenjera ili jos gore programera/kodera) recept za zaribati i najbolju ideju. Mnogi su se opekli o to. Skoro svaki dan naletim na "mrtvi" softver s hrpom potencijalno jako korisnih podataka s kojim nitko ne zna sto bi, cak i od ozbiljnih firmi. Ljudi otisli, umrli, napustili corav posao. Cak i inhouse profesionalni programeri/sw inzenjeri nisu najbolja ideja.
Ja sam inace izbrisa post...jer mi se neda boriti protiv vjetrenjaca. Tako neka klokanovac slobodno gura svoju ideju koliko hoce.

U stvarnosti..opet ce trziste biti to koje ce odluciti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 15:23   #79
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja sam inace izbrisa post...jer mi se neda boriti protiv vjetrenjaca. Tako neka klokanovac slobodno gura svoju ideju koliko hoce.

U stvarnosti..opet ce trziste biti to koje ce odluciti.
Zapravo ne odlucuje trziste. Sve ce to na koncu otici u MS Azure, Amazon E2C Google Cloud. Nema tu trzista.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 16:53   #80
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja sam inace izbrisa post...jer mi se neda boriti protiv vjetrenjaca. Tako neka klokanovac slobodno gura svoju ideju koliko hoce.

U stvarnosti..opet ce trziste biti to koje ce odluciti.
I hoće. Tržište ovo već uvodi, malo po malo. Firme su već razvile svoje IT odjele za razvoj web aplikacija, što nije 100% učinkovito kao riješenje, još uvijek, ali je puno praktičnije od plaćanja nekoj IT firmi da ti napravi web aplikaciju. I lakše je imati kontrolu nad razvojem.

Mislite da ja ovo izmišljam? To će se dogoditi jednog dana. Svaka inežnjerska struka će morati znati barem jedan programski jezik.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.