Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2016., 00:10   #1
Gradonačelnik Pule otvoreno promiče istarski iredentizam

GRADONAČELNIK Pule i šef istarskog IDS-a Boris Miletić nedavno je na svojem Facebook profilu objavio fotografiju putovnice "Republike Istre".

Njegova objava u samo dva dana prikupila je 630 likeova i 110 shareova, ali i izazvala mnogobrojne komentare - uglavnom negativne.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...no/909576.aspx

Vaš komentar?
Ne mogu vjerovat da je neko ovako nesmotren ili je zaista zaluđeni fanatik, ima li u Istri zaista potencijala za nekakav pokušaj nove "sao krajine"?
PCN is offline  
Old 30.07.2016., 00:32   #2
Gradonačelnik Pule je budala, ali sto drugo ocekivati od strane clana IDS-a.

Nema, pobacali bi ih u fojbe da do toga dođe
SergioRamos is offline  
Old 30.07.2016., 00:59   #3
Nego, što je s našim vrlim domoljubima i antifama s druge strane? Nitko ne vidi problem u ovom separatističkom stavu predsjednika IDS-a?
Nitko nema potrebu reagirati? Kakvo jeftino i uškopljeničko kalkulanstvo. Bljak!
Ali čemu se čuditi? Isti su spremni prigrliti i otvorene agitatore velikosrpskog ekspanzionizma ako će povećati brojke mandata za vlast, samo je na Hrvate vječno otvoren lov na vještice. Eto, to je Hrvatska kakvu je "dogradila" elita.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 30.07.2016., 01:04   #4
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Gradonačelnik Pule je budala, ali sto drugo ocekivati od strane clana IDS-a.

Nema, pobacali bi ih u fojbe da do toga dođe
Nije samo gradonačelnik već i predsjednik na kojeg nakon izbora računaju obje partije. Samo, mediji to nisu predstavili u svom tipičnom teatralnom stilu i prosječan mali Hrvatko nema razloga pitati svoje stranačke lieblinge za mišljenje o otvorenom huškanju separatizma i istovremenom kršenju postulata Ustava RH.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 30.07.2016., 01:10   #5
Fora, i lijepa je onako vizuelno zelene boje. No imam jednu zamjerku, trebalo bi pisati Republika Istria (Istrija), ča je naš domaći naziv.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 30.07.2016., 01:13   #6
Da, i još, postavljač teme ovo naziva iredentizmom, no to je pogrešno. Nije svaka ideja Istre, automatski ideja talijanske nacionalne manjine koja bi se sjedinjavala sa Italijom. Objašnjenje pojma iredente: http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=27816

Budtite sigurni, kada bi meja bili na Učki, Istra nebi išla Italiji, već bi bila svoja.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 30.07.2016., 01:16   #7
Evo mene iz Pule...moj komentar je : bliže se izbori

Sljedeća vijest koju očekujem je "željeznica kroz tunel Učka", "ako ne glasate za nas uzet će nam bolnicu", "više novca županijama"....i tako to

Nitko to ovdje ne shvaća ozbiljno
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 30.07.2016., 01:57   #8
Jubilarni post, okrugli! Za moju Istriu, i svaka čast Miletiću. A vidim da se neki u hr javnosti pale kao šibice, meni je to smiješno. Ajd živili, vi meni.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 30.07.2016., 02:18   #9
Ne vidim zašto se ljudi uzbuđuju. Ja bi mu želju odmah ispunio i sutra ih odmah izbacio

Ful bi se pojednostavile stvari politički

Još kad bi se se s Bosnom moglo dogovoriti da trampimo Istru za Hercegovinu pa da i susjedu pomognemo da se ideološki homogenizira. Taman Bosni treba 200,000 tvrdih titoista za stabilnost
HR-manstein is offline  
Old 30.07.2016., 02:19   #10
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo mene iz Pule...moj komentar je : bliže se izbori

Sljedeća vijest koju očekujem je "željeznica kroz tunel Učka", "ako ne glasate za nas uzet će nam bolnicu", "više novca županijama"....i tako to

Nitko to ovdje ne shvaća ozbiljno
Možda trenutno ne shvaća ozbiljno, ali nitko nije shvaćao izbljno ni Katalonce, a Jakovčić na razini EP i IDS već dugo godina intenzivno koketiraju s Katalonijom i zalažu se za status Istre kao autonomne regije, a znamo što slijedi nakon toga.

Uostalom, iritantni su dvostruki kriteriji spram Hrvata i spram ovih iredentista i velikosrba

Da ne govorimo kakve bi reakcije izbile da neki politički faktor otvoreno kaže da se zalaže za treći entitet u BiH
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 30.07.2016., 02:28   #11
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Možda trenutno ne shvaća ozbiljno, ali nitko nije shvaćao izbljno ni Katalonce, a Jakovčić na razini EP i IDS već dugo godina intenzivno koketiraju s Katalonijom i zalažu se za status Istre kao autonomne regije, a znamo što slijedi nakon toga.

Uostalom, iritantni su dvostruki kriteriji spram Hrvata i spram ovih iredentista i velikosrba

Da ne govorimo kakve bi reakcije izbile da neki politički faktor otvoreno kaže da se zalaže za treći entitet u BiH
Autonomna je Istra sasvim legitiman politički zahtjev. Moja najveća zamjerka Brozu i ekipi je što to nisu učinili u sklopu Juge, nakon sjedinjenja ili najkasnije 1974. godine.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 30.07.2016., 02:56   #12
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Autonomna je Istra sasvim legitiman politički zahtjev. Moja najveća zamjerka Brozu i ekipi je što to nisu učinili u sklopu Juge, nakon sjedinjenja ili najkasnije 1974. godine.

Zapravo, nije legitiman politički zahtjev. Doslovno prva rečenica prvog članka Ustava RH kaže sljedeće:

Quote:
Članak 1.
Republika Hrvatska jedinstvena je i nedjeljiva demokratska i socijalna država.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1840

Dok je RH uređena ovako kako je i dok god je Ustava RH, autonomaški pokreti su nelegalni i protuustavni.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 30.07.2016., 03:01   #13
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapravo, nije legitiman politički zahtjev. Doslovno prva rečenica prvog članka Ustava RH kaže sljedeće:




Dok je RH uređena ovako kako je i dok god je Ustava RH, autonomaški pokreti su nelegalni i protuustavni.
Autonomijom, i dalje Hrvatska ostaje cjelovita zemlja. Dakle legitiman zahtjev, koji nije u suprotnosti sa ustavom.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 30.07.2016., 04:34   #14
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
...
IDS i dobar dio stanovnistva Istre je bilo u komunistickoj partiji, i komunizam i marsisticki materijalizam te samo jugoslavenstvo su se kao nacional-politicki svjetonazor najvise ukorijenili u Istri. Hrvatstvo je samim tim neprivlacno i s obzirom na ljevicarsku ideolosku retoriku (manipulacija javnog misljenja) i nostalgicni antifasizam, narocito u gradu Puli koji ima mnogo mijesanih brakova, identificira kao nazadno, nepogodno i fasisticko. Pogledajte samo kako izgleda trg kralja Tomislava u Puli. Neki niti ne znaju da taj sljunak i mocvara preko 20 godina je uopce trg, a kamoli kralja Tomislava. Toliko o postovanju hrvatske povijesti. Sramotna politicka igra simbola koji u narodu izaziva odredenu reakciju i samo je odraz politickog stanja na makro-razini drzave.

Paradoks - da sinovi i kceri ex-komunistickih partijasa koji su pobili i protjerali Talijane u Istri danas im se dvolicno dodvoravaju, da je Istra i Pula tolerantna. Sto reci za sve afere i javne tajne IDS-a, za koje ce se svugdje u Istri cuti da su lopovi? Da taj istarski demokratski savez je HDZ ("demokracija") i SDP ("ljevica") u jednom - istarska manestra.

To je neodgovorno i nadasve sramotno misljenje koje pripada u kategoriji alternativne povijesti, a ne realnosti. Spomen kako Istra nikad nije bila Hrvatska, a navodno je bila u kraljestvu do rijeke Raše, i potom oduvijek podijeljena izmedu Venecije i Austrije - znaci isto to da Istra nikad nije bila vlastita "Istarska".

Radi se o pogresnim logicnim premisama. Ideja se bazira na istrijanstvu, specificnom regio-kulturoloskom fenomenu. Jedino sto ponovno nepoznavanje povijesnih cinjenica, ili ako se radi o povijesnom revizionizmu, taj fenomen se karakterizira kao etnogenetski cime bi Istrian/Istrijan/Istranin bio ne regionalna kategorija Hrvata vec zaseban i legitiman etnicitet pa i nacionalitet cime bi se ideja o republici ili autonomiji opravdala.

To se zasniva na ideji Istrana kako su drugi dosli "priko Ucke", i da nisu Istrani. Samo sto lingvisticka, etnografska i historiografska istrazivanja su jasna - svi Istrani, barem oni Slaveni, dosli su "priko Ucke" iz Dalmacije, Like, Makarske i otocja, Bosne i Herzegovine... bilo to od 1400-1500ih, ili od 1940ih. Istrijani ne postoje, to je vecinom stanovnistvo pridoslo preko Ucke, i jedan Istrijan je najobicniji regionalni fenomen. Ako se uzime u obzir da jezik cini narod - na sto uopce ukazuje cakavski govor nego li da se radi o zajednicama koje su dosle iz hrvatskih zemalja i da se radi o cistim Hrvatima (ne ulazeci u problematiku istih i samog termina)?

Sramotno i ne smijesno, vec tuzno. Oni koji se ponose bratstvom i jedinstvom (da ne kazem jugoslavenstvom), socijalizmom, tolerancijom, su zapravo oni koji zavade i dijele narod. Jadni slijepi Istranin, bio i ostao mali covjek.

Zadnje uređivanje MoroHr : 30.07.2016. at 05:13.
MoroHr is offline  
Old 30.07.2016., 07:03   #15
I Dalmacija bi se sigurno vise i brze razvijala da ima autonomiju a ne da svi novci idu u Zagreb gdje se gubi svaka kontrola kako se ta lova trosi.
Nije Istra rekla da odlazi iz RH ali zeli vecu autonomiju. Zato su centralasi tako i graknuli.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 30.07.2016., 08:08   #16
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
I Dalmacija bi se sigurno vise i brze razvijala da ima autonomiju a ne da svi novci idu u Zagreb gdje se gubi svaka kontrola kako se ta lova trosi.
Nije Istra rekla da odlazi iz RH ali zeli vecu autonomiju. Zato su centralasi tako i graknuli.
Hrvatska je premala država da bi decentralizacija bila isplativa, treba ustrajati na informatizaciji i to je to.
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 30.07.2016., 08:11   #17
Vrijeme je da Hrvatska postane savezna država.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 08:18   #18
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Autonomijom, i dalje Hrvatska ostaje cjelovita zemlja. Dakle legitiman zahtjev, koji nije u suprotnosti sa ustavom.
Dakako da je legitman iako nikome nije poslan. Jedina je greda da je neprovediv.

Zna li drug Miletić da bi onda sam financirao policiju,zdravstvo,školstvo itd ili misli da to financira RH a on pokupi vrhnje?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 30.07.2016., 08:46   #19
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dakako da je legitman iako nikome nije poslan. Jedina je greda da je neprovediv.

Zna li drug Miletić da bi onda sam financirao policiju,zdravstvo,školstvo itd ili misli da to financira RH a on pokupi vrhnje?
A tko financira RH? Pa između ostaloga i Istra.

Prema tome, Istra, jedna od najbogatijih županija, će se moći sama financirati jer svoj novac više neće slati u Zagreb.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 09:07   #20
Istru su ionako obranili mrski partizani na čelu s Titom, pa čemu tolika kuknjava?
Ovo je jedan potez da izazove šok i skrene pažnja na Istru i njene probleme...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.