Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 02:20   #61
15 pitanja za preživljavanje:

1. Znate li rukovati samostrelom?
2. Znate li se orijentirati u šumi?
3. Znate li uloviti divljač i spremiti je za jelo?
4. Kako biste se ponašali da ispred vas izleti otrovna zmija?
5. Znate li tražiti izvore vode?
6. Znate li rukovati oružjem? Puškama, pištoljem, hladnim oružjem?
7. Znate li tehnike onesposobljavanja protivnika? Koje su najslabije točke ljudskog tijela?
8. Biste li u svojoj zajednici znali uspostaviti osnovni poredak?
9. Znate li zapaliti vatru?
10. Znate li ljudsku anatomiju?
11. Znate li dezinficirati i zašiti ranu, te pružiti prvu pomoć?
12. Znate li poroditi djecu?
13. Znate li osnove kemije, fizike, matematike?
14. Biste li mogli preživjeti zimu u šumi?
15. Znate li se služiti topografskom kartom i kompasom?
Revenger20 is offline  
Old 24.08.2016., 03:03   #62
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
15 pitanja za preživljavanje:

1. Znate li rukovati samostrelom?
2. Znate li se orijentirati u šumi?
3. Znate li uloviti divljač i spremiti je za jelo?
4. Kako biste se ponašali da ispred vas izleti otrovna zmija?
5. Znate li tražiti izvore vode?
6. Znate li rukovati oružjem? Puškama, pištoljem, hladnim oružjem?
7. Znate li tehnike onesposobljavanja protivnika? Koje su najslabije točke ljudskog tijela?
8. Biste li u svojoj zajednici znali uspostaviti osnovni poredak?
9. Znate li zapaliti vatru?
10. Znate li ljudsku anatomiju?
11. Znate li dezinficirati i zašiti ranu, te pružiti prvu pomoć?
12. Znate li poroditi djecu?
13. Znate li osnove kemije, fizike, matematike?
14. Biste li mogli preživjeti zimu u šumi?
15. Znate li se služiti topografskom kartom i kompasom?
Odgovor na pitanja od 1. do 15. - ne znam.

Ti znaš?
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 04:24   #63
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Odgovor na pitanja od 1. do 15. - ne znam.

Ti znaš?
Nešto znam, većinu ne znam. Ne mislim da bi imao puno šanse preživjeti u uvjetima o kojima se piše. Znao bi ubiti jelena, ako bi ga pogodio, odrezati ga za jelo. Upaliti vatru, znao bi se čak i orijentirati u šumi (izviđači ), čak sam malo i gađao iz samostrela, dosta teško za pucanje bez prakse. Znam očistiti pušku, pucanje mi solidno ide, valjda bi pogodio jelena.

Ali to je dovoljno za tjedan dana. Ne znam koliko ljudi ima vještinu preživjeti godinama ili desetljećima u uvjetima kada bi se čovječanstvo vratilo u plemensku zajednicu. 90% ljudi bi umrlo u roku od par godina.

Ako govorimo ozbiljno, grad je prvo mjesto gdje bi svi najebali. Pogotovo centar. Bile bi borbe za hranu, tučnjave, ubijanja, bande, a kada bi nestale zalihe, išlo bi se do prvih poljana i žitnica.

Još mislim da bi imao najveću šansu preživljavanja na otoku ako bi imao brodicu.

Govorim generalno, iako ovisi od države do države. Sigurno ne bi bilo jednako u Americi ili Hrvatskoj ili Kini.
Revenger20 is offline  
Old 24.08.2016., 04:53   #64
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Pa... kad već spominješ nedavni rat.. gdje je bila veća mogućnost preživljavanja , ne mislim na pozadinu nego na prvu crtu?
Selo ili grad?
Gdje ipak neki kokot funkcionira u smislu društveno socijalnog uređenja, u gradu ili selu?
Gdje ipak možeš pozvati doktora, u gradu ili selu?
Gdje su ti bila najveća klanja u gradu ili selu?

Jeste da je u gradu veći broj potencijalnih žrtava jer je velika količina ljudi na jednom mjestu, ali je sukladno tome i veća mogućnost preživljavanju.

Kaj će ti kravica, kokica, zabarakadiran prozor, pun podrum ako navali bulementa krvožednih a i prvi sujed ti ima krvave oči?

Moja familija je s raznih krajeva lijepe naše pa osim kaj ja imam svojih primjera tako je bilo i primjera preživljavanja unutar familije.

Žene su te koje skupljaju familije, one su te koje liječe, one su te koje hrane, one su te koje griju , prave ručak od ničega u nemogućim uvjetima i sl.
A da nas siluju, siluju!!! I dok ih ne počnemo kastrirati silovanja će biti!
I onda je došla Crvenkapica.

Znači govorimo o situaciji gdje je anarhija, država nestaje, središnja vlast više ne postoji, vojska i policija više ne postoje, ne postoji hitna pomoć, ne postoje vatrogasci, kompanija nema...znači vraćamo su u doba plemenske zajednice kada nema ničega osim svijesti o čistom darwinizmu. Onaj tko ima veću batinu je vladar.
Nema zakona, nema monetarnog sistema i kartica, nema interneta i facea i Googla da ti napiše kako ćeš preživjeti, nitko te neće zaštiti, sam o sebi ovisiš. jedino što imaš je tvoj mozak, ništa drugo.

U takvoj situaciji prvo što propada je grad. Pogotovo oni multimilijunski, Dolazi do stvaranja bandi i paravojski lojalnih svom šefu koje kontroliraju ponudu najbitnijeg - hrane i vode, odjeće i oružja, jer to je tada najbitnije. Prvo i osnovno, grad je lagano blokirati. Drugo, nema struje. Treće gradovi mogu ići do 100 km širine, kako misliš pobjeći u toj situaciji ako nemaš prijevoznog sredstva? Ti koji bi vladali gradom bi imali silu i uspostavili svoj poredak i vi bi bili njihovi robovi. Kao i uvijek, našla bi se grupa koja bi se svojim sposobnostima i silom uzdigla iznad drugih. Socijalni darwinizam.

Te priče o švercu , kada nemaš što švercati jer do tog ne možeš doći su ono...imaš blokirani grad u koji nitko ne može ući bez provjere. Ok, nešto bi se prošvercalo, ali to je slabo. U takvom gradu bi bila konstanta ubijanja silovanja, prostitucija, šanse za preživljavanje su gotovo nikakve.

Nadalje, veliki gradovi su građeni na rijekama ili blizu njih. Opet, te rijeke je lagano otrovati i ovako su zagađene. Znači nemaš osnovnog uvjeta za život. Hrane nema jer si u gradu, osim ako ne misliš jesti beton. Te priče o solidarnosti su ono bajka, pogotovo tamo gdje imaš više nacija i rasa. Neke grupe bi se držale zajedno, ali sve dok ne dođe do borbe za podjelu kolača. Došlo bi do pojava kanibalizma, virusa, boleština i na kraju bi svi pomrli.

Oni na selu imaju farmu, bunar i kakve-takve šanse. Vrlo vjerojatno će se s vremenom naoružati, ako si na farmi, imaš sjeme za sadnju, imaš izvor vode, imaš veći opus djelovanja. Imaš čisti zrak i organsku hranu. Znači imaš osnovne preduvjete za život. Oni koji bi bili na selu bi dotle mogli organizirati obranu istoga, postavljati zamke, stražarnice, uspostaviti nekakvu liniju fronta, raditi rovove, poznaju bolje teren. Do rata će ovako i onako doći, samo što si sa selom kupio neko vrijeme i smislio strategiju djelovanja.

Nadalje, ako si u mogućnosti, na selu bi mogao raditi svoju struju putem kolektora, ako ih imaš.

Pa prvo što bi tada napravio, u tim uvjetima je da probam doći do najbliže kasarne ili policijske stanice i nabaviti neko oružje ako ga je ostalo. Barem lagano pješačko naoružanje. Pripremao bi se na farmi za rat.

Oni u šumi imaju nikakve šanse za preživljavanje, kao i na planinama. Ali, generalno, grad je najgori definitivno.
Revenger20 is offline  
Old 24.08.2016., 07:05   #65
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
15 pitanja za preživljavanje:

1. Znate li rukovati samostrelom?
2. Znate li se orijentirati u šumi?
3. Znate li uloviti divljač i spremiti je za jelo?
4. Kako biste se ponašali da ispred vas izleti otrovna zmija?
5. Znate li tražiti izvore vode?
6. Znate li rukovati oružjem? Puškama, pištoljem, hladnim oružjem?
7. Znate li tehnike onesposobljavanja protivnika? Koje su najslabije točke ljudskog tijela?
8. Biste li u svojoj zajednici znali uspostaviti osnovni poredak?
9. Znate li zapaliti vatru?
10. Znate li ljudsku anatomiju?
11. Znate li dezinficirati i zašiti ranu, te pružiti prvu pomoć?
12. Znate li poroditi djecu?
13. Znate li osnove kemije, fizike, matematike?
14. Biste li mogli preživjeti zimu u šumi?
15. Znate li se služiti topografskom kartom i kompasom?
prvo pitanje je cista glupost
dalje, osim lova, koji je ne bas lagana aktivnost i nema garancije, kudikamo blizi i bolji izvor hrane su biljke - poznajete li biljke i njihova svojstva??
ostalo znam

usput, oni koji spominju covjeka samog u sumi ili na planini su prilicno u pravu: tu bi prezivljavanje bilo jako zajebana prica
no vec grupica 5-10 ljudi je nesto sasvim drugo i sanse su eksponencijalno vece
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 07:40   #66
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
prvo pitanje je cista glupost
dalje, osim lova, koji je ne bas lagana aktivnost i nema garancije, kudikamo blizi i bolji izvor hrane su biljke - poznajete li biljke i njihova svojstva??
ostalo znam
Znaš sve od 2. do 15.? Jesi li siguran? To je stupanj pripremljenosti kojeg imaju npr. dugogodišnji pripadnici Zelenih beretki.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 08:13   #67
vrlo siguran

znam i 1, stovise znam rukovati i lukom i strijelom, sto je bitno teze
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 08:19   #68
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vrlo siguran

znam i 1, stovise znam rukovati i lukom i strijelom, sto je bitno teze
Ovaj odgovor mogu smatrati ozbiljim jedino u slučaju da si dugogodišnji pripadnik neke specijalne vojne postrojbe.

To što je u onom popisu navedeno (kao i ono što si ti dodao) se ne uči u izviđačima.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 08:24   #69
prosao sam specijalnu obuku, inace sam izvidac-diverzant
osim toga, imam iza sebe dobru kolicinu boravka u prirodi, planinarenja i kampiranja
ono u cemu jesam slab je upravo ono kaj sam u jednom od postova gore naveo: poznavanje biljaka i gljiva - tu se ne mogu bas pohvaliti
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 08:38   #70
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
prosao sam specijalnu obuku, inace sam izvidac-diverzant
osim toga, imam iza sebe dobru kolicinu boravka u prirodi, planinarenja i kampiranja
ono u cemu jesam slab je upravo ono kaj sam u jednom od postova gore naveo: poznavanje biljaka i gljiva - tu se ne mogu bas pohvaliti
Ako su te sve ono uspjeli naučiti na obuci za vrijeme služenja vojnog roka, onda si najveći svjetski talent za usvajanje novih znanja.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 08:51   #71
nisam bas toliko pametan

hrpu toga sam naucio baveci se borilackim sportovima, veliki dio streljastvom i strelicarstvom, pa onda prije spomenuta kampiranja i ostali boravci u prirodi i tek na kraju vojni rok zakljucno s obukom
ratno vrijeme je takoder dodalo svoj dio znanja i iskustva...

nego, a nisi se zapitao kako zelene beretke znaju to kaj znaju?
a najveca je razlika kaj mi nismo u slucaju frke mogli pozvati "konjicu" da nas vadi iz dreka
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 08:59   #72
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nisam bas toliko pametan

hrpu toga sam naucio baveci se borilackim sportovima, veliki dio streljastvom i strelicarstvom, pa onda prije spomenuta kampiranja i ostali boravci u prirodi i tek na kraju vojni rok zakljucno s obukom
ratno vrijeme je takoder dodalo svoj dio znanja i iskustva...

nego, a nisi se zapitao kako zelene beretke znaju to kaj znaju?
a najveca je razlika kaj mi nismo u slucaju frke mogli pozvati "konjicu" da nas vadi iz dreka
U borilačkim sportovima ne obučavaju kako nekoga ubiti golim rukama. Postoje borilačke vještine u kojima ima i takvih tehnika, ali one obično nisu dostupne civilima.

Većina streljačkih disciplina se svodi na gađanje fiksne mete (što nema veze sa realnim borbenim situacijama).

Nisi naveo gdje si naučio porađati žene.

Zelene beretke su profesionalni vojnici. Koji su čitavo vrijeme služenja na obuci. I imaju vrhunske instruktore. Ne bave se time rekreativno, u svoje slobodno vrijeme.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 09:09   #73
vidis, tu si u pravu, nisam nikad poradao zenu

za ostalo, ne brini se, znam vise nego dovoljno, a i sposoban sam i provesti to kaj znam (ne kazem to radi kurcenja, nego je to takoder jako vazan segment)
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 09:30   #74
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
vidis, tu si u pravu, nisam nikad poradao zenu

za ostalo, ne brini se, znam vise nego dovoljno, a i sposoban sam i provesti to kaj znam (ne kazem to radi kurcenja, nego je to takoder jako vazan segment)
Budući da ne postoji način da provjerimo jesi li ispravno procijenio svoje mogućnosti, ostaje nam jedino da ti vjerujemo ili ne vjerujemo.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 09:30   #75
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Nisu još. Ima trenutno bližih problema koje treba rješavati. Prije bi bila priprema za neku akciju.

Imala sam i ja razgovor danas gdje je netko spomenuo kako je Njemačka 90 - ih napravila istu stvar. Osobno se toga ne sjećam, ali bilo bi nešto jasnije ako je stvarno tako bilo.
Ne 90-tih,već 89-te.taman prije pada Berlinskog zida..dok nisu bili sigurni kako će reagirati SSSR na želju istočnih nijemaca...
no onda su kupili pripajanje istočnog dijela...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 24.08.2016., 09:34   #76
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Budući da ne postoji način da provjerimo jesi li ispravno procijenio svoje mogućnosti, ostaje nam jedino da ti vjerujemo ili ne vjerujemo.
meni je svejedno, samo se nadam da necu morati doci u priliku u kojoj bih to morao i koristiti
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 09:46   #77
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
meni je svejedno, samo se nadam da necu morati doci u priliku u kojoj bih to morao i koristiti
Ako poživiš još dvadesetak godina, onda ćeš vjerojatno doći u takvu priliku.
ericsson is offline  
Old 24.08.2016., 09:55   #78
onda jako tesko da cu ikuda ici
ZgSash is offline  
Old 24.08.2016., 10:00   #79
Svi preppersi ovog svijeta na aparatima
Btw, meni je ta ekipa mrak, volim malo pomaknute ljude.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 24.08.2016., 10:13   #80
kakvi sad preppersi su te spopali?
ZgSash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.