Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 19:26   #21
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
forumaški desničari su za lustraciju 70, 80 i 90-ogodišnjaka iz jugoslavije i drugog svjetskog rata, ali su protiv toga da se sudi četnicima koji su napadali hrvatsku jer je eto, prošlo toliko godina, a i počinitelji su već starci.

uopće me ne čudi.
Ti koji su napadali Hrvatsku nisu vise zivi. Direktni pociniteljima zlocina se vec sudi u Srbiji, i kakve god kazne dobili, to je to, ne moze im se vise suditi za isto kazneno djelo. Hrvatska tu nema vise nikakvih mogucnosti. Ovcaru ce pokriti sudjenje u Srbiji, Hrvatskoj jos ostaje suditi ponekom silovatelju i to je to. Kome bi ti sudio, drzavljanima Srbije? Do njih je ionako nemoguce doci, niti bi ih Srbija ikada izrucila. Prema tome, ostaje nam da sudimo jedino onim rijetkim hrabrima koji su jos uvijek u Vukovaru. A takvih je koliko, mozda nekolicina. Svi koji su napadali Vukovar, nedostupni su nam, iz razloga sto su ili u Srbiji ili vec odavno pod zemljom.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:30   #22
Ne budali čovječe. Za Vukovar općenito nitko nije platio jer nitko od sila nije htio da srpski čelnici plate.
No ljudi u Vukovaru moraju i trebaju prestati gledati na ulici svoje silovatelje, ubojice a pogotovo one gubavce koji su upirali prstom u susjede i probirali ih ko stoku.

I nemoj srat tu demagogiju. Tebi je kurac od ovce što će silovatelj neke žene biti u zatvoru? Ma ja baš takve hoću u zatvoru. Daj takve po stare dane u kaznionice da dobiju od nekog "ujke" drškom klupe u.....
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:36   #23
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ne budali čovječe. Za Vukovar općenito nitko nije platio jer nitko od sila nije htio da srpski čelnici plate.
No ljudi u Vukovaru moraju i trebaju prestati gledati na ulici svoje silovatelje, ubojice a pogotovo one gubavce koji su upirali prstom u susjede i probirali ih ko stoku.

I nemoj srat tu demagogiju. Tebi je kurac od ovce što će silovatelj neke žene biti u zatvoru? Ma ja baš takve hoću u zatvoru. Daj takve po stare dane u kaznionice da dobiju od nekog "ujke" drškom klupe u.....
Gledaj, koliko god to mozda okrutno zvuci, takve presude nece promijeniti nista sto se tice krivnje za rat. Presuda za silovanje je pravda jedino za zrtvu, u kontekstu citavog rata nema neko znacenje, jer se u svim ratovima vrse silovanja, to nisu Srbi izmislili. Naravno da sam za to da se svi krivci uhvate i procesuiraju, vec sam to napisao valjda pet puta, medjutim ja govorim o sudjenjima visim instancama, a tu se vise nista ne moze napraviti. Ono sto je najveca tragedija jest ta da ce Hrvatska najvjerojatnije kroz proces sestorki u Haagu biti osudjena za UZP odnosno agresiju na BiH, a da za agresiju na nas nikada nitko nije niti ce biti osudjen. Za Vukovar pogotovo. Dakle o tome ja pricam, o sirem kontekstu, o POLITICI. Jer na podforumu smo koji se zove politika, pa onda gledamo i siri kontekst price. Ne pricamo o pojedinacnim zlocinima vec o citavoj politici. Tu nitko nije niti ce ikada biti osudjen. Osudjeni ce biti, neki vec vjerojatno i jesu, obicni vojnici, silovatelji, ubojice i sl. Ali od casnika, oficira, generala, nece biti nitko. O tome se ovdje radi.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:45   #24
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
forumaški desničari su za lustraciju 70, 80 i 90-ogodišnjaka iz jugoslavije i drugog svjetskog rata, ali su protiv toga da se sudi četnicima koji su napadali hrvatsku jer je eto, prošlo toliko godina, a i počinitelji su već starci.

uopće me ne čudi.
U Hrvatskoj ništa nije definirano (desnica ljevica, lustracija...).
Jugoslavija se raspala na više "Jugoslavija", a SKJ na više frakcija, a mi smo naivno pomislili da imamo Hrvatsku i nekakve stranke neovisne o Partiji.
Kad se tome doda da smo "kastrirani" služeći tuđim državama, ili ih rušili, pa rušimo i svoju, začarani krug je zatvoren.
Rješenje jest u lustraciji, ali ne kako se politizira.
Lustracija (osvjetljavanje) mora odgovoriti na pitanje ne tko je bio što u Jugoslaviji i SKJ, nego tko je ZA HRVATSKU I NJEN NAPREDAK.
Naravno, to se ne radi pod izlikom da su svi naši neprijatelji "pocrkali".
A jesu li?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:14   #25
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti koji su napadali Hrvatsku nisu vise zivi. Direktni pociniteljima zlocina se vec sudi u Srbiji, i kakve god kazne dobili, to je to, ne moze im se vise suditi za isto kazneno djelo. Hrvatska tu nema vise nikakvih mogucnosti. Ovcaru ce pokriti sudjenje u Srbiji, Hrvatskoj jos ostaje suditi ponekom silovatelju i to je to. Kome bi ti sudio, drzavljanima Srbije? Do njih je ionako nemoguce doci, niti bi ih Srbija ikada izrucila. Prema tome, ostaje nam da sudimo jedino onim rijetkim hrabrima koji su jos uvijek u Vukovaru. A takvih je koliko, mozda nekolicina. Svi koji su napadali Vukovar, nedostupni su nam, iz razloga sto su ili u Srbiji ili vec odavno pod zemljom.
sereš li ga al ne shvaćam zašto?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:16   #26
koji je odgovor zašto odvjetništvo do sada nije podizalo optužnice protiv mnogih srba koji su u hrvatskoj a svjedoci postoje...koji je razlog?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:29   #27
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
koji je odgovor zašto odvjetništvo do sada nije podizalo optužnice protiv mnogih srba koji su u hrvatskoj a svjedoci postoje...koji je razlog?
Novinari nešto slabo govore o tome,a i političari.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:36   #28
Kada će krenuti optužnice RH za Vukovar?
Dodala bih i optužnice i za druge ratne zločine nad Hrvatima na teritoriju RH.

Moj odgovor je nikad s ovim DORH-om!
Bajić je trebao već davno biti u zatvoru, ako zbog ničega, a ono zbog Lore!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:42   #29
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ništa nije definirano (desnica ljevica, lustracija...).
Jugoslavija se raspala na više "Jugoslavija", a SKJ na više frakcija, a mi smo naivno pomislili da imamo Hrvatsku i nekakve stranke neovisne o Partiji.
Kad se tome doda da smo "kastrirani" služeći tuđim državama, ili ih rušili, pa rušimo i svoju, začarani krug je zatvoren.
Rješenje jest u lustraciji, ali ne kako se politizira.
Lustracija (osvjetljavanje) mora odgovoriti na pitanje ne tko je bio što u Jugoslaviji i SKJ, nego tko je ZA HRVATSKU I NJEN NAPREDAK.
Naravno, to se ne radi pod izlikom da su svi naši neprijatelji "pocrkali".
A jesu li?!

Pozdrav
Nikola Duspara
propustio si ovaj post?

Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
forumaški desničari su za lustraciju 70, 80 i 90-ogodišnjaka iz jugoslavije i drugog svjetskog rata, ali su protiv toga da se sudi četnicima koji su napadali hrvatsku jer je eto, prošlo toliko godina, a i počinitelji su već starci.

uopće me ne čudi.
Tema je Optužnice za Vukovar
a čitamo da je kasno i ti opet preskačeš temu ali pričaš o lustraciji. To je bliže u prošlosti?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:52   #30
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Kada će krenuti optužnice RH za Vukovar?
Dodala bih i optužnice i za druge ratne zločine nad Hrvatima na teritoriju RH.

Moj odgovor je nikad s ovim DORH-om!
Bajić je trebao već davno biti u zatvoru, ako zbog ničega, a ono zbog Lore!
Pa nije Bajić od 91. na mjestu državnog odvjetnika.Tko je bio državni odvjetnik 90tih godina ?

Većina zločina su se dogodila 91. ,šta je tada politička klika poduzela da privede pravdi počinitelje ? Apsolutno ništa.Igrao se tenis i grabila društvena imovina.

Pametnom dosta.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:23   #31
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
Pa nije Bajić od 91. na mjestu državnog odvjetnika.Tko je bio državni odvjetnik 90tih godina ?

Većina zločina su se dogodila 91. ,šta je tada politička klika poduzela da privede pravdi počinitelje ? Apsolutno ništa.Igrao se tenis i grabila društvena imovina.

Pametnom dosta.
Pogledaj gdje i što je bio Bajić tada. Tko je smjestio u zatvor Srbe pod optužnicom za terorizam, i tko ih je dnevno ispitivao!
Nije li ti smiješno da za događaje u Lori odgovaraju stražari, a ne direktor zatvora i vojni tužitelj koji ih je pod takvom kvalifikacijom strpao u zatvor?
Završavam kao i ti!
Pametnom dosta.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 08:47   #32
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
... Direktni pociniteljima zlocina se vec sudi u Srbiji, i kakve god kazne dobili, to je to, ne moze im se vise suditi za isto kazneno djelo. Hrvatska tu nema vise nikakvih mogucnosti. Ovcaru ce pokriti sudjenje u Srbiji, Hrvatskoj jos ostaje suditi ponekom silovatelju i to je to. Kome bi ti sudio, drzavljanima Srbije? Do njih je ionako nemoguce doci, niti bi ih Srbija ikada izrucila. Prema tome, ostaje nam da sudimo jedino onim rijetkim hrabrima koji su jos uvijek u Vukovaru. A takvih je koliko, mozda nekolicina. ...
Hm, zbilja čudan stav ... čak i kad bismo prihvatili potpuno kriv i XXX stav da su za pravosuđe relevantni samo masovni zločini, čak i onda bi na pr. već samo ono boldano značilo da Ovčara "pokriva" sve krupno, kao da nikad nisi čuo za Velepromet, i da je posve neutemeljeno ovo:
http://vijesti.hrt.hr/361516/u-vukov...-pokraj-drugih
"... Prisjećamo se i žrtava Veleprometa - tog najvećeg koncentracijskog logora u Europi nakon Drugog svjetskog rata.

Na samom početku emisije Dražen Živić s Instituta za društvena istraživanja "Ivo Pilar" je komentirao izjavu Danijela Rehaka, predsjednika Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora da je Društvo od 2002. do 2007. pokretalo kaznene prijave protiv nepoznatih osoba, njih oko 1000, koje su direktno ili indirektno krive za zločine na području Vukovara te da do danas nitko nije procesuiran niti zvan na informativni razgovor. Objavljeno je niz publikacija gdje je otkrivljeno što se sve događalo u tim kobnim danima, a nažalost državne institucije nisu iskoristili te informacije, nisu nikoga procesuirale, vjerojatno iz političkih razloga, rekao je Živić.

Udruga pravnika Vukovar 91. je podnijela kaznene prijave srpskom tužiteljstvu za 5 logora u Srbiji još 2008. Ove godine smo bili kod zamjenice glavnog tužitelja koja je priznala da politika u Srbiji do dan danas nije dopustila da se po toj kaznenoj prijavi išta pokrene. U srpnju ove godine primio nas je srpski premijer Vučić i obećao pomoć u procesuiranju odgovornih. ..."

I naravno da Vukovar nije jedino mjesto ignoriranih zločina ... zar se ne sjećate forumskih tema poput one "Voćin - zločin bez kazne"?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 17:19   #33
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ti koji su napadali Hrvatsku nisu vise zivi. Direktni pociniteljima zlocina se vec sudi u Srbiji, i kakve god kazne dobili, to je to, ne moze im se vise suditi za isto kazneno djelo. Hrvatska tu nema vise nikakvih mogucnosti. Ovcaru ce pokriti sudjenje u Srbiji, Hrvatskoj jos ostaje suditi ponekom silovatelju i to je to. Kome bi ti sudio, drzavljanima Srbije? Do njih je ionako nemoguce doci, niti bi ih Srbija ikada izrucila. Prema tome, ostaje nam da sudimo jedino onim rijetkim hrabrima koji su jos uvijek u Vukovaru. A takvih je koliko, mozda nekolicina. Svi koji su napadali Vukovar, nedostupni su nam, iz razloga sto su ili u Srbiji ili vec odavno pod zemljom.
Neće to ništa pokriti. U Vukovaru po ulicama još uvijek šeću silovatelji, ubojice i cinkaroši koji su upirali prstom čime su po meni direktno suodgovorni za ubojstva, a njihove žrtve i/ili rodbina njihovih žrtava ih na placu ili dućanu mora gledati.
Nikakav proces u Srbiji neće to obuhvatiti. Hrvatska se mora pozabaviti apsolutno svim takvim slučajevima jer se time postiže barem dijelić pravde.
jedna stvar je ako je netko sudjelovao u ratu, ali potpuno druga ako je taj rat koristio za silovanja i klanja.
Tako dugo dok takva ekipa ne završi u zatvoru tamo neće biti početka mira. A pravog mira, ako će ga ikad biti, neće biti još jako dugo.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 17:56   #34
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post

Da ili ne? Ako ne, zašto? Tko to danas može opravdati, i čime?

Zašto državne institucije ne rade svoj posao po službenoj dužnosti?
zato što bi isplivala činjenica da je Vukovar stradao po dogovoru Miloševića i Tuđmana, a onda bi desnica izgubila mogućnost marširanja, odnosno političkog naplačivanja i unovčavanja ratne mitologije te ljudske tragedije, radi svog privatnog interesa.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-velike-srbije
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:29   #35
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
zato što bi isplivala činjenica da je Vukovar stradao po dogovoru Miloševića i Tuđmana, a onda bi desnica izgubila mogućnost marširanja, odnosno političkog naplačivanja i unovčavanja ratne mitologije te ljudske tragedije, radi svog privatnog interesa.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-velike-srbije
na koji način bi to isplivala činjenica, i kako to da nije već isplivala npr. u haškom procesu?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:18   #36
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
zato što bi isplivala činjenica da je Vukovar stradao po dogovoru Miloševića i Tuđmana, a onda bi desnica izgubila mogućnost marširanja, odnosno političkog naplačivanja i unovčavanja ratne mitologije te ljudske tragedije, radi svog privatnog interesa.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-velike-srbije
Ta priča o dogovoru Tuđmana i Miloševića je jedna od većih gluposti koje su izmišljene nakon rata.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:23   #37
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ta priča o dogovoru Tuđmana i Miloševića je jedna od većih gluposti koje su izmišljene nakon rata.
Mislim ipak da je to jedna od većih gluposti izmišljenih još tijekom rata.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:39   #38
Da je bilo volje, mogli smo osnovati poseban odjel u državnom odvjetništvu i na sudovima koji bi se bavio kaznenim progonom srpskih zločinaca.

Nije samo stvar u kaznenom progonu, pogreška je bio i zakon o aboliciji. Sve koji su sudjelovali u agresiji na hr trebalo je protjerati, zločince kazniti, a ostalo stanovništvo integrirati u hrvatsko društvo. Pod integrirati mislim obvezati ih da se služe hrvatskim jezikom, latiničnim pismom, uče hrvatsku povijest, a ne izmišljenu verziju specijalnu za njih, da idu u hrvatske škole i vrtiće. Nikakve odvojene škole, korištenje ćirilice i sl. Mi smo godinama radili sve pogrešno, zato i imamo likove poput Pupovca i Stanimirovića, četnikovanje na pravoslavni božić i sl.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:41   #39
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Da je bilo volje, mogli smo osnovati poseban odjel u državnom odvjetništvu i na sudovima koji bi se bavio kaznenim progonom srpskih zločinaca.

Nije samo stvar u kaznenom progonu, pogreška je bio i zakon o aboliciji. Sve koji su sudjelovali u agresiji na hr trebalo je protjerati, zločince kazniti, a ostalo stanovništvo integrirati u hrvatsko društvo. Pod integrirati mislim obvezati ih da se služe hrvatskim jezikom, latiničnim pismom, uče hrvatsku povijest, a ne izmišljenu verziju specijalnu za njih, da idu u hrvatske škole i vrtiće. Nikakve odvojene škole, korištenje ćirilice i sl. Mi smo godinama radili sve pogrešno, zato i imamo likove poput Pupovca i Stanimirovića, četnikovanje na pravoslavni božić i sl.
Drugim riječima, ti bi uveo NDH i fašizam.

Možda bi Srbi trebali nositi trake na rukavima, što kažeš na to?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:45   #40
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ti bi uveo NDH i fašizam.

Možda bi Srbi trebali nositi trake na rukavima, što kažeš na to?
Tebi je to fašizam, meni zaštita interesa.

Ne trebaju trake, dovoljno da kazneno odgovaraju za počinjene zločine. Zar je to previše?

Uostalom kakvo ti je to glupo pitanje s trakama, pa ja sam za integraciju u hrvatsko društvo, a ne segregaciju.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.