Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2016., 07:24   #1
Preminuo je Fidel Castro

http://ba.n1info.com/a124390/Svijet/...el-Castro.html

U 90 godini života preminuo je dugogodišnji lider Kube, Fidel Castro, objavila je kubanska nacionalna televizija,a prenijeli CNN i RT.

Vijest o smrti potvrdio je njegov brat Raul, kojem je Fidel i predao vlast, a prema prvim informacijama Castro je umro u 07:00 sati po lokalnom vremenu.

Castro je bio na čelu Kube od 1959. do 2008. godine, kada ga je narušeno zdravlje natjeralo da vlast preda bratu.


Što je Fidel napravio, a što nije?
Ovdje raspravljamo o liku u djelu.

Ostavio je iza sebe siromašnu i izoliranu zemlju, ali bez američke tiranije nad sobom?
A bome je ostavio i jedan od najboljih zdravstvenih sistema na Svijetu

Što je važnije? iPhone ili dostojanstvo naroda?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 07:27   #2
Na Kubi je 1980. godine, i cr'ko je Marshall!

Sad još par godina, i rat za pad socijalizma.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 07:37   #3
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Sad još par godina, i rat za pad socijalizma.
To su mislili i za sjevernu koreju pa se nije dogodilo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 07:53   #4
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post



Što je važnije? iPhone ili dostojanstvo naroda?


Iphone.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:02   #5
https://www.yahoo.com/news/cubas-fid...06.html?ref=gs


https://s.yimg.com/lo/api/res/1.2/vX...d_original.jpg

nažalost je. Uspio je nemoguće, opstati u okruženju Amerike. Prije svega ostavio je slobodnu zemlju u jedinim mogućim uvjetima. A zdravstvo i školstvo je neprocijenjivo. Također i pomići oslobodilačkim pokretima širom svijeta.
Čisto usporedbe radi Taiwan bi propao u jednom danu da nema izdašne američke pomoći, a Kubi su sjekli svaku mogućnost.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:04   #6
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To su mislili i za sjevernu koreju pa se nije dogodilo
Sjeverna Koreja je po svemu gotovo klasična monarhija, odgajali su sinove za vlast.

Ovdje su pak svu vlast držali braća Castro, za sada se neće ništa promjeniti, Raul je apsolutni vladar, ali mislim da oni nemaju predviđenog nasljednika.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:14   #7
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
A zdravstvo i školstvo je neprocijenjivo.
Upravo to.
Nemaju para za biber, a jedan od najboljih zdravstvenih sustava na svijetu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:18   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sjeverna Koreja je po svemu gotovo klasična monarhija, odgajali su sinove za vlast.

Ovdje su pak svu vlast držali braća Castro, za sada se neće ništa promjeniti, Raul je apsolutni vladar, ali mislim da oni nemaju predviđenog nasljednika.
Šta nisu pisali da Raul Castro svoju kćer priprema za nasljednicu?A i sin mu je neki pukovnik pa možda bi ga mogao naslijediti.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:20   #9
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Na Kubi je 1980. godine, i cr'ko je Marshall!

Sad još par godina, i rat za pad socijalizma.
Nisam baš siguran da bi se to moglo dogoditi.Eventualno nakon Raulove smrti.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:26   #10
Samo trebaju napraviti spisak 200 obitelji koji će brinuti o "blagostanju zemlje" i pokazati kako se u kapitalizmu može uspjeti.
Narodu (80%) se neće ništa promjeniti osim mogućnost štednje u štedionicama i dizanja raznih kredita po povoljnim kamatama od 16%...
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:28   #11
Slava mu. Ovakvi autentični lideri ljevice se nažalost više ne rađaju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:31   #12
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Šta nisu pisali da Raul Castro svoju kćer priprema za nasljednicu?A i sin mu je neki pukovnik pa možda bi ga mogao naslijediti.
Nije to isto.

Sjeverna Koreja je doslovno izolirana od svijeta, a i ima prešutnu potporu velikog susjeda, dokle god se ne zaljeće previše.

Tko god dođe na Kubu poslije braće, imat će jak SAD, ne mislim na politiku nego na kompanije, i vrlo brzo će se sve to otvoriti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:33   #13
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
razmisli koje je probleme imao Fidel ... i koliko je proživio.
A otkud ti informacija da nisu imali za papar? Raste u nesvrstanim zemljama ...
Ovo je politika, a ne gastronomija tako da te smjerno upućujem da ne zagađuješ temu ovakvim ispadima bez obzira što si pokretač teme.
Evidentno je kako je siromaštvo bilo rašireno, no treba gledati i okolnosti. A imaš i filmić http://www.imdb.com/title/tt0386032/
Ja sam baš htio reći isto što i ti.
Ne moraš meni objašnjavat da se bogatstvo ne mjeri sa novčanicama i znamenkama na računu.

U USA ne miljarde nego trilijuni otpadaju na zdravstvo, a dobe isto što i kubanci
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:35   #14
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije to isto.

Sjeverna Koreja je doslovno izolirana od svijeta, a i ima prešutnu potporu velikog susjeda, dokle god se ne zaljeće previše.

Tko god dođe na Kubu poslije braće, imat će jak SAD, ne mislim na politiku nego na kompanije, i vrlo brzo će se sve to otvoriti.
Nisam ni rekao da je to isto.Samo sam se nadovezao na dio gdje kažeš da Raul nema predviđenog nasljednika.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:41   #15
Slava mu i pocivao u miru. Veliki revolucionar i sin svog naroda koji je prezivio nekoliko atentata, a Kuba opstala usprkos svim americkim provokacijama, sabotazama i blokadama. Hasta Siempre, Comandante!
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:50   #16
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja sam baš htio reći isto što i ti.
Ne moraš meni objašnjavat da se bogatstvo ne mjeri sa novčanicama i znamenkama na računu.

U USA ne miljarde nego trilijuni otpadaju na zdravstvo, a dobe isto što i kubanci
Postoje li neki stvarni dokazi za to, osim popularnog dokumentarca jednog ljevičarskog celebritiya?

Baš ono prava, kvalitetna usporedba da je njihovo zdravstvo bolje od hrvatskoga a kamoli američkoga?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:55   #17
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Postoje li neki stvarni dokazi za to, osim popularnog dokumentarca jednog ljevičarskog celebritiya?
A zašto ne bi ljevičarski celebrity napravio istiniti video?
Takvih videa imaš stotine na youtube, to naravno nećeš naći na ustaško-klerikalnom hrt-u.
Neka informacija je ili točna ili netočna, bez obzira tko je radio dokumentarac
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:43   #18
Pretty emotional right now. My dad was a political prisoner for 16 years and I'm trying to figure out whether or not I should wake him up and tell him.
EDIT: Woke him up. The look on his face was simply ineffable. Thanks everyone!!


Just did. He literally jumped out of bed and I'm really trying to hold back tears. It doesn't change anything at the moment, but this is something my community has been looking forward to for a very long time.

Zdravstvo i školstvo bi došlo prije ili kasnije kao u sve kaptialistčke zemlje. Ne bi bilo toliko siromašni kao sada, a ne bi bilo ovakvih priča.

Jedan ogroman fiailure kao svaki socijlistički eksperiment...
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:44   #19
srebrni - offtopic
Svoje stavove o Hrvatima sačuvaj za druge teme. Mali savjet, previše mržnje nije dobro

Ontopic
Politički dokumentarac automatski jednu stranu forsirao, ovisno je li autor desničar ili ljevičar.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:54   #20
To se moralo dogoditi kad-tad. Nadam se radi svih stanovnika Kube da neće skrenuti s Fidelovog puta, jer bi mogli postati još jedno bludilište kao vazal SADa....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.