Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 07:52   #41
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakve socijalisticke gluposti nego cinjenica da globalizacija gazi male a pravi velike jos vecima u banana drzavi kao Hrvatska.

Dao sam ti primjer sa trgovinom,npr. sta su to Lidl, Kauflane ili Spar napravili za Hrvatsku sta su sa nizom cijenom uzeli novac hrvatskom kupcu i taj novac iznjeli iz hrvatske i usput prodaju robu koja je proizvedena u Njemackoj. ??
Drazi su mi seljacina Kerum ili udbaska gamad iz Adris grupe koji bi lovu ulozili u hotele i otvorili radna mjesta.
Tko je kriv nama sta nasa drzava ne kaze minimalna placa ce biti 7000 kuna pa tko ce radit neka radi.
kakva sizodomoljubna patetika

Lidl i Kaufland su napravili vise koristi za Hrvatsko gospodarstvo nego 'rvatina Todoric koji je u zadnjih 10 godina unistio nekoliko stotina, a do danas vjerojatno i tisuca malih poduzetinika i proizvodjaca. Otidji malo u Konzum pa pogledaj otkud mu dolaze Kplus proizvodi, pa pricaj o prodaji robe koja je proizvedena vani.

Sere mi se vise od tih nacionalistickih izljeva proljeva bez ikakvog pokrica
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:21   #42
Cemu prostote?


Citam na indexu kako je Butkovic danas/jucer izjavio da pokrece inicijativu za zakonskim promjenama u Zakon o taksiuslugama i time ce se omoguciti legalnost Cammeo i Ubera.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:44   #43
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cemu prostote?


Citam na indexu kako je Butkovic danas/jucer izjavio da pokrece inicijativu za zakonskim promjenama u Zakon o taksiuslugama i time ce se omoguciti legalnost Cammeo i Ubera.
Boli me kuki za adz, ali bilo bi zanimljivo da određeni forumaši pojasne u kojem kontekstu i zašto su tu stranku optužili za protjerivanje Cammea iz Splita.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 10:14   #44
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cemu prostote?

Citam na indexu kako je Butkovic danas/jucer izjavio da pokrece inicijativu za zakonskim promjenama u Zakon o taksiuslugama i time ce se omoguciti legalnost Cammeo i Ubera.
Neka, neka. Neka su ga stisli.

To podilaženje zaostalom čobanluku već je i previše štete u Hrvatskoj učinilo.

Ne treba ništa ni izjavljivati, nije trebao ni dosad ono prvo; neka riješi stvar i gotova priča.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:45   #45
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Kako ces dobit dozvolu kad grad dozvoljava broj koji on zeli, i naravno da se dozvoli svake godine toliko novih i podijele se licence po politickoj crti kao i sve drugo.
Npr. na kastelanski aerodrom ne mogu uci splitski ili trogirski taksisti nego samo kastelani, a tamo je najveca lova.

Grad i drzava moraju propisat uvjeta ali ne mogu oni meni nedat dozvolu i ogranicavat broj taxia ako ja ispunjavam uvijete, a to nije slucaj kod nas.
pravila igre trebaju bit za svakoga isti pa neka bolji, vrijedniji, sposobniji pobjedi. Kod nas je sve štela pa tako i to.
Dakle kronizam i sprega između politike i lobista. Kako ovo riješiti? Jedino rezanjem ovlasti političarima i prepuštanje taksi usluge slobodnome tržištu. Ali pošto imamo dvije stranke i njihove satelite koji su izraziti ekonomski ljevičari, i dalje će država i lokalni šerifi daviti tržište i punit džepove na račun korisnika taksi usluga čiji izbor ograničavaju i tjeraju ih na veće cijene.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:31   #46
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
kakva sizodomoljubna patetika

Lidl i Kaufland su napravili vise koristi za Hrvatsko gospodarstvo nego 'rvatina Todoric koji je u zadnjih 10 godina unistio nekoliko stotina, a do danas vjerojatno i tisuca malih poduzetinika i proizvodjaca. Otidji malo u Konzum pa pogledaj otkud mu dolaze Kplus proizvodi, pa pricaj o prodaji robe koja je proizvedena vani.

Sere mi se vise od tih nacionalistickih izljeva proljeva bez ikakvog pokrica
Kvazi liberalcino kultura ti je odlika kao i argumenti
Sta su to pozitivno za hrvatsko gospodarstvo napravili Lidl, Kaufland i Spar

Di si ti vidia u mom postu Todorica kvazi liberalcicu stelujes pricu kako tebi pase.

Kerum i Adris grupa su ulagali lovu iz Hrvatske u Hrvatsku za razliku od stranaca oji je samo izvlace.

Imas li koji argumenat ili ces pisati svoje kvazi ljevicarske prosere.
Mozes ti i moje ne citati ako ti se ne svidaju
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:36   #47
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Generaliziram.
Naravno da ima dobrih i poštenih splićana, ali po primitivizmu i aroganciji nisam naišao na veću koncentraciju toga u hrvatskoj nego u splitu. Misle da su popili svu pamet svijeta i pljuju sve što je različito
Srića pa si ti drugačiji. Koliko vas je takvih iz Bandić grada koji docirate drugima s visoka, a okoristili ste se od centralizacije? A o primitivizmu i aroganciji dovoljno ti je pogledat sugrađane koji podržavaju gazdu kluba iz tvog grada.

Pitanje moderatorima: Zašto se ovakve (uvredljive) gluposti koje, btw, nemaju veze sa temon, ne brišu?


Inače, Baldasar i Butković će nosit mlade živote na duši ako se ubrzo ovo ne promini. Baldasar je ima 3 godine vrimena i ni prston nije maka dok se nije zakuvalo.

Zadnje uređivanje DelmatST : 07.12.2016. at 12:54.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.12.2016., 12:49   #48
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Srića pa si ti drugačiji.

Inače, Baldasar i Butković će nosit mlade živote na duši ako se ubrzo ovo ne promini. Baldasar je ima 3 godine vrimena i ni prston nije maka dok se nije zakuvalo.


Istina je da se mi ne shvaćamo, i tu je problem. Splićani jesu sve to nabrojeno, ali to jednostavno moraš prihvatiti kao dio njihovog folklora, gdje ima i puno pozitivnih stvari.

Mene su jako plašili na faksu, klonila sam ih se, čak i bojala, od te njihove samohvale Onda sam se vani sprijateljila s divljom Splićankom, i nekako smo se uklopile, dvije totalne različitosti. I tek sam ih tada uspjela shvatiti - u Zagrebu mi ni najbliži nikad ne bi sasuli u lice što su mi ljudi u Splitu, i to otprve, i to oni koji me vole zapravo

S druge strane, nisu Dalmoši grabežljivi ko neki drugi lokalci, hoće pomoći i u načelu su pošteni, tj. možeš računati na njih.

Mala digresija i uza sve ograde da svuda ima svačega.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:55   #49
baš sam prošli tjedan koristila usluge taksija u St. 30 kn naplaćuju po gradu (sinoć je i kod Šprajca objašnjavao njihov predstavnik is Splita kako naplaćuju). uglavnom, ono što mi je rekao vozač je to da njima navodno ne smeta konkurencija, dapače, to je dobrodošlo, no smeta im to što nisu jednaka pravila za svih. on, kako kaže, treba ishoditi svaštanešto, a ovi su se samo pojavili....allegedly.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:12   #50
Ne smeta in konkurencija, ali napadaju gradske vijećnike kad je bilo izglasavanje o povećanju broja koncesija.
30kn je samo start u koja su uključena početna 2 ili 3km, a više od pola grada nije pokriveno sa tom kilometražom.
Tako da njihova obmana kako 80% ljudi koristi upravo ta 2-3km je stvar toga da ljudi koji žive tek pinku dalje od centra uopće ne koriste taksi. Dok nije doša Uber.
Ja san samo sa Uberon više vožnji napravia u jednom danu nego u životu sa običnin taksijen u kojega btw nikad više neću sist.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:22   #51
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
uglavnom, ono što mi je rekao vozač je to da njima navodno ne smeta konkurencija, dapače, to je dobrodošlo
Seru kao i obično. Jedino što je njima dobrodošlo jesu nesretni turisti koje pljačkaju za prijevoz od zračne luke do trajektne.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:23   #52
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Ne smeta in konkurencija, ali napadaju gradske vijećnike...
a ne misliš valjda da bi bilo "politički" korektno zauzeti neki drugi stav?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:55   #53
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Dakle kronizam i sprega između politike i lobista. Kako ovo riješiti? Jedino rezanjem ovlasti političarima i prepuštanje taksi usluge slobodnome tržištu.
Naravno

Ljudi se žele organizirati na način da dio populacije ima aute i voljan je voziti drugi dio populacije, ovima to treba i žele, bez problema se međusobno sve dogovore; nove tehnologije omogućuju svima dodatne pogodnosti (od feedbacka do GPS-a) kakve u taksijima nemaju; i još i država uzme neku pinku na svemu tome.
Ponuda i potražnja reguliraju sve bez problema. I špice, i mrtve sate, poduzetniji imaju priliku raditi koliko žele. Ograničen broj licenci je potpuno nepotreban, a krug je zdrav i zatvoren.

Sve dok to ne zasmeta kaubojima koji bi monopol na taj posao. Koji bi se ubacivali silom. I koji bi situaciju u kojoj jednostavno društvo u cjelini trpi.

Praktički sva "regulacija" oko toga, uključujući i neka ekstra "testiranja vozila", je nepotreban atavizam.

Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Ne smeta in konkurencija, ali napadaju gradske vijećnike kad je bilo izglasavanje o povećanju broja koncesija.
Ma to slučajno

Quote:
30kn je samo start u koja su uključena početna 2 ili 3km, a više od pola grada nije pokriveno sa tom kilometražom.
Tako da njihova obmana kako 80% ljudi koristi upravo ta 2-3km je stvar toga da ljudi koji žive tek pinku dalje od centra uopće ne koriste taksi. Dok nije doša Uber.
Ja san samo sa Uberon više vožnji napravia u jednom danu nego u životu sa običnin taksijen u kojega btw nikad više neću sist.
U Americi je taksist na 1900 $ mjesečno. Skromno za američke pojmove, 23000$ godišnje.

U Hrvatskoj stara garda pikira na - isto toliko.

To jest razumljivo, ali isto tako je razumljivo i da to mora otpadati i otpasti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 14:23   #54
Pirova je to pobjeda Splitskih taksista. Uskoro kada se promjeni zakon, vratit će se i Cameo i Uber pa će da leti perje! A onda će se i ovi Splitski šahisti morat primit posla! Ovi naši u ZG su to naučili!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:57   #55
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
kakva sizodomoljubna patetika

Lidl i Kaufland su napravili vise koristi za Hrvatsko gospodarstvo nego 'rvatina Todoric koji je u zadnjih 10 godina unistio nekoliko stotina, a do danas vjerojatno i tisuca malih poduzetinika i proizvodjaca. Otidji malo u Konzum pa pogledaj otkud mu dolaze Kplus proizvodi, pa pricaj o prodaji robe koja je proizvedena vani.

Sere mi se vise od tih nacionalistickih izljeva proljeva bez ikakvog pokrica
"Lidl i Kaufland su napravili vise koristi za Hrvatsko gospodarstvo"...gasi internete imamo biser godine!
uvijekzadnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:04   #56
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Pirova je to pobjeda Splitskih taksista. Uskoro kada se promjeni zakon, vratit će se i Cameo i Uber pa će da leti perje! A onda će se i ovi Splitski šahisti morat primit posla! Ovi naši u ZG su to naučili!
Splitski Bahrudini misliš!

Uber - sinoć:
idem u pub pa ne želim voziti. Naručim Uber. Kasni 3 minute... Dobivam poruku od Ubera da mi zbog kašnjenja sjeda $6 na račun za buduće vožnje i da mi šalju ovu vožnju do puba - za badava!

Tako čemu se nadati od šahista i Bahrudina... nikad, pa ni tad!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:06   #57
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Splitski Bahrudini misliš!

Uber - sinoć:
idem u pub pa ne želim voziti. Naručim Uber. Kasni 3 minute... Dobivam poruku od Ubera da mi zbog kašnjenja sjeda $6 na račun za buduće vožnje i da mi šalju ovu vožnju do puba - za badava!

Tako čemu se nadati od šahista i Bahrudina... nikad, pa ni tad!
Nisam ti ja Splićo pa neznam što to znači Splitski Bahrudin? Pojasni malo da se educiram po tom pitanju. Ono izraz šahist je logičan i pobuđuje neku asocijaciju, ali ovaj nemrem se uopće asocirat na nešto konkretno!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:12   #58
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Nisam ti ja Splićo pa neznam što to znači Splitski Bahrudin? Pojasni malo da se educiram po tom pitanju. Ono izraz šahist je logičan i pobuđuje neku asocijaciju, ali ovaj nemrem se uopće asocirat na nešto konkretno!
Okej, bila je ona epizoda sa Bahrudinom šahitaxistom iz Velike Gorice nema tome dugo, i batinanjem Uberovca kod ZG zračne luke... proguglaj, bit će ti sve na čisto.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:33   #59
Quote:
uvijekzadnji kaže: Pogledaj post
"Lidl i Kaufland su napravili vise koristi za Hrvatsko gospodarstvo"...gasi internete imamo biser godine!
eto, cudimo se sto su nam politicari debili, a samo treba pogledati narod koji ih bira, jos dobri i ispadnu...
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:57   #60
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Splitski Bahrudini misliš!

Uber - sinoć:
idem u pub pa ne želim voziti. Naručim Uber. Kasni 3 minute... Dobivam poruku od Ubera da mi zbog kašnjenja sjeda $6 na račun za buduće vožnje i da mi šalju ovu vožnju do puba - za badava!

Tako čemu se nadati od šahista i Bahrudina... nikad, pa ni tad!
Ljepota privatnoga sektora i kapitalističke slobode
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.