Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 23:08   #1
Vlada ukida kolektivne ugovore javnim službama?

Predsjednik Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske g. Branimir Mihalinec svratio je pozornost na problem koji bi mogla izazvati uputa koju je ministar rada izdao za ustanove u kojima rade javni službenici i namještenici, a kojom se pokušava riješiti pitanje prava radnika nakon isteka produžene primjene TKU-a u ožujku. Naime uputa predlaže da ustanove izmijene svoje pravilnike o radu na način da u njih ugrade prava iz kolektivnih ugovora. Ovakvim postupkom trebalo bi izmijeniti tisuće pravilnika i nekoliko stotina tisuća ugovora o radu te bi se stručne službe mjesec dana trebale baviti samo time umjesto da služe svojim korisnicima, smatra Mihalinec.

http://www.sssh.hr/hr/vise/granski-s...13.-placu-2692
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:36   #2
U strajk...nema druge.
Ali ovaj put za ozbiljno...paralizirajte sustav...i nek vam se i drugi sindikati pridruže...Da to uspije kako francuzi rade tresle bi se gace vladajućima.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:17   #3
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
U strajk...nema druge.
Ali ovaj put za ozbiljno...paralizirajte sustav...i nek vam se i drugi sindikati pridruže...Da to uspije kako francuzi rade tresle bi se gace vladajućima.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Pitanje je koliko su to sindikati u stanju i organizirati.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:23   #4
Podržavam. Kolektivni ugovori su zastarjeli socijalistički relikt i k tome sustav koji je godianama služio kao smokvin list za slati život.
Reži to Plenki!!
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:14   #5
Napokon se netko sjetio!
NullPointer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:54   #6
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Podržavam. Kolektivni ugovori su zastarjeli socijalistički relikt i k tome sustav koji je godianama služio kao smokvin list za slati život.
Reži to Plenki!!
Da je bar teško naći na google-u prije nego što se ovako lupeta....a joj da, desničar, Onda ništa.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:55   #7
Quote:
NullPointer kaže: Pogledaj post
Napokon se netko sjetio!
Još jedan genije neopterećen znanjem o onome o čemu priča...da li si možda slučajno desnog svjetonazora?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:56   #8
Hahaha, još će reći i da je praznik rada komunistička izmišljotina ili možda 8-8-8.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:02   #9
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Hahaha, još će reći i da je praznik rada komunistička izmišljotina ili možda 8-8-8.
Njima naravno da jest. Sve je moguće kad se nema pojma o čemu se priča...ma sve je to onaj krvolok tito kriv i lenjin isto....ajmo plenki, ruši bagru....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:25   #10
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Njima naravno da jest. Sve je moguće kad se nema pojma o čemu se priča...ma sve je to onaj krvolok tito kriv i lenjin isto....ajmo plenki, ruši bagru....
Eh kada bi znali da su sva ta radnička prava produkt rada i zalaganja američkih sindikata 19. st. popadali bi na dupe. O radničkim odmaralištima da ne govorimo..
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:38   #11
Dao bog...mada sumnjam
Ti kolektivni ugovori su jedan od glavnih kocnicara drzave jer zbog njih nitko pa ni najsposobniji tu ne mogu napraviti reda.

Kako drugacije pootpustati sve one lijene uhljebe koje su se nakotile i zamjeniti ih mladim i sposobnima?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:39   #12
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
U strajk...nema druge.
Ali ovaj put za ozbiljno...paralizirajte sustav...i nek vam se i drugi sindikati pridruže...Da to uspije kako francuzi rade tresle bi se gace vladajućima.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Mislis da bi itko primjetio kad drzavnici sluzbenici strajkali?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 15:05   #13
Smile

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Još jedan genije neopterećen znanjem o onome o čemu priča...da li si možda slučajno desnog svjetonazora?
Inače nisam opterećen klasičnim "desnim" problemima, jedini stvarni problem koji imam sa ljevicom je to što ne priznaje privatno vlasništvo, to što promiču degeneraciju nije toliko moj problem i tu mi je desnica smiješna, dok god sam plaćaš cijenu loših odluka tvoje odluke nisu moj problem. A i sam osobno donosim neke odluke na koje nisam ponosan.

"R'vatskoj desnici" je ovo također problem jer za njih i dalje postoje stvari kao što su "nacionalno blago", "naše tvornice, ceste" i sl. tako da su oni daleko od klasične desnice, oni su bliže nekom nacionalsocijalizmu, gdje je sve prodređeno "R'vatima", dok je ljevica zabrinuta za "radništvo".
NullPointer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 15:10   #14
Quote:
NullPointer kaže: Pogledaj post
Inače nisam opterećen klasičnim "desnim" problemima, jedini stvarni problem koji imam sa ljevicom je to što ne priznaje privatno vlasništvo, to što promiču degeneraciju nije toliko moj problem i tu mi je desnica smiješna, dok god sam plaćaš cijenu loših odluka tvoje odluke nisu moj problem. A i sam osobno donosim neke odluke na koje nisam ponosan.

"R'vatskoj desnici" je ovo također problem jer za njih i dalje postoje stvari kao što su "nacionalno blago", "naše tvornice, ceste" i sl. tako da su oni daleko od klasične desnice, oni su bliže nekom nacionalsocijalizmu, gdje je sve prodređeno "R'vatima", dok je ljevica zabrinuta za "radništvo".
Za radnistvo, htio si reci za vlastite uhljebe, pardon vlastite guzice, pardon, socijalisticke, pardon, nesposobne, pardon,...ne znam kako bi ih tocno definirao.
lifeiscool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:05   #15
Otpustiti sve zaposlenike, ukinuti penzije i sve hrvatsko rasprodati.

Možda da ukinemo i državu????


U čemu je zapravo problem, pa problem je u tome, što mi u interesu naših stranih gospodara i uvoznoe mafije, nesmijemo proizvoditi i onda su se napuhala radna mjesta koja nisu proizvodna.


Problem se može jedino riješti ako se ulovimo u koštac s mafijom i to bankarskom, uvizničkom i na kraju političkom.


Možemo mi otpustiti sve nasvnike, policajce, vatrogasce, doktore, sestre medicinske... ali nećemo spasiti Hrvatsku.


Hrvatsku ne mogu spasiti uvezeni političari iz stranih centara moći, Hrvatsku mogu spasiti oni koji će raditi u interesu RH i neće plašiti ovaj narod "fašizmima" i "komunizmima", a sve u interesu stranih vlasnika Hrvatske.



Zašto Plenki i Kolinda ne proglase ZERP, ako su pravi Hrvati?

Zašto Plenki i Kolinda, ako su pravi Hrvati, ne obračunaju sa lihvarskim bankaroidima?



Nažalost, sve nas je manje i sve se više iseljavamo, može se bez problema izračunati kraj postojanja RH.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:08   #16
Quote:
NullPointer kaže: Pogledaj post
Inače nisam opterećen klasičnim "desnim" problemima, jedini stvarni problem koji imam sa ljevicom je to što ne priznaje privatno vlasništvo, to što promiču degeneraciju nije toliko moj problem i tu mi je desnica smiješna, dok god sam plaćaš cijenu loših odluka tvoje odluke nisu moj problem. A i sam osobno donosim neke odluke na koje nisam ponosan.

"R'vatskoj desnici" je ovo također problem jer za njih i dalje postoje stvari kao što su "nacionalno blago", "naše tvornice, ceste" i sl. tako da su oni daleko od klasične desnice, oni su bliže nekom nacionalsocijalizmu, gdje je sve prodređeno "R'vatima", dok je ljevica zabrinuta za "radništvo".
A daj mi reci, koja to država nema svoja blaga i svoje interese???

Tzv. najliberalnije države imaju svoje kolonije!!!!!


Nažalost, mi smo izabrali biti kolonija, pa nije čudo da na NATO postavi postavi Predsjednika Republike, EU postavi premijera, a ministra gospodarstva postavi MMF - sve čiste sotonske međunarodne organizacije postave nam ključne političare!

Inače "hrvatski ljevičari" nisu protiv privatnog vlasništva, jer ih ne smeta da cijela država bude u privatnom vlasništvu stranaca, odnosno bogate svjetske elite!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:01   #17
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dao bog...mada sumnjam
Ti kolektivni ugovori su jedan od glavnih kocnicara drzave jer zbog njih nitko pa ni najsposobniji tu ne mogu napraviti reda.

Kako drugacije pootpustati sve one lijene uhljebe koje su se nakotile i zamjeniti ih mladim i sposobnima?
Hrkljuž....kakve veze imaju uhljebi s kolektivnim ugovorima, eto takvi su kočničari da su zakočili njemačku. švedsku, norvešku ili izrael..i ne samo njih. Imaš li uopće pojma što je sadržaj KU.......jasno ovo je čisto retoričko pitanje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:05   #18
Quote:
NullPointer kaže: Pogledaj post
Inače nisam opterećen klasičnim "desnim" problemima, jedini stvarni problem koji imam sa ljevicom je to što ne priznaje privatno vlasništvo, ....
Imaš ti puno večih problema u svojoj teoriji od ljevice i desnice....uz to što naravno potpuno pogrešno tvrdiš navedeno o ljevici...jbga čekiću sve što vidi liči na čavao.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:08   #19
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Hrkljuž....kakve veze imaju uhljebi s kolektivnim ugovorima, eto takvi su kočničari da su zakočili njemačku. švedsku, norvešku ili izrael..i ne samo njih. Imaš li uopće pojma što je sadržaj KU.......jasno ovo je čisto retoričko pitanje.
Kod nas svakakve....
Samo zahvaljujuci kolektivnim ugovorima mi imamo situaciju da neki ne mogu dobiti otkaz ni nakon sto se 20 godina ne pojave na poslu a sto rezultira praksom da svaki puta kada se promjeni vlast mi dobijemo novi uhljebnicki sloj povrh postojeceg.

A glede Njemacke, Svedske...da mi imamo javne sluznenike ko Njemci i Svedjani ja bi trazio ne da se ukinu kolektivni ugovori vec da im se podigne spomenik.

Ovako ...spomenik bi digao ovom liku:
http://www.24sata.hr/news/na-posao-n...li-prst-404068
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 25.02.2017. at 20:20.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:21   #20
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Inače "hrvatski ljevičari" nisu protiv privatnog vlasništva, jer ih ne smeta da cijela država bude u privatnom vlasništvu stranaca, odnosno bogate svjetske elite!
vidis ja sam uvijek mislio da su hrvatski ljevicari su protiv privatnog vlasnistva samo zato sto bi htjeli svoje prste dodatno uvaliti u tudji pekmez.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.