Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2006., 14:53   #1
Kako sto jednostavnije napraviti sam djetetu tortu za 1. rodjendan?

Ne znam da li sam pogodila mjesto. Ako nisam selite me! Kakvu tortu napraviti djetetu za prvi rođendan?
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:59   #2
Quote:
cool baby kaže:
Ne znam da li sam pogodila mjesto. Ako nisam selite me! Kakvu tortu napraviti djetetu za prvi rođendan?

Bebici je sasvim svejedno, tortu se radi zbog slike i uspomene...
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:08   #3
Ja sam svojoj maloj napravila snješka i to vrlo jednostavno; ispečeš mali i veliki biskvit od lješnjaka ili badema, u jedan staviš kremu od vanilije a u drugi od čokolade (pazi da budu iste visine). Obje torte potpuno prekriješ šlagom. Uzmeš veliku papirmatu srebrnu tacnu i složiš veću tortu dolje (tijelo) a manju gore (glava). Na tijelo staviš 3 jaffa keksa (gumbi) a na glavi napraviš od M&M bombona usta, nos (možeš staviti i čokoladnu bananicu) i oči. Ostalo prepuštam tvojoj mašti
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:18   #4
prvi rockas :klap:
a jel ti treba recept ili samo ideja za oblik torte?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:04   #5
da fakat, tortu radiš sam radi fotki
moj ionak ziher ne bu ni probao tortu. ali ću mu dozvoliti da u nju uroni svoje ručice i da ju "pokvari"
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:07   #6
trax, a mozda je bas tu rjesenje tvog problema. kad se skupi hrpa klinc i pocnu klopat tortu, morti proradi ljubomora, pa se krene u ofanzivu na tortu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 21:44   #7
vidi ju http://www.tomtomklub.com/torta_1.html

ili napraviš kakav autek, bubamare su mi zgodne, imaš ne gornjoj stranici jako lijepu lokomotivu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 17:11   #8
Quote:
polly kaže:
vidi ju http://www.tomtomklub.com/torta_1.html

ili napraviš kakav autek, bubamare su mi zgodne, imaš ne gornjoj stranici jako lijepu lokomotivu
ove torte su predivne..
ali ja ziher takvu ne bi mogla napraviti doma. zapravo, nije čini mi se niti toliko teško, sam ove glazure i kreme u boji???
treba konkretan recept..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 20:13   #9
Quote:
traxdata kaže:
ove torte su predivne..
ali ja ziher takvu ne bi mogla napraviti doma. zapravo, nije čini mi se niti toliko teško, sam ove glazure i kreme u boji???
treba konkretan recept..
Ma kakve glazure, uzmi obican slag s dodacima boje. Imas za kupit one boje za kolace, a mozes i sama mijesati s nekim vocnim sokom ili necim drugim, ovisno o tome koja ti boja treba
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 21:37   #10
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Ma kakve glazure, uzmi obican slag s dodacima boje. Imas za kupit one boje za kolace, a mozes i sama mijesati s nekim vocnim sokom ili necim drugim, ovisno o tome koja ti boja treba
da fakat, to je šlag. nisam se toga ni sjetila. super, jedva čekam kad bu moj imal rođendan

pa ak malac ne smije margarin ni orahe ni slična sranja (a beba od godinu dana ne bi ni smjela baš), brijem da se može napraviti ona parfe krema ili tiramisu..ma, sve je to isto..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:56   #11
nisam baš neki ekspert za kolače, ali voljela bih tu prvu tortu u životu svoje klinke napravit sama. E sad dobro bi mi dosao neki recept sa detaljnim opisima. Za ukrašavanje bi se snašla. To mi ide, ali sastojci me muče. Našla sam na netu hrpu recepata, ali to mi se sve čini pre komplicirano za jednu amaterku!
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:44   #12
hoces da ovo prebacimo na gastronomiju s naslovom "Kako sto jednostavnije napraviti djetetu tortu za 1. rodjendan?"
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:21   #13
Quote:
cool baby kaže:
nisam baš neki ekspert za kolače, ali voljela bih tu prvu tortu u životu svoje klinke napravit sama. E sad dobro bi mi dosao neki recept sa detaljnim opisima. Za ukrašavanje bi se snašla. To mi ide, ali sastojci me muče. Našla sam na netu hrpu recepata, ali to mi se sve čini pre komplicirano za jednu amaterku!
pa ako ti dekoracija ide onda nema problema, ima puno laganih recepata za torte samo je pitanje oce li dijete to jest ili nece
ako ces to dati bebi jest onda mora bit bez oraha, maslaca, vrhnja, jaja, pudinga, agruma itd. a to je vec zeznuto
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 17:24   #14
onda idemo na gastronomiju pitat tetu polly

teta putnica spremni smo za teleportaciju
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:05   #15
da, možda bi bilo bolje na gastronomiji. Ali brzooooo jer je rodendan u utorak!
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:10   #16
pomozimo mamici
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:58   #17
pa s godinom dan mislim da vec ne mora bez svega toga
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 20:17   #18
Možeš napraviti nekakav čokoladni biskvit, pukneš unutra neku kremu, ovdje imaš neke kuhane kreme i to je to. Bitno je da bude lijepo ukrašena za slikanje i da klincima zabljesnu okice kad je vide

Recept za biskvite ako trebaš budem iskopala pa ti napišem, obično radim tijesto od oraha za torte jel je nekako " nabijenije" od biskvita. Ako hoćeš recept za tijesto od oraha reci...
Što se tiče ukrašavanja, ovu tortu sam radila nećakinji za prvi rođendan
U siječnju je drugoj nećakinji prvi rođendan i napravit ću ovu bubamaru
Attached Images
File Type: jpg buba2.jpg‎ (9.1 KB, 135 views)

Zadnje uređivanje dobardan : 08.12.2006. at 21:26.
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:27   #19
parfe i tiramisu kao prašak iz vrećice - ne zbog konzervansa i svih čudnih dodataka
domaći tiramisu - ne zbog jajcih i sirovog sira
šlag iz vrećice - pa ne baš

najjednostavnije - naprave/kupe se kolači za goste
torta se radi za naslikavanje
i to je to

nekak mi se čini da bi najbolji bil biskvit (ako kome treba bum probala spuknut recept za biskvit bez jaja, imam negdje samo se treba setit di)
filat pariškom kremom - u slatkom vrhnju se na pari otopi čokolada i stavi preko noći u frižider, drugi dan se izmiksa kao obično slatko vrhnje, em je bez dodataka, em je prokuhano
za djecu laganija pa na 1/2 vrhnja je dosta 20 dkg čokolade
a može se napraviti i jedna fila s bijelom čokoladom, a jedna s tamnom
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:13   #20
Quote:
polly kaže:
najjednostavnije - naprave/kupe se kolači za goste
torta se radi za naslikavanje
i to je to
da, a bebač dobije bebi keks
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.