Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 13:35   #1
Question Korištenje loga i naziva u igrama

Zanima me koja je zakonska osnova korištenja logo tuđe firme i slično u igrama i tako? Ne kao logo svoje igre, nego recimo tipa stavim igru gdje se uništavaju neke stvari i na toj stvari recimo stavim logo DINAMA (nogometni klub) ili tipa naziv i karikaturu ZDRAVKO MAMIĆ. Dali smijem to tako koristiti bez nekih većih pravnih posljedica? Igru ne naplaćujem naravno.

Hvala unaprijed.
GlobIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:44   #2
pa možeš lako male izmjene napravit, teško da neko skuži razliku.
Recimo ako na znaku dinama ide crveno bjela kockica, ti smao zamjeni mjesta, neće biti znak dinama, a ljudi će mislit da stvarno je.
Kod imena promjeni prvo slovo recimo i tako to
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:29   #3
Mislim da si siguran dok god ne zarađuješ milijune od toga.

Jedino ako kao karikaturu koristiš djelo nekog umjetnika bez njegovog dopuštenja. Ja ti to ne bih dopustio, a siguran sam da niti on. Također, ako je to nekakva politička izjava ili nešto opet bi mogao imati problema.

Znači, ako je to satirično djelo - parodija onda nemaš beda.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 18:29   #4
A recimo nađem na netu neku karikaturu i na stranici od autora nema nigdje da je zaštićeno niti disclaimer i slično dali mogu uzeti sliku i recimo obrisati sve osim glave pa iskoristiti?
GlobIT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.