Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 13:32   #141
Samo adresa suda ide na kovertu.

A u žalbi moraš obvezno napisati broj predmeta na koji se žališ.

Pošta dolazi na urudžbeni odjel na sudu i onda je od tamo delegiraju/šalju sucima
a prema broju predmeta/spora.

Znači obavezno navesti broj predmeta.
FatAndUgly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:03   #142
Quote:
FatAndUgly kaže: Pogledaj post
Samo adresa suda ide na kovertu.

A u žalbi moraš obvezno napisati broj predmeta na koji se žališ.

Pošta dolazi na urudžbeni odjel na sudu i onda je od tamo delegiraju/šalju sucima
a prema broju predmeta/spora.

Znači obavezno navesti broj predmeta.
Puno hvala na odgovoru..
žek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:11   #143
Revizija-vrhovni sud

Revizija na vrhovni sud poslana prije 2 god. i 9 mjeseci. Koliko se čeka odluka ?
Zašto neki postupci završe u relativno kratkom roku i tko o tome odlučuje?
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 19:26   #144
oslobođenje sudskih troškova

Pozdrav.
Danas sam bio na sudu i na kraju suđenja sam dobio uplatnicu za sudske troškove. Moj državni odvjetnik kojeg je draga nam RH poslala mi nije rekao da uz moje stanje(bez posla i imovine) mogu biti oslobođen plaćanja pa me sada zanima mogu li ja ikako naknadno to riješiti i ako da, što mi je činiti ?
Hvala unaprijed.
denza258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 00:17   #145
Pošaljite požurnicu prvostupanjskom sudu na ruke predsjednika na daljnje razmatranje na VS. Revizije se često pobijaju, možda imate sreće što oni jelte "razmatraju" vaš spis toliko dugo jer misle da je vaša strana u pravu; dok je možda i spis vraćen na prvostupanjski sud ili je već otišao u arhivu bez vašeg znanja te greškom niste obaviješteni. Ovoliko vrijeme čekanja nije uobičajno.

U svakom slučaju, trenutno vam je požurnica najbolja solucija.
bičvaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 21:19   #146
Quote:
denza258 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Danas sam bio na sudu i na kraju suđenja sam dobio uplatnicu za sudske troškove. Moj državni odvjetnik kojeg je draga nam RH poslala mi nije rekao da uz moje stanje(bez posla i imovine) mogu biti oslobođen plaćanja pa me sada zanima mogu li ja ikako naknadno to riješiti i ako da, što mi je činiti ?
Hvala unaprijed.
budite zahvalni da vam je draga RH poslala odvjetnika.

jer taj isti će za vaš spor dobit maksimalno 1000 kn, što je mnogo ispod njegove tarife.
osim toga, za besplatnu pravnu pomoć ste vjerojatno sami ispunjavali zahtjev, a tamo lijepo piše za što tražite, da li za zastuanje u predmetu ili za troškove ili za oboje. dakle, nije vam odvjetnik kriv.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 15:28   #147
Koliko puta se ostavinski postupak moze vracati na opcinski sud, tj. moze li se traziti konacna presuda na zupanijskom sudu, obzirom da nam se ostavinska rasprava vuce vec 8 godina, da je zupanijski sud ukinuo rjesenje opcinskog suda vec dva puta, a sada se na novo rjesenje opet netko od nasljednika zalio.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 13:31   #148
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Revizija na vrhovni sud poslana prije 2 god. i 9 mjeseci. Koliko se čeka odluka ?
Zašto neki postupci završe u relativno kratkom roku i tko o tome odlučuje?
Poslali reviziju na Vrhovni sud prije dvije godine i 9 mjeseci. "Predmet je u radu".
hjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 19:08   #149
Dali ima itko da zna gdje se može naći primjer tužbe za raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju? Da li zna netko da kako se piše ta tužba i kako ona izgleda? Treba mi za seminar iz građanskog prava, a nigdje ne mogu naći primjer te tužbe..
biggirl1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:40   #150
http://www.egzemplar.com/pojedini-ug...vanju-2149-397
Dugi72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:34   #151
Pozdrav, može li mi netko reći da li tuženik ima pravo na ikakvu naknadu ako tužitelj izgubi spor?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:57   #152
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko reći da li tuženik ima pravo na ikakvu naknadu ako tužitelj izgubi spor?
Ima, i to mora tražiti u obrani ili najkasnije na pripremnom ročištu ili koje već bude.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 15:45   #153
Poziv na sud!

Pozdrav,

dobio sam informaciju da će odvjetnik iz bivše firme di sam radio mene najaviti ili što već za svjedoka protiv jednog drugog kolege koji je dobio otkaz. Iskreno ne znam ko koga tuži, ali znam da se ne želim petljat u to. Dali se moram odazvat na sud? jel mogu odbiti svjedočiti?
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 16:13   #154
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

dobio sam informaciju da će odvjetnik iz bivše firme di sam radio mene najaviti ili što već za svjedoka protiv jednog drugog kolege koji je dobio otkaz. Iskreno ne znam ko koga tuži, ali znam da se ne želim petljat u to. Dali se moram odazvat na sud? jel mogu odbiti svjedočiti?
moraš, ne možeš. ako se ne odazoveš može sud dat policiji dovedbeni nalog pa ćeš imati neugodnosti kad policija dođe doma (ili na posao ili gdje već) po tebe, odbit svjedočit možeš samo protiv člana uže obitelji.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 16:20   #155
Moj postupak na Opčinskom sudu u Zagrebu traje od 2011. Do sad me vještačilo podosta vještaka i svi su koro isto napisali( liječnička greška). Ročišta se zakazuju tempom jednom godišnje i to ako...Spis sad već ima preko 700 str., zanima me da li postoji neki normalan rok da se zakljući glavna rasprava i donese nepravomočna presuda?
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 22:15   #156
Quote:
vkrnic kaže: Pogledaj post
Moj postupak na Opčinskom sudu u Zagrebu traje od 2011. Do sad me vještačilo podosta vještaka i svi su koro isto napisali( liječnička greška). Ročišta se zakazuju tempom jednom godišnje i to ako...Spis sad već ima preko 700 str., zanima me da li postoji neki normalan rok da se zakljući glavna rasprava i donese nepravomočna presuda?
Možda da probaš tražiti izuzeće suca koji vodi postupak.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 14:37   #157
To nije razlog za izuzeće, već razlog za podnošenje zahtjeva za suđenje u razumnom roku.

Ovdje ti je sve detaljno objašnjeno iako ako imaš odvjetnika on bi to trebao znati...

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-dr...mnom-roku/1623
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 10:27   #158
Stupnjevita tužba

Pozdrav Moze li mi netko od kolega pravnika malo pojasniti stupnjevitu tuzbu. Onak u grubo da skuzim bit. Naime ovo u zpp je kaos da mi se to još ne pojavi na pravosudnom.
heyley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 19:31   #159
Quote:
heyley kaže: Pogledaj post
Pozdrav Moze li mi netko od kolega pravnika malo pojasniti stupnjevitu tuzbu. Onak u grubo da skuzim bit. Naime ovo u zpp je kaos da mi se to još ne pojavi na pravosudnom.
vidi cl 186b ZPP

Što ti zapravo trebaš?
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 01:07   #160
sprema GPP

najjednostavnije, to je kad nekoga tužiš, a ne odrediš točno zahtjev. to je često kod trgovačkih sporova, ilir adnog spora, npr ne isplaćuju ti plaću, niti ti ne daju platne liste i ti ne znaš na koji točno iznos bruto utužiš, a ne daju ti podatke, pa onda kasnije to preciziraš (ne smije se miješati sa preinakom tužbe!) ili najmoprimaca/davaca,
npr. tužiš radi isplate nekog stanara koji ti je pobjegao, a onda kasnije postaviš tužbeni zahtjev preciziran; jer nije ti ostao samo najamninu dužan, nego je napravo i neke dugove prema elektri i vodi koje si ti popplaćao pa hoćeš sad da ti vrati, a npr. isticao ti je rok tri godine od prava na podnošenje tužbe i morao si nešto poduzeti.
u praksi toga zapravo i nema, jer sudska praksa inzistira na preciznosti tužbe. čak su i zahtjeve za preinakama tužbi (koje su objektivne, tipa tužiš za najam godinu dana, i u medjuvremenu prodje još godina i pametnjaković od suca ti ne da da digneš za tu dodatnu godinu svoj zahtjev - užas).
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.