Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2005., 09:41   #1
Rektorova nagrada?

znam da se za to treba napraviti neki seminarski rad, koji ima dodir sa znanstvenim radom... no ne znam sto je potrebno kako bih upoce zapoceo s tim radom?koji su koraci??
da li fax treba pruziti sve informacije o tome ili netko drugi??

ako netko ima kakvu dobru informaciju ili je jos bolje dobio tu nagradu, pomozite!
hvala!
__________________
kayser
kayser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 11:26   #2
ovak. prvo trebas s nekim profom raditi na projektu...i kada nesto lijepo zakljucis iz toga rada, onda to napises na kojih 20-30 strana i predas na fax (natjecaj za rektorovu izlazi negdje u travnju ili svibnju).

ali svakako ti profa mora pomoci i pregledati. a sada ima odbor na faxu koji bira radove za rektorovu i predlaze ih rektoratu..tako da izbor ovisi iskljucivo o tvom faxu.

e sada...ne znam sto studiras i tako...
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:04   #3
Smile

ma ja sam vec zavrsio fax ekoonomiju al cisto me intresira..
hvala na informaciji, zanimalo me samo da li je to u domeni faxa ili neke druge institucije....hvala!!
__________________
kayser
kayser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:14   #4
da fax predlaze i rektor prihvati onu rang listu koju da fax.
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 18:18   #5
Rektorova nagrada

Uvijek sam mislila da rektorovu nagradu dobivaju samo genijalci, a onda ju ove godine na dva različita faksa dobije dva čovjeka koje znam i koji nisu genijalci, jedan čak nije ni neki student osobiti.
Pitanje : jesam li podcjenila tu dvojicu ili sam precjenila kriterije za dobivanje rektorove?
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 01:17   #6
ono drugo
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:22   #7
potpisujem!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:31   #8
Svaki student ima pravo prijavit se na natječaj za rektorovu nagradu. Samo mu treba profesor - mentor i mjesec dana da napravi rad.

Nagrada je u moje vrijeme iznosila 200 kn (jedva da platiš rundu onima koji su ti došli na dodjelu), ali je dobra referenca kod zapošljavanja.

Svaki profesor to mentorstvo može navesti u svojoj biografiji i korisit će mu. Ako si zainteresirana popričaj s profesorom na katedri koju voliš, nije problem ni dobit temu, ni napravit rad, ni dobit nagradu. To je posao koji se ne plaća adekvatno, a odradit ćeš ga ti, ako si zainteresirana.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 01:02   #9
sad je 1500 kuna. mislim.. nisam sigurna
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 08:49   #10
nije problem dobit rektorovu. al se treba potrudit. sumnjam da je nekom dovoljno samo mjesec dana.
ja sam se za svoj rad jaaako potrudila. dobila oko 2000kn cini mi se, ali dijelila s kolegicom!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 11:27   #11
Trud se podrazumijeva, naravno. Hvala svima, jer sam očito imala poprilično krivu predodžbu o IQ ljudi koji ju dobiju. Pod time mislim da mogu biti i normalni, a ne 150+.
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:09   #12
IQ ne znaci apsolutno nista za rektorovu nagradu, a bome ni za nesto drugo u zivotu ako osoba sama po sebi nema ono jos nesto i ako nema nekog ko ju je pogurao u mladosti (pod pogurao ne mislim na gurao preko veze negdje nego uvidio sposobnosti te osobe i sam potencijal koji u osobi cuci), IQ ne znaci da je osoba sposobna za napraviti nesto posebno ili iznadprosjecno u zivotu isto kao sto "normalan" IQ ne znaci da ce netko biti losiji u necemu u odnosu na onog sa iznadprosjenim IQom. isto tako, ako neki student ima bolje ocjene od drugog ne znaci da je ovaj drugi manje pametan nego moze znaciti da mu se jednostavno nije dalo sve to uciti za tu vecu ocjenu... ocit primjer je masa ljudi koji rade u masu firmi za koje se moze konstatirati da su "glupi kao k*" a imaju diplome i nisu sposobni za funkcioniranje u realnom vremenu, ali oni su imali vremena i volje za zavrsiti fakultet i zavrsili su ga. a svaki student moze biti sposoban odabrati temu i naci mentora i uloziti vremena, truda, volje i znanja u izradu rada te dobiti rektorovu nagradu...
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 00:00   #13
Quote:
Fixi kaže:
IQ ne znaci apsolutno nista za rektorovu nagradu, a bome ni za nesto drugo u zivotu ako osoba sama po sebi nema ono jos nesto i ako nema nekog ko ju je pogurao u mladosti (pod pogurao ne mislim na gurao preko veze negdje nego uvidio sposobnosti te osobe i sam potencijal koji u osobi cuci), IQ ne znaci da je osoba sposobna za napraviti nesto posebno ili iznadprosjecno u zivotu isto kao sto "normalan" IQ ne znaci da ce netko biti losiji u necemu u odnosu na onog sa iznadprosjenim IQom. isto tako, ako neki student ima bolje ocjene od drugog ne znaci da je ovaj drugi manje pametan nego moze znaciti da mu se jednostavno nije dalo sve to uciti za tu vecu ocjenu... ocit primjer je masa ljudi koji rade u masu firmi za koje se moze konstatirati da su "glupi kao k*" a imaju diplome i nisu sposobni za funkcioniranje u realnom vremenu, ali oni su imali vremena i volje za zavrsiti fakultet i zavrsili su ga. a svaki student moze biti sposoban odabrati temu i naci mentora i uloziti vremena, truda, volje i znanja u izradu rada te dobiti rektorovu nagradu...
Nemoj, se toliko pjeniti, Fixi, samo sam konstatirala da ne moraš biti briljantan student da bi dobio rektorovu. Naravno da visoki IQ ne jamči apsolutno ništa u životu. Što se ljutiš toliko...?
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:34   #14
hmm, po cemu zakljucujes da se pjenim ili ljutim samo sam htio napomenuti da IQ nije uvjet za rektorovu nagradu kao ni garancija da ce netko uspjeti u zivotu bolje od nekog s manjim IQom
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 19:18   #15
Nekako sam dobila taj dojam čitajući tvoj post.
Očito sam se prevarila.
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 22:25   #16
Ja sam osobno dobitnik R.nagrade, rečeno mi je da s tim prakticki mogu birati firmu di cu radit ....nista od toga...jedva sam nasa posao
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 19:26   #17
meni se čini da ovisi tko ti je mentor, tko koga pozna i kakva ti je preporuka... ja osobno znam osobe koje su dobila rektorovu nagradu, a prosjek im nije ni 4,0; to je strašno...
Enalaprila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 14:45   #18
Quote:
chunky kaže:
Ja sam osobno dobitnik R.nagrade, rečeno mi je da s tim prakticki mogu birati firmu di cu radit ....nista od toga...jedva sam nasa posao
Koji faks, ako se smije znati?
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 16:02   #19
Quote:
Enalaprila kaže:
meni se čini da ovisi tko ti je mentor, tko koga pozna i kakva ti je preporuka... ja osobno znam osobe koje su dobila rektorovu nagradu, a prosjek im nije ni 4,0; to je strašno...
Ali Rektorovu nagradu ne dobijaš za prosjek nego za rad koji si napravila. Što se mentora tiče, naravno da će ti pomoći (meni je pomogao, čitao rad, napisao preporuku itd - ali mi nije palo na pamet da, kao što neki sugeriraju, dođem profesoru s interesantne mi katedre i kažem "ajmo dobit rektorovu" - došla sam s gotovim nacrtom istraživanja, mentor mi je pomogao najviše oko instrumentarija), ali ga u osnovi ni ne potpisuješ, jer bi to trebao biti samostalan studentski rad. I, da, definitivno nije teško dobiti tu nagradu.
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 21:43   #20
Quote:
Enalaprila kaže:
ja osobno znam osobe koje su dobila rektorovu nagradu, a prosjek im nije ni 4,0; to je strašno...
LOL!!!
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.