Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 10:34   #41
Upala ja bez plaćanja....crta se je toliko pomakla da nisam mogla vjerovat...
Sam da sad ne postanem platiša na idućim godinama..
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:40   #42
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
da...i kod mene na faksu svi placaju isti iznos..
mislim da se na vise fakseva placa jednaka cifra bez obzira koji si po rangu.
od ove godine npr. na fpzg-u školarine su ti od 100 do 5500 kn...
asherah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:10   #43
Question Studenti - plaćanje iduće godine?

mene zanima kako naša ova draga bolonja funkcionira. točnije, zanima me da li se iduće godine radi novi prag za plaćanje prema postignutom prosjeku??
tako sam čula da bi po bologni trebalo biti... e sad, da li je to zaista tako ili se plaća onoliko koliko si plaćao i prvu godinu tj. koji si bio na rang listi??
nadam se da netko zna odgovorit na ovo pitanje ...
hvala
*mateja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:47   #44
ak ćeš imat prosjek 3.5 nećeš plaćat...
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 00:42   #45
mislin da to opet, kao i cila bolonja, ovisi o faksu...
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 13:00   #46
nama na faksu su rekli da će plaćenje ovisit o prosjeku i nema nikakve veze s rang listom za prvu godinu....navodno će se uvest nekakve kazne ako imaš neki niski prosjek (ispod tri ili tako nešto) pa plaćaš još dodatno koju tisuću kuna...ostali plaćaju punu školarinu...a oni sa visokim prosjekom (valjda iznad 4.5) su oslobođeni dijela školarine......ne znam kolko je od toga istina...al tako se priča
Anathaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 00:36   #47
Quote:
Anathaya kaže: Pogledaj post
navodno će se uvest nekakve kazne ako imaš neki niski prosjek (ispod tri ili tako nešto) pa plaćaš još dodatno koju tisuću kuna
Ma da ziher.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:13   #48
jooj!! kako su jadni! nama je profa pričala da su u bolonji samo bodovi bitni, ne ocjene, a tražiti će prosjek?? ma priče.. iskreno, ja se nadam da se neće ništa plaćati jer nema smisla. mi sa pet godinaa ćemo biti izjednačeni sa onima koji su završili 4 godine prije bolonje! e pa ako oni nisu morali plaćati, zašto bismo mi?? uf! a dobro, ja sam 4+1 pa ima još vremena, ali što je sa ovima koji su sada već treća i koji će biti prvostupnici uskoro? ma užas. ne mogu složiti rečenicu koliko sam užasnuta!! i da! neće biti rokova u 9-om?? ajme, pa jel vide oni da se na faksovima nije puno toga promijenilo? dali koji kolokvij i to je to.. ok, ima izuzetaka valjda, ali koliko sam čula od frendova sa drugih fakulteta, bolonja se nigdje ne provodi kako bi trebala. nitko ništa ne zna i tak..
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:48   #49
Aha.
A od iduće godine ćeš morat potpisat pravni ugovor pri upisu semestra, u kojem piše da pristaješ na interna pravila fakulteta.

To je odlučeno nedavno, nakon što je jedan student FSB-a (mislim) tužio fakultet, jer mu nisu odobrena 4 izlaska na ispit kako piše u zakonu. To je na svim tehničkim fakultetima. Imaš 2 kolokvija, završni ispit i popravni završni.
Plus, što ne možeš birati rok KADA ćeš polagat, što je svinjarija kakva ne postoji nigdje.

Jelte, zakon > lokalna pravila.

A ovim ugovorom ti potpisuješ da pristaješ na to, i da ih ne smiješ tužit.

[EDIT]
Izvor informacija: Emisija na radio sljemenu prije kojih 4-5 dana. Gosti su bili Snježana Topolovec-Pintarić i dekan FSB--a
Punio4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:52   #50
moš misliti kako svi imamo kolokvije, aha..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:58   #51
Ček, je l` pričate za one koji su ove godine upisali 1. godinu?

Za takve je zagrebačko sveučilište propisalo da se plaća ovisno o ECTS bodovima iz kolegija koje dogodine opet upišeš.

Uglavnom, cijena godine (koja ovisi od faksa do faksa - tj. od područja znanosti u koje ti faks upada) se dijeli sa 60 (jer je 60 bodova) i množi s brojem koliko ti ih ostane za dogodine.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 02:56   #52
Ne,Maisie, priča se o onima koji će sad upisivati diplomski, tj.koji su sad treća godina...

Jasam na FFZG i kod nas se još ništa nije odlučilo... Unatoč 177 teorija koje sam dosad čula, jedino je točno da se još ne zna.

Navodno se zna da će se traziti neki prosjek, ali za što točno još ne znaju.

Jednako kao što se još (ne samo na mom faksu nego općenito) ne zna kako će sve zvati taj papir koji ćemo dobiti na kraju treće, niti kako će izgledati, a kamoli što ćeš s njim. To se treba donijeti do kraja ove akademske. Dobro se sjetili.

Ovo što kazete tko će plaćati, a tko ne za prosjeke- moguće da će tako biti, ali valjda je svakome jasno da će svaki faks, tj.studij sam postaviti određene pragove- nema teoretse da bude svugdje isto...
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 07:59   #53
Aha. Za to sam isto ko ti čula da se još ne zna.
Kruže svakakve priče po nekim fakultetima - čak da bi svi plaćali Ali ne vjerujem.
Quote:
To se treba donijeti do kraja ove akademske. Dobro se sjetili.
Ae, žalosno
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:54   #54
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Kruže svakakve priče po nekim fakultetima - čak da bi svi plaćali Ali ne vjerujem.
To ne moze proći. Nema šanse. Osim na principu na kojem radi pravo po novome, plaćaš ovisno o rangu, prvi npr. 200, drugi 400 itd.i zadnjih 10-15% maksimalni iznos. To je jedini način da to prođe.

Naročito otkad je stupio novi zakon na snagu kojim se 5 godina izjednačuje s dosadašnje 4. Iz istog razgloga, ne bi smjeli niti previše mijenjati kvote za upis na diplomski- trebali bi više manje sve upisati dalje.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 20:44   #55
Quote:
Hella Good kaže: Pogledaj post
Naročito otkad je stupio novi zakon na snagu kojim se 5 godina izjednačuje s dosadašnje 4. Iz istog razgloga, ne bi smjeli niti previše mijenjati kvote za upis na diplomski- trebali bi više manje sve upisati dalje.
Točno to.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:00   #56
Sve je to krasno.
No, tu je neko negdje napisao na ovom podforumu i da će se sa upisom na diplomski po bolonji kasniti neko vrijeme? Bilo je priče o par mjeseci ili tako nešto.
Gluposti...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:07   #57
Joj, nećete sljedeće godine plaćati ništa više. Ako ste upisali fax s plaćanjem, sad plaćate do kraja svake godine istu cijenu. Ako ste upisali bez plaćanja, ne plaćate ništa do 4.godine. (Osim ako padnete istu godinu 2 puta.)
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 02:11   #58
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
Joj, nećete sljedeće godine plaćati ništa više. Ako ste upisali fax s plaćanjem, sad plaćate do kraja svake godine istu cijenu. Ako ste upisali bez plaćanja, ne plaćate ništa do 4.godine. (Osim ako padnete istu godinu 2 puta.)
Kakve sad veze ovdje ima 4. godina...osim ako mislis na one koji imaju 4+1 sistem?

Meni neće ostati ista školarina, to je sigurno, jer kad sam upisala s plaćanjem, potpisala sam ugovor na 3 godine na iznos od 5500kn...

a kako je u međuvremenu školarina na faksu za poslije upisane narasla, a meni ugovor ističe ove godine..nema sanse da će biti isti iznos. jednostavna logika.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 01:13   #59
Plaćanje diplomskog studija

primorac izjavio da se diplomski studij neće plaćati...
na filozofskom se priča da će svi plaćati (ili da 10 posto najboljih neće, ili da će se vratiti plaćeno najboljima na kraju studija)...
jel vjerujete ministru?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 01:18   #60
Ne, ne vjerujem mu.

Uostalom, ako se ne varam, kao student FF-a, dobio sam mail koji tvrdi da će sutra biti održana tribina o plaćanju diplomskog studija.
Pa se tamo odi informirat.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.