Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 15:09   #401
sadnja češnjaka

Sjeme sam našla od poznanika koji me već dulje vremena nagovara na sadnju u Sesvetama, jer imam puno zemlje koja zjapi prazna godinama. Malo je bilo kasno ali evo sve je za sada u redu. Kako bog da biće. Ako bude sve u redu na jesen sadim na više tisuća kvadrata.
fine wine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 00:16   #402
Bok ljudi , ja sam isto ful novi na forumu.Posadio sam prošle jeseni 40 kg češnjaka.lijep je zasad , preko koljena je.Zanima me dal ima negdje kakav organizirani otkup? Kome ga prodajete?
astor001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 10:13   #403
Quote:
astor001 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi , ja sam isto ful novi na forumu.Posadio sam prošle jeseni 40 kg češnjaka.lijep je zasad , preko koljena je.Zanima me dal ima negdje kakav organizirani otkup? Kome ga prodajete?
Organiziranog otkupa nema, osim ako u blizini imaš kakvu poljoprivrednu zadrugu koja ga otkupljuje a to je malo vjerojatno. Znači, moraš ga prodati sam, najčešće na lokalnoj tržnici.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:39   #404
Tako sam i mislio da nema otkupa...mislio sam da preskocim trznicu, nekome dat malo jeftinije i odmah sve prodat odjednom.
I
astor001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 21:01   #405
Pa kaj ti misliš da ljudi kupuju češnjak ko ludi ? Mislim, kaj će ti kila češnjaka ? Kam buš s njim, nemreš u salatu, nemreš ga kuhati, peći , mislim češnjak se troši po malo.
Probaj tako razmišljati.
Sad kak stvari stoje, bolje je saditi krumpir, kaj god tko mislio. Nas 3 velika i 2 mala navečer smažemo 1.6 kile krumpira kad radim pomfri, a to je cca 7 kn, a 1.6 kn češnjaka mi je dosta za 5 mjeseci.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 20:32   #406
Upravo sam došao iz češnjaka i nije baš sjajna situacija...Vanjski listovi su mi počeli žutjeti i suše se...I vidio sam cca. 5 mladih muha..PANIKA
Sa čime da špricam? Badusin 40, Chromogor 40, , Rogor 40, Dursban E-48 ili nešto drugo?
astor001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:06   #407
Quote:
astor001 kaže: Pogledaj post
Upravo sam došao iz češnjaka i nije baš sjajna situacija...Vanjski listovi su mi počeli žutjeti i suše se...I vidio sam cca. 5 mladih muha..PANIKA
Sa čime da špricam? Badusin 40, Chromogor 40, , Rogor 40, Dursban E-48 ili nešto drugo?
bilo kojim od navedenih pesticida
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 23:38   #408
Hvala
astor001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 16:39   #409
jesu li pocele paske kod vas? i jel upoce imate takvu vrstu cesnjaka?
mkultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 18:30   #410
Poljoprivrednici moji kako napreduje cesnjak??
Evo kod mene kisa pada li ga pada...
A ranu vrstu bi trebala brati za 10-ak dana...tako da bi bilo dobro kad bi kisa stala i osusila ga
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 20:04   #411
Hoby poljoprivrednik je lagano pop...io.
Nakon kiše prošli tjedan listovi su počeli opako žutiti, a od ovih kiša zadnji dan dva, sve je požutilo. Bojim se da će sve propasti.
U ponedjeljak sam ubrao par glavica, izgled i okus su odlični, jedino je trebao još malo narasti.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:50   #412
pocele paske kod mene pred jedno 10 dana.al me trava sj....a.
Kak imam krave sušio sam sjeno danima.a sad motika i u cesnjak.
astor001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 00:02   #413
stari moj, koj cirkus sa tim sesnom ove godine!!! ne da je beton za ga vadit nego je granit ,jebemu!

plug i gas.

srdacno.
mkultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 09:52   #414
Nitko ništa ne piše već odavno, jeste zadovoljni ovogodišnjim pinosom i kvalitetom? AkaJet?

Evo nešto slika rešta češnjaka:
http://img199.imageshack.us/img199/4888/wqdi.jpg

Uploaded with ImageShack.ushttp://img854.imageshack.us/img854/7826/xfhz.jpg

Uploaded with ImageShack.ushttp://img28.imageshack.us/img28/848/zozn.jpg

Uploaded with ImageShack.ushttp://img801.imageshack.us/img801/6498/bm7t.jpg

Uploaded with ImageShack.us
goran1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 15:27   #415
Ni izbliza kao tvoj, mada sam ja zadovoljan.
Sitnije glavice nego prošle godine, ali zdrave. Bez mesa
Više nego što mogu potrošiti, ali premalo za prodaju. Uglavnom sam višak podjelio/ću podjeliti. Nitko se nije žalio.
Gušt prilikom branja i čišćenja neprocjenjiv.
Praktički ga nisam rukom taknio od kada je posađen do branja. Polio sam zemlju prije sadnje nekim herbicidom koji mi je dala teta agronom u poljoapoteci te sam nakon sadnje polio još dva puta prema uputama ali sa pola doze. S travom sam se još jednom obračunao pomoću vlastoručno sklepanog weel hoa*. Za crve sam koristio isto neko čudo iz poljoapoteke (nemam pojma kako se zove - možda aktaris??) i kad su počele smeđožute točkice po listu bordoška juha.

Sad će se javiti ovi nadobudni, zato nisam ni pisao ništa, mada sam pobrao luk još u lipnju


* uočio sam koji su mu nedostaci i ovu zimu sigurno radim novi. Posao koji mi je odradio u krumpiru je NEPROCJENJIV. Prošle godine sam izgubio nekoliko dana čupajući travu iz krumpira, s ovim čudom pola sata za srediti travu u 25kg sjemena
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:13   #416
Nesto mi je ostalo u sjecanju da sadis na 1000m2, ocito ne samo luk nego svasta, pa sam zato mislio da sadis vise i prodajes.
Ako ti se bude dalo i kad uhvatis vremena poslikaj glavicu i cesnjeve da vidim koju sortu imas, bas me zanima.
goran1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 14:36   #417
Ljubitovički šarac, slike tek sutra...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 15:45   #418
Ja posadio vojvođanski i relativno je sitan iako nije loš,onako srednja veličina,, ali moja mama je posadila međimurski i taj je fantastičan, ogroman.
Ne koristimo nikakve preparate niti umjetna gnojiva, nikakvih boleština nije bilo
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 11:30   #419
Quote:
goran1985 kaže: Pogledaj post
Nesto mi je ostalo u sjecanju da sadis na 1000m2, ocito ne samo luk nego svasta, pa sam zato mislio da sadis vise i prodajes.
Ako ti se bude dalo i kad uhvatis vremena poslikaj glavicu i cesnjeve da vidim koju sortu imas, bas me zanima.
Ostatak luka nakon doniranja

http://i307.photobucket.com/albums/n...psd863cfbd.jpg

krupni plan

http://i307.photobucket.com/albums/n...ps4bb7cae9.jpg

Pitao si prije par mjeseci kakav je Goal kao zemljišni herbicid, pa u luku je dobro odradio posao, ali sam ga koristio i kao selektivni. Kod boba sam ga polio četiri pet tjedana prije sijanja i prvi i jedini ozbiljni obračun sa travom je bio kada su počele kiše a trava podivljala.

Zanimljivo je da na komadu zemlje gdje sam prošle godine imao krumpir i dosta problema sa vilinom kosom, a ove godine sam posijao bob i luk nije se pojavila dok je luk bio jak i u punoj vegtaciji, čim je luk počeo slabiti pojavilo se žuto go..., tamo gdje je bio bob nije se pojavila niti jedna vitica viline kose ni nakon što sam bob pogulio.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 14:09   #420
Pozdrav,

Imam jedno pitanje. Tražio sam dosta po internetu, ali nisam našao pravi odgovor.
Posadio sam prošle zime dve vrste češnjaka koje sam dobio na poklon. Dio češnjaka mi je procvjetao i sad sam dobio sjeme. Od jedne vrste su sitne sjemenke, a od druge ko mali češnjevi. Našao sam da se i to može saditi, ali nigdje ne piše kad. Da li ga sadim pred zimu kao i lukovice ili ranije...?

Hvala
jedan_iz_mase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.