Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 17:08   #1
Odugovlačenje rastave?

Nakon 13 god braka(koji je izgledao idealno), 2 god hodanja, i tako pola mog života skoro, mužić dragi i voljeni kojeg sam tada voljela više nego na dan vjenčanja me je odlučio postepeno izbrisati iz života.....više ne osjeća ništa za mene...nezna da li je zaljubljenali eto najbolje da se rastanemo......naravno nakon što sam se raspala i uspjela se kroz neko vrijeme pokupiti u dijelovima odselila sam doslovno sa ničim....bilo je tu svega ružnog kao i u svim rastavama, kasnije sam saznala koga više voli ali ta veza mu se nije ostvarila kako je očekivao.......prošlo je gotovo 2 god od početka te traume a 1,5 kako živim kao podstanar sa djetetom....Toj NOVOJ dragoj je obećao da će biti slobodan za godinu dana, međutim predali smo zahtjev na sud...pa je prošlo neko vrijeme da bih doznala da nije odnio na Css, a centar mislio da su se zagubili...nakon toga sam mu opet to napisala ali opet nije odnio zbog previše posla...obećao mi kako ćemo to odnijeti u 9 mj kad prođu god...........sada ne spominje ni to....u čemu je problem?

Ja još uvijek nemam snage da se suočim sa tim "samo papirom"kao da izdajem djecujedno dijete bi ostalo s njim jer ja nemam mogućnosti za oboje, on je zakonski nezaposlen a kuća je ostala njemu jer to nije načistu tako da nemam ništa.......ali ni snage da se pomaknem sa ove točke...
Jeste li imali ovakav slučaj?
s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:15   #2
što mislite zašto odugovlači?...oboje ne poduzimamo ništa...mislim da ću ja morati jer neznam iz kojeg razloga on to ne čini.....što mislite?
s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:31   #3
Quote:
s.frany kaže: Pogledaj post
što mislite zašto odugovlači?...oboje ne poduzimamo ništa...mislim da ću ja morati jer neznam iz kojeg razloga on to ne čini.....što mislite?
Otvoreno ga pitaj, lakše ti je to nego da se sad mučiš nagađanjima.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:44   #4
..kad nije htio razgovarati u onom periodu ja sam ponosno digla glavu, otišla i nikad, ali nikad nismo ulazili u razgovore ni mješanja u naše živote. Oboje smo ponosni i prkosni i razgovori budu vezani samo uz djecu... Tada mu se žurilo, kasnije je vidio kako nam je svima sredio živote, idilična veza se nije ostvarila i njemu je sada gore nego prije(ako mu je bilo loše)Ostao je živjeti sa sinom, i preuzeo obaveze koje nije imao nikad a još su i njegovi svemu kumovali, sad ga kritiziraju ...
s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:47   #5
jel ti hoćeš da ti mi kažemo da sigurno misli da mu je bilo bolje s tobom
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:51   #6
neznam šta mislim i šta hoću da mi kažete...recite sve što mislite da sredim zbrku u glavi...teško je učiniti taj zadnji korak...kao da nam je lakše živjeti odvojenoi sve pustiti........ali zašto je to tako neznamja sam u novoj vezi pa ipak
s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:20   #7
Nitko osim njega ti ne može dati odgovor na to pitanje. Iako sumnjam da papire nije odnio jer nije stigao, isto tako sumnjam da mu je stalo do tebe, nego to onda predstavlja definitivni kraj. Zatvoreno poglavlje života.
Pretpostavljam da je razočaran neuspjehom "na drugom teritoriju" pa mu se jednostavno ne da ili nema snage prolaziti još i kroz finaliziranje ovog neuspjeha

Zašto to ne obaviš sama? Čemu nova veza ako se još potajno nadaš oživljenju braka?
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 21:39   #8
Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Nitko osim njega ti ne može dati odgovor na to pitanje. Iako sumnjam da papire nije odnio jer nije stigao, isto tako sumnjam da mu je stalo do tebe, nego to onda predstavlja definitivni kraj. Zatvoreno poglavlje života.
Pretpostavljam da je razočaran neuspjehom "na drugom teritoriju" pa mu se jednostavno ne da ili nema snage prolaziti još i kroz finaliziranje ovog neuspjeha

Zašto to ne obaviš sama? Čemu nova veza ako se još potajno nadaš oživljenju braka?
bravo, pogodila si sve, njegova idealizirana veza nije uspjela , možda nikad nije ni počela, možda je to bila avantura od koje je u zanosu očekivao više

i naravno imaš pravo, teško je priznati još jedan poraz i neuspjeh , još teže gledati razdvojenu djecu koja više nemaju doma ni obitelj, vikend klinci sa torbama

moja nova veza je u redu, dogodila se neplanirano ali dosta mi znači u svim problemima......teško je zatvoriti 15 god iza sebe kada imaš djecu...vjerovatno ću uvijek voljeti oca moje djece ali ne osobu u koju se pretvorio u kratkom periodu, taj čovjek nije ista osoba ....možeš li zamisliti jedan viken u kojem te ljubi i obožava(gluma?) u ponedj odlazi na pčit idući vikend kad se vrati....netko drugi, mrzi te, tjera iz kuće, ne voli.... Zato to nikad neću shvatiti, koji dio sam prespavala?
Shvatila sam zašto ovo dijelim sa vama, želim da mi date snage da sama se pomaknem....da shvatim da mu nije i nikad neće biti stalo, da bi ga trebala mrziti jer mi je stvorio probleme, i djeci normalno djetinjstvo....
Sve je ispalo ružno...za njegovu aferu ljudi iz našeg mjesta ne znaju ništa, mene su njegovi okrivi za sve najgore, a ja još uvijek ne mogu vjerovati u tu noćnu moru...

Moram naći snage da se suočitam sa tim papirima, ali nekako kao da djecu izdajem...zbog njih mi to najteže pada jer time potpisujem da 1 dijete ostaje s njim a nemam trenutno drugog izbora...
Brinem se mogu li mi uduzeti i pravo na 2 dijete jer mislim da je njegovim roditeljima to u interesu jer me živo mrze..okrivili su mene za sinovu nesreću...
s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:14   #9
Quote:
s.frany kaže: Pogledaj post
bravo, pogodila si sve, njegova idealizirana veza nije uspjela , možda nikad nije ni počela, možda je to bila avantura od koje je u zanosu očekivao više

i naravno imaš pravo, teško je priznati još jedan poraz i neuspjeh , još teže gledati razdvojenu djecu koja više nemaju doma ni obitelj, vikend klinci sa torbama

moja nova veza je u redu, dogodila se neplanirano ali dosta mi znači u svim problemima......teško je zatvoriti 15 god iza sebe kada imaš djecu...vjerovatno ću uvijek voljeti oca moje djece ali ne osobu u koju se pretvorio u kratkom periodu, taj čovjek nije ista osoba ....možeš li zamisliti jedan viken u kojem te ljubi i obožava(gluma?) u ponedj odlazi na pčit idući vikend kad se vrati....netko drugi, mrzi te, tjera iz kuće, ne voli.... Zato to nikad neću shvatiti, koji dio sam prespavala?
Shvatila sam zašto ovo dijelim sa vama, želim da mi date snage da sama se pomaknem....da shvatim da mu nije i nikad neće biti stalo, da bi ga trebala mrziti jer mi je stvorio probleme, i djeci normalno djetinjstvo....
Sve je ispalo ružno...za njegovu aferu ljudi iz našeg mjesta ne znaju ništa, mene su njegovi okrivi za sve najgore, a ja još uvijek ne mogu vjerovati u tu noćnu moru...

Moram naći snage da se suočitam sa tim papirima, ali nekako kao da djecu izdajem...zbog njih mi to najteže pada jer time potpisujem da 1 dijete ostaje s njim a nemam trenutno drugog izbora...
Brinem se mogu li mi uduzeti i pravo na 2 dijete jer mislim da je njegovim roditeljima to u interesu jer me živo mrze..okrivili su mene za sinovu nesreću...
Iskreno...pokakali ste se na svoj život oboje i oboje ste isto krivi !
Ja zaista neznam dali nekome dopire do mozga..
Prvo riješiti razvod..rješiti sve posljedice i repove istog..smiriti sve napetosti i postiće svoj mir..pa tek onda razmišljati o novoj vezi! Ali samo razmišljati i pri tome dobro izlupati sebe po glavi! Prvo sebe analizirati i sve svoje greške kao i greške partnera! Gledati medalju sa obje strane!
Kad prođe taj period turbulencija u glavi onda se tek upada u novu vezu!
Zaista neznam što da ti kažem osim da ste nezreli oboje..!
Sorry...
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 08:59   #10
s.frany - ja mislim da je tvoj bivši nezadovoljan novom vezom, pa se ne želi rastati jer bi onda se s tom novom morao ženiti, odnosno ne bi morao, no očito je kukavica pa mu je lakše ovako se skrivati iz suknje i to bivše žene odnosno tebe.
No, dobro onda da si ga se riješila i sretno
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 20:40   #11
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
s.frany - ja mislim da je tvoj bivši nezadovoljan novom vezom, pa se ne želi rastati jer bi onda se s tom novom morao ženiti, odnosno ne bi morao, no očito je kukavica pa mu je lakše ovako se skrivati iz suknje i to bivše žene odnosno tebe.
No, dobro onda da si ga se riješila i sretno
veeelika je kukavica,ta žena ga sada ismijava jer puže za njom, a on ga gleda kao nikakvo muško, izgubio je sve što je imao, a nakon svega ja ga još pošujem zbog prošlih godina i zaboravljam kako me povrijedio.

s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 21:01   #12
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Iskreno...pokakali ste se na svoj život oboje i oboje ste isto krivi !
Ja zaista neznam dali nekome dopire do mozga..
Prvo riješiti razvod..rješiti sve posljedice i repove istog..smiriti sve napetosti i postiće svoj mir..pa tek onda razmišljati o novoj vezi! Ali samo razmišljati i pri tome dobro izlupati sebe po glavi! Prvo sebe analizirati i sve svoje greške kao i greške partnera! Gledati medalju sa obje strane!
Kad prođe taj period turbulencija u glavi onda se tek upada u novu vezu!
Zaista neznam što da ti kažem osim da ste nezreli oboje..!
Sorry...
razumijem te ali sad će 2 godine biti kako mi je rekao da ništa više ne osjeća prema meni......jesam li trebala svo to vrijeme plakati u ćoškui tugovati, isplakala sam se , obrisala nos i počela živjeti, tiho , polako i dalje sa bolom u duši... i bilo je dana kada bi se najradije ubila, sretna sam da imam nekog uz sebe, on mi je uz djecu jedino pozitivno..

a rastavu završiti značilo bi potpisati da mi dijete ostaje s njim, i da odlazim bez ičega i da kredit na moje ime ću ubuduće sama plaćati a za njegovu kuću
s.frany is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:32   #13
Quote:
s.frany kaže: Pogledaj post
razumijem te ali sad će 2 godine biti kako mi je rekao da ništa više ne osjeća prema meni......jesam li trebala svo to vrijeme plakati u ćoškui tugovati, isplakala sam se , obrisala nos i počela živjeti, tiho , polako i dalje sa bolom u duši... i bilo je dana kada bi se najradije ubila, sretna sam da imam nekog uz sebe, on mi je uz djecu jedino pozitivno..

a rastavu završiti značilo bi potpisati da mi dijete ostaje s njim, i da odlazim bez ičega i da kredit na moje ime ću ubuduće sama plaćati a za njegovu kuću
Ne razumijem kakve veze ima razvod braka s imovinskom parnicom?

I kakva njegova kuća? Ako je kredit na tebi, nije li zajednička?
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 09:09   #14
Kuću mora djelit s tobom.
Ako nemaš primanja,dužan ti je pomoći uzdržauanjem..
Ako djeca ostaju s tobom,traži najveći iznos alimentacije,imas dvoje..
Moja frendica je uspjela dobit skrbništvo,iako je on bio u mirovini i stambeno zbrinut!

On očito želi nastavit s brakom,čeka da ti sve "prežuakaš"i da ti se vrati!

Vi ste već razvedeni u neku ruku. Fizicki. A dal ste emotivno?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 17:33   #15
Rastavu ne treba odgađat, jer ako je na pomolu dogodit će se kad tad, ašto prije to je lakše! I to je zlatno pravilo... kojega se ntiko ne drži, istina
Emanuela_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:41   #16
Sve je u glavi. Želiš li se više rastaviti sa tom personom i nastaviti živjeti ili ne? Ne potpisuješ na papiru nikakvo "ostavljanje" djeteta, samo odriješavaš zapetljano. Rastava je jedno, a podjela imovine je drugo. To se ne riješava u istim papirom i istom parnicom.
Vesna5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:34   #17
Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Nitko osim njega ti ne može dati odgovor na to pitanje. Iako sumnjam da papire nije odnio jer nije stigao, isto tako sumnjam da mu je stalo do tebe, nego to onda predstavlja definitivni kraj. Zatvoreno poglavlje života.
Pretpostavljam da je razočaran neuspjehom "na drugom teritoriju" pa mu se jednostavno ne da ili nema snage prolaziti još i kroz finaliziranje ovog neuspjeha

Zašto to ne obaviš sama? Čemu nova veza ako se još potajno nadaš oživljenju braka?
postavio sam pitanje razvod ali ne papirnato....molim ljude da pokušaju pomoći mojoj frendici ...thanks..
ona je u vezi s likom koji se nije papirnato razveo i to nju muči iako je doznala da on nema ništa sa žanom...
zašto ljudi odugovlače s rastavom???

Zadnje uređivanje malikop : 09.01.2012. at 16:43.
malikop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:30   #18
Quote:
malikop kaže: Pogledaj post
postavio sam pitanje razvod ali ne papirnato....molim ljude da pokušaju pomoći mojoj frendici ...thanks..
ona je u vezi s likom koji se nije papirnato razveo i to nju muči iako je doznala da on nema ništa sa žanom...
zašto ljudi odugovlače s rastavom???
Zašto? Iskreno možeš mi se tvoja frendica slobodno javiti na pm.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 22:06   #19
mislim da računa na obnovu braka, računaj na mogućnost takvog prijedloga
noelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:19   #20
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Zašto? Iskreno možeš mi se tvoja frendica slobodno javiti na pm.
zašto na pm...javi mi se na pm ili ovako
malikop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.