Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 03:34   #41
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Naveo si nekoliko netočnosti. Slučajno ili namjerno, ne znam. Prvo, dok je bila javna tek je dio grada ima vodu i to 4 sata. Bogatiji dio grada. Ta voda je bila subvencionirana.
izvor navodne netočnosti:

link rada sa sitea PMF-a, predzadnja strana
http://www.pmf.unizg.hr/_download/re...e_vode_(1).pdf

ako lažu autori - lažem i ja.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 06:05   #42
Ovo o vodi je ista prica ko i o parcelizaciji mjeseca !
Za neke stvari jednostavno ne mozes zaljepiti price tag ili "copyright"! Neizedivo je s moralnog aspekta !

Odavno je drzavna birokracija i zakon postao neprijatelj gradjana Br. 1 !
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 08:42   #43
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
a jel to stanovništvo bedasto? jesu oni čuli za kišu?
u mediteranskom djelu hrvatske nikad u povijesti nije bilo dovoljno izvora vode- pa su ljudi skupljali kišu.

to ti nitko ne brani- odyebi vodovod. kiša i snijeg su bogom dani, yebeš vodovod, gradski ili prvatni.
Skupljanje kišnice i na svom posjedu u nekim državama SAD-a zabranjeno... (ksl.com , naturalnews.com).

Članak iz 2006. o privatizaciji vode

Quote:
- Kada su počeli prodavati običnu vodu u bocama, činilo nam se da je to šala; bili smo seljačići i mislili smo da nam u mineralnoj naplaćuju mjehuriće. Zašto kupovati vodu kad je mogu natočit iz špine, pitali smo se i mislili da je voda iz slavine besplatna. No, nema džabe ni u stare babe, rekli su. Ti su dani iza nas, a gospodari vode odlučili su prisvojiti sav H2O na planetu i prodavati ga ljudima za pare; tko nema para, neka crkne...
Taktika koju MMF i SB koriste pri nagovaranju zemalja u razvoju trostruka je – ponekad je to nametanje privatizacije kao uvjeta za dobivanje kredita i zajmova, drugi put davanje prednosti pri financiranju privatnih projekata naspram inicijativa javnog sektora, a nekad i izravno nagovaranje siromašnih vlada na privatizaciju vode kako bi smanjile vanjski dug.

- No, te dvije nisu i jedine nadnacionalne institucije koje se aktivno zalažu za privatizaciju vodnih bogatstava; taj je proces visoko i na listi prioriteta Europske banke za obnovu i razvoj, ali i same Europske Unije. S «približavanjem Hrvatske europskim integracijama», što je omiljena fraza naših političara, bilo bi ravno čudu kada bi proces privatizacije zaobišao naše vodene resurse. Strani nam primjeri, nažalost, sugeriraju kako to neće biti nimalo ugodno iskustvo....

- Koliko su neobuzdani apetiti privatnih kompanija pokazuje slučaj engleskog seljaka koji je bio prisiljen plaćati vodu premda se opskrbljivao iz vlastitog bunara. Objašnjenje je glasilo - kiša koja mu puni bunar u protivnom bi se slila u vodoopskrbni sustav, pa je dužan obeštetiti vlasnika.

- Koliko god to čudno zvučalo, prisvajanje kiše nije rijedak primjer ni drugdje u svijetu; kao u Australiji, gdje su lokalne vlasti na više mjesta potpuno zabranile skupljanje kišnice te pročišćavanje i upotrebu mutne vode iz okoliša, ili u Boliviji, gdje je zbog vode izbio pravi ulični rat. U bolivijskom gradu Cochabambi prava na distribuciju vode kupio je igrač s hrvatske autoceste – američki Bechtel, odnosno njegov ogranak Aguas de Tunari. Pravo na distribuciju gradske vode tada je naplaćeno manje od 20 tisuća dolara, a koncesionar je odmah po sklapanju ugovora najavio kako će udvostručiti, potom i utrostručiti cijenu vode. Kako u Boliviji, najsiromašnijoj zemlji Južne Amerike, prosječna mjesečna plaća iznosi svega 67 američkih dolara, računi za vodu mnogima su premašivali trećinu ukupnih prihoda, pa je došlo do vala štrajkova i uličnih prosvjeda. Diktator Hugo Banzer, koji je Bolivijce navikao tući još od sedamdesetih godina, na prosvjede je silovito odgovorio. Nakon gotovo četiri mjeseca neobuzdanog uličnog nasilja u kojemu je, među ostalim, policija ubila 17-godišnjeg dječaka hicem u lice, vlasti su ipak bile prisiljene popustiti, a Bechtel se morao povući iz Bolivije....
Ostatak na linku gore.
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 10:40   #44
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
izvor navodne netočnosti:

link rada sa sitea PMF-a, predzadnja strana
http://www.pmf.unizg.hr/_download/re...e_vode_(1).pdf

ako lažu autori - lažem i ja.
Autori lažu ili natucaju engleski ili su jako, jako šlampavi. Još su stavili izvor - Wikipedia, Water privatization. Pa pogledajmo što tamo stoji.

Quote:
in the mid-1990s the government of Bolivia, under pressure from the World Bank, decided to privatize water supply in the country’s third largest city, Cochabamba. In the previous years, despite encumbered funds made available by the World Bank to support the public utility of Cochabamba, access to piped water in the city had decreased to 40%, water losses had remained high at 40% and water was supplied only 4 hours a day.[57] Those not connected to the network paid ten times as much for their water to private vendors as those who were.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 11:51   #45
Ljudska prava su oduvik bila mrtvo slovo na papiru.O cemu ljudi najvise govore,o onome sto nemaju.Da su ljudska prava stvarnost onda ih niko nikad nebi ni spominjao.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 17:52   #46
tu se radi o notornoj korupciji, protiv koje se treba boriti svm sredstvima. to nema veze s nikojim sistemom, to je naprosto korupcija.

naime, ako je netko vlasnik kiše, onda tog istoga imam pravo tužiti što mi kiša neovlašteno pada po posjedu i time skraćuje vijek trajanja nekretnina, poskupljuje održavanja i naprosto neovlašteno ometa posjed!
kod svake poplave treba tražiti od vlasnika kiše da to lijep sanira!! kod klizišta, kod obične kiše koja nanosi vlagu, kod snijega jer mi je zatrpao dvorište- neg mi vlasnik te kiše ili snijega PLATI štetu i kaznu za ometanje posjeda!

pa da vidimo tko bi se onda založio za ugovor po kojem je on vlasnik kiše! ovo je notorna korupcija, jer vlasništvo u pravno jdržavi znači i obvezu, ne samo pravo.
prema tome, neka vlasnici kiše osiguraju da ta kiša ne pada neovlašteno po MOM posjedu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:32   #47
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Autori lažu ili natucaju engleski ili su jako, jako šlampavi. Još su stavili izvor - Wikipedia, Water privatization. Pa pogledajmo što tamo stoji.
Ne znaju čitati.

A malo ispod piše da još uvijek već skoro desetljeće pola stanovnika nema pristup vodi.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 07:59   #48
Quote:
USAisNOTfreedom kaže: Pogledaj post
Government Makes Rainwater Illegal

In news that seems like it came straight out of Bizzaro World, a Man in Oregon has been sentenced to 30 days in jail after authorities say he had the nerve to collect rainwater.
http://offgridsurvival.com/rainwaterillegal/
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=6jjxg8f3Gq0
EU još nije na toj razini slobode i demokracije kao braća preko bare. Ali polako i sigurno ide prema tamo.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 12:35   #49
U ovu skupinu teorija zavjere ulazi i ona o ograničenjima u prehrani, odnosno ukidanju prava na uzgoj hrane za vlastite potrebe, kako bi se ljude usmjerilo na isključivo korporativnu robu; steriliziranje hrane zračenjem službeno ima nepoznat učinak na ljudsko zdravlje, no teorije zavjere uskaču s pričom o izazivanju genskih oštećenja.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spek...5/Default.aspx

Za vodu je krenulu, sada čekamo za hranu.

jebate, a ja zasadija vrtal
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
tu se radi o notornoj korupciji, protiv koje se treba boriti svm sredstvima. to nema veze s nikojim sistemom, to je naprosto korupcija.

naime, ako je netko vlasnik kiše, onda tog istoga imam pravo tužiti što mi kiša neovlašteno pada po posjedu i time skraćuje vijek trajanja nekretnina, poskupljuje održavanja i naprosto neovlašteno ometa posjed!
kod svake poplave treba tražiti od vlasnika kiše da to lijep sanira!! kod klizišta, kod obične kiše koja nanosi vlagu, kod snijega jer mi je zatrpao dvorište- neg mi vlasnik te kiše ili snijega PLATI štetu i kaznu za ometanje posjeda!

pa da vidimo tko bi se onda založio za ugovor po kojem je on vlasnik kiše! ovo je notorna korupcija, jer vlasništvo u pravno jdržavi znači i obvezu, ne samo pravo.
prema tome, neka vlasnici kiše osiguraju da ta kiša ne pada neovlašteno po MOM posjedu.
ma nu, da korupcija, jebate što sve neće stavit pod korupciju

jebese njih za tebe i tvoje zahtjeve, ti ima da platiš ako to oš skupljat ili ti ne gine čorka.

i onda ti reci da je to korupcija, a ne zavjera
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"

Zadnje uređivanje rezon@tor : 14.03.2013. at 14:22. Reason: spajanje
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 13:35   #50
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
tu se radi o notornoj korupciji, protiv koje se treba boriti svm sredstvima. to nema veze s nikojim sistemom, to je naprosto korupcija.

naime, ako je netko vlasnik kiše, onda tog istoga imam pravo tužiti što mi kiša neovlašteno pada po posjedu i time skraćuje vijek trajanja nekretnina, poskupljuje održavanja i naprosto neovlašteno ometa posjed!
kod svake poplave treba tražiti od vlasnika kiše da to lijep sanira!! kod klizišta, kod obične kiše koja nanosi vlagu, kod snijega jer mi je zatrpao dvorište- neg mi vlasnik te kiše ili snijega PLATI štetu i kaznu za ometanje posjeda!

pa da vidimo tko bi se onda založio za ugovor po kojem je on vlasnik kiše! ovo je notorna korupcija, jer vlasništvo u pravno jdržavi znači i obvezu, ne samo pravo.
prema tome, neka vlasnici kiše osiguraju da ta kiša ne pada neovlašteno po MOM posjedu.
Politika je legalizovana korupcija. Korupcija sa zakonskom podlogom. Legalne i registorovane lobističke organizacije, te političari s javno poznatom i legalnom cijenom. "Demokratija" na djelu mjesec dana svaku četvrtu godinu. Između izbora mrak.

Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
U ovu skupinu teorija zavjere ulazi i ona o ograničenjima u prehrani, odnosno ukidanju prava na uzgoj hrane za vlastite potrebe, kako bi se ljude usmjerilo na isključivo korporativnu robu; steriliziranje hrane zračenjem službeno ima nepoznat učinak na ljudsko zdravlje, no teorije zavjere uskaču s pričom o izazivanju genskih oštećenja.
Za vodu je krenulu, sada čekamo za hranu.
jebate, a ja zasadija vrtal
Nikakve veze s teorijom. U SAD-u je donešen zakon o sigurnosti hrane kojim je praktično onemogućeno/zabranjeno sijanje i za sopstvene potrebe. Već je bilo i podizanja otužnica. Zbog pritiska javnosti su za sad povučene, ali pitanje je dokle.
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 14:24   #51
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Pa nije ljudsko pravo. Sto su drugo mogli izglasati? Ljudska prava su ionako izmisljotina koja je nastala kad su Europljani raskrstili sa religijom pa im je trebala misticna zamjena.

Voda je resurs.
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Hm, pravo. Što je s onima koji nemaju vode, recimo bliski istok ili Sahara. Je li i tamo pravo?
Nisu to baš tako jednostavne teme.
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ni bez hrane se nemre više od mjesec dana, ljudi od gladi umiru dan danas i ne smatra se ljudskim pravom...

Sve bi se moglo svesti pod "pravo na život", ali u ovim stvarima se radi o općenitim formulacijama - zbog prava na život će se država truditi nahraniti i napojiti one koji nemaju, ali sam resurs odnosno proizvod neće smatrati pravom per se.
U tom smislu su i sva ostala ljudska prava samo ideologija. Zašto bi netko imao pravo na slobodu? Pa u antici ili srednjem vijeku mnogi ljudi nisu bili slobodni. Je li onda pravo na osobnu slobodu zbilja ljudsko pravo? Zar oni to pravo nisu imali? I zašto bi netko imao pravo sudjelovati u političkom upravljanju svog društva a ne bi imao pravo na vodu kao najbitniji uslov života? Zašto bi imao pravo na privatni život a ne bi imao pravo na uslov za samo postojanje života? Zato jer me netko uvjerio da je to samo resurs? Pa i robovi su bili samo resurs ... Vidim da imamo već dodobra isprane mozgove!
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:51   #52
http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/8...itisce-ek.html

Članak tvrdi da je Evropska Komisija objavila kako želi privatizirati opskrbu vodom na području cijele Unije...

Ako je to točno, mene zanima zašto...

Zašto bi Evropska komisija bila zainteresirana za strukturu vlasništva nad vodoopskrbom u državama članicama EU?

To nije nešto što mi se odmah nameće kao nešto u što bi se evropska komisija trebala miješati...

Čini se da su točne priče da je EK u vlasti lobija velikog kapitala, i da vodi njihovu politiku, a ne politiku u službi građana Unije.

S tim u vezi, ako ste u prilici pogledajte dokumentarac "The Brussels business" koji govori o utjecaju lobija i think tankova na EU administaciju i EK, odnosno razotkriva korumpiranost EU vlasti.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 21:58   #53
Srećom je njemački parlament izgaslao da su prava na gay brak osnovno ljudsko pravo-

Kad ne budete mogli konzumirati vodu, uvijek možete konzumirati gay brak. Pa dobiti i vodu pride.

Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/8...itisce-ek.html
Članak tvrdi da je Evropska Komisija objavila kako želi privatizirati opskrbu vodom na području cijele Unije...
Ako je to točno, mene zanima zašto...
Zašto bi Evropska komisija bila zainteresirana za strukturu vlasništva nad vodoopskrbom u državama članicama EU?
To nije nešto što mi se odmah nameće kao nešto u što bi se evropska komisija trebala miješati...
Čini se da su točne priče da je EK u vlasti lobija velikog kapitala, i da vodi njihovu politiku, a ne politiku u službi građana Unije.
S tim u vezi, ako ste u prilici pogledajte dokumentarac "The Brussels business" koji govori o utjecaju lobija i think tankova na EU administaciju i EK, odnosno razotkriva korumpiranost EU vlasti.
Profit. Što više para to jači lobiji, Što jači loiji to jača vlast i zakoni koje donosi kroz utjecaj lobija,. Što jači zakoni, to jača vlast a time i profit lobija.

Bitna su gay prava a ne pravo na vodu ili ne daj bože "pravo na dostojan život"

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.03.2013. at 16:25. Reason: spajanje
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:34   #54
Ratovi za vodu.Baš onako kako su govorili mudri i pronicljivi ljudi prije 20 godina.
Lobiji konglomerata poput Coca-Cole su deset puta moćniji nego neke europske države i tu treba jako paziti što se daje,zabranjuje i legalizira.Ukupni europski aparat,ako se ne odluči stati na stranu elementarnih ljudskih prava,onda će slijedeći zakon,tj.porez biti na zrak!
Sekula Pilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:54   #55
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post

ma nu, da korupcija, jebate što sve neće stavit pod korupciju

jebese njih za tebe i tvoje zahtjeve, ti ima da platiš ako to oš skupljat ili ti ne gine čorka.

i onda ti reci da je to korupcija, a ne zavjera
nego što nego korupcija- jer nema racionalnog razloga da država pogoduje privantom interesu osim ako je netko u sukobu interesa- a to je korupcija.

ako se čovjeku želi naplatit skupljanje kiše na njegovom vlansištvu, onda se istom tom čovjeku mora PLATITI što uopće kiša neovlašteno pada na njegovo vlasništvo!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 20:01   #56
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Cochabamba je odličan primjer. Samo si se u jednoj stari zajebo. Ona je naime odličan primjer u prilog privatizaciji.
Naveo si nekoliko netočnosti. Slučajno ili namjerno, ne znam. Prvo, dok je bila javna tek je dio grada ima vodu i to 4 sata. Bogatiji dio grada. Ta voda je bila subvencionirana. Siromašni djelovi grada uopće nisu imali vodu jer nisu imali ni vodovod. Oni su kupovali vodu iz cisterni po daleko višim cijenama.
Privatizacija je bila izlaz za taj problem. I napravljeni su pomaci, proširena je mreža, produljeno vrijeme opskrbe. Što je imalo svoju cijenu. Cijena vode je porasla po progresivnoj stopi - bogatiji su više plaćali, siromašniji manje.

I tad se dogodio prevrat, pobuna, klasična indijanska patetična priča o resursima i sve je na koncu nacionalizirano. Na radost i veselje svjetske ljevice. Rezultat? Danas umjesto 4 sata vodu imaju 3 sata dnevno a od proširenja vodoopskrbne mreže ništa. S tim da je prošlo preko 10 godina od nacionalizacije.

Zašto se to slavi kao uspjeh nacionalizacije za mene je misterij.
Istina, dan danas tamo siromašni kupuju vodu katastrofalne kvalitete po skupoj cijeni. Činjenica kako grad nema ni novca niti neki koncept za izgradnju vodovoda a sve je to povezano sa hroničnom bolešću latinske Amerike, korupcijom.
Ali su valjda opet svi sretni, vodovod je opet državni, siromašni kupuju vodu iz cisterni, trgovci trljaju ruke i sve je u najboljem redu...

Quote:
zenodor kaže: Pogledaj post
Sumrak čovječanstva: Bundestag izglasao da pravo na vodu nije ljudsko pravo!

Čitajte to i ovako: Njemačka nema dovoljno zdrave pitke vode i želi, s eurima tiskanim u svom Frankfurtu, privilegirano (za bogate) kupovati zdravu vodu. Planiraju da tko ima eure neće biti žedan čiste vode - tko nema, neka crkne pijuči zatrovanu vodu.
Davati im našu čistu i zdravu vodu - za njihove usrane eure - mogu samo notorne izdajice!
Kad ožedniš, ne možeš popiti npr. njihov Mercedes ni te njihove yebene eure.
Čitam to ovako, Njemačka ima vode i to jako mnogo, slijeva im se sa Alpa a imaju i cijele godine dobre padavine. Od zagađenja vode su se izliječili još prije par decenija, uvođenjem rigoroznih propisa zaštite okoliša kao i izvozom prljave industrije npr. u Kinu.
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:14   #57
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti misliš da je pitka voda besplatna? Probaj prestati plaćati račune za vodu, javi kako je prošlo.
Barem na Balkanu - pitka voda još uvijek jeste besplatna.
Računi se plaćaju javnim preduzećima koje skrbe o vodovodnoj i kanalizacionoj mreži za upravljanje i održavanje tom mrežom.

Zakon donesen u Bundestagu predstavlja osnov za buduću privatizaciju gradskih vodovoda nakon koje će neminovno doći do enormnih povećanja cijena računa.
Kada računi porastu previše dođe se u situaciju da široke mase stanovništva nisu u stanju plaćati ili naprosto ne plaćaju te račune. Sudska utuživanja i sudski epilog takvih slučajeva je spor, često i neodgovarajući po vlasnika potraživanja (izbršenje naprosto nije moguće provesti), te se tim Zakonom postavlja kamen temeljac za najefikasniju mjeru prema neplatišama - isključenje sa mreže vodosnabdijevanja - onda kada budući vlasnik vodovodne mreže (ili koncesionar) tako odluči.

Već viđeno! Vidjeti: privatizacija vode u venecueli, privatizacija gradskih vodovoda u velikim gradovima istočne Evrope, privatizacija vodovoda u Tuluzu...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:22   #58
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Barem na Balkanu - pitka voda još uvijek jeste besplatna.
Računi se plaćaju javnim preduzećima koje skrbe o vodovodnoj i kanalizacionoj mreži za upravljanje i održavanje tom mrežom.

Zakon donesen u Bundestagu predstavlja osnov za buduću privatizaciju gradskih vodovoda nakon koje će neminovno doći do enormnih povećanja cijena računa.
Kada računi porastu previše dođe se u situaciju da široke mase stanovništva nisu u stanju plaćati ili naprosto ne plaćaju te račune. Sudska utuživanja i sudski epilog takvih slučajeva je spor, često i neodgovarajući po vlasnika potraživanja (izbršenje naprosto nije moguće provesti), te se tim Zakonom postavlja kamen temeljac za najefikasniju mjeru prema neplatišama - isključenje sa mreže vodosnabdijevanja - onda kada budući vlasnik vodovodne mreže (ili koncesionar) tako odluči.

Već viđeno! Vidjeti: privatizacija vode u venecueli, privatizacija gradskih vodovoda u velikim gradovima istočne Evrope, privatizacija vodovoda u Tuluzu...
Od kud ti ideja da će doći do rasta cijene? Konkurencija na slobodnom tržištu za robu ili uslugu koju svi moraju kupovati je obično najbolji garant pojeftinjenja koji postoji.

Uostalom, pogledaj prosječni račun za vodu, pa vidi koliko ima stavki koji se odnose na funkcioniranje i održavanje vodovoda (dodatni prirezi odvojeni od cijene vode, u kojoj je također sadržana usluga), a na sve to još odbi dio poreza koje daješ iz plaće, a iz kojih se subvencioniraju javni vodovodi. Teško da može skuplje od takvog sistema, pogotovo jer je kod nas to u lokalnoj domeni, pa razni rođaci i prijatelji rade na fiktivnim mjestima za previsoke plaće, a zbog svega skupa trpi kvaliteta vode i propada infrastruktura (dugoročno je skuplje sanirati oštećenja i popravljati puknute cijevi nego provesti novu, ali se za nove nema novaca).
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:58   #59
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Barem na Balkanu - pitka voda još uvijek jeste besplatna.
Računi se plaćaju javnim preduzećima koje skrbe o vodovodnoj i kanalizacionoj mreži za upravljanje i održavanje tom mrežom.
Ne bi vjerovao al' i drugdje je voda besplatna a plaća se vodoopskrba.
U Zagrebu cijena tobože besplatne vode godinama samo raste. Sve javno. Toliko o besplatnom.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 14:24   #60
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovao al' i drugdje je voda besplatna a plaća se vodoopskrba.
U Zagrebu cijena tobože besplatne vode godinama samo raste. Sve javno. Toliko o besplatnom.
Postoji li igdje zabilježen slučaj da je privatizacija vodoopskrbe rezultirala nižom cijenom uz kvalitetniju uslugu (ili barem uz jednaku kvalitetu)?

Deutsche Welle piše:

Velika Britanija je, u svojedobnoj poplavi privatizacije za vrijeme konzervativnih vlada, privatizirala i vodoopskrbu. Najveći sustav vodovoda, Thames Water koji opskrbljuje i metropolu Londona, dopao je šaka njemačkom energetskom koncernu RWE. To mu baš ne služi na čast, jer je i voda u Londonu poskupjela za gotovo 150% - i čitava priča je završila da je vodovod vraćen u javno vlasništvo. Jer makar je RWE izvlačio milijune dobiti, sustav vodovoda je postao toliko dotrajao da je već bila ugrožena i sama vodoopskrba.

Zašto onda Bruxelles ustraje na planovima privatizacije? Nema sumnje, pod maskom mjera štednje se tu provode i sasvim jasni interesi međunarodnih koncerna koji tu vide sjajnu priliku za sigurnu zaradu. Tako se i u jednom Nestleu zalažu za privatizaciju vodovoda kako bi "građani uvidjeli vrijednost vode koju piju".


http://www.dw.de/borba-za-vodu-proti...-4744-xml-mrss
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.