Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2013., 19:42   #1
Vjerojatnost srčanog ili moždanog udara kod mlađih osoba

Evo ovako....

Prvo se dragi forumaši ispričavam što otvaram post koji je poprilično depresivan, ali imam par pitanja pa ako mi tko može pomoči super.

Naime imam 28 godina i gotovo cijeli život imam problema s kilažom. Visok sam 1,88 cm i imam 110 kg, a najgore što je bilo prije cca godinu dana je 125 kg.

Prošlo ljeto dva puta mi je bilo loše (hladan znoj i skoro pa nesvjestica) i sve se događalo negdje oko 13h (nisam ništa jeo jer nemam naviku jesti ujutro i zapalio prvu cigaru). Cim sam popio malo cedevite bilo mi bolje.

Sada u 12. mj nakon full stresa na poslu osjetio sam nagli pritisak u glavi i lupanje srca. Odmah me brat odveo na hitnu gdje su mi napravili EKG i izvadili krv te rekli da je sve OK.

Od tog trenutka sam odlučio promjeniti nešto i prestao pušiti i tako sve do sada i ne fali mi niti najmanje. Bavim se informatikom i dosta sjedim, ali sam u zadnje vrijeme krenuo sa šetnjama svaki dan.

Nikada nisam bio ozbiljnije bolestan (osim čestih glavobolja), ali i to se povuklo kada sam smanjio stres i rjesio se cigarete.

E sad pravi problem je u tome da su me svi ti događaji dosta preplašili, a bome na moj strah nije dobro utjecao niti GOOGLE jer sam poceo traziti informacije o raznim bolestima i naletio na dosta senzacijonalistickih naslova tipa INFARKT I MOZDANI KOSE MLADE itd...

Sve to skupa me totalno prestrasilo i krenuo sam raditi detaljne pretrage.

Napravio sam detaljnu analizu krvi i imam nizak kolesterol, nizak šećer te normalnu funkciju štitnjače.


Što se tlaka tice kupio sam tlakomjer i redovno ga mjerim te mi je istu uvjek nizak ili normalan 120/70, 117/64, 134/83....

Napravio sam EKG i bio je uredan (privatno sam napravio)

E sad stalno me hvata neka panika da cu zbog posla - STRES i DEBLJINE doživjeti srčani udar (još me dodatno potaknuli naslovi DAMN GOOGLE)

Najviše sam se preplašio sindrom iznenadne srčane smrti, odnosno arest ili zastoj jer sam vidio da mladi sportaši umiru od toga i skroz zabrijao na to...

Koliko sam vidio radi se o nekakvim aritmijama ili zadebljanjima srca pa me zanima da li takav iznenadni zastoj može dobiti bilo tko i onaj tko ima zdravo srce.

Zanima me koliko je često i da li se radi isključivo o nasljednom faktoru (Meni u obitelji s nijedne strane nije bilo niti srčanih niti moždanih), ali iz nekog ludog razloga sam u strahu.

Planiram napraviti i test ERGOMETRIJU i COLOR DOPLER pa molim mišljenje koliko mi je to realno potrebno.

Sorry svima na dugackom postu i hvala na odgovorima

Ako nekome treba uzvracam odgovorom na informaticka pitanja u boxic ))
Dexter001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:44   #2
Prekomjerene si tjelesne tezine i previse mislis o bolestima . Mlad si , hrani se zdravo , treniraj i skini 20kila . Nitko nezna sto donosi dan sto donosi noc i sto ce s nama bit sutra
evo sad ću is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.