Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 18:15   #21
Quote:
blort kaže: Pogledaj post

A šta je ako nije prije svega štrebačina, logika je tu vrlo mali dio.
ja ne pristupam tome kao učenje na pamet, nego gledam da nešto i skontam.

misliš da bi knjigu od 1000 strana naučila na pamet?

ne bi za 3 godine. logikom pristupam svemu.

sad ako neko uči na pamet njegov problem.

i ko da je sve u fizici i matematiki, išlo mi je i jedno i drugo, jer sam logična, i pravu pristupam isto.
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:02   #22
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
pravo ima dosta teorije i vjerujem da treba ima kapacitet za to sve
zapamtit, ali ne moze se to uspoređivat sa medicinom(koja po meni i nije toliko teška ), medicina je više nadopunjavanje informacija, ali eto, znam šta je pravo jer sam ucila pravo za državni stručni ispit,
budu neke definicje bez logike pa se mora učit napamet, jbm!!

ekonomija je po meni dobar faks, ali navodno toliko puno ljudi ne voli matematiku,
a toliko ih puno upisuje ekonomiju
Tj ne znaš jer to nema baš previše veze s načinom polaganja ispita na fakultetu, jer se ne ide toliko u detalje.


Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
ja ne pristupam tome kao učenje na pamet, nego gledam da nešto i skontam.

misliš da bi knjigu od 1000 strana naučila na pamet?

ne bi za 3 godine. logikom pristupam svemu.

sad ako neko uči na pamet njegov problem.

i ko da je sve u fizici i matematiki, išlo mi je i jedno i drugo, jer sam logična, i pravu pristupam isto.
Možeš ti pristupati i racionalizirati to kako god hoćeš, na kraju se svodi na štreberluk.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:15   #23
Ja mislim da je Socijalni rad jedan od boljih fakulteta za završiti. Pa spektar zanimanja je i više nego širok A također ima pravnih predmeta
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:39   #24
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

valjda ste primijetili da dosta mladih ljudi studira ili pravo ili ekonomiju.
Sad me zanima što je razlog tome?
Pravo je štrebačina, pa se njima to čini da je lagano? Ili žele postat
suci radi velike love?

Ekonomija? O.k, po meni je to zanimljiv faks, ali ima krcato ekonomista
također.

treći po redu po učestalosti je DIF. Lagan i zanimljiv, bar meni.
Zato jer te fakultete je moguće upisati iz svih srednjih škola i moguće je upisati izvanredan studij, dok recimo medicinu možeš upisati samo s završenom gimnazijom, medicinskom ili kemijskom školom.

Studij psihologije ima vrlo malo kvotu, dok tehnički fakulteti ne privlače toliko žene jer ženska psiha nije po prirodi falusnocentrična nego više povezana s mjesecom, odnosno prirodom i osjećajima.

Ostaju ti humanistički studiji tipa sociologija, kunst historija, filozofija, književnost... koji isto imaju male kvote.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:39   #25
Quote:
Ofsprey kaže: Pogledaj post

Ekonomija se bazira na matematici.....
Zašto toliko ljudi upisuje,tko bi ga znao.Mislim da više ljudi koji upišu ne završi nego što ih završi.
Da ekonomija za Wall St gdje se petlja sa derivatima... koliko sam upoznat prosječan student ekonomije ne zna rješiti diferencijalnu jednadžbu a ni trostruki integral...
Samo neka oni upisuju.. ja ću bar u svojoj struci raditi do penzije...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 20:46   #26
Lože se na moć i novac. Jedni sanjaju biti ustavnim sucem, a drugi guvernerom HNB-a.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:11   #27
Pa valjda neke to i zanima. Biti odvjetnik ili sudac mi izgleda zanimljivo, iako ne bih nikad studirala pravo. Meni osobno jedan od fakseva koji sam prvi prekrižila. Ekonomiju također.

Zadnje uređivanje mantisa : 23.01.2015. at 21:18.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:34   #28
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da ekonomija za Wall St gdje se petlja sa derivatima... koliko sam upoznat prosječan student ekonomije ne zna rješiti diferencijalnu jednadžbu a ni trostruki integral...
Samo neka oni upisuju.. ja ću bar u svojoj struci raditi do penzije...
Naravno da zna riješiti,to se uči na prvoj godini ekonomskog faksa.
Ne ekonomija za wall street nego ekonomija općenito se bazira na matematici i računanju,sigurno se ne bazira na memoriranju činjenica.
Ofsprey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 23:15   #29
Quote:
Ofsprey kaže: Pogledaj post
Naravno da zna riješiti,to se uči na prvoj godini ekonomskog faksa.
Ne ekonomija za wall street nego ekonomija općenito se bazira na matematici i računanju,sigurno se ne bazira na memoriranju činjenica.
Jaka je ta matematika kada se može strpati u jedan semestar....
Priče za malu djecu.. sa tehničkog faxa smo se uvjek rugali matematici sa ekonomskog ..1+1=3 kako ono....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 00:13   #30
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Jaka je ta matematika kada se može strpati u jedan semestar....
Priče za malu djecu.. sa tehničkog faxa smo se uvjek rugali matematici sa ekonomskog ..1+1=3 kako ono....
Pa i na tehničkim faksevima je matematika u dva semestra...
Ja nisam mislio isključivo na matematiku kao predmet nego na matematiku kao takvu,koja je osnova i pojavljuje se na većini ekonomskih predmeta.
Ofsprey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 01:17   #31
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Možeš ti pristupati i racionalizirati to kako god hoćeš, na kraju se svodi na štreberluk.
ja ti brate nikada nisam štrebala, ti to nazivaj kako oš, al to nije moj modus operandi

Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Zato jer te fakultete je moguće upisati iz svih srednjih škola i moguće je upisati izvanredan studij, dok recimo medicinu možeš upisati samo s završenom gimnazijom, medicinskom ili kemijskom školom.

Studij psihologije ima vrlo malo kvotu, dok tehnički fakulteti ne privlače toliko žene jer ženska psiha nije po prirodi falusnocentrična nego više povezana s mjesecom, odnosno prirodom i osjećajima.

Ostaju ti humanistički studiji tipa sociologija, kunst historija, filozofija, književnost... koji isto imaju male kvote.
ja sam upisala pravo.... zamisli šoka....


jer to volim
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 08:39   #32
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
ja ti brate nikada nisam štrebala, ti to nazivaj kako oš, al to nije moj modus operandi



ja sam upisala pravo.... zamisli šoka....


jer to volim

Ne odričem da ti voliš taj studij, govorim o većini, jer pravni studij od svih upisanih na 1.godini, zgotovi oko 30-40%.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 11:03   #33
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ne odričem da ti voliš taj studij, govorim o većini, jer pravni studij od svih upisanih na 1.godini, zgotovi oko 30-40%.
Zapravo oko 25%.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 17:00   #34
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Zapravo oko 25%.
Na mom faksu i manje.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 17:19   #35
Prebačeno s Psihologije.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 00:38   #36
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi studiraju pravo i ekonomiju:
-Jer su takvi studiji relativno lagani, nema matematike, fizike i ne treba misliti svojom glavom oko rješavanja konkretnih problema..
- Jer se tu lagano kupi ispit
- Jer se sanja o ugodnom životu i ubiranju lake love, pravnici lijepo zarađuju jer im eto može biti
- Jer bi takvi u ovoj državi htjeli imati mnogo para a ništa ili vrlo malo raditi iako je to statistički nemoguće
- Jer su glupi i nerealni i svi se nadaju zaposliti ali... možda Janko ima oca odvjetnika ili javnog bilježnika, pa će njegov fakultet imati svrhe, ali će zato Stipe, Matko i Marko čamini na birou godinama i nakon potrošenog vremena i novca otići u XY profesiju trbuhom za kruhom, kažu da je nada kurva..
- Treba zasukati rukave i ulagati u dobre prilike, a ne biti ovca, ulagati vrijeme i novac u loše ideja po sistemu APP, ali tko voli neka izvoli..
Pravo nisam studirala. Što se tiče ekonomije -Zagreb da nije najteži slažem se, ali se ne slažem da je najlakši. Da je Bologna olakšala fakultete-je.
Nakon akcije Index-na ekonomiji-čisto sumnjam .
Da na ekonomiji ima matematike, i mnogi upisuju misleći da nema matiše pa se zenu, nije da je nema,matematika,statistika, međ.ekonomija ,makroekonomija ,mikroekonomija-grafova ko u priči, ali da je opširna kao na PMF-u, tehn.fakultetima-nije.
Na nekim kolegijima/smjerovima treba misliti svojom glavom.
Činjenica je da svi misle da će sa ekonomijom odmah biti prvi dan rukovodeći kadar u nekoj firm-i jok.
A što se tiče vremena kada sam počela studirati a prema sada, pomaknuli su se za ''jednu svjetlosnu godinu '' kako bi se reklo .Predavanja su popodne za izvanredne studente, uvijek postoji termin konzultacije jedan dan prijepoodne jedan dan popodne, drugo-komunikacija putem e-maila, ako taj dan nisu u mogučnosti održati konzultacije-mora biti nadoknada, profesori i asistenti su voljni i spremni pomoći i puno su susretljivijii
A prepucavanje lakš ili teži faks-priča za malu djecu. Svatko će naći što će ga zanima.Recimo meni bi tehnički fakultet bio ekstra težak em me ne zanima, em nisam bila nikada za takve predmete. Dok recimo u zapadnom svijetu Ekonomiju ne upisuju ako nisi dobar matematičar jer je ima dosta.
Uglavnom, nakon završene više mogu reći da nas 95% radi. Tako da je sve relativno.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 02:48   #37
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ne odričem da ti voliš taj studij, govorim o većini, jer pravni studij od svih upisanih na 1.godini, zgotovi oko 30-40%.
znam kako ide. al govorim da ne treba generalizirati.

iz mog iskustva, 90 posto je tu, jer eto ne zna šta će sa sebe, a cure su tu dok se ne udaju, to nisu moje riječi, nego riječi pojedinih kolegica.
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 15:47   #38
ja sam mislila ići na pravo i drago mi je da nisam jer ja to štrebetanje ne bih mogla jednostavno podnijet, muka mi je bilo naučit Ustav jedno 2x ( svaki put bih ga zaboravila ) i KZ koji sad imam, pa ja umireeem od dosade tog birokratskog jezika i suhoparnih podataka

još dok sam bila u srednjoj nije mi bilo strano naštrebetat neke stvari, no kako sam sad na faksu koji se više bazira na čitanju i uzročno-posljedičnom povezivanju, razumijevanju i davanju kritičkog osvrta, to mi je postalo noćna mora
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:54   #39
Kad sam bila u 10 mj. na Algebrinom predavanju o fakultetima i zanimanjima, naveli su popis najplaćenijih poslova, i većina na popisu su uprvo unutar ekonomije... tako da ja mislim da ljudi idu tolko na ekonomiju jer ima mnogo grana kojima se može baviti, a i posla ima, i to dobro plaćenih poslova al problem je što je kod nas zbog prevelike navale na ekonomiju, na kraju bude više konkurencije nego posla.Al smatram da je zanimljiv fakultet sve u svemu .

Iz perspektive maturantice mogu reći da sam odmah prekrižila pravo ja nebi mogla učiti to.Neko to može logički ,neko štreberski, al kako god definitivno not my cup of tea.E sad navala na pravo upravo kako je neko naveo prije, bolje plaćen posao,al kolko danas pravnici mogu doći do posla- neznam...
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 21:19   #40
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

valjda ste primijetili da dosta mladih ljudi studira ili pravo ili ekonomiju.
Sad me zanima što je razlog tome?
Pravo je štrebačina, pa se njima to čini da je lagano? Ili žele postat
suci radi velike love?

Ekonomija? O.k, po meni je to zanimljiv faks, ali ima krcato ekonomista
također.

treći po redu po učestalosti je DIF. Lagan i zanimljiv, bar meni.
ukratko, jer je vecina ljudi glupa ko kurac
foobarcreative is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.