Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 21:51   #1
Što napraviti kad se psi tuku?

imam dva prekrasna psa- rotvajlera koji je izmedju ostaloga dresiran,izuzetno poslusan i pametan pas. s druge strane imam mjesanca americke statfordice i rotvajlera- neko zlatnozuto cudo koje je pljunuti statford, izvanredan cuvar, strahovito privrzen svim clanovima obitelji. nepoznate ljude pusta u dvoriste ali ne i van,nikoga nije napao samo se ljudi ukoce kad razjapi usta.

moj problem je kronicna nepodnosljivost izmedju ta dva psa. sve je ok kad su sami u dvoristu, kada nema nikakve njihove igracke,kad nemaju identicne ogrlice i kad se ne pojavimo moja djeca ili ja na dvoristu. na moj glas i na moju pojavu su posebno osjetljivi i burno reagiraju-pokoljem.napominjem da je rotvajler-prvim dolaskom u kucu za gazdu odabrao mene. mene jedinu slusa i ja ga jedina hranim. ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.

danas mi je rotvajler rasturio kavez i pobjegao van. za njim je dojurio statford i nastao je uzas. djeca im se boje prici jer borba je zaista strasna a ja sama cesto fizicki nisam u stanju razdvojiti dva bijesna, velika psa koji se kolju.. tim vise sto me rotvajler slusa i mogu ga odvesti do boksa dok statford navaljuje i dalje na njega. rotvajler nikada prvi nije krenuo u borbu.

ima li netko iskustva sa takvim psima i sto uraditi kad se pocnu klati? bojim se da cu jednog dana ostati bez ruke ili ce najblaze receno mene izgristi. osobno u to ne vjerujem ali koji je prvi korak razdvajanja? samo mi nemojte reci da ih pustim da se kolju ili da se jednoga rijesim. i nemojte me savjetovati da ih tucem.

hvala
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:17   #2
Nikako ih nemoj tući, to ti ne može pomoći. Možda da ih probaš razdvojiti, tj. jednog u kuću, drugog van ili tako nešto. Stvarno teška situacija...
 
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:36   #3
ajmeee
Pitanjce jedno za uvod: zašto muž šuta nogom psa?
Dakle, rotić je poslušan, pristojan dresirani peso, dobrica, dok je žućo pubertetlija, podbadalo i td. Da li je mješanac ikada bio na dresuri? U školi?
Koliko je bio star kada je došao u vaš dom? dobili ste ga kao štene pa je odrastao sa rotićem, ili obratno, ili su oboje rasli zajedno od dječjih dana?
Dva muška, karakterna psa koji se bore za dominaciju. Ne znam koliko imaš uspjeha razdvojit ih komandom ,očito sada već slabije. Psi se razdvajaju inače tako da budu dvije osobe, i svaka jednog psa podigne za rep ili za stražnje noge. No opet, koliko je to sigurno,u toj brzini i hrvanju, opet je diskutabilno.
Opcija držanja u boksu ili na lancu cijeli dan nikako ne dolazi u obzir. Pokušajte prvo sa školom, i možda kastracijom?
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:38   #4
Razdvajanjem će nesnošljivost ostati, dapače situacija pri susretu može biti još gora. Oprosti, ja sam ti dao svjete onako po nekoj logici, nemam iskustva sa takvom ili sličnom situacijom, pa s nestrpljenjem očekujem odgovor nekog pametnijeg
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 02:18   #5
kad se pošibaju, šutni jednog pesa na pol sata u ormar a drugog u šupu i ostavi ih tam bez milosti. nek im bude hladno i neudobno. nakon trečeg puta budu se samo gledali
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:01   #6
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.


Razmišljam što napisati, a da ne popušim ban.

Ustvari, who cares. Isplati se.

Mislim da ti je muž idiot, da ste oboje ne-baš-pametni kad uz djecu imate dva MUŠKA psa (halo?) i to rota i mješanca rota i stafa (halo again) i da će ti muž uskoro najebat.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:42   #7
Vodite pse na socijalizaciju, pod muss, ako ih želite oboje zadržati i ako ne želite da se dogodi tragedija. Ako su takvi jedan na drugoga, a dio su istog "čopora", pretpostavljam da su takvi i prema drugim mužjacima koji nisu dio čopora, što je apsolutno ne prihvatljivo ponašanje.
U školici će vas stručnjaci naučiti efikasnijim i humanijim metodama kako psa stjerati u red i naučiti ga nečemu bež šibe. Uvođenjem dicipline šibom samo još više razvijate agresiju kod psa, jer on tada doživljava agresiju kao prihvatljiv oblik ponašanja.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:50   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vodite pse na socijalizaciju, pod muss, ako ih želite oboje zadržati i ako ne želite da se dogodi tragedija. Ako su takvi jedan na drugoga, a dio su istog "čopora", pretpostavljam da su takvi i prema drugim mužjacima koji nisu dio čopora, što je apsolutno ne prihvatljivo ponašanje.
U školici će vas stručnjaci naučiti efikasnijim i humanijim metodama kako psa stjerati u red i naučiti ga nečemu bež šibe. Uvođenjem dicipline šibom samo još više razvijate agresiju kod psa, jer on tada doživljava agresiju kao prihvatljiv oblik ponašanja.
slažem se

nije ni svaki pas isti i svako ispravljanje ponašanja će ti biti efikasnije pod paskom stručnjaka koji može procijeniti u čemu je problem
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:41   #9
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post

Mislim da ti je muž idiot, da ste oboje ne-baš-pametni kad uz djecu imate dva MUŠKA psa (halo?) i to rota i mješanca rota i stafa (halo again) i da će ti muž uskoro najebat.
Cek cek... koje veze sad tu imaju ebene pasmine!?!? Mislim vise mi stvarno ide na jetru stalno spominjanje eh da... dva rota, dva stafa... pa koji je vama kiki ljudi dragi!?! Ovo ovdje opsano, a ni opcenito uopce nema veze sa pasminom pasa, vec sa nacinom odgoja i ophodnjom prema psima. Pa kolke ljude znam da su imali dva muzjaka, dve zenke i sve pet. Moji na selu godinama imaju sarplanince, u glavnom muske. Problem je u socijalizaciji-. Iskljucivo u tome i u odnosu prema tim psima. U nicem drugom. Pogotovo ne u pasmini.

However, slazem se da bi ti muz mogao najebat, samo se bojim da bi nakon toga i pas najebo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:58   #10
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Cek cek... koje veze sad tu imaju ebene pasmine!?!? Mislim vise mi stvarno ide na jetru stalno spominjanje eh da... dva rota, dva stafa... pa koji je vama kiki ljudi dragi!?!
Koji je tebi "kiki"? Zar ti stvarno vjeruješ da bi ova žena imala iste probleme da se radi o, ne znam, zlatnoj retriverici i maltezeru?
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:43   #11
naravno da ima i utjecaj pasnima psa.. rot ili staf su ipak drugaciji nego ret... ali i nedolicno ponasanje prema retu ce od psa napraviti cudoviste.. ukoliko pas ima imalo domimacije u sebi
nasa susjeda ima reta.. koji je konstantno na lancu i agresivan je prema drugim psima... sve napada.. dominira zenom sve u 16.
prestrasno!!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:39   #12
ja bih samo htjela znat gdje dotična gospođa živi sa svojim psićima, da se ne bih slučajno naivno prošetala negdje u blizini. kad 3 psa počnu svoj cirkus dominacije

apsolutno škola ili barem knjiga o odgoju pasa, poglavlja o hijerarhiji čopora i metodama uspostavljanja iste. pa primjenjivat na svima jednako. najviše na mužu
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:36   #13
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Koji je tebi "kiki"? Zar ti stvarno vjeruješ da bi ova žena imala iste probleme da se radi o, ne znam, zlatnoj retriverici i maltezeru?
a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:38   #14
a zasto ne? u pitanju je teritorijalnost, a mali mufljuzi znaju biti i te kako teritorijalni i ljubomorni.
Evo ti primjer.
Neki dan nasla sam štene na parkiralistu. Zenku. Donjela je doma. Tko je rezao i tko je bio bahat i ljubomoran i neprijateljski raspolozen?
a) moja odrasla kuja rotvajlera
b) moj mjesanac pekinezera, muski

Odgovor je - B
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:35   #15
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ovo malo strasilo od mjesanca je kucna maza svih ukucana osim mog muza koji ga tu i tamo zna sutnuti nogom.
prestrašno....šta reć na ovo
tvoj muž zbilja voli životinje......
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:25   #16
mali mjesanac je siroce kojem su moji dragi susjedi upucali mamu kad je bio star samo 3 mjeseca. nisam mogla nikome nista prijaviti, nikoga tuziti jer nisam imala dokaza. uglavnom, moje statfordice astre nema, ostao je mali ben kojeg sam razmazila i koji me strasno voli. ( ajd da netko i mene voli). malac nije isao na dresuru, bio mi je drag sam po sebi, ona lijepo zut, nestasan i osjetljiv na svoje dvoriste.

rotvajler je dosao u kucu kao skolovan, dresiran pas. dobila sma ga na poklon od prijatelja.slusa zapovijedi, nemam nikakvog prigovora na njega. ne napada nikoga, pa ni malog mjesanca. ne dira macke. statford je perzijanki odgrizao rep. malac zapocinje prvi, ne slusa nikoga osim mene i zato to mog muza iritira. znam da su to opasni psi koji pamte svaku ruznu rijec a pogotovo udarce. pa kad netko ostane bez noge-njegov problem. ili razderanog grla.

moj problem je u tome sto meni nema tko pomoci kad mi se psi pocnu klati.svi se razbjeze kao stakori jer je prizor doista grozan i opasan. i moji hrabri ukucani ih se boje.najvise sto se usude napraviti je polijevanje hladnom vodom ali sa sigurne udaljenosti. dalje se snalazim kako znam i umijem i tek kasnije shvatim da su me psi ozlijedili, sto sam sinoc skuzila po bolnim ranama na nogama.

netko rece kastracija? ok, na to sam i ja pomislila ali jezim se od same pomisli da im to uradim. ako ne bude druge ( posto se ne zelim rijesiti ni jednog ljubimca a uskoro dobivam opet na poklon japansku tosu ajme meni) vodit cu ih na kastriranje.

ima li netko saznanja da li kastracijom psi postaju manje krvolocni? ne da mi se muciti zivotinje bez veze ako necu nista postici. kastrirati mog lijepog rota ili bena

i djeca su mi velika. ja sam stara teta. i psi im nece nista.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:48   #17
ja imam doma rota,labradora i njemačkog kratkodlakog ptičara,rot je prvi došao pa nakon tri godine labrador i nakon godine ptičar.isto je bila frka rot je napadao labonju,a poslije i su obojica napadala ptičara sve je riješeno privremenim nošenjem brnjice sve trojice neko vrijeme i sad su si super samo pazim da ne bude hrane u blizini,a labonja i ptičar su naučili da je rot gazda pa nema problema.
bimbolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:14   #18
to je cista borba za prevlast, ako se samo tuku ruse na pod sline i hvataju ali ne ozljeduju ozbiljno ostavi ih na miru oni uspostavljaju vlastitu hierarhiju copora i to je normalno.... pogotovo ako je rott dosao prvi a malac mjesanac je novi i usao je u pubertet pa pokusava dokazati tko je gazda.... znam da izgleda i zvuci grozno kad se dohvate ali ignoriraj..... i ne slusaj ove "pametne"
zena je trazila savjet a ne prodiku
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:57   #19
Slažem se sa napisanim da bi kastracija mogla biti rješenje, posebno ako nemate namjere da ih ikada parite. Dva muška psa je teško sprijateljiti jednom kad se zakače. Zapravo se normalno ponašaju. Dva mužjaka žele svoj teritorij i žele dokazati nadmoć. Nemojte prestati sa grđenjem pasa, moraju znati da vam se nimalo ne sviđa kad se potuku. Također bi preporučila školicu za zloćka. Možete li ga voditi u školu? Nemojte nabavljati nove pse dok ne smirite situaciju sa ovom dvojicom. Znam kako je teško odvojiti dva psa koja se doslovno žele međusobno zaklati, i postoji opasnost da i vas ugrizu. Ne namjerno, već u žaru borbe. Vidim da zaista volite te pse, napravite što god možete da se strasti među njima smire dok je ovaj koji radi probleme još mlad.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:06   #20
Draga gospođo, ne želim zvučati bezobrazno ili prepotentno, siguran sam da volite svoje pse, no evidentno je da nemate neko preveliko iskustvo sa odgojem pasmina koje zahtjevaju čvršći odgoj. Vi ste kako sam razumio imali stafordicu, onda na poklon dobili rotića (dresiranog), diopustili parenje tih pasa, tragedija, bebač je ostao, i sad slijedi tosa na poklon. Sva 3 psa su očaravajuća, ali to nisu zlatni retriveri da ih možete pustiti na dvorište kako bi se sami međusobno odgajali.(dobo ja sad tu malo parafraziram). Rotić ima svoj karakter, žućo svoj, a tosa će doću u tu nekontroliranu situaciju. Psu ne treba samo vaša beskrajna ljubav i pažnja, već ga trebate od malih nogu naučiti tko je glavni (vi), strpljenje, i rad, sa svakim posebno, socijalizacija, da se ne bi desilo, kad tosa malo odraste...upomoć imam 3 psa koji se međusobno ne podnose. To tako ne ide, ako niste u stanju odgajati pse u normalne staložene primjerke svoje vrste, onda ne razumijem čemu uzimanje novog psa? Zato podhitno u školicu gdje će vas treneri i ljudi sa iskustvom uputiti kako se postaviti u kojoj situaciji. I to će zahtijevati vaše ogromno strpljenje, požtvovanost i vrijeme, jer to ne dolazi preko noći, jel .
Puno uspjeha želim!.
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.