Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2007., 15:12   #41
njlt od 10-ak kg te ne čini kompetentnim da pričaš o psima drugačije naravi(usudila bih se reći - bolje) i nekoliko puta veće i teže od tvoje plišane igračke. nemaš iskustva, a pametuješ.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:21   #42
psi su psi. bez obzira na velicinu, boju dlake, kilazu.
kao i kod ljudi..neki vole dominirati, neki su jednostavno dragi, neki su strasljivi...

ne zaboravite da su psi preteca vuka.. a ljudi su krizanjem stvorili sve te vrste..rota, njo, labica, jorkija, pudlu...

ali svi oni su psi!zele svoje mjesto u drustvu. copor smo im mi...ljudi.
normalno je da je lakse s manjim psima..ali to ne znaci da i oni ne mogu biti dominantni..
ima ljudi koji super barataju s rotovima, i sl pasminama.. ali ima i onih koji su od pekinezera i retica napravili agresicne pse..jel su psi preuzeli kontrolu...!!!

i nemojte se svadati. imati psa je liejpo. ali je lijepse imati dresiranog psa koji postuje vlasnika koji mu je alfa. bez obzira na velicinu psa!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:27   #43
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
moj je problem, kako shvatiti ljude koji doma, uz djecu, barataju ovakvim KOMBINACIJAMA krvoloka. da bi doma imao ovakve cucke, moraš bit u gadnim psihološkim problemima.
...i onda zato treba ubiti psa koji nije kriv?

A meni nisu jasni ljudi koji ne čine ništa da se možda promijeni neki zakon o držanju i odgoju pasa na način da se provodi neka vrsta kontrole i obaveze da se neke pasmine koje mogu ako se ne odgajaju ispravno razviti u opasnog i agresivnog psa, na način da npr. ne mogu proći cijepljenje kod veta ako nema žiga u knjižici o pohađanju školice. Pa onda takvi ljudi koje ja ne kužim radije odmah povlače metak u glavu životinje...odgovorno i humano nema šta
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:28   #44
jebate koje drame mi smo svog rotta uzeli iz uzgajivacnice sa dvije alfa zenke i hrpom potomaka, svi normalno funkcioniraju po principu copora, kako koja zenka ude u pubertet (1,5 god. po prilici) tako dolazi do obracuna sa alfa zenkama, pokusaja dokazivanja tuce napada, to je sve normalno, uzgajivac ih pusti na miru jer nikada nema ozbiljnijih ozljeda a hierarhija kad je uspostavljena svi imaju mir....
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:35   #45
hoću reći da sa 16 godina posrednog rada s različitim pasminama i ljudima koji žive od rada sa psima, zanči-profesionalci, držat doma iz puke zajebancije rota i bulla bilo kojeg mišunga= psihološka poremećenost. hoću reći da je moj njlt (inače malo luđa pasmina) za ovu i sličnu telad - fina bebica.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:41   #46
nije bull nego staff.

iz svog iskustva s tim pasminama, mogu ti reci da su oni bebe u odnosu na histeriju kakav je njlt.
no, s njima treba znati, a ne ih sakupljati zato jer nekome trebaju čuvari.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:52   #47
dobro, nije bull nego staf. isti vrag. je, naš cucak je histerija na četiri noge. ima snagu ugriza jednog ptičara, a ovi 10ak puta jaču. da ne govorim o masi i veličini koja s tim psihološkim profilom cucka daje opće poznate nam rezultate. mislim na situacije koje se najčašće, začudo, događaju baš s tim pasminama. moj će ziher zadavit kokoš, a ovi se ne libe napast i usmrtit čovjeka.............ili ne daj bože, dijete. o tome vjerojatno postoje neke evidencije, da ne kažem statistički podaci.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:56   #48
ti misliš ako će tvoj pas ziher napast kokoš da će rott ziher napast i ubiti čovjeka? koliko si rottova u životu dotaknuo? ili ih gledaš samo u strahu preko nečije ograde?
nemoj iz neznanja širiti ovakve neistine.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:01   #49
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
dobro, nije bull nego staf. isti vrag. je, naš cucak je histerija na četiri noge. ima snagu ugriza jednog ptičara, a ovi 10ak puta jaču. da ne govorim o masi i veličini koja s tim psihološkim profilom cucka daje opće poznate nam rezultate. mislim na situacije koje se najčašće, začudo, događaju baš s tim pasminama. moj će ziher zadavit kokoš, a ovi se ne libe napast i usmrtit čovjeka.............ili ne daj bože, dijete. o tome vjerojatno postoje neke evidencije, da ne kažem statistički podaci.
nemogu da ne komentiram Na temelju neznam cega sve opasne pasmine si proglasio djecoubojicama i agresivnim zivotinjama dokazano je da najcesci napadi i ugrizi dolaze od malih i srednjih pasmina a najmanje od tzv. opasnih pasmina druga je stvar sto ogromna je razlika u ugrizu rotta i ugrizu pekija ali tvoj stav je katastrofa i zbog takvih kao ti ljudi su puni predrasuda....

Zadnje uređivanje biancha : 29.11.2007. at 19:48.
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:02   #50
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
ti misliš ako će tvoj pas ziher napast kokoš da će rott ziher napast i ubiti čovjeka? koliko si rottova u životu dotaknuo? ili ih gledaš samo u strahu preko nečije ograde?
nemoj iz neznanja širiti ovakve neistine.
velim da su nekoliko puta veće šanse za to u odnosu na druge pasmine. uzevši u obzir sve parametre i mogućnosti. vjeruj, kad rott čovjeka napadne (iz bilo kojeg razloga), posljedice su strašne. ova tema će se vjerojatno tako i završiti. bez obzira koliko mi i vi voljeli svoje rottove i druge....
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:04   #51
@ nerabianca: ja po tom pitanju nemam nikakav "stav". ti pssi su svjesni svoje snage u svojih mogućnosti. zato velim da se ne libe...iznio sam činjenice, koje dokazive. mali grizu iz straha, a veliki i jaki zato jer im se može i trenutno hoće.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:09   #52
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
@ nerabianca: ja po tom pitanju nemam nikakav "stav". iznio sam činjenice, koje dokazive.
opasne pasmine nazvane su opasane iz razloga tezine ozljeda koje mogu prouzrociti a ne da li su agresivne jer DOKAZANO je da velike pasmine su najmanje agresivne to su cinjenice
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:10   #53
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
@ nerabianca: ja po tom pitanju nemam nikakav "stav". ti pssi su svjesni svoje snage u svojih mogućnosti. zato velim da se ne libe...iznio sam činjenice, koje dokazive. mali grizu iz straha, a veliki i jaki zato jer im se može i trenutno hoće.


meni je tebe zao tebe i svih koji razmisljaju na taj nacin
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:12   #54
žao ili ne žao. tvoj problem. ja velike ne mogu generalizirati. kao niti male. ova tema se odnosi na određene pasmine. velika pasmina je i bernandinac. a to nije rotvajler, dobermann, staford ili pit bull.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:14   #55
Khm, za one koji se pitaju kako ce izgledati treci pas koji ce se naci u ovoj prici, Tosa Inu:

Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:26   #56
Nije stvar dali je rott agresivniji od recimo Pekinezera, nego ozljede do kojih dodje ako rott gricne. Ja razumijem da se ukusi o pasminama razlikuju, ali ipak mi nikad nece biti jasno zakaj ljudi kupuju pitove umjesto staforda iako je pit prakticki samo staf van standarda.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:27   #57
znam jednog bichon havanese koji strašno mrzi djecu. ali, kaj bichon havanese djetetu može, odgist mu nokat ili vlas kose ? to je za generalizaciju malih i velikih pasmina.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:54   #58
hehe, dozvolili ste da vas ovaj isprovocira i poceli branit SVOJE rotove i stafove i sve neke te moguće-opasne pasmine (ne kazem ja, kaze zakon) i time potpuno skrenuli s teme gospođe koja ju je pokrenula

a cinjenica je samo ta da ce gospođa medju dva luda psa (ne svojom krivicom luda, nego luda od zbunjenosti) dovest jos jednog U JEKU PUBERTETA

jadni psi. trebalo bi joj ih oduzet. nazalost na forumu smo anonimni
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:55   #59
da niti meni nije jasno, nemres se nosit sa 2 pa dovedes jos i 3
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:01   #60
sto se mene tice gospođa nezna razmisljat svojom glavom a o muzu bolje da ne komentiram....

i definitivno nisu pogodni vlasnici za te peseke
__________________
...vodama vode vode me...
luda riba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.