Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2015., 16:32   #9921
Ok. Hvala!
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:04   #9922
NEJASNOĆA

POZDRAV! Imam slijedeću situaciju.

Ispravak jednog JOPPD obrasca (dakle r.br. 2) je pogrešan. Ispada da je prvobitno stanje(obrazac poslan pod r.br.1) bilo ispravno, a zaduženja po tom obrascu su podmirena. Sada su mi se pojavila nova zaduženja za koja već idu kamate proizašla iz istog JOPPD-a samo poslanog pod brojem 2. Da li netko zna kako stornirati poslani i obrađeni ispravak JOPPD obrasca. Pretpostavljam da to ne rade referenti?

Unaprijed zahvaljujem
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 21:11   #9923
Quote:
MAKI28 kaže: Pogledaj post
POZDRAV! Imam slijedeću situaciju.

Ispravak jednog JOPPD obrasca (dakle r.br. 2) je pogrešan. Ispada da je prvobitno stanje(obrazac poslan pod r.br.1) bilo ispravno, a zaduženja po tom obrascu su podmirena. Sada su mi se pojavila nova zaduženja za koja već idu kamate proizašla iz istog JOPPD-a samo poslanog pod brojem 2. Da li netko zna kako stornirati poslani i obrađeni ispravak JOPPD obrasca. Pretpostavljam da to ne rade referenti?

Unaprijed zahvaljujem
Ispravak s nulama, i onda dopuna ako sam dobro shvatila problem...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 10:07   #9924
Objavljeno: 09.10.2015
Statističko izvješćivanje o dospjelim, a nenaplaćenim potraživanjima putem obrasca OPZ-STAT-1
​Odgovore na najčešća pitanja vezana uz izvješćivanje putem Obrasca OPZ-STAT-1 možete pronaći ovdje.Također obavještavamo korisnike ePorezne da će xml shema Obrasca OPZ-STAT-1 biti dostupna u drugoj dijelu mjeseca studenoga 2015., o čemu ćete biti pravovremeno obaviješteni.
http://www.porezna-uprava.hr/Dokumen...010%202015.pdf
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 13:22   #9925
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ispravak s nulama, i onda dopuna ako sam dobro shvatila problem...

Ne, ne!
Ispravak originalnog JOPPD obrasca je poslan ali je pogrešno popunjen tj. popunjen je sa iznosima, a ne sa nulama i sad su normalno nastala nova zaduženja na temelju tih iznosa. Vjerojatno se to ide kod referentice i ona kontaktira ljude koji obrađuju te obrasce.
Svejedno, hvala puno na odgovoru!
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 13:48   #9926
Mislim da ideš pogrešnom logikom. Ne stornira se taj ispravak nego se šalje novi ispravak (+dopuna) koji će sve vratiti na ispravno, prvobitno stanje. To opet radiš sama i ne treba ti referent.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:45   #9927
Maki28 upravo ovako kako ti je ani napisala novi ispravak s nulama da poništi prethodni ispravak, i onda dopuna na ispravne podatke...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:49   #9928
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Mislim da ideš pogrešnom logikom. Ne stornira se taj ispravak nego se šalje novi ispravak (+dopuna) koji će sve vratiti na ispravno, prvobitno stanje. To opet radiš sama i ne treba ti referent.
Recimo hipotetski:
npr. oznaka JOPPD obrasca je 15002 i on je već poslan pod brojem 1 i 2.
Šta se on ponovo može poslati pod npr. brojem 2? Ja mislim da ne može jer program e-porezne sugerira da je "obrazac pod tom oznakom već poslan".
Iako više u ništa nisam siguran.
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 15:10   #9929
Quote:
MAKI28 kaže: Pogledaj post
Recimo hipotetski:
npr. oznaka JOPPD obrasca je 15002 i on je već poslan pod brojem 1 i 2.
Šta se on ponovo može poslati pod npr. brojem 2? Ja mislim da ne može jer program e-porezne sugerira da je "obrazac pod tom oznakom već poslan".
Iako više u ništa nisam siguran.
A jesi li ti to uopće pokušao i u kojoj fazi postupka dobiješ tu poruku?
Može se poslati više ispravaka i dopuna a samo jedan izvorni.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 15:18   #9930
Ako trgovačko društvo daje zajam obrtniku dobitašu koju kamatu treba računati? Tržišnu 7%? Dali može bez kamata pošto se radi o dobitašu ?
Nera010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 23:30   #9931
Quote:
Nera010 kaže: Pogledaj post
Ako trgovačko društvo daje zajam obrtniku dobitašu koju kamatu treba računati? Tržišnu 7%? Dali može bez kamata pošto se radi o dobitašu ?
Može i beskamatno.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 11:41   #9932
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
A jesi li ti to uopće pokušao i u kojoj fazi postupka dobiješ tu poruku?
Može se poslati više ispravaka i dopuna a samo jedan izvorni.
Imaš pravo. Poslao sam ponovo obrazac pod oznakom 2 u namjeri da ga storniram ali mi nije prošao. U poljima 11-17 sam stavio sve nule, a oznake primitka sam ostavio iste kao i u originalu - 0001 osim za djelatnika koji je na bolovanju dužem od 42 dana. Uglavnom javlja mi grešku "ZA OZNAKU PRIMITKA IZNOS U KOLONI 11 I 12 MORA BITI VEĆI OD 0,00".
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 12:35   #9933
Quote:
MAKI28 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Poslao sam ponovo obrazac pod oznakom 2 u namjeri da ga storniram ali mi nije prošao. U poljima 11-17 sam stavio sve nule, a oznake primitka sam ostavio iste kao i u originalu - 0001 osim za djelatnika koji je na bolovanju dužem od 42 dana. Uglavnom javlja mi grešku "ZA OZNAKU PRIMITKA IZNOS U KOLONI 11 I 12 MORA BITI VEĆI OD 0,00".
Riješeno, riješeno! Zanemariti post iznad
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:19   #9934
Dosadan sam i obećajem da je ovo moj zadnji post na ovu temu.
Ani ili Devilgirl znate li možda da li je moguće stornirati poslanu dopunu JOPPD OBRASCA? Znači, poslao sam ranije dopunu (br.3) i sada bi je želio stornirati. Mislio sam da je to moguće sa novom dopunom ali mi se knjiže nova zaduženja bez storniranja prošlih!
Rijetko pišem na ovom forumu ali sam sad baš zeznuo stvar na poslu i volio bih znati da li je moguće to ispraviti.
Hvala Vam unaprijed
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:04   #9935
Quote:
MAKI28 kaže: Pogledaj post
Dosadan sam i obećajem da je ovo moj zadnji post na ovu temu.
Ani ili Devilgirl znate li možda da li je moguće stornirati poslanu dopunu JOPPD OBRASCA? Znači, poslao sam ranije dopunu (br.3) i sada bi je želio stornirati. Mislio sam da je to moguće sa novom dopunom ali mi se knjiže nova zaduženja bez storniranja prošlih!
Rijetko pišem na ovom forumu ali sam sad baš zeznuo stvar na poslu i volio bih znati da li je moguće to ispraviti.
Hvala Vam unaprijed
Nisi dosadan, slobodno pitaj, samo...malo te teze pratim.
Opet ti moram ponoviti, ne storniras dopunu kao dokument vec storniras podatke koji su se dopunom zalijepili na izvorno izvjesce. To se radi ispravkom, vrsta izvjesca 2. Isprintaj objedinjeno izvjesce, ako se radi samo o micanju tih podataka sa izvjesca onda ide ispravak s nulama i nista vise. Podaci od 1-10 ostaju isti kao na izvornom tj.objedinjenom, osim sati rada gdje upisujes 0, od 11-17 sve nule. Time se podaci koji su stigli dopunom potpuno storniraju.
Javi ako te nisam dobro shvatila.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:29   #9936
POZDRAV,

Imam ovakovu situaciju. Radim u jednom poduzeću i gazda je dio poslovnog prostora odlućio iznajmiti. Da li je u redu da napravimo ugovor o iznajmljivanju poslovnog prostora i svaki mjesec tom poduzeću ispostavljamo račun za najamninu na koju obračunavamo PDV 25%?
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:06   #9937
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
POZDRAV,

Imam ovakovu situaciju. Radim u jednom poduzeću i gazda je dio poslovnog prostora odlućio iznajmiti. Da li je u redu da napravimo ugovor o iznajmljivanju poslovnog prostora i svaki mjesec tom poduzeću ispostavljamo račun za najamninu na koju obračunavamo PDV 25%?
JE
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 11:53   #9938
Pozdrav,

Molim pomoć oko isporuke dobara u EU.
Prodali smo brod u Slovačku. Ako račun ide na firmu i ima PDV ID ISPORUKA je oslobođena PDV-a. Što napraviti ako je kupac fizička osoba?
Kupac želi da mu se kod nas na računu iskaže PDV i da nam ga plati.Nemam iskustva s tim pa bih molila Vašu pomoć.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 12:53   #9939
ako je kupac fizička osoba, nije u sustavu pdv-a i nemaš na koga prenijeti obavezu . Zato mu izdaješ račun kao svakom ostalom krajnjem kupcu: osnovica + pdv= ukupno.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:04   #9940
Hvala Darsey, ali dali je to problem što je on platio s firmi.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.