Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 10:15   #21
Ovako, da proširim.
Gaming nikad. Više kancelarijski mod (pišem diplomski trenutno i čitam tekstove i forume). Dosta sati dnevno provodim na kompjuteru.
U međuvremenu mi je brat rekao da ne kupujem bežični jer su oni gotovo uvijek neprecizni (i laguju). Je li to tačno?
Ne mora nužno biti bežični u tom slučaju, ali bih volio kratki kabl.
Ergonomija mi je dakle jako bitna, kraći kabl, veliki - a ne mali miš.

Cijene nemam pojma kako se kreću, ali neću neki jeftinjak, a opet ni neki strava skupi (kao što rekoh, gaming me ne interesuje).
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:49   #22
Evo gledam kad sam kupio Logitech M705, znači 4 god. će biti u 11. mj.ove godine i još uvijek sam zadovoljan s njim. Eto ima kome ne odgovara jbg. nismo svi isti
Vidim da ga ima još u prodaji i da drži cijenu, a za ovo što tebi treba @points je više nego dovoljno. Baterije još nisam pipnuo (vidim da samo početkom prošle godine promjenio, post sam tada napisao).

I nemam problema oko laga iako je bežičan, mislim da Logitech tu odrađuje odličan posao. Uglavnom moja preporuka ili bilo koji Logitech-ov.
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 09:28   #23
Na amazonu je 32 EUR. Je li to ok? Koliko si ga ti platio? Kakva ti je ergonomija?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:23   #24
Baterije su mu stvarno dobre, što jest jest. Ja ga imam nešto više od godinu dana i na 80% su mi baterije, što znači da bude držao 5-6 godina. S obzirom da su baterije došle s njim (i to Duracell 2 komada), u 5 godina će prije miš krepati pa kao da ni nema baterije. Prije toga sam imao neki jeftilen gdje sam svakih mjesec dana kupovao novu AA bateriju i na kraju su me više izašle baterije nego sam miš.

Ergonomija odlična, ima dosta ovih dodatnih tipki koje su jako korisne, scroll odličan. Ali kažem, ja nisam nikad uspio prožvakati taj dislocirani senzor, ne znam koji je to lik sa IQ-om u minusu u Logitechu odlučio donijeti takvu odluku. Mislim da ovisi i kako držiš-upravljaš mišem. Ako si jedan od onih koji ruku drže "u zraku", onda takve probleme nećeš imati (to sam negdje čitao). Ja se svom težinom dlana oslonim na stol, i onda samo zakrečem miša, ne pomičem ga, i takve pokrete ovaj dislocirani senzor jako teško čita (npr. kad zakrenem miša u lijevo, očekivao bi da pointer ide prema donjem lijevom kutu, što je slučaj sa klasičnim optičkim mišem sa senzorom u sredini, a ovaj miš ide samo u lijevo, ne ide dolje).

A druga stvar je podloga, bez podloge mi radi dosta loše, ali jednom kad sam kupio podlogu (CoolerMaster CM Storm), radi puno bolje, tako da sad nosim podlogu svugdje sa sobom. Opet dosta sramotno za miš koji toliko košta, stari jeftikaner je radio na apsolutno svakakvoj podlozi.

Mislio sam i da je moj miš neispravan, pa sam ga išao reklamirati, nisu mi ga htjeli zamijeniti jer sam "oštetio" ambalažu, iako je napravljena tako da ju ne možeš otvoriti bez da oštetiš, što je ovaj lik na servisu i priznao da je tako i odao mi počast da još nije nikog vidio da je tako lijepo i pažljivo to otvorio, ali svejedno je oštećeno (GG Links, ovim putem vam skidam svece vama i vašoj politici). Miš je odnesen na servis, utvrdili su neku nepravilnost, i zamijenili ga (dali mi novi, 100% sigurno jer je bio zapakiran, u najlonu i sa cijenom gore), dođem doma, opet pažljivo otvorim, i ista stvar. Onda sam išao zahtjevati da mi vrate novac i da ću uzeti neki drugi miš, ali odbili su, gamad. Nakon puno čitanja po forumima, ispalo je da je jednostavno takav, zbog dislociranog senzora i načina na koji ja držim miš.

Ja se jesam naviknuo, koristim ga i za povremeni gaming (nisam gamer ali povremeno prebijam slobodno vrijeme), ali ipak mi nikad nije bilo drago što miš od skoro 500 kn (koliko sam onda dao za njega) nije maltene savršen i što mi je prijašnji jeftikaner od 50 kn bio skoro pa precizniji.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:30   #25
@mekerica, slažem se, ja ne vidim kod sebe te probleme, žao mi je što ih imaš ali što je tu je.
Vjerujem da ima bolji miševa (kao i svega ostalog), pitanje koliko novaca košta koji i koliko je tko spreman dati.
Ja osobno sam htio izbjeći žicu jer mi je išla na živce i non stop sam se borio s njom pa samim time sam ovim mišem riješio si problem.

No dobro, evo cijena se vrti od 270kn
https://edigital.hr/bezicni-misevi/l...m_medium=click

Pa 310kn https://www.links.hr/hr/mis-logitech...m_medium=click
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:11   #26
Dosta im je pala cijena... brijem da sam ja dao preko 400 prije nešto više od godinu dana. Ako nisam nešto pobrkao.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:28   #27
Dobio sam ovaj na poklon upravo, pa neću kupovati novi.
Nisam nešto presretan, ne sviđa mi se neprecizan skrol (i nije "stepenast" nego je gladak, što mi se ne dopada) i kažu da jede baterije.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:26   #28
Crknuo mi je ovaj poklon pa sam upravo naručio Logitech M705, stiže za par dana pa vam javim utiske
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 14:05   #29
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Baterije su mu stvarno dobre, što jest jest. Ja ga imam nešto više od godinu dana i na 80% su mi baterije, što znači da bude držao 5-6 godina. S obzirom da su baterije došle s njim (i to Duracell 2 komada), u 5 godina će prije miš krepati pa kao da ni nema baterije. Prije toga sam imao neki jeftilen gdje sam svakih mjesec dana kupovao novu AA bateriju i na kraju su me više izašle baterije nego sam miš.
Ja sam očajna jer baterije menjam na svakih mesec dana za ovaj Genius. Nedostaje mi moj stari obični Genius koji sam dobila kao poklon uz tastaturu i trajao je nekoliko godina sve dok usb kabl nije popucao. Da li još uvek može da se kupi neki bolji žični miš?
Jako je loš kvalitet ovih sada Genius miševa. Osim tog preporučenog Logitech imate li još neke preporuke? Ne bih da kupim neki skup i da traje kratko, ili da mu baterije moram kupovati na svaka 2 3 meseca.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 14:49   #30
Kako sam započeo ovaj topic (davne 2013.g. u 11.mj.) u potrazi za mišem i eto sad će još malo biti 5 god. koliko imam Logitech M705 i vidim da sam prvi put zamjenio baterije u 1.mj. 2016.g. i evo danas taj miš radi bez ikakvih problema, sad sam pogledao koliko mi je još baterije preostalo i piše 45%, znači 2.god i 8.mj. od tada je potrošeno 65% baterije Duracell.

Nisam imao puno miševa u upotrebi, nisam "gejmer" pa da tražim nešto posebno za tu namjenu, kao što se ne bavim neki poslom u kojoj je miš bitna stavka, nego jedan klasični svakodnevni korisnik računala za normalnu upotrebu i mogu još uvijek evo sad nakon skoro 5 god. koliko aktivno koristim ovaj miš reći da sam prezadovoljan i svima ću preporučiti ako ga je moguće kupiti da ga kupe (a vidim da je po cijeni 330kn u nekoliko trgovina).

Stoga ako vam nije problem odvojiti te novce topla preporuka
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.